بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردیدانشگاه های بدون آزمون

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ منتشر شد و در ادامه می توانید این دفترچه را دانلود کنید. این دانشگاه برای دو مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. سنجش و پذیرش دانشگاه علمی کاربردی به شکل بدون کنکور و براساس امتیازاتی است که داوطلبان در طول تحصیل خود کسب کرده‌اند.  متقاضیان برای اینکه از جزئیات ورود به دانشگاه علمی کاربردی آگاه شوند، می‌بایست اقدام به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1400 کنند. 

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ 

 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

ثبت نام داوطلبان برای ورود به دانشگاه های علمی کاربردی بر عهده سازمان سنجش می باشد. این سازمان همزمان با شروع بازه زمانی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای هر نیمسال تحصیلی دفترچه‌ای را با عنوان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 (نیمسال اول یا ورودی مهرماه یا نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه) منتشر می کند.

 

دفترچه نیمسال اول | ورودی مهرماه

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از تاریخ ۲۴ مرداد ماه شروع و تا ۳۱ مرداد ادامه خواهد داشت. سازمان سنجش دفترچه‌ی انتخاب رشته را نیز منتشر کرد که ادامه لینک دانلود آن را قرار داده ایم.

 

دفترچه نیمسال دوم | ورودی بهمن ماه

در سال های گذشته داوطلبان در بازه زمانی دی ماه می توانستند دفترچه‌ی انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم را دریافت و مطالعه کنند و سپس در جهت انتخاب رشته اقدام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور از زمان انتشار دفترچه‌ی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1400 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود طبق رویه سال های گذشته در دی ماه این دفترچه منتشر گردد.

دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۱۴۰۰

 

محتوای دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۱۴۰۰

این دفترچه شامل جزئیاتی در رابطه با شرایط ثبت نام و ورود به دانشگاه‌ است. این دفترچه شامل بخش‌های مختلفی است که هر کدام اطلاعاتی مهم و کاربردی را به داوطلب منتقل می‌دهند. به طور کلی محتوا شامل موارد زیر است:

  • مقدمه: بخش مقدمه اطلاعاتی کلی در مورد دانشگاه‌های علمی کاربردی ارائه می‌دهد.
  • شرایط سنجش و پذیرش دانشجو: در این بخش تمام شرایط لازم برای پذیرش دانشجو با جزئیات کامل شرح داده شده‌اند.
  • شرح روش پذیرش دانشجو: در این بخش نحوه پذیرش داوطلبان و موارد دخیل در این امر از جمله معدل داوطلب، سهمیه‌های خاص و… برای متقاضیان مشخص شده است.
  • ثبت نام: در بخش ثبت نام داوطلب با چگونگی ثبت نام اینترنتی آشنا می‌شود.
  • انتخاب رشته: در بخش انتخاب رشته راهنمایی‌های لازم جهت داشتن یک انتخاب رشته مناسب و درست برای داوطلبان آورده شده است.
  • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی: در این قسمت رشته‌هایی که امکان ثبت نام در آن‌ها وجود دارد در قالب جدول درج شده‌اند.
  • فرم‌ها: در آخرین قسمت از  این دفترچه نمونه فرم‌هایی که داوطلب در طول ثبت نام با آن‌ها مواجه می‌شود، ثبت شده‌اند.

 

رشته‌های ارائه شده در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ۱۴۰۰

هر داوطلبی مجاز است تا تنها در رشته‌ای ثبت نام کند که نام و کد آن در لیست رشته‌های ارائه شده در دفترچه‌ی راهنما وجود داشته باشد. لازم به توضیح است که دفترچه‌ی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت مجزا منتشر می‌شود. از همین رو هر یک از این مقاطع تحصیلی دارای رشته‌های مختلف خواهند بود.

با توجه به تغییراتی که ممکن است هر ساله در لیست رشته‌های ارائه شده دانشگاه علمی کاربردی ایجاد شود، بهتر است قبل از ثبت نام به بررسی این لیست پرداخت. داوطلبان پس از دسترسی به لیست رشته‌های ارائه شده در دفترچه‌ی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می‌بایست رشته‌های مورد علاقه خود را اولویت بندی کرده و شانس پذیرش خود را در این رشته‌ها بیازمایند. 

بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ [/box]

 

مشاوره ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

چنانچه قصد شرکت در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های علمی کاربردی را دارید، بایستی ابتدا دفترچه‌ی دانشگاه علمی کاربردی را از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 مربوطه دانلود نمایید و چنانچه دارای شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ بودید، مرال ثبت نام خود را طی کنید.

برای اطلاع از جزئیات ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه 1400 و همینطور تکمیل مراحل ثبت نامت خود می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی فقط کدرشته محل های بدون کنکور درج گردیده است؟

بله، دانشگاه علمی کاربردی فقط به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

دفترچه علمی کاربردی از طریق چه سایتی منتشر خواهد شد؟

این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. مجومعه دانتل به محض انتشار این دفترچه آن در همین مقاله قرار داده و در دسترس شما عزیزان خواهد بود.

آیا دفترچه ثبت نام نیمسال اول و دوم به صورت مجزا منتشر خواهند شد؟

بله، دفترچه راهنمای ثبت نام در بازه نزدیک به ثبت نام مهر و بهمن، به صورت مجزا از یکدیگر منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره