انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98

رشته مهندسی پزشکی از رشته های زیرگروه آزمایشی کنکور ریاضی می‌باشد که هرسال داوطلبان بسیاری اقدام به انتخاب این رشته در فرم انتخاب رشته خود می‌کنند. رشته مهندسی پزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد ارائه می‌شود، متقاضیان رشته مهندسی پزشکی می‌توانند پس از کسب اطلاعات از محدوده رتبه قبولی این رشته در دوره ها و دانشگاه های مختلف، الویت های خود را تعیین کنند. بدین منظور می‌توانند از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی پزشکی کنکور 98 استفاده کنند و شانس قبولی خود را تخمین بزنند که در ادامه ارائه کرده ایم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98 | روزانه 

دوره روزانه دانشگاه های سراسری، معمولا الویت اول داوطلبان کنکور ریاضی و متقاضیان رشته مهندسی پزشکی می‌باشد ، که هر داوطلب می‌تواند با توجه به دانشگاه مدنظرش و همینطور رتبه‌ای که بدست آورده است، کد رشته محل ها رشته مهندسی پزشکی در دوه روزانه دانشگاه های سراسری را از دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده و در فرم انتخاب رشته خود الویت بندی کند.

ملاک قبولی داوطلبان در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه های سراسری، رتبه آنها در سهمیه می‌باشد که از سهمیه های موثر کنکور سراسری می‌توان به سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت، ایثارگران 5 درصد ظرفیت و سهمیه مناطق شامل سهمیه منطقه یک، سهمیه منطقه دو و سهمیه منطقه سه اشاره کرد. برای اطلاع از رتبه و تراز قبولی کنکور ریاضی سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

در ادامه این مطلب آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی را در سهمیه های گفته شده به تفکیک در قالب جداولی آورده ایم که داوطلبان می‌توانند با توجه به سهمیه خود از این جداول برای تخمین شانس قبولی‌شان بهره ببرند،

بخوانید: انتخاب رشته کنکور 1400

 

منطقه یک

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر1191
دانشگاه اصفهان1395
دانشگاه صنعتی همدان5845
دانشگاه صنعتی شاهرود10625

 

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر413
دانشگاه صنعتی سهند4985
دانشگاه تبریز3652
دانشگاه اصفهان2695

 

منطقه سه | رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر295
دانشگاه اصفهان1035

بخوانید: اهمیت رتبه قبولی در انتخاب رشته

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98 | نوبت دوم (شبانه)

رشته مهندسی پزشکی در دو دوره از دانشگاه های دولتی و سراسری ارائه می‌شود، دوره اول دوره روزانه که با تحصیل رایگان شناخته می‌شود و دوره دوم دوره شبانه و یا همان نوبت دوم است که تفاوت بسیاری با دوره اول ندارد و فقط داشجویان دوره نوبت دوم دانشگاه های سراسری، ملزم به پرداخت شهریه هستند.

 

سهمیه ایثارگران

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه تبریز4012
دانشگاه صنعتی همدان5165

 

منطقه یک 

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان11978
دانشگاه صنعتی سهند9653

 

منطقه دو

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان7541
دانشگاه صنعتی سهند6125

 

منطقه سه | رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان1471

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 98 | دانشگاه آزاد

همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم، رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود و داوطلبان به منظور قبولی در هر واحد دانشگاهی بایستی رتبه‌ی مناسبی را کسب کنند. ملاک قبولی در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه های آزاد، رتبه‌ی کشوری داوطلبان می‌باشد.

بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

 

دانشگاه محل قبولیرتبه در سهمیهرتبه کشوریسهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات464212770عادی
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد تهران2131144291عادی
دانشگاه آزاد واحد تهران شمال1286463088عادی

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی پزشکی 

رشته مهندسی پزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود اما در این میان همه داوطلبان به دنبال این هستند که بهترین کد رشته محل را از بین کد رشته محل های ارائه شده با توجه به کیفیت علمی دانشگاه ها و همینطور با توجه به شرایط خودشان انتخاب کنند. برای مشاهده راهنما انتخاب رشته ریاضی 1400 کلیک کنید.

اطلاع  از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های مختلف یکی از بهترین روش ها برای تخمین شانس قبول شدن می‌باشد، اما با توجه به اینکه برای رشته مهندسی پزشکی انتخاب های زیادی وجود دارد، داوطلبان می‌توانند به کمک یک مشاور نیز بهترین انتخاب ها را تشخیص داده و بهترین نتیجه را با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، کسب کنند.  برای این منظور می‌توانید با مشاورن مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس گرفته و با مشاوران این مرکز در ارتباط باشید.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی پزشکی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

  • کدام سهمیه ها در قبول شدن رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های سراسری، موثر می‌باشد؟

از مهم ترین سهمیه های موثر در کنکور سراسری و قبول شدن در رشته مهندسی پزشکی، سهمیه های ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد و همینطور سهمیه مناطق شامل سهمیه منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه می‌باشد.

  • آیا متقاضیان رشته پزشکی می‌توانند به کمک آخرین رتبه‌های قبول شدگان رشته پزشکی کنکور 98، شانس قبول شدن خود را تخمین بزنند؟

بله، با اینکه احتمال دارد با توجه به تغییر ظرفیت ها و انتخاب داوطلبان در سالهای مختلف، رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته مهندسی پزشکی در سال های مختلف تغییر کند، اما متقاضیان رشته مهندسی پزشکی می‌توانند به کمک آخرین رتبه‌های مهندسی پزشکی کنکور 98 از محدوده قبول شدن این رشته در دانشگاه های مختلف مطلع شده و شانس خود را تخمین بزنند.

  • آیا رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌گردد؟

بله، رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های آزاد نیز ارائه می‌گردد که در متن مقاله به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های آزاد اشاره کردیم،

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره