کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. رشته مهندسی پزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد ارائه می‌شود، متقاضیان این رشته می‌توانند پس از کسب اطلاعات از محدوده رتبه قبولی این رشته در دوره ها و دانشگاه های مختلف، الویت های خود را تعیین کنند. بدین منظور می‌توانند از آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی کنکور 1400 استفاده کنند و شانس قبولی خود را تخمین بزنند که در ادامه ارائه کرده ایم.

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ | روزانه 

دوره روزانه دانشگاه های سراسری، معمولا الویت اول داوطلبان کنکور ریاضی و متقاضیان رشته مهندسی پزشکی می‌باشد، که هر داوطلب می‌تواند با توجه به دانشگاه مدنظرش و همینطور رتبه‌ای که بدست آورده است، کد رشته محل ها در دوه روزانه دانشگاه های سراسری را از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۱ استخراج کرده و در فرم انتخاب رشته خود الویت بندی کند.

ملاک قبولی داوطلبان در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه های سراسری، رتبه آنها در سهمیه می‌باشد که از سهمیه های موثر کنکور سراسری می‌توان به سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت، ایثارگران 5 درصد ظرفیت و سهمیه مناطق شامل سهمیه منطقه یک، سهمیه منطقه دو و سهمیه منطقه سه اشاره کرد. در ادامه این مطلب آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی کنکور 1400 را در سهمیه های گفته شده به تفکیک در قالب جداولی آورده ایم که داوطلبان می‌توانند با توجه به سهمیه خود از این جداول برای تخمین شانس قبولی‌شان بهره ببرند. برای اطلاع از رتبه های قبولی کنکور ریاضی در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور سراسری

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 1191
دانشگاه شهيد بهشتی – تهران 1245
دانشگاه اصفهان 1395
دانشگاه صنعتی همدان 7845
دانشگاه صنعتی شاهرود 10625
دانشگاه تبریز 5257

منطقه دو 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 413
دانشگاه شهيد بهشتی – تهران 935
دانشگاه صنعتی سهند 4985
دانشگاه تبریز 3652
دانشگاه اصفهان 2695
دانشگاه صنعتی همدان 1025

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 295
دانشگاه اصفهان 1035
دانشگاه شهيد بهشتی – تهران 634
دانشگاه صنعتی همدان 3425
دانشگاه تبریز 1975

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ | نوبت دوم (شبانه)

رشته مهندسی پزشکی در دو دوره از دانشگاه های دولتی و سراسری ارائه می‌شود، دوره اول دوره روزانه که با تحصیل رایگان شناخته می‌شود و دوره دوم دوره شبانه و یا همان نوبت دوم است که تفاوت بسیاری با دوره اول ندارد و فقط داشجویان دوره نوبت دوم دانشگاه های سراسری، ملزم به پرداخت شهریه هستند.

سهمیه ایثارگران

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تبریز 6012
دانشگاه صنعتی همدان 5165

منطقه یک 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان 10078
دانشگاه صنعتی سهند 9653
دانشگاه تبریز 6302

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان 7541
دانشگاه صنعتی سهند 6125
دانشگاه نيشابور  17507

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی همدان 1471
دانشگاه نيشابور  12547

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ | دانشگاه آزاد

همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم، رشته مهندسی‌پزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود و داوطلبان به منظور قبولی در هر واحد دانشگاهی بایستی رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ در دانشگاه آزاد را کسب کنند.

دانشگاه محل قبولی رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات 4642 12770 عادی
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد تهران 21311 44291 عادی
دانشگاه آزاد واحد تهران شمال 12864 63088 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

رشته مهندسی پزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود اما در این میان همه داوطلبان به دنبال این هستند که بهترین کد رشته محل را از بین کد رشته محل های ارائه شده با توجه به کیفیت علمی دانشگاه ها و همینطور با توجه به شرایط خودشان انتخاب کنند. 

اطلاع  از آخرین رتبه قبولی مهندسی پزشکی کنکور 1400 در دانشگاه های مختلف یکی از بهترین روش ها برای تخمین شانس قبول شدن می‌باشد، اما با توجه به اینکه انتخاب های زیادی وجود دارد، داوطلبان می‌توانند به کمک یک مشاور نیز بهترین انتخاب ها را تشخیص داده و بهترین نتیجه را با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، کسب کنند.جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کدام سهمیه ها در قبول شدن رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های سراسری، موثر می‌باشد؟

از مهم ترین سهمیه های موثر در کنکور سراسری و قبول شدن در رشته مهندسی پزشکی، سهمیه های ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد و همینطور سهمیه مناطق شامل سهمیه منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه می‌باشد.

آیا متقاضیان رشته پزشکی می‌توانند به کمک آخرین رتبه‌های قبول شدگان رشته پزشکی کنکور 1400 شانس قبول شدن خود را تخمین بزنند؟

بله، با اینکه احتمال دارد با توجه به تغییر ظرفیت ها و انتخاب داوطلبان در سالهای مختلف، رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته مهندسی پزشکی در سال های مختلف تغییر کند، اما متقاضیان می‌توانند به کمک آخرین رتبه‌های قبولی از محدوده قبول شدن این رشته در دانشگاه های مختلف مطلع شده و شانس خود را تخمین بزنند.

آیا رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌گردد؟

بله، این رشته در دانشگاه های آزاد نیز ارائه می‌گردد که در متن مقاله به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان در دانشگاه آزاد پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره