کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری معمولا در مرداد ماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد. با توجه به اینکه کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود اما انتخاب رشته فقط یک بار و در مرداد ماه می باشد. چنانچه متقاضیان مطابق با کارنامه اولیه کنکور نوبت اول و دوم ۱۴۰۲ خود مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های مختلف می باشند. با توجه به اهمیت انتخاب رشته و تاریخ برگزاری آن در ادامه این مقاله به بررسی زمان انتخاب رشته آزمون سراسری 1402 و تمدید تاریخ انتخاب رشته کنکور خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ آغاز شد. مهلت انتخاب رشته کنکور تا 7 شهریور ساعت 14 تمدید شد.

ورود مستقیم به سایت سنجش و انتخاب رشته

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

داوطلبان آزمون سراسری که در جلسه آزمون حاضر شده اند، باید پس از اعلام نتایج اولیه اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایند. انتخاب‌رشته آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به منظور انتخاب یکی از دوره ها انجام می شود. دفترچه راهنما یک روز قبل از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 منتشر می شود که حاوی کدرشته محل های ارائه شده می باشد.

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ از 31 مرداد تا 6 شهریور می باشد.

در سال گذشته زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۲ مرداد بود که این مهلت برای چند روز دیگر تمدید شد. در سال جاری با توجه به برگزاری دوره دوم کنکور ۱۴۰۲ که در تیر ماه می باشد. پیش بینی می شود نتایج اولیه و انتخاب رشته در نیمه مرداد ماه انجام گیرد. 

داوطلبانی که در نوبت های دی ماه ۱۴۰۱ و یا نوبت تیر ماه ۱۴۰۲ در آزمون سراسری شرکت کرده اند، درصورت مجاز بودن می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت در نوبت های مجاز شرکت کرده و کدرشته محل هایی که در دفترچه راهنما را استخراج کرده اند وارد کنند. 

پیشنهاد مشاوران دانتل کو به شما داوطلبین گرامی این می باشد حتما پیش از انجام فرآیند انتخاب رشته حتما از افراد با تجربه در این زمینه مشاوره گرفته و با آگاهی کامل انتخاب رشته نمایند. شما برای ارتباط با کارشناسان مجموعه دانتل کو می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید. البته توصیه میکنیم جتما مقاله راهنما زیر را مطالعه نمایید.

 

تمدید زمان انتخاب رشته کنکور 1402

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور انتخاب‌رشته ‌دسته ای از داوطلبان آزمون سراسری که از این مرحله جامانده اند، تاریخ دیگری را نیز تحت عنوان تمدید مهلت در اختیار متقاضیان قرار می دهد. 

بازه زمانی در نظر گرفته شده برای تمدید زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ معمولا یک بازه زمانی سه الی چهار روزه است. احتمالا همانند سال های گذشته این بازه زمانی در حداکثر 4 روز و بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب رشته اعلام گردد. 

زمان انتخاب رشته کنکور 1402 تا 6 شهریور تمدید شد.

برخی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری به دلایل مختلفی همچون دیر اطلاع یافتن از مهلت انتخاب‌رشته، زمان‌بر بودن این مرحله نمی توانند در موعد مقرری که سازمان سنجش اعلام کرده است، مراحل انتخاب‌رشته خود را تکمیل کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار آزمون سراسری می توانید عضو کانال تلگرامی دانتل کو شوید.

البته لازم است اشاره کنیم که بهتر است متقاضیان بدون در نظر گرفتن تمدید مهلت، در روزهای ابتدایی سعی کنند انتخاب‌های خود را استخراج و  الویت بندی کنند تا در صورت عدم تمدید نیز با مشکلی مواجه نشوند.

 

مهلت ویرایش فرم

بازه زمانی اعلام شده جهت تمدید زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ فرصت دیگری را در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که مراحل انتخاب رشته‌خود را تکمیل کرده اند اما قصد ویرایش آن را دارند. بنابراین تمامی شرکت کنندگان مجاز هستند در صورت تمایل، مجدد از طریق لینک فعال در سایت سازمان سنجش، فرم انتخاب‌رشته خود را ویرایش کنند. برای مشاهده کارنامه قبولی کنکور کلیک کنید.

در این بازه زمانی آن دسته از داطلبانی که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 در سایت سازمان سنجش انتخاب‌رشته خود را انجام داده اند نیز می توانند در صورت نیاز ویرایش و اولویت بندی های خود را تغییر دهند. 

البته باید این نکته را متذکر شویم تعداد دفعات ویرایش انتخاب‌رشته محدود می باشد و قبل از تایید ویرایش از تصمیم خود مطمئن شوید. چنانچه این دفعات ویرایش در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ شما به حداکثر برسد دیگر به هیچوجه امکان تصحیح و اصلاح را نخواهید داشت. در مقاله زیر به شرح کامل ویرایش فرم انتخاب رشته پرداخته ایم.

بخوانید: نحوه ویرایش انتخاب رشته

 

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

متقاضیان کنکور سراسری باید به یک نکته توجه داشته باشند. کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود، نتایج نیز مشترکا از سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد، اما مرحله انتخاب‌رشته به صورت مجزا صورت می گیرد. بنابراین داوطلبانی که قصد انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد را دارند، پس از دریافت کارنامه اولیه خود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و اطلاعیه ها و اخبار مربوط به زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402 را از طریق این سایت پیگیری کنند.

نکته ای که قابل ذکر است، این می باشد که متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد نیز مراحل انتخاب‌رشته خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

مشاوره زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲

با توجه به برگزاری کنکور سراسری در دو نوبت در سال،‌ مرحله انتخاب رشته کماکان یکبار در سال و در مرداد ماه می باشد. سازمان سنجش هر ساله زمان انتخاب رشته کنکور سراسری را چند روز پیش از برگزاری فرآیند اعلام می کند و چنانچه داوطلبی از اخبار و اطلاعیه های منتشر شده آگاهی نداشته باشد ممکن است نتواند در مهلت تعیین شده انتخاب رشته خود را انجام دهد. بنابراین توصیه می کنیم حتما عضو کانال تلگرام دانتل کو شوید تا از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

مرحله انتخاب‌رشته مرحله بسیار حساس و سرنوشت ساز است، به قطعیت می توان گفت زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای یک دانش آموز کم تجربه شاید زمان کمی برای انجام یک انتخاب‌رشته درست و هوشمندانه باشد. توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است حتما برای کسب نتیجه ایده آل از یک مشاور کمک بگیرد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دارای چندین سال تجربه در زمینه انتخاب‌رشته آزمون سراسری می باشند که می توانید برای انجام یک انتخاب‌رشته اصولی از کمک آن ها استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در چه تاریخی می باشد؟

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا در مرداد ماه می باشد و این بازه زمانی ممکن است چند روز تمدید شود.

آیا تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری، مجاز به ورود مرحله انتخاب‌رشته هستند؟

خیر، دسته ای از متقاضیان که در کارنامه اولیه شان مجاز به انتخاب‌رشته شده باشند، می توانند وارد مرحله انتخاب‌رشته شوند.

آیا تاریخ انتخاب رشته آزمون سراسری 1402 تمدید می شود؟

پیش بینی می شود که مطابق سال های گذشته دو تا سه روز بلافاصله پس از اتمام مهلت تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر لطفا جواب سوالمو بدید خیلی مهمه. در فرصت انتخاب رشته اولیه در مرداد ماه انتخابرشته کردم. الان در شهریور ماه میخوام
    دوباره انتخاب رشته کنم.سوالم اینه که اگر انتخاب رشته مجدد بکنم تکلیف فرم انتخاب رشته اولیه چی میشه؟ کدوم درنظر گرفته میشه؟اگر دانشگاه های خاص و دارای مصاحبه مثل فرهنگیان یا سپاه و ارتش رو وارد کنم تکلیف مصاحبه شون چی میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره