انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ رشته مهندسی مکانیک یکی از رشته‌های پرطرفدار است که برای ورود به این رشته، لازم است در ثبت نام کنکور سراسری ریاضی شرکت کرد. سنجش و پذیرش دانشجو برای رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف براساس رتبه سهمیه هر داوطلب انجام می‌گیرد. بدین ترتیب افرادی که مصمم به کسب رتبه و تراز مناسب هستند، می‌بایست برنامه ریزی درستی برای مطالعه و آمادگی برای کنکور داشته باشند. مرحله انتخاب رشته به هر اندازه که با دقت بیشتری انجام شود، نتیجه موثرتری خواهد داشت. افرادی که مایل به کسب پذیرش در رشته مهندسی مکانیک هستند، می‌توانند با بررسی آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک شانس پذیرش خود را بسنجند. در این مقاله به بررسی آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور 1400 برای دوره‌های روزانه، شبانه و آزاد پرداخته شده است.

 

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰ | روزانه

دانشگاه‌های روزانه سالانه حدود 4500 نفر از ظرفیت خود را به رشته مهندسی مکانیک اختصاص می‌دهند. جذب دانشجو مهندسی مکانیک برای دوره‌های روزانه بر مبنای سهمیه منطقه و ایثارگری داوطلبان انجام می‌گیرد. سهمیه منطقه‌ای که تمام داوطلبان از آن برخوردار هستند بر سه دسته منطقه 1، 2 و 3 تقسیم می‌شوند.

سهمیه منطقه 1 برای داوطلبانی است که دوران دبیرستان خود را در کلان‌شهرهایی مانند تهران، مشهد و اصفهان گذرانده‌اند. سهمیه منطقه 2 نیز داوطلبانی را مشمول می‌شود که دوره دبیرستان خود را در مراکز استان‌ها به غیر از کلان‌شهرها گذرانده‌اند. سهمیه منطقه 3 نیز دربردارنده افرادی است که دوره دبیرستان خود را در شهرستان‌های دورافتاده و محروم تحصیل کرده‌اند. در ادامه آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰ برای سهمیه‌های منطقه 1 و 2 و 3 ارائه شده است. برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

منطقه یک | رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی شریف 96
دانشگاه تهران 131
دانشگاه خواجه نصیرالدین توسی 1441
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 537
دانشگاه تبریز 3059
دانشگاه بوعلی سینا همدان 4791
دانشگاه شیراز 2019
دانشگاه ارومیه 4238
دانشگاه گیلان 6675
دانشگاه صنعتی اصفهان 3201

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی مکانیک ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی شریف 101
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 291
دانشگاه تهران 237
دانشگاه شیراز 1362
دانشگاه خوارزمی تهران 1371
دانشگاه گیلان – رشت 4317
دانشگاه ارومیه 8416
دانشگاه تبریز 1901
دانشگاه گلستان 9139
دانشگاه شهید چمران اهواز 4799
دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) / قزوین 2309
دانشگاه صنعتی اصفهان 2462

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی شریف 22
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 129
دانشگاه تهران 89
دانشگاه تبریز 298
دانشگاه زنجان 2204
دانشگاه شیراز 555
دانشگاه صنعتی اصفهان 1624
دانشگاه گیلان – رشت 1575
دانشگاه شهید چمران اهواز 1230
دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل 3599
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 984

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰ | شبانه

دوره شبانه یا نوبت دوم پس از دوره‌های روزانه، از پرطرفدارترین دانشگاه‌ها به شمار می‌رود. رقابت بر سر ورود به دوره‌های شبانه مهندسی مکانیک نیز به طور متداول گرم است. ظرفیت رشته مهندسی مکانیک در دوره شبانه حدود 1000 نفر است. متقاضیان می‌توانند با توجه به آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک، انتخاب رشته‌های مربوط به دوره شبانه خود را تنظیم کنند. در ادامه آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک کنکور 98 برای سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 ارائه شده است.

منطقه یک | رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 12689
دانشگاه صنعتی شاهرود 19461
دانشگاه شهید باهنر کرمان 6596

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه شهید باهنر کرمان 8198
دانشگاه گیلان رشت 5125
دانشگاه سمنان 13561

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه سمنان 8201
دانشگاه لرستان – خرم آباد 15628
دانشگاه گیلان – رشت 4144

 

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۰ | دانشگاه آزاد

بسیاری از داوطلبان مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آزاد هستند. متقاضیان رشته مهندسی مکانیک می‌توانند با توجه به آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور 1400 دانشگاه آزاد که در جدول زیر شرح داده شده است، اقدام به انتخاب رشته کنند. به جرات می‌توان گفت افرادی که موفق به کسب قبولی در دوره‌های روزانه و شبانه مهندسی مکانیک نشوند، با احتمال زیادی در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند.

دانشگاه محل قبولی رتبه کشوری رتبه سهمیه سهمیه قبولی
دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات 11460 186 ایثارگران
دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب 108568 1869 ایثارگران
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 74222 11411 عادی
دانشگاه آزاد واحد تهران شمال 107619 24517 عادی
دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب 57986 24150 عادی
دانشگاه آزاد واحد کرج 129484 27818 عادی

 

مشاوره قبولی در رشته مهندسی مکانیک ۱۴۰۱

افرادی که مایل به تحصیل در رشته مهندسی مکانیک هستند، می‌توانند در یکی از دانشگاه‌های روزانه، شبانه و یا آزاد مشغول به تحصیل شوند. طبیعی است که امکان یا عدم امکان ورود به هر یک از این دانشگاه‌ها را رتبه و تراز هر داوطلب تعیین می کند. از همین جهت، با بررسی آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک 1400 راهنمایی‌های لازم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

بررسی آخرین رتبه‌های قبولی کنکور در گام اول برای تنظیم برنامه ریزی برای مطالعه انجام می‌گیرد. در این گام داوطلبان مطابق با رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی مکانیک نیاز دارند، برای مطالعه قبل از کنکور برنامه ریزی می‌کنند. در گام دوم نیز داوطلبان با توجه به آخرین رتبه‌های قبولی اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی می‌کنند. در این گام نیز این رتبه‌ها کمک می کنند تا یک انتخاب رشته رقیق و درست انجام گیرد تا داوطلب در رشته و در دانشگاه دلخواه خود قبول شود.

با توجه به اهمیتی که بررسی آخرین رتبه‌های قبولی، بهتر است از این بررسی غافل نشد. یکی از راهکارهای استفاده از تاثیرات مثبت آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک، استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری است. جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از مشاوره و رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور سراسری همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مکانیک کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای تخمین شانس قبول شدن در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه روزانه چه راهکاری وجود دارد؟

هر داوطلبی می‌تواند با توجه به رتبه‌های پذیرفته شدگان سال‌های گذشته میزان شانس پذیرش خود را تخمین بزند. در متن مقاله آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان ارائه شده است.

بهترین زمان برای بررسی آخرین رتبه‌های قبول شدگان مهندسی مکانیک چه زمانی است؟

علاوه بر زمان انتخاب رشته، بهتر است قبل از شرکت در کنکور سراسری به بررسی آخرین رتبه قبول پرداخت. این بررسی موجب می‌شود تا برنامه ریزی منسجم‌تری برای رسیدن به رشته و دانشگاه مورد نظر داشت.

آخرین رتبه پذیرفته شدگان برای دانشگاه آزاد چند است؟

آخرین رتبه قبول برای واحدهای مختلف دانشگاه آزاد متفاوت است. در متن مقاله به برخی از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اشاره شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره