ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ همزمان با ثبت نام کنکور سراسری دوره های مختلف در دانشگاه های سراسری انجام می شود. با توجه به ادغام کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد، سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام در این آزمون یک دفنرچه راهنما جهت نام نویسی منتشر می کند. تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و پس از دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از زمان، شرایط و نحوه ثبت نام ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

از سال 1392 کنکور سراسری برای ورود به رشته های با آزمون در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده است. بنابراین داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد را دارند، باید در کنکوری که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند، نام نویسی و شرکت کنند.

کنکور سراسری در سه زیر گروه آزمایشی اصلی شامل ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و دو زیر گروه آزمایشی شناور زبان‌ های خارجی و هنر برگزار می گردد. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های با آزمون در دانشگاه آزاد می باشید، بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد 1401 اقدام نمایید.

 

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام در تاریخ های اعلام شده از سوی سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد امکان پذیر می باشد و خارج از این بازه زمانی لینک ثبت نام در سایت نامبرده فعال نمی باشد. لازم است متقاضیان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه آزاد، نام نویسی خود را در روزهای ابتدایی انجام دهند و به روزهای آخر موکول نکنند. سازمان سنجش پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401 نیز یک بازه زمانی دو تا سه روزه را نیز به عنوان تمدید مهلت در نظر می گیرد.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از روز یکشنبه 10 بهمن ماه لغایت روز یکشنبه 17 بهمن ماه 1400 می باشد.

سازمان سنجش برای آن دسته از داوطلبانی که درزمان مقرر موفق به نام نویسی نمی شوند، ناریخ هایی با عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱اعلام می کند تا همه متقاضیان موفق به نام نویسی و شرکت در آزمون سراسری سال 1401 شوند. در این زمان داوطلبان می توانند ویرایش ثبت نام کنکور خود را در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات وارد کرده انجام دهند. 

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ و دانشگاه های سراسری، شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که در ادامه آن ها را ارائه کرده ایم.

شرایط عمومی 

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی

عدم سوپیشنه و عضویت در گروه های انقلاب

عدم داشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

✅ داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش و یا فارغ التحصیلی حداکثر تا تاریخ  31 شهریور ماه 1401 

✅ داشتن مدرک  دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی از شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 می باشد.

✅ عدم تحصیل در دوره روزانه : دانشجوی روزانه که قصد ورود به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد را از طریق کنکور سراسری دارد، باید تا حداکثر تاریخ 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهد.

✅ پذیرفته شدگان دوره روزانه دانشگاه های سراسری در کنکور 1401، مانعی برای انتخاب رشته از میان کد رشته محل های دانشگاه آزاد ندارند.

✅ تمامی دانشجویان در حال تحصیل در دوره های  نوبت دوم، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دانشگاه پیام نور و…  بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود، مجاز به شرکت و نام نویسی در کنکور سراسری می باشند. این دسته از داوطلبان در صورتی که در کد رشته محلی از دانشگاه آزاد پذیرفته شوند، بایستی قبل از ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، از دانشگاه محل تحصیل قبلی خود انصراف دهند.

✅ داوطلبان آقا نباید از نظر نظام وظیفه منع ادامه تحصیل داشته باشند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان رشته های وزارت بهداشت می باشند و بایستی که طرح اجباری خود را بگذرانند، چه در حال گذراندن طرح خود باشند و چه طرحشان را نگذرانده باشند، مجاز به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند.

 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مجدد اشاره می کنیم که ثبت نام کنکور دانشآزاد برای ورود به دوره های مختلف دانشگاه های سراسری  و دانشگاه آزاد به صورت مشترک انجام می شود. داوطلبان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، باید تمامی مراحل ثبت نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دهند. در ادامه این مطلب مراحل ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد را به صورت گام به گام ارائه کرده ایم.

1️⃣ وارد سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون سراسری سال 1401 ” کلیک کنید.

پرداخت هزینه 

4️⃣ در این مرحله متقاضیان بایستی که نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنند. برای این کار بایستی که داوطلبان سریال ثبت نام خریداری کنند. بنابراین لازم است از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام ” کلیک کنند.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد پرداخت هزینه

5️⃣ در این مرحله برای خرید کارت اعتباری، سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب کنید و در نهایت گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید. ( داوطلبانی کد رشته محل های دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی نیز انتخاب رشته کنند، بایستی که کارت اعتباری جداگانه تهیه کنند.) 

6️⃣ اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید وادامه ” کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

7️⃣ اطلاعاتی که وارد کرده اید نمایش داده می شود در صورت صحت آن ها بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید.

سریال-ثبت-نام

8️⃣ پس از وارد شدن به درگاه پرداخت اینترنتی اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نمایید. پس از پرداخت موفقیت آمیز شماره پیگیری پرداخت را دریافت کنید.

پرداخت

تکمیل مراحل ثبت نام 

9️⃣ سریال خریداری شده را در کادر های مشخص شده وارد نمایید.

درج-سریال-ثبت-نام-12

🔟 پس از ورود به صفحه ثبت نام، شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون نمایش داده می شود که داوطلبان باید آن را مطالعه کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنند.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

1️⃣1️⃣ داوطلب بایستی که در این مرحله عکس خود را مطابق مشخصاتی که در سایت اعلام شده است، بارگذاری نماید.

بارگزاری عکس داوطلب

1️⃣2️⃣ در این مرحله فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 نمایش داده می شود که لازم است با اطلاعات مربوط به شناسنامه و اطلاعات تحصیلی خود آن ها را تکمیل کنید.

1️⃣3️⃣ پس  تکمیل فرم چندین بار فرم اینترنتی ثبت نام را بررسی کند تا همه اطلاعات را به درستی وارد کرده باشد و در نهایت بر روی گزینه ” تایید نهایی ” کلیک نماید.

1️⃣4️⃣ چنانچه متقاضی کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه آزاد، تمامی مراحل ثبت نام خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی در اختیار او قرار خواهد داد که بهتر است تا انتهای فرآیند ثبت نام نزد خود نگه دارد.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام راهنمای تصویری سال جدید را اضافه خواهیم کرد.

 

مدارک ثبت نام آزمون ۱۴۰۱

تمامی داوطلبانی که قصد دارند فرم ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل کنند، علاوه بر بارگذاری عکس باید برخی اطلاعات را نیز مطابق اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود وارد کنند که برای آن ها نیاز به مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد زیر دارند.

شناسنامه و کارت ملی معدل کتبی  معدل کل دیپلم فایل عکس اسکن شده
کد سوابق تحصیلی کد پیگیری سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران کد رهگیری داوطلبای غیر ایرانی شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
کد پستی محل سکونت کد منطقه کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

 

مشاوره ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

همانطور که اطلاع دارید بیشتر رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور می باشد و تنها رشته های گروه پزشکی از رشته های زیرگروه آزمایشی علوم تجربی و برخی از رشته های پرطرفدار دیگر زیر گروه های آزمایشی در واحد های معتبر دانشگاه آزاد به صورت با آزمون ارائه می گردد.

دسته ای از داوطلبان کنکور سراسری که دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می باشند، می توانند برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کنند. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1401 با مشکل مواجه شدید و یا سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران این مرکز تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور سراسری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

نام نویسی آزمون دانشگاه ازاد 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

از روز یکشنبه 10 بهمن ماه 1400 لغایت روز یکشنبه 17 بهمن ماه 1400 انجام می شود.

آیا نام نویسی آزمون ازاد ۱۴۰۱ همزمان با دانشگاه های سراسری انجام می گردد؟

بله، تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، بایستی که مراحل نام نویسی خود را به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری انجام دهند.

متقاضیان جهت نام نویسی آزمون ازاد ۱۴۰۱ بایستی به کدام سامانه مراجعه کنند؟

از طریق سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام در ارتباط با شرایط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد طبق دفترچه کنکور دانشجوی روزانه ورودی99در صورتی حق شرکت دارد که تا 25اسفند انصراف بدهد ولی در اینجا نوشته بدون انصراف می تواند در کنکوردانشگاه ازاد شرکت کند و بعد از قبولی دردانشگاه مثلا پزشکی ازاد از دانشگاه فعلی خود انصراف دهد . کدامیک را مبنا قرار دهم بنده کارشناسی دولتی ورودی 99هستم آیا بدون انصراف می توانم برای پزشکی آزاد کنکور بدهم؟ممنون از راهنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره