کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ چگونه می باشد؟ دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله از دوطریق با آزمون و بدون آزمون از میان علاقه مندان اقدام به جذب دانشجو می نماید. بسیاری از رشته ها به صورت بدون آزمون در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ارائه می گردد. داوطلبان در هریک از گروه‌های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می‌توانند بدون شرکت در کنکور و فقط براساس سوابق تحصیلی و ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، وارد این دانشگاه شوند و در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 را شرح داده ایم.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲

سوالی که برای اغلب متقاضیان رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول و دوم وجود دارد، این است که نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ چگونه است و بایستی که در کد رشته محل های ارائه شده به صورت اینترنتی ثبت نام کنیم و یا حضوری. 

در واقع پاسخ سوال این است که معمولا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد در مهرماه به صورت اینترنتی و در بهمن ماه گاها اینترنتی و گاها حضوری است که هر ساله از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام می شود.

لازم به ذکر است که مراحل و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ برای تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یکسان است. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای دو نیمسال تحصیلی ارائه کرده ایم.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور آزاد 1402 را برای نیمسال اول دارید، به این نکته توجه داشته باشید این مرحله به صورت کاملا اینترنتی انجام می شود که برای این منظور بایستی که طبق مراحل زیر پیش بروید. در ادامه مراحل کلی نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir

✅ دانلود و مطالعه دفترچه راهنما

✅ پرداخت هزینه و خرید شماره سریال ۱۲ رقمی

✅ بارگزاری عکس داوطلب

✅ تکمیل فرم ثبت نام

✅ وارد کردن اطلاعات شخصی و سوابق تحصیلی

✅ وارد کردن رشته های انتخابی

✅ دریافت کدپیگیری ثبت نام

 

ورود به سایت دانشگاه آزاد

در این بخش نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402 به صورت راهنما تصویری شرح خواهیم داد

1️⃣ جهت ثبت نام در رشته و دانشگاه ازاد مورد تقاضا خود می‌بایست به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنید. 

برای ورود مستقیم به سایت دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ بنابراین طبق تصویر زیر بر روی لینک ” ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی نیمسال اول سال ۱۴۰۲ ” کلیک کنید. توجه داشته باید که این لینک ها در سایت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگا آزاد فعال خواهد شد.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

3️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ بر روی گزینه ” دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام ” کلیک کنیدو آن را دانلود و مطالعه فرمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه‌های ثبت نام مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته متفاوت هستند و شما باید دفترچه ای را دانلود کنید که مربوط به دوره تحصیلی مورد تقاضایتان است.

 

واریز هزینه ثبت نام 

4️⃣ در این مرحله از راهنما نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ بایستی با پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارت اعتباری تهیه کنید. بنابراین بر روی گزینه ” خرید کارت ” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

5️⃣ با کلیک بر روی گزینه خرید کارت، به صفحه زیر منتقل می‌شوید که لازم است گزینه ادامه را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

6️⃣ در این مرحله از راهنما نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ باید نوع کارت اعتباری را انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که کارت اعتباری مربوط به دوره تحصیلی که قصد ثبت نام در آن را دارید، انتخاب نمایید زیرا در صورت پرداخت اشتباه وجه، مبلغ قابل استرداد نیست.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

7️⃣ برای اطمینان بیشتر، سامانه پیامی به شما نمایش می‌دهد که کارت اعتباری مربوط به کدام دوره را تهیه می‌کنید که باید پس از کنترل کردن گزینه ” بلی ” را انتخاب نمایید.

دانشگاه آزاد

 

8️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ حال باید اطلاعات خود را به همراه شماره تلفن همراهی که روشن است، در این بخش درج کنید.

 

9️⃣ با انتخاب گزینه ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید، به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شوید.

پرداخت

 

🔟 برای واریز هزینه باید از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده کنید که دارای رمز دوم و شماره شناسایی دوم CVV2 می‌باشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

1️⃣1️⃣ با انجام مراحل فوق، واریز هزینه با موفقیت انجام می‌گیرد و یک شماره سریال کارت اعتباری را دریافت خاهید کرد. لازم است شماره سریال پرداخت را از سامانه دریافت و حتما یادداشت کنید.

1️⃣2️⃣ مجددا به صفحه اول سامانه برگردید و با کلیک بر روی لینک “ثبت نام” که در تصویر زیر مشخص شده است، رد این گام نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ به صفحه نام نویسی و انتخاب رشته بروید.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

1️⃣3️⃣ شماره کارت اعتباری که خریداری کرده اید، وارد این بخش کنید و بر روی گزینه “ورود و ثبت نام” کلیک نمایید.

سریال

 

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور | تکمیل فرم

فرم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای 20 انتخاب می باشد، بنابراین شما داوطلبان بایستی در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته الویت های خود را در 20 کد رشته محل تکمیل کنید.

لازم است اشاره کنیم که در نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ هیچ محدودیتی در انتخاب رشته مغایر با رشته فارغ التحصیلی دیپلم وجود ندارد و داوطلبان با هر دیپلمی می‌توانند وارد رشته‌های موردعلاقه خود شوند.

از آنجایی که ملاک و معیار قبولی داوطلبان سوابق تحصیلی آن ها می باشد، در رشته های زیر گروه و هم نام با دیپلم خود شانس قبولی بیشتری خواهند داشت. بنابراین در انتخاب الویت ها و چینش آن ها دقت کافی را داشته باشید.

پس از اینکه از دفترچه مربوطه کد رشته محل ها خود را حداکثر در 20 کد رشته محل استخراج کرید، و نسبت به ثبت نام خود اطمینان حاصل کردید.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در بهمن ۱۴۰۲

در چند سال اخیر نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org همانند راهنما شرح داده شده در بالاتر انجام می شود. دانشگاه آزاد دفترچه راهنما نیمسال دوم همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام منتشر می کند.

 داوطلبان متقاضی پس از مطالعه دفترچه و انتخاب کدرشته محل های انتخابی می توانند با توجه به راهنما نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 شرح داده شده فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. 

❌❌ داوطلبان گرامی شما می توانید دفترچه مقاطع مختلف را در مقاله زیر دانلود نمایید.

 

نحوه ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج آن دسته از داوطلبانی که در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، باید در زمان تعیین شده به سایت واحد دانشگاه آزاد قبول شده مراجعه کرده و نام نویسی خود را تکمیل کنند. نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ پذیرفته شدگان به صورت زیر می باشد.

❌ مراجعه به سایت دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

❌ ورود از طریق کد دانشجویی موقت

❌ تکمیل اطلاعات شخصی

❌ بارگزاری مدارک هویتی و تحصیلی (کارت ملی، شناسنامه، دیپلم و …)

❌ پرینت فرم های لازم و پر کردن آن ها و سپس بارگزاری این فرم ها

پس از اتمام مرحله ثبت نام اینترنتی داوطبان پس از دریافت کد دانشجویی اصلی که به منزله اتمام و تایید ثبت نام می باشد داوطلبان باید به صورت حضوری یا از طریق پست مدارک لازم را همراه خود ببرند.

 

مشاوره نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402 

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف به این نکته توجه داشته باشند که در مدرک فارغ التحصیلی آن ها به هیچ عنوان بدون کنکور قید نخواهد شد و از نظر شرایط تحصیل و شهریه نیز تفاوتی با دیگر دانشجویان نخووهند داشت که در واقع این مسئله از مزیت های این نوع ثبت نام می باشد.

برای اطلاع از شرایط شرکت و راهنما نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و ضمن اطلاع از شرایط، مدارک ، زمان و … انتخاب رشته خود را نیز به کمک مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

 1. آیا دانشگاه آزاد در بهمن ماه نیز پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دارد؟

  بله، دانشگاه آزاد دوبار در سال یکبار برای ورودی مهر ماه و یکبار برای وروردی مهر ماه از میان متقاضیان اقدام به جذب داشنجو می کند.

 2. نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۲ در ورودی مهر ماه به چه صورت است؟

  در متن مقاله نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزادنوشته ایم

 3. ثبت نام اینترنتی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در چه سایتی انجام می شود؟

  ثبت نام بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش ازاد به نشانی azmoon.org انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

 1. باعرض سلام بنده قبلاً دانشجو رشته مدیریت بازرگانی کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد اردبیل بودم ولی بنا بر دلایلی از ادامه تحصیل انصراف دادم ولی فی الحال که حدود دوترم ازدرسم باقی مانده قصد ادامه تحصیل واخذ مدرک لیسانس دارم. سال ورود به دانشگاه ۹۵وسال انصراف ۹۸درضمن کارت معافیت خدمت هم دارم. باتشکر

  1. سلام مجددا باید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید.
   پس از پذیرش در دانشگاه می توانید درخواست تطبیق واحد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره