انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

پس از یک بازه زمانی یک ماهه از برگزاری کنکور سراسری در زیرگروه های مختلف، سازمان سنجش نتایح اولیه را منتشر می کند، نتایج اولیه هر داوطلب در واقع یک کارنامه است که متقاضی به کمک این کارنامه بایستی وارد مرحله انتخاب رشته گردد. معمولا پس از انتشار کارنامه های اولیه، دفترچه راهنمای انتخاب رشته منتشر شده و متقاضیان می توانتد در تاریخ هایی که سازمان سنجش به عنوان زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 اعلام می کند، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.  با توجه به اهمیت زمان انتخاب رشته در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

با توجه به اطلاعیه هایی که سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 منتشر کرده است، طبق تقویم برگزاری کنکور سراسری داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف بایستی که در تاریخ دهم و یازدهم تیرماه در جلسه کنکور حضور داشته باشند. برای اطلاع از اشتباهات رایج انتخاب رشته داوطلبین کنکور سراسری کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از تاریخ 14 تا 18 مرداد ماه انجام می گیرد.

هر داوطلب بایستی از تاریخ اعلام نتایج اولیه مطلع گردد و سپس در این تاریخ کارنامه اولیه خود را دریافت کند و چنانچه مجاز به انتخاب رشته بود، کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان را در فرم انتخاب رشته خود درج نماید. برای مشاهده کارنامه قبولی داوطلبان کنکور کلیک کنید.

 

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

برخی از شرکت کنندگان در کنکور سراسری به دلایل مختلفی همچون دیر اطلاع یافتن از زمان و مهلت انتخاب رشته، زمان بر بودن این مرحله نمی توانند در موعد مقرری که سازمان سنجش اعلام کرده است، مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. سازمان سنجش که انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سایت آن انجام می شود، به منظور انجام این مرحله توسط تمامی متقاضیان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری را چند روزی تمدید می کند. 

البته لازم است اشاره کنیم که بهتر است متقاضیان بدون در نظر گرفتن تمدید مهلت انتخاب رشته، در روزهای ابتدایی سعی کنند انتخاب های خود را استخراج و  الویت بندی کنند تا در صورت عدم تمدید نیز با مشکلی مواجه نشوند.

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | زمان

متقاضیان کنکور سراسری بایستی که به یک نکته توجه داشته باشند. کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود، نتایج نیز مشترکا از سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد، اما مرحله انتخاب رشته به صورت مجزا صورت می گیرد. بنابراین داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند، بایستی که پس از دریافت کارنامه اولیه خود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و اطلاعیه ها و اخبار مربوط به انتخاب رشته کنکور آزاد 1400 را از طریق این سایت پیگیری کنند. برای مشاهده نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 کلیک کنید.

نکته ای که قابل ذکر است، این می باشد که متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد نیز بایستی مراحل انتخاب رشته خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند.

مرحله انتخاب رشته مرحله بسیار حساس و سرنوشت ساز است، به قطعیت می توان گفت تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 برای یک دانش آموز کم تجربه شاید زمان کمی برای انجام یک انتخاب رشته درست و هوشمندانه باشد. توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است حتما برای کسب نتیجه ایده آل از یک مشاور کمک بگیرد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دارای چندین سال تجربه در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری می باشند که می توانید برای انجام یک انتخاب رشته اصولی از کمک آن ها استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی می باشد؟

سازمان سنجش تاکنون زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 را اعلام نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید از طریق این مقاله از سایت دانتل اطلاع رسانی خواهیم کرد.

آیا تمامی شرکت کنندگان در کنکور سراسری، مجاز به ورود مرحله انتخاب رشته هستند؟

خیر، دسته ای از متقاضیان که در کارنامه اولیه شان مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

آیا تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 تمدید می شود؟

سازمان سنجش در این باره اطلاعیه ای منتشر نکرده است اما پیش بینی می شود که مطابق سال های گذشته دو تا سه روز بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب رشته در این بازه زمانی تمدید شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره