دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ نیمسال اول مهر ماه در مرداد ماه آغاز خواهد شد. هر ساله دانشگاه های مختلفی از میان واجدین شرایط دانشجویانی را به صورت بدون آزمون پذیرش می کنند که در سال های اخیر شاهد ارائه رشته های بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و علمی‌کاربردی بوده ایم. دانشگاه‌های علمی‌کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه از میان متقاضیان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بر اساس سوابق تحصیلی دانشچو می پذیرد. لازمه ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه‌ها اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402 ورودی مهر و بهمن ماه می‌باشد که در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ در مقطع کارشناسی ناپیوسته از ۵ تا ۱۱ شهریور ماه (تا 15 شهریور ماه تمدید شد.) و مقطع کاردانی در از ۷ تا ۱۳ شهریور ماه می باشد.

دفترچه راهنما انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته منتشر شد. 

حتما بخوانید:‌ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

 ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی، دو بار در سال و به منظور پذیرش دانشجو در دو نیمسال اول (ورودی مهر ماه) و نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) انجام می گردد و از آنجایی که از طریق سازمان سنجش انجام می شود، متقاضیان بایستی در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه ثبت نام از کد رشته محل های ارائه شده مطلع گردند.

نیمسال تحصیلی زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402
نیمسال اول مهر ماه
کاردانی ۷ تا ۱۳ شهریور
کارشناسی ۵ تا ۱۱ شهریور (تا 15 شهریور تمدید شد)
نیمسال دوم بهمن ماه
کاردانی دی ماه
کارشناسی دی ماه

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی به منظور پذیرش بدون آزمون متقاضیان در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. تاریخ های اعلام شده جهت ثبت نام علمی‌کاربردی برای این دو نیمسال از یکدیگر مجزا است و معمولا در زمان هایی نزدیک به شروع نیمسال اول و دوم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه هایی منتشر می شود.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ | ورودی مهر

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تا کنون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نشده است،  در سال گذشته داوطلبان از تاریخ 24 تا 31 مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته 1402 تا 15 شهریور ماه تمدید شد.

داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما کامل ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی مقاله زیر را حتما قبل نام نویسی مطالعه نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 | ورودی بهمن

داوطلبانی که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهرماه جامانده اند یا به طور کلی قصد ورود به را در ورودی بهمن ماه و نیمسال دوم دارند، بایستی در نام نویسی علمی کاربردی ورودی بهمن ماه شرکت کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402 ورودی بهمن ماه در اوایل دی ماه می باشد. به محض اعلام تاریخ دقیق در این بخش از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در سال های گذشته متقاضیان در دهه دوم آذر ماه توانستند ثبت‌نام علمی‌کاربردی خود را برای ورودی بهمن ماه، انجام دهند. در خصوص نام نویسی علمی کاربردی ۱۴۰۲ در نیمسال دوم نیز سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته، در دی ماه این فرصت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

چنانچه سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه های مربوط به زمان ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی 1402 در نیمسال دوم و مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی را اعلام کرد، در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد. برای اطلاع از سایت دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

تمدید مهلت ثبت نام در دانشگاه

هر ساله تعدادی از متقاضیان نام نویسی خود را در بازه زمانی تعیین شده انجام نداده و از ثبت‌نام جا می مانند. از این رو سازمان سنجش هر ساله زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را برای چند رو تمدید می کند. در سال گذشته در هر دو نوبت نیمسال اول و دوم مهلت ثبت‌نام برای چند روز دیگر تمدید شد، تا داوطلبان جامانده نیز با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

مهلت ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی 1402 در مقطع کارشناسی تا 15 شهریور ماه تمدید شد

در تم دید زمان ثبت نام علمی کاربردی ۱۴۰۲ همه داوطلبانی که در مهلت مقرر نام نوسی کرده اند، در صورت نیاز می توانند اطلاعات ورودی خود را ویرایش نمایند و حتی امکان جابه جایی و تغییر اولویت کدرشته محل های انتخابی یا حذف اصافه کردن کدرشته محل جدید را خواهند داشت. 

مشاوره زمان بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

چنانچه قصد شرکت در ثبت نام بدون آزمون علمی‌کاربردی را دارید، بایستی بدانید که آیا طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی‌کاربردی شرایط شرکت را دارید و یا به اصطلاح واحد شرایط می باشید یا خیر.

برای اطلاع از شرایط نام نویسی دانشگاه های علمی‌کاربردی و البته اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده باید دفترچه راهنما منتشر شده از سایت سازمان سنجش را به دقت مطالعه کنید.

شما متقاضیان عزیز می توانید برای دریافت پاسخ سوالاتتان و همینطور دریافت مشاوره در زمینه شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و چینش الویت ها با مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

آخرین اخبار

12 شهریور 1402: ثبت نام بدون آزمون دوره کارشناسی ناپیوسته تا 15 شهریور ماه تمدید شد.

 

سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن ماه نیز در مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرد؟

بله، دانشگاه‌های علمی‌کاربردی به منظور ثبت نام جاماندگان از ورودی مهر ماه، در بهمن ماه نیز در مثاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب می نماید.

ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی ۱۴۰۲ در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان ثبت نام علمی کاربردی 1402 در نمیسال اول مرداد ماه و نیمسال دوم در دی ماه می باشد.

معمولا بازه زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چند روزه است؟

معمولا برای ثبت نام یک بازه زمانی یک هفته ای در نظر گرفته می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫23 دیدگاه ها

 1. سلام میشه دو سال کاردانی رو دانشگاه آزاد خوند و بعد از آن برای لیسانس بریم علمی کاربردی ثبت نام کنیم و ادامه تحصیل رو اونجا داد

  1. سلام بله می توانید پس از دریافت مدرک کاردانی در زمان ثبت نام علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپویسته نام نویسی کنید.

 2. سلام
  من دانشجو الکترونیک عمومی کاردانی دولتی هستم ۳ترم خوندم میتونم برای مهر ۱۴۰۲ برای علمی کاربردی ثبت نام کنم؟ یعنی تغییر رشته بدم برای مهر ماه ۱۴۰۲

 3. سلام وقتتون بخیر.
  تو دانشگاه علمی کاربردی هم مثل دانشگاه آزاد امکانش هست به بعد از تایم مشخص شده برا ثبت نام ، حضوری بریم و ثبت نام کنیم؟؟

  1. سلام طبق مصوبه وزارت علوم ثبت نام فقط به صورت اینترنتی می باشد و شما می توانیم در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را انجام دهید.

 4. سلام وقت بخیر من ترم ۶ کارشناسی پیوسته هستم مدرک معادل دارم میتوانم کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم؟

  1. سلام کوروش گرامی
   زمن ثبت نام علمی کاربردی نیمسال ذوم به پایان رسیده شما می توانید در نوبت ثبت نام نمیسال اول مهر ماه ۱۴۰۲ شرکت کنید.

 5. سلام
  وقت بخیر
  کاردانی رشته هنر دارم ایا می تونم لیسانس رشته کتابداری رو از دانشگاه علمی کاربردی رو بخونم؟
  برای ورودی سال ١٤٠٢ باید کی ثبت نام کنم؟
  مرسی

 6. سلام وقتتون بخیر.
  من مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته خوندم. و ارشد دانشگاه سراسری رورانه خوندم. امکانش هست بتونم توی یک رشته دیگه با مدرک کاردانی که دارم کنکور (کاردانی به کارشناسی) امتحان بدم؟
  ممنونم

  1. سلام بله
   می توانید در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در رشته مورد نظر ثبت نام کنید.

 7. سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم که تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ۱۴۰۲ مقطع کاردانی کی هست؟

  1. سلام طبق آخرین خبرها زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ در اوایل شهریور ماه می باشد.

 8. سلام
  .ببخشید میخواستم بپرسم که تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ۱۴۰۲ مقطع کاردانی کی هست؟

 9. دانشگاهو دو روز دیگه تمدید کنید اخه چراااااا همش تو تعطیلات این دانشگاهو میزارید ؟ دو روز دیگم تمدید کنید ی کم دانشجو جذب کنید مگه از پول بدتون میاد

 10. سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم چه زمانی لیست پذیرفته شده هارو برای ورودی مهرماه درمقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام میشه جواب بدین ممنون میشم.

  1. سلام در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مراجعه به سایت سنجش می توانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 11. سلام من دیپلم طراحی دوخت دارم میتونم بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی رشته خودم رو ادامه بدم

 12. سلام خسته نباشید
  بنده دیپلم کار دانش عمران نظام قدیم دارم آیا میتونم
  در مقطع کاردانی در رشته کامپیوتر (یا هر رشته مربوط به کامپیوتر) ادامه تحصیل بدم؟

  و اینکه اگر شرایط ثبت نام دارم دقیقاً کی و کجا باید ثبت نام کنم؟(برای ورودی نیم سال دوم بهمن )
  ممنون میشم پاسخ بدین 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره