ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه های پرطرفدار در میان داوطلبان می باشد که هر ساله از دوطریق با آزمون و بدون آزمون از میان علاقه مندان اقدام به جذب دانشجو می نماید. بسیاری از رشته ها به صورت بدون آزمون در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارائه می گردد. داوطلبان در هریک از گروه‌های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می‌توانند بدون شرکت در کنکور سراسری و فقط براساس سوابق تحصیلی و ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، وارد این دانشگاه شوند و در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 را شرح داده ایم.

 

 زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | نحوه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دوبار در سال یکبار برای ورودی مهر و یکبار برای ورودی بهمن ماه انجام می شود. داوطلبانی که قصد شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در این مقاطع تحصیلی را دارند، بایستی که طبق زمانبندی اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 به تفکیک نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اشاره کرده ایم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 | نیمسال اول

زمان انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی اول و ورودی مهرماه 1400 توسط سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام می شود که پیرامون آن تاکنون اطلاعیه ای منتشر نکرده است. 

اما اگر بخواهیم طبق روال سال های گذشته به زمان انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد در نیمسال اول اشاره کنیم، داوطلبان در سال گذشته توانستند انتخاب رشته خود را در اوایل مرداد ماه انجام دهند که پیش بینی می شود امسال نیز در همین بازه زمانی این مرحله برگزار گردد و داوطلبان از اوایل مرداد تا اوایل مهرماه بتوانند نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

به محض مشخص شدن زمان نام نویسی بدون آزمون آزاد 1400 در نیمسال اول، این مقاله نیز بروزرسانی شده و تاریخ دقیق را قرار خواهیم داد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 | نیمسال دوم

زمان ثبت نام بدون آزمون آزاد 1400 برای نیمسال دوم نیز مشخص نمی باشد و اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته متقاضیان بتوانند در اواخر آذرماه تا اوایل دی ماه ثبت نام خود را انجام دهند.

با این حال نیز به محض انتشار زمان دقیق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد در نیمسال دوم، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

سوالی که برای اغلب متقاضیان رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم وجود دارد، این است که نحوه ثبت نام بدون آزمون ازاد 1400 چگونه است و بایستی که در کد رشته محل های ارائه شده به صورت اینترنتی ثبت نام کنیم و یا حضوری. 

در واقع پاسخ سوال این است که معمولا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد در مهرماه به صورت اینترنتی و در بهمن ماه گاها اینترنتی و گاها حضوری است که هر ساله از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام می شود.

لازم به ذکر است که مراحل ثبت نام بدون کنکور آزاد برای تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یکسان است. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور آزاد را برای دو نیمسال تحصیلی ارائه کرده ایم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | مهر

چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور ازاد 1400 را برای نیمسال اول دارید، به این نکته توجه داشته باشید این مرحله به صورت کاملا اینترنتی انجام می شود که برای این منظور بایستی که طبق مراحل زیر پیش بروید.

 

ورود به سایت دانشگاه آزاد

جهت ثبت نام در رشته و دانشگاه ازاد مورد تقاضا خود می‌بایست به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنید. 

پس از مراجعه به این سایت در قدم اول بایستی که دفترچه ثبت نام بدون کنکور و انتخاب رشته مقطع مورد نظر خود را دریافت کنید و به دقت مندرجات آن را مطالعه نمایید تا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و ضوابط، مداک لازم و لیست کد رشته محل های ارائه شده مطلع گردید.

 

 

پس از اینکه دفترچه را مطالعه کردید، حال جهت شرکت در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته بر روی لینک ثبت نام و فعال مقطع مورد نظرتان کلیک کنید. 

بنابراین طبق تصویر زیر بر روی لینک ” ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی نیمسال اول سال 1400 ” کلیک کنید. توجه داشته باید که این لینک ها در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در زمان های ثبت نام بدون آزمون دانشگا آزاد فعال خواهد شد.

ثبت نام بدون کنکور آزاد

 

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی ثبت نام رشته‌های بدون کنکور، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید که می‌بایست با کلیک بر روی گزینه ” دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام ” آن را دانلود و مطالعه فرمایید.

توجه داشته باشید که دفترچه‌های ثبت نام مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته متفاوت هستند و شما باید دفترچه ای را دانلود کنید که مربوط به دوره تحصیلی مورد تقاضایتان است.

دوره تحصیلی

 

واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد

پس از اینکه از دفترچه مربوطه کد رشته محل ها خود را حداکثر در 20 کد رشته محل استخراج کرید، و نسبت به ثبت نام خود اطمینان حاصل کردید، حال بایستی با پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارتاعتباری تهیه کنید. بنابراین بایستی از صفحه اول سامانه مراحل ثبت نام را آغاز کنید و بر روی گزینه ” خرید کارت ” کلیک کنید.

هزینه

با کلیک بر روی گزینه خرید کارت، به صفحه زیر منتقل می‌شوید که لازم است گزینه ادامه را انتخاب کنید.

نوع کارت اعتباری

در این مرحله باید نوع کارت اعتباری را انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که کارت اعتباری مربوط به دوره تحصیلی که قصد ثبت نام در آن را دارید، انتخاب نمایید زیرا در صورت پرداخت اشتباه وجه، مبلغ قابل استرداد نیست.

برای اطمینان بیشتر، سامانه پیامی به شما نمایش می‌دهد که کارت اعتباری مربوط به کدام دوره را تهیه می‌کنید که باید پس از کنترل کردن گزینه بلی را انتخاب نمایید.

کارت اعتباری

حال باید اطلاعات خود را به همراه شماره تلفن همراهی که روشن است، در این بخش درج کنید.

اطلاعات خود

با انتخاب گزینه ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید، به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شوید.

واریز هزینه

برای واریز هزینه باید از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده کنید که دارای رمز دوم و شماره شناسایی دوم CVV2 می‌باشد.

کارت های بانکی عضو

با انجام مراحل فوق، واریز هزینه با موفقیت انجام می‌گیرد و لازم است شماره سریال پرداخت را از سامانه دریافت و حتما یادداشت کنید. در مراحل بعدی می‌بایست مجددا به صفحه اول سامانه برگردید و با کلیک بر روی لینک “ثبت نام” که در تصویر زیر مشخص شده است، به صفحه نام نویسی و انتخاب رشته هدایت شوید.

شماره سریال پرداخت

شماره کارت اعتباری که خریداری کرده اید، وارد این بخش کنید و بر روی گزینه “ورود و ثبت نام” کلیک نمایید.

 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

فرم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای 20 انتخاب می باشد، بنابراین شما داوطلبان بایستی در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته الویت های خود را در 20 کد رشته محل تکمیل کنید.

لازم است اشاره کنیم که در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد هیچ محدودیتی در انتخاب رشته مغایر با رشته فارغ التحصیلی دیپلم وجود ندارد و داوطلبان با هر دیپلمی می‌توانند وارد رشته‌های موردعلاقه خود شوند.

از آنجایی که ملاک و معیار قبولی داوطلبان سوابق تحصیلی آن ها می باشد، در رشته های زیر گروه و هم نام با دیپلم خود شانس قبولی بیشتری خواهند داشت. بنابراین در انتخاب الویت ها و چینش آن ها دقت کافی را داشته باشید.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | بهمن

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه تا قبل از سال 99 به صورت اینترنتی بوده اما به دلیل شرایط کرونا در سال گذشته به صورت اینترنتی برگزار گردد.

به همین دلیل بایستی منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد باشیم تا از نحوه ثبت نام مطلع شویم. چنانچه ثبت نام این مرحله به صورت اینترنتی باشد، ثبت نام طبق مراحل فوق خواهد بود.

 

مراحل ثبت نام حضوری

چنانچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی بهمن به صورت حضوری باشد، داوطلب باید مراحل زیر را طی کند :

  • مرحله اول: مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی ” azmoon.org
  • مرحله دوم: دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون مقطع تحصیلی مورد تقاضا
  • مرحله سوم: تعیین حداقل 1 و حداکثر 20 رشته و دانشگاه مختلف
  • مرحله چهارم: تهیه مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری از جمله مدارک تحصیلی، عکس، شناسامه، کارت ملی و …
  • مرحله پنجم: مراجعه به دانشگاه برای انجام ثبت نام

پس از ثبت نام، نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش توسط دانشگاه به داوطلب اطلاع رسانی می‌شود و لازم است که مجددا ضمن همراه داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به دانشگاه مراجعه نماید.

 

مشاوره ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف به این نکته توجه داشته باشند که در مدرک فارغ التحصیلی آن ها به هیچ عنوان بدون کنکور قید نخواهد شد و از نظر شرایط تحصیل و شهریه نیز تفاوتی با دیگر دانشجویان نخووهند داشت که در واقع این مسئله از مزیت های این نوع ثبت نام می باشد.

برای اطلاع از شرایط شرکت در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و ضمن اطلاع از شرایط، مدارک ، زمان و … انتخاب رشته خود را نیز به کمک مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا دانشگاه آزاد در بهمن ماه نیز پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دارد؟

بله، دانشگاه آزاد دوبار در سال یکبار برای ورودی مهر ماه و یکبار برای وروردی مهر ماه از میان متقاضیان اقدام به جذب داشنجو می کند.

نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در ورودی مهر ماه به چه صورت است؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی می باشد که در متن مقاله راهنما تصویری آن را نوشته ایم

ثبت نام اینترنتی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در چه سایتی انجام می شود؟

ثبت نام بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش ازاد به نشانی اینترنتی azmoon.org انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره