کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. متقاضیان رشته مهندسی مواد و متالوژی بایستی برای کسب نتیجه قبولی در زمان اعلام نتایج نهایی، در زمان انتخاب رشته کد رشته محل هایی را انتخاب کنند که مطمئن باشند با توجه به رتبه اکتسابی‌شان، انتخاب مطلوبی است. برای این منظور می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته مهندسی مواد و متالوژی سالهای گذشته برای تخمین شانس قبولی‌شان استفاده کنند. در ادامه این مطلب به منظور راهنمایی داوطلبان، تعدادی از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی مواد و متالورژی کنکور 1400 را ارائه کرده ایم.

 

رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰ | روزانه

اولین دوره ای که رشته مهندسی مواد و متالوژی در دانشگاه های سراسری ارائه می‌گردد، دوره روزانه است که اکثر متقاضیان رشته مواد و متالوژی الویت های اول خود را از دوره روزانه دانشگاه های مدنظر خود انتخاب می‌کنند. 

ملاک پذیرش داوطلبان در این رشته در دوره روزانه دانشگاه های سراسری رتبه داوطلب در سهمیه می‌باشد، به همین دلیل در ادامه آخرین رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور 1400 را به تفکیک سهمیه های موثر در کنکور سراسری قرار داده ایم. برای اطلاع از رتبه قبولی کنکور ریاضی در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

منطقه یک

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه صنعتی شریف 1343
دانشگاه تهران 1398
دانشگاه صنعتی اصفهان 1790
دانشگاه تبریز 890
دانشگاه ارومیه 2318
دانشگاه صنعتی خواجه نصيرالدين طوسی 2924

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 1751
دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران 2080
دانشگاه فردوسی – مشهد 4310
دانشگاه صنعتی خواجه نصيرالدين طوسی 2714
دانشگاه رازی کرمانشاه 1353
دانشگاه شهید چمران اهواز 2709
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 15302
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 14080

منطقه سه 

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه تهران 638
دانشگاه علم و صنعت ایران 985
دانشگاه صنعتی خواجه نصيرالدين طوسی 1385
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 7027
دانشگاه بیرجند 16676
دانشگاه کاشان 1640
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 7102

 

رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰ | نوبت دوم

دانشگاه های سراسری علاوه بر دوره روزانه در دوره شبانه یا همان نوبت دوم نیز رشته مهندسی مواد و متالوژی را ارائه می‌دهند که متقاضیان در صورتی که تمایل داشته باشند می‌توانند کد رشته محل های مربوط به این دوره را نیز در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. 

دوره نوبت دوم نیز همان دوره روزانه است و تنها تفاوت آن در پرداخت شهریه است، بنابراین ملاک پذیرفته شدن در دوره نوبت دوم دانشگاه های سراسری نیز رتبه‌ی داوطلب در سهمیه می‌باشد که در ادامه تعدادی از آخرین رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور سراسری 1400 به تفکیک سهمیه ارائه کرده ایم.

منطقه یک | رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه صنعتی همدان 5896
دانشگاه تبريز 12725

منطقه دو 

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه صنعتی همدان 6422

منطقه سه

دانشگاه  رتبه قبولی
دانشگاه صنعتی همدان 18243
دانشگاه سمنان 2872
دانشگاه تبريز 4201

 

رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور ۱۴۰۰ | دانشگاه آزاد

متقاضیان رشته مهندسی مواد و متالوژی در صورتی که پس از دریافت نتایج اولیه خود در قالب کارنامه، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باشند می‌توانند کد رشته محل های مربوط این رشته را در دانشگاه های آزاد نیز انتخاب کنند.

دانشگاه محل قبولی  رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات 21910 102345 مناطق
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز 21899 102687 مناطق
دانشگاه آزاد واحد کرج 43250 122248 مناطق
دانشگاه آزاد واحد مشهد 21967 102470 مناطق

بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

انتخاب رشته کنکور ریاضی در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه انجام می‌گیرد که داوطلبان باید براساس رتبه قبولی انتخاب رشته کنکور در کارنامه اولیه برای آنها درج شده است، نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنند. 

هرگز با اطلاعات ناقص دست به انتخاب رشته نزنید، اگر شما رتبه بسیار خوب یا در حد متوسطی را به دست آورده باشید با انتخاب رشته غلط که نشات گرفته از ناقص بودن اطلاعات است، زحمات چندساله خود را به هدر خواهید داد و اگر هم که رتبه نه چندان مناسبی را به دست آورده باشید، موقعیت حساس تر است چرا که شانس قبولی شما در بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها وجود دارد که از آنها غافل هستید و با ندانستن این اطلاعات، انتخاب رشته را غلط انجام می‌دهید.

بنابراین حتما از مشاوری مجرب در این امر بهره ببرید و اگر دسترسی به مشاور حضوری ندارید یا مشاوران حضوری در اطراف شما وجود دارند ولی به اندازه کافی تبحر ندارند، می‌توانید از مشاوره تلفنی استفاده کنید. مزیتی که مشاوره تلفنی دارد دسترسی آسان آن است و همچنین هزینه مشاوره تلفنی بسیار کمتر از مشاوره حضوری و تضمین بیشتری نیز دارد. جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته کنکور و رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی کنکور سراسری همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی ۹۹

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۹۹

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی مواد و متالورژی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

 

سوالات متداول

رشته مهندسی مواد و متالوژی در چه دانشگاه هایی ارائه می‌شود؟

این رشته در اکثر دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه می‌گردد، که داوطلبان می‌توانند با اطلاع از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان کنکور 1400 با توجه به رتبه ای که بدست آورده اند، الویت های خود را برای کنکور 1400 مشخص کنند.

آیا می توان برای انتخاب مهندسی مواد و متالوژی در انتخاب رشته کنکور سراسری 1400، از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان 1400 استفاده کرد؟

بله، بهترین راه برای انجام یک انتخاب رشته آگاهانه و اصولی استفاده از رتبه قبولی مهندسی مواد و متالوژی کنکور سالهای گذشته است. بنابراین متقاضیان این رشته می‌توانند برای بدست آوردن یک دید کلی از محدوده قبول شدن این رشته در دانشگاه های مختلف از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان استفاده کنند.

آیا رتبه‌های پذیرفته شدگان در سال‌های مختلف تغییر نمی‌کند؟

رتبه قبول شدن ممکن است در سال های مختلف به دلایل مختلفی همچون تغییر ظرفیت ها تغییر کند، اما حتی اگر چنین نیز باشد داوطلبان می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان جهت تخمین رتبه قبول شدن خود استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره