انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. پس از شرکت داوطلبان در کنکور سراسری، سازمان سنجش برای تمامی داوطلبان در زیرگروه های مختلف از جمله زیرگروه ریاضی کارنامه منتشر می‌کند. کارنامه منتشر شده عملکرد داوطلبان را در قالب درصد دروس، تراز و رتبه منتشر می‌نماید که در واقع مشخص می‌کند داوطلب چه انتخاب‌هایی می‌تواند داشته باشد. متقاضیان رشته مهندسی معدن که تمایل دارند در فرم انتخاب رشته خود کد رشته محل های مربوط به این رشته را قرار می‌دهند، می‌توانند با استفاده از آخرین رتبه قبولی الویت های خود را مشخص کنند. به همین منظور در ادامه، آخرین رتبه لازم برای قبولی مهندسی معدن کنکور 1400 را در قالب جداولی شرح داده ایم. 

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰ | روازنه

نکته ای که متقاضیان رشته مهندسی معدن باید بدان توجه داشته باشند، این است که داوطلبان هر سهمیه برای قبولی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری با یکدیگر رقابت می‌کنند، به همین دلیل ملاک پذیرفته شدن داوطلبان در دوره روزانه دانشگاه های سراسری رتبه‌ی آنها در سهمیه می‌باشد. در ادامه رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰ را شرح داده ابم. برای اطلاع از رتبه لازم قبولی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1520
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2024

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 2948
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3780
دانشگاه صنعتی اصفهان 7440
دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) – قزوین 15790
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 21167
دانشگاه صنعتی همدان 17632
دانشگاه صنعتي شاهرود 30214

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2664
دانشگاه تهران 2523
دانشگاه صنعتی اصفهان 11947
دانشگاه صنعتی همدان 16236
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 18658
دانشگاه صنعتی اصفهان 9159
دانشگاه کردستان – سنندج 20682
دانشگاه ارومیه 18625
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 16017
دانشگاه صنعتي شاهرود 29814

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 1537
دانشگاه تهران 1550
دانشگاه صنعتي اصفهان 5285
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 4168
دانشگاه کردستان – سنندج 17524
دانشگاه صنعتی همدان 10455
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 11624
دانشگاه صنعتي شاهرود 18145

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰ | نوبت دوم

دانشگاه های دولتی علاوه بر دوره روزانه در دوره دیگری مشابه با روزانه و با عنوان شبانه یا نوبت دوم نیز دانشجو می پذیرند. داوطلبانی که رشته مهندسی معدن را در دانشگاه های دولتی و دوره شبانه انتخاب می کنند، بایستی توجه داشته باشند این دوره تنها تفاوتی که با دوره روزانه دارد این است که دارای شهریه می باشد.

بنابراین ملاک قبول شدن در دوره شبانه نیز، رتبه‌ی داوطلبان در سهمیه می باشد. جداول زیر تعدادی از آخرین رتبه قبولی مهندسی معدن را در دوره شبانه دانشگاه های دولتی سراسر کشور که این رشته را ارائه می دهند و به تفکیک سهمیه های موثر شرح داده است.

سهمیه ایثارگران

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی شاهرود 10152
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 18752

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 23749
دانشگاه صنعتی همدان 29854

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه ملایر 36722
دانشگاه صنعتی همدان 27855

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه ملایر 19363
دانشگاه صنعتی همدان 15969

برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه لازم برای قبولی کنکور 1401 👉

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1401 در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه انجام می‌گیرد که داوطلبان باید براساس رتبه و ترازی که در کارنامه کنکور برای آنها درج شده است، نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنند.

هرگز با اطلاعات ناقص دست به انتخاب رشته نزنید، اگر شما رتبه بسیار خوب یا در حد متوسطی را به دست آورده باشید با انتخاب رشته غلط که نشات گرفته از ناقص بودن اطلاعات است، زحمات چندساله خود را به هدر خواهید داد و اگر هم که رتبه نه چندان مناسبی را به دست آورده باشید، موقعیت حساس تر است چرا که شانس قبولی شما در بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها وجود دارد که از آنها غافل هستید و با ندانستن این اطلاعات، انتخاب رشته را غلط انجام می‌دهید.

بنابراین حتما از مشاوری مجرب در این امر بهره ببرید و اگر دسترسی به مشاور حضوری ندارید یا مشاوران حضوری در اطراف شما وجود دارند ولی به اندازه کافی تبحر ندارند، می‌توانید از مشاوره تلفنی استفاده کنید. مزیتی که مشاوره تلفنی دارد دسترسی آسان آن است و همچنین هزینه مشاوره تلفنی بسیار کمتر از مشاوره حضوری و تضمین بیشتری نیز دارد. جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور و رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور سراسری همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن ۹۹

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن پردیس ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن پردیس ۹۹

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی معدن کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

رشته مهندسی معدن درچه دوره های ارائه می شود؟

رشته مهندسی معدن در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های دولتی ارائه می گردد که به آخرین رتبه‌های قبول شدن آن ها در متن مقاله اشاره کردیم.

آخرین رتبه‌های قبولی چه کمکی به متقاضیان این رشته خواهد کرد؟

متقاضیان رشته مهندسی معدن می توانند از آخرین رتبه‌های قبولی استفاده کنند و شانس قبول شدن خود را تخمین بزنند.

آیا استفاده ار رتبه‌های قبولی برای تخمین رتبه‌ی قبول شدن کنکور 1401 کار درستی است؟ 

بله، ممکن است رتبه‌های قبولی در سال های مختلف به دلایل مختلفی همچون تغییر ظرفیت، تغییر کند اما با این حال نیز رتبه‌های قبولی سال های گذشته بهترین منبع برای تخمین شانس پذیرفته شدن می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره