دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد. دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1401 نیز همچون سالهای قبل تعداد زیادی از رشته های تحصیلی خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهد تا علاقه مندان بتوانند بر اساس سوابق تحصیلی خود در این رشته ها ثبت نام کنند. سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد و کلیه مراحل ثبت نام از قبیل خرید کارت اعتباری ثبت نام، واریز هزینه، دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، انتخاب رشته و … از طریق این سایت انجام می گیرد. همچنین اعلام نتایج نیز از سایت azmoon.iau.ac.ir خواهد بود.

پذیرفته شدگان گرامی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نوبت بهمن ۱۴۰۱ برای تکمیل مراحل نهایی ثبت نام خود باید به سایت آموزشیار مراجعه کرده و فرم های لازم دانلود کرده و در سایت بارگزاری نمایند.

در مقاله زیر نحوه ثبت نام در آموزشیار و البته فرم های مخصوص هر مقطع را برای دانلود قرار داده ایم. برای دانلود فرم ها بر روی مقاله زیر  کلیک کنید.

راهنما و دانلود فرم ها: ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ | azmoon.iau.ac.ir

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهرماه 1401 در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد و داوطلبان با توجه به رشته تحصیلی مورد تقاضا و همچنین مدرک فارغ التحصیلی که دارند می توانند وارد یکی از این مقاطع شوند.

نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد برای نیمسال اول تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می گیرد و سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir می باشد. داوطلبان باید با مراجعه به این سامانه ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع تحصیلی مد نظر خود را دانلود نمایند و پس از تعیین کد رشته های مورد علاقه ، با واریز هزینه و خرید کارت اعتباری مراحل ثبت نام خود را به پایان برسانند.

لازم به ذکر است که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهرماه ۱۴۰۱ هنوز آغاز نشده است اما پیش بینی می شود همچون سالهای قبل در اوایل مردادماه لینک ثبت نام فعال شود. همچنین نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد در اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه اعلام می شود و لینک دریافت نتایج نیز به محض اعلام نتایج در سایت azmoon.org فعال خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401 را برای نیمسال اول دارید، به این نکته توجه داشته باشید این مرحله به صورت کاملا اینترنتی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ انجام می شود که برای این منظور بایستی که طبق مراحل زیر پیش بروید. در ادامه مراحل کلی نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir

✅ دانلود و مطالعه دفترچه راهنما

✅ پرداخت هزینه و خرید شماره سریال ۱۲ رقمی

✅ بارگزاری عکس داوطلب

✅ تکمیل فرم ثبت نام

✅ وارد کردن اطلاعات شخصی و سوابق تحصیلی

✅ وارد کردن رشته های انتخابی

✅ دریافت کدپیگیری ثبت نام

ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

1️⃣ جهت ثبت نام در رشته و دانشگاه ازاد مورد تقاضا خود می‌بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید. 

2️⃣ بنابراین طبق تصویر زیر بر روی لینک ” ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی نیمسال اول سال ۱۴۰۱ ” کلیک کنید. توجه داشته باید که این لینک ها در سایت azmoon.iau.ac.ir در زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگا آزاد فعال خواهد شد.

ثبت نام بدون کنکور آزاد

3️⃣ بر روی گزینه ” دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام ” کلیک کنیدو  آن را دانلود و مطالعه فرمایید.

دوره تحصیلی

دفترچه‌های ثبت نام مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته متفاوت هستند و شما باید دفترچه ای را دانلود کنید که مربوط به دوره تحصیلی مورد تقاضایتان است.

واریز هزینه ثبت نام 

4️⃣ در این مرحله بایستی با پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارت اعتباری تهیه کنید. بنابراین بر روی گزینه ” خرید کارت ” کلیک کنید.

هزینه

5️⃣ با کلیک بر روی گزینه خرید کارت، به صفحه زیر منتقل می‌شوید که لازم است گزینه ادامه را انتخاب کنید.

نوع کارت اعتباری

6️⃣ در این مرحله باید نوع کارت اعتباری را انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که کارت اعتباری مربوط به دوره تحصیلی که قصد ثبت نام در آن را دارید، انتخاب نمایید زیرا در صورت پرداخت اشتباه وجه، مبلغ قابل استرداد نیست.

7️⃣ برای اطمینان بیشتر، سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد پیامی به شما نمایش می‌دهد که کارت اعتباری مربوط به کدام دوره را تهیه می‌کنید که باید پس از کنترل کردن گزینه  بلی را انتخاب نمایید.

کارت اعتباری

8️⃣ حال باید اطلاعات خود را به همراه شماره تلفن همراهی که روشن است، در این بخش درج کنید.

اطلاعات خود نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

9️⃣ با انتخاب گزینه ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید، به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شوید.

واریز هزینه نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

🔟 برای واریز هزینه باید از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده کنید که دارای رمز دوم و شماره شناسایی دوم CVV2 می‌باشد.

کارت های بانکی عضو نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

1️⃣1️⃣ با انجام مراحل فوق، واریز هزینه با موفقیت انجام می‌گیرد و یک شماره سریال کارت اعتباری را دریافت خاهید کرد. لازم است شماره سریال پرداخت را از سامانه دریافت و حتما یادداشت کنید.

1️⃣2️⃣ مجددا به صفحه اول سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برگردید و با کلیک بر روی لینک ” ثبت نام ” که در تصویر زیر مشخص شده است، به صفحه نام نویسی و انتخاب رشته هدایت شوید.

1️⃣3️⃣ شماره کارت اعتباری که خریداری کرده اید، وارد این بخش کنید و بر روی گزینه “ورود و ثبت نام” کلیک نمایید.

شماره سریال پرداخت نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

نحوه تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

فرم انتخاب رشته دارای 20 انتخاب می باشد، بنابراین شما داوطلبان بایستی در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته الویت های خود را در 20 کد رشته محل تکمیل کنید.

لازم است اشاره کنیم که در سایت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ محدودیتی در انتخاب رشته مغایر با رشته فارغ التحصیلی دیپلم وجود ندارد و داوطلبان با هر دیپلمی می‌توانند وارد رشته‌های موردعلاقه خود شوند.

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 

نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 حداکثر تا اواسط مهرماه از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir اعلام می‌شود و داوطلبان باید با استفاده از کدرهگیری ثبت نام که در زمان نام نویسی دریافت کرده اند، وارد سامانه شده و کارنامه خود را مشاهده نمایند. برای اطلاع ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

کلیه مراحل ثبت نام اولیه، واریز هزینه ثبت نام، دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و اعلام نتایج از طریق سایت ثبت نام دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir قابل پیگیری می‌باشد.

مشاوره سایت ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از مطالعه این مطلب که در خصوص سایت ثبت نام و اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد azmoon.org خدمتتان ارائه شد، در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل راهنمایی دریافت کنید. همچنین شما عزیزان می توانید ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور خود را با خیالی راحت به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل بسپارید.

بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام و اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 کدام سامانه است؟

سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد.

آیا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اینترنتی انجام می گیرد؟

بله، کلیه مراحل ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه ها نمی‌باشد.

زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در چه تاریخی است؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر از اوایل مرداد ماه و برای ورودی بهمن ماه از اوایل دی ماه آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره