کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ همزمان با ثبت نام کنکور سراسری دوره های مختلف در دانشگاه های سراسری انجام می شود. با توجه به ادغام کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد، سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در این آزمون یک دفنرچه راهنما جهت نام نویسی منتشر می کند. تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنما مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از زمان، شرایط و نحوه ثبت نام ارائه کرده ایم.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

طبق اطلاعیه سازمان سنحش ازین پس کنکور سراسری در دو نوبت در سال برگزار خواهد و داوطلبان در هر کدام از این نوبت می توانند شرکت کرده و هر رتبه و نمره را که در این آزمون کسب کنند تا ۲ سال ذخیره خواهد شد. با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و ازاد ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد دیگر جداگانه نمی باشد و داوطلبان جهت ورود به این دانشگاه نیازی به شرکت در یک آزمون جداگانه نمی باشند و کافیست فقط در آزمون سراسری که صسازمان سنجش برگزار می کند شرکت کنند. 

کنکور سراسری در سه زیر گروه آزمایشی اصلی شامل ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و دو زیر گروه آزمایشی شناور زبان‌ های خارجی و هنر برگزار می گردد. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های با آزمون در دانشگاه آزاد می باشید، بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اقدام نمایید.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402

نام نویسی در زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اعلام شده از سوی سنجش امکان پذیر می باشد و خارج از این بازه زمانی لینک ثبت نام در سایت نامبرده فعال نمی باشد. لازم است متقاضیان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه آزاد، نام نویسی خود را در روزهای ابتدایی انجام دهند و به روزهای آخر موکول نکنند. سازمان سنجش پس از اتمام مهلت نیز یک بازه زمانی دو تا سه روزه را نیز به عنوان تمدید مهلت در نظر می گیرد.

نوبت کنکور زمان ثبت نام  زمان برگزاری آزمون
کنکور بهمن ماه ۱۴۰۱ 8 تا 14 آبان ماه ۱۴۰۱ 29 و 30 دی 1401 
کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 14 و 15 تیر 1402

سازمان سنجش برای آن دسته از داوطلبانی که درزمان مقرر موفق به نام نویسی نمی شوند، تاریخ هایی با عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اعلام می کند تا همه متقاضیان موفق به نام نویسی و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 شوند. در این زمان داوطلبان می توانند ویرایش ثبت نام کنکور خود را در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات وارد کرده انجام دهند. 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در ادامه شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 و دانشگاه های سراسری، شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که  آن ها را ارائه کرده ایم.

شرایط عمومی 

در ادامه به بررسی شراییط عمومی ثبت نام با آزمون دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

❌اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی

❌عدم سوپیشنه و عضویت در گروه های ضد انقلاب

❌عدم داشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

✅داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش و یا فارغ التحصیلی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۲

✅دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی از شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 می باشد.

عدم تحصیل در دوره روزانه: دانشجوی روزانه که قصد ورود به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد را از طریق کنکور سراسری دارد، باید تا اتمام مهلت نام نویسی از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهد.

✅پذیرفته شدگان دوره روزانه دانشگاه های سراسری در کنکور 1402 مانعی برای انتخاب رشته از میان کد رشته محل های دانشگاه آزاد ندارند.

✅تمامی دانشجویان در حال تحصیل در دوره های نوبت دوم، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دانشگاه پیام نور و… بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود، مجاز به شرکت و نام نویسی در کنکور سراسری می باشند. بایستی قبل از ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، از دانشگاه محل تحصیل قبلی خود انصراف دهند.

✅ داوطلبان آقا برای ثبت نام کنکور آزاد نباید از نظر نظام وظیفه منع ادامه تحصیل داشته باشند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان رشته های وزارت بهداشت می باشند و بایستی که طرح اجباری خود را بگذرانند، چه در حال گذراندن طرح خود باشند و چه طرحشان را نگذرانده باشند، مجاز به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند.

مدارک ثبت نام آزمون ۱۴۰۲

تمامی داوطلبانی که قصد دارند فرم ثبت‌نام خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل کنند، علاوه بر بارگذاری عکس باید برخی اطلاعات را نیز مطابق اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود وارد کنند که برای آن ها نیاز به مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد زیر دارند.

 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • شناسنامه و کارت ملی
 • عکس پرسنلی با فرمت jpg و سایز 4*3
 • معدل کتبی و معدل کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی
 • کد منطقه تحصیلی
 • کد پیگیری سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران
 • کد ۱۳ رقمی اتباع داوطلبای غیر ایرانی
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • کد پستی محل سکونت

راهنما ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1402

مجدد اشاره می کنیم که ثبت نام کنکور آزاد برای ورود به دوره های مختلف دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت مشترک انجام می شود. داوطلبان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، باید تمامی مراحل ثبت‌نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دهند. در ادامه این مطلب مراحل ثبت نام با آزمون دانشگاه آزاد را به صورت گام به گام ارائه کرده ایم.

1️⃣ وارد سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ” کلیک کنید.

پرداخت هزینه 

4️⃣ در این مرحله متقاضیان بایستی که نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاداقدام کنند. برای این کار بایستی که داوطلبان سریال ثبت‌نام خریداری کنند. بنابراین لازم است از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت‌نام ” کلیک کنند.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد پرداخت هزینه

5️⃣ در این مرحله برای خرید کارت اعتباری، سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب کنید و در نهایت گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید. (داوطلبانی کد رشته‌محل های دانشگاه پیام‌نور و غیر انتفاعی نیز انتخاب کنند، باید کارت اعتباری جداگانه تهیه کنند.) 

6️⃣ اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید وادامه ” کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

7️⃣ اطلاعاتی که وارد کرده اید نمایش داده می شود در صورت صحت آن ها بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید.

سریال-ثبت-نام

8️⃣ پس از وارد شدن به درگاه پرداخت اینترنتی اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نمایید. پس از پرداخت موفقیت آمیز شماره پیگیری پرداخت را دریافت کنید.

پرداخت

تکمیل مراحل ثبت نام 

9️⃣ سریال خریداری شده را در کادر های مشخص شده وارد نمایید.

درج-سریال-ثبت-نام-12

🔟 پس از ورود به صفحه ثبت نام، شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون نمایش داده می شود که داوطلبان باید آن را مطالعه کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنند.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

1️⃣1️⃣ داوطلب باید در این مرحله عکس خود را مطابق مشخصاتی که در سایت اعلام شده، بارگذاری نماید.

بارگزاری عکس داوطلب

1️⃣2️⃣ در این مرحله فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 نمایش داده می شود که با اطلاعات مربوط به شناسنامه و اطلاعات تحصیلی خود آنها را تکمیل کنید.

1️⃣3️⃣ پس تکمیل فرم چندین بار فرم را بررسی کنید تا همه اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید. بر روی گزینه ” تایید نهایی ” کلیک نماید. 

1️⃣4️⃣ چنانچه تمامی مراحل ثبت‌نام خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری ثبت‌نام 16 رقمی در اختیار او قرار خواهد داد.

مشاوره ثبت نام کنکور 1402

همانطور که اطلاع دارید بیشتر رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور می باشد و تنها رشته های گروه پزشکی از رشته های زیرگروه آزمایشی علوم تجربی و برخی از رشته های پرطرفدار دیگر زیر گروه های آزمایشی در واحد های معتبر دانشگاه آزاد به صورت با آزمون ارائه می گردد.

چنانچه در 

دسته ای از داوطلبان کنکور سراسری که دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می باشند، می توانند برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کنند. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 با مشکل مواجه شدید و یا سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران این مرکز تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

ثبت نام با آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه تاریخی انجام می شود؟

ثبت‌نام در تاریخ ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ می باشد.

آیا نام نویسی آزمون ازاد همزمان با دانشگاه های سراسری انجام می گردد؟

بله، تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، بایستی که مراحل نام نویسی خود را به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری انجام دهند.

متقاضیان جهت نام نویسی آزمون ازاد بایستی به کدام سامانه مراجعه کنند؟

از طریق سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود.

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام در ارتباط با شرایط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد طبق دفترچه کنکور دانشجوی روزانه ورودی99در صورتی حق شرکت دارد که تا 25اسفند انصراف بدهد ولی در اینجا نوشته بدون انصراف می تواند در کنکوردانشگاه ازاد شرکت کند و بعد از قبولی دردانشگاه مثلا پزشکی ازاد از دانشگاه فعلی خود انصراف دهد . کدامیک را مبنا قرار دهم بنده کارشناسی دولتی ورودی 99هستم آیا بدون انصراف می توانم برای پزشکی آزاد کنکور بدهم؟ممنون از راهنمایی

 2. سلام من برای دانشگاه آزاد تبتنام کردم و قرار بود شهریور امتحان یکی ازواحدهای ماندمو بدم ولی اسمم ثبت نشده بوده وقراره ک دی ماه امتحان بدم
  ایا برای ثبتنام دانشگاه ازاد امکان داره کارنامه ام دی ماه صادر بشه و در ثبتنام دانشگاه ازاد مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  1. سلام در ثبت نام کنکور داشنگاه آزاد در صورت پذیرش در نیمسال اول باید تا ۳۱ شهریور ماه فارغ التحصیلی شوید و برای نیمسال دوم تا ۳۱ بهمن ماه مهلت دارید تا فارغ التحصیل شوید

 3. سلام من روزانه میخونم میخوام برم ازاد بخونم ولی باید دوباره کنکور بدم و ازاد انتخاب رشته کنم ایا میتونم بعد از اعلام نتایج و وقتی که دیدم در دانشگاه ازاد قبول شدم از دانشگاه دولتی که الان درس میخونم انصراف بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره