کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری در ۱۷ مرداد ماه آغاز و تا ۲۲ مرداد ادامه داشت. در اطلاعیه جدید مهلت انتخاب‌رشته در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه تمدید شد. چنانچه متقاضیان مطابق با کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان شده باشند، می توانند در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش انتخاب‌رشته خود را انجام دهند. دفترچه راهنما یک روز قبل از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 منتشر می شود که حاوی کدرشته محل های ارائه شده می باشد.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ 

زمان انتشار دفترچه راهنما و همینطور زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در ۱۷ مرداد ماه آغاز شد و داوطلبان می توانستند انتخاب‌رشته حود را انجام دهند. پیرو اطلاعیه سازمان سنجش انتخاب‌رشته آزمون سراسری در بازه زمانی 15 تا 17 شهریور ماه تمدید شد تا آن دسته از داوطلبانی که امکان انتخاب‌رشته نداشته در این بازه زمانی انتخاب‌رشته خود را انحام دهند.

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱ در تاریخ 17 تا 24 مرداد ماه می باشد. در اطلاعیه جدید داوطلبان از 15 تا 17 شهریور 1401 می توانند انتخاب‌رشته خود را انجام دهند.

داوطلبان آزمون سراسری که در جلسه آزمون حاضر شده اند، باید پس از اعلام نتایج اولیه اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایند. انتخاب‌رشته آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به منظور انتخاب یکی از دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد انجام می شود. 

تمدید زمان انتخاب رشته کنکور 1401

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور انتخاب‌رشته ‌دسته ای از داوطلبان آزمون سراسری که از این مرحله جامانده اند، تاریخ دیگری را نیز تحت عنوان تمدید مهلت در اختیار متقاضیان قرار می دهد. 

بازه زمانی در نظر گرفته شده برای تمدید زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 معمولا یک بازه زمانی سه الی چهار روزه است. احتمالا همانند سال های گذشته این بازه زمانی در حداکثر 4 روز و بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب رشته اعلام گردد. 

تمدید زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد. داوطلبان از 15 تا 17 شهریور ماه می توانند نسبت به انتخاب‌رشته اقدام کنند.

برخی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری به دلایل مختلفی همچون دیر اطلاع یافتن از مهلت انتخاب‌رشته، زمان‌بر بودن این مرحله نمی توانند در موعد مقرری که سازمان سنجش اعلام کرده است، مراحل انتخاب‌رشته خود را تکمیل کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار آزمون سراسری می توانید عضو کانال تلگرامی دانتل کو شوید.

البته لازم است اشاره کنیم که بهتر است متقاضیان بدون در نظر گرفتن تمدید مهلت، در روزهای ابتدایی سعی کنند انتخاب‌های خود را استخراج و  الویت بندی کنند تا در صورت عدم تمدید نیز با مشکلی مواجه نشوند.

مهلت ویرایش فرم

بازه زمانی اعلام شده جهت تمدید زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ فرصت دیگری را در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که مراحل انتخاب رشته‌خود را تکمیل کرده اند اما قصد ویرایش آن را دارند. بنابراین تمامی شرکت کنندگان مجاز هستند در صورت تمایل، مجدد از طریق لینک فعال در سایت سازمان سنجش، فرم انتخاب‌رشته خود را ویرایش کنند. برای مشاهده کارنامه قبولی کنکور کلیک کنید.

در این بازه زمانی آن دسته از داطلبانی که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در سایت سازمان سنجش انتخاب‌رشته خود را انجام داده اند نیز می توانند در صورت نیاز ویرایش و اولویت بندی های خود را تغییر دهند. 

البته باید این نکته را متذکر شویم تعداد دفعات ویرایش انتخاب‌رشته محدود می باشد و قبل از تایید ویرایش از تصمیم خود مطمئن شوید. چنانچه این دفعات شما به حداکثر برسد دیگر به هیچوجه امکان تصحیح و اصلاح را نخواهید داشت.

مشاوره زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

متقاضیان کنکور سراسری باید به یک نکته توجه داشته باشند. کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود، نتایج نیز مشترکا از سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد، اما مرحله انتخاب‌رشته به صورت مجزا صورت می گیرد. بنابراین داوطلبانی که قصد انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد را دارند، پس از دریافت کارنامه اولیه خود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و اطلاعیه ها و اخبار مربوط به زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 را از طریق این سایت پیگیری کنند. برای مشاهده نحوه انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

نکته ای که قابل ذکر است، این می باشد که متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد نیز مراحل انتخاب‌رشته خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند.

مرحله انتخاب‌رشته مرحله بسیار حساس و سرنوشت ساز است، به قطعیت می توان گفت زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای یک دانش آموز کم تجربه شاید زمان کمی برای انجام یک انتخاب‌رشته درست و هوشمندانه باشد. توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است حتما برای کسب نتیجه ایده آل از یک مشاور کمک بگیرد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دارای چندین سال تجربه در زمینه انتخاب‌رشته آزمون سراسری می باشند که می توانید برای انجام یک انتخاب‌رشته اصولی از کمک آن ها استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ در چه تاریخی می باشد؟

زمان انتخاب‌رشته در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه تمدید شد و داوطلبان می توانند در آخرین مهلت نام نویسی خود را انجام دهند.

آیا تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری، مجاز به ورود مرحله انتخاب‌رشته هستند؟

خیر، دسته ای از متقاضیان که در کارنامه اولیه شان مجاز به انتخاب‌رشته شده باشند، می توانند وارد مرحله انتخاب‌رشته شوند.

آیا تاریخ انتخاب‌رشته آزمونسراسری 1401 تمدید می شود؟

سازمان سنجش در این باره اطلاعیه ای منتشر نکرده است اما پیش بینی می شود که مطابق سال های گذشته دو تا سه روز بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب‌رشته در این بازه زمانی تمدید شود.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر لطفا جواب سوالمو بدید خیلی مهمه. در فرصت انتخاب رشته اولیه در مرداد ماه انتخابرشته کردم. الان در شهریور ماه میخوام
    دوباره انتخاب رشته کنم.سوالم اینه که اگر انتخاب رشته مجدد بکنم تکلیف فرم انتخاب رشته اولیه چی میشه؟ کدوم درنظر گرفته میشه؟اگر دانشگاه های خاص و دارای مصاحبه مثل فرهنگیان یا سپاه و ارتش رو وارد کنم تکلیف مصاحبه شون چی میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره