دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ نیمسال اول مهر ماه در تیر ماه آغاز خواهد شد. هر ساله دانشگاه های مختلفی از میان واجدین شرایط دانشجویانی را به صورت بدون آزمون پذیرش می کنند که در سال های اخیر شاهد ارائه رشته های بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و علمی‌کاربردی بوده ایم. دانشگاه‌های علمی‌کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه از میان متقاضیان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بر اساس سوابق تحصیلی دانشچو می پذیرد. لازمه ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه‌ها اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 ورودی مهر و بهمن ماه می‌باشد که در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی نیمسال دوم بهمن اواخر آذر ماه می‌باشد. پیشنهاد می کنیم پیش از نام نویسی مقاله زیر را حتما مطالعه نمایید.

حتما بخوانید:‌ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

 ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی، دو بار در سال و به منظور پذیرش دانشجو در دو نیمسال اول (ورودی مهر ماه) و نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) انجام می گردد و از آنجایی که از طریق سازمان سنجش انجام می شود، متقاضیان بایستی در تاریخ‌های مشخصی که مجدد از سوی این سازمان اعلام می گردد، به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی 1401 ، از کد رشته محل های ارائه شده مطلع گردند.

نیمسال تحصیلی زمان ثبت نام 
نیمسال دوم بهمن ماه
کاردانی 7 تا 17 دی ماه 1401
کارشناسی 5 تا 15 دی ماه 1401

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی به منظور پذیرش بدون آزمون متقاضیان در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. تاریخ های اعلام شده جهت ثبت نام علمی‌کاربردی برای این دو نیمسال از یکدیگر مجزا است و معمولا در زمان هایی نزدیک به شروع نیمسال اول و دوم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه هایی منتشر می شود.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 | ورودی بهمن

داوطلبانی که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهرماه جامانده اند یا به طور کلی قصد ورود به را در ورودی بهمن ماه و نیمسال دوم دارند، بایستی در نام نویسی علمی کاربردی ورودی بهمن ماه شرکت کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 برای ورودی بهمن ماه از ۵ تا ۱۵ دی ماه می باشد.

در سال های گذشته متقاضیان در دهه دوم آذر ماه توانستند ثبت‌نام علمی‌کاربردی خود را برای ورودی بهمن ماه، انجام دهند. در خصوص نام نویسی علمی کاربردی 1401 در نیمسال دوم نیز سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته، در دی ماه این فرصت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

چنانچه سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه های مربوط به زمان ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی 1401 در نیمسال دوم و مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی را اعلام کرد، در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد. برای اطلاع از سایت دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ | ورودی مهر

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تا کنون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نشده است،  در سال گذشته داوطلبان از تاریخ 24 تا 31 مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 از تاریخ 1 تا 4 شهریور تمدید شد.

داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما کامل ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی مقاله زیر را حتما قبل نام نویسی مطالعه نمایید.

مشاوره پذیرش دانشگاه علمی کاربردی 

چنانچه قصد شرکت در ثبت نام بدون آزمون علمی‌کاربردی را دارید، بایستی بدانید که آیا طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی‌کاربردی شرایط شرکت را دارید و یا به اصطلاح واحد شرایط می باشید یا خیر.

برای اطلاع از شرایط نام نویسی دانشگاه های علمی‌کاربردی و البته اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده باید دفترچه راهنما منتشر شده از سایت سازمان سنجش را به دقت مطالعه کنید.

شما متقاضیان عزیز می توانید برای دریافت پاسخ سوالاتتان و همینطور دریافت مشاوره در زمینه شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و چینش الویت ها با مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار

5 دی ماه ۱۴۰۱: ثبت نام بدون آزمون دوره کارشناسی ناپیوسته در تاریخ ۵ دی ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه ادامه خواهد داشت.

14 تیرماه ۱۴۰۱: ثبت نام دوره کاردانی در سایت سنجش آغاز شد و تا ۲۱ تیر ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش می توانند نام نویسی خود را آغاز کنند.

1 تیرماه ۱۴۰۱: تاریخ نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی ناپیوسته در نیمسال اول مهر در ۱ تیر ماه آغاز و تا ۷ تیرماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

 

سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن ماه نیز در مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرد؟

بله، دانشگاه‌های علمی‌کاربردی به منظور ثبت نام جاماندگان از ورودی مهر ماه، در بهمن ماه نیز در مثاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب می نماید.

ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

تا کنون تاریخ مشخصی برای ثبت‌نام علمی‌کاربردی 1401 مشخص نشده است، اما در متن مقاله به زمان تخمینی اشاره کرده ایم.

معمولا بازه زمانی ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی چند روزه است؟

معمولا برای ثبت نام یک بازه زمانی یک هفته ای در نظر گرفته می شود.

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام میشه دو سال کاردانی رو دانشگاه آزاد خوند و بعد از آن برای لیسانس بریم علمی کاربردی ثبت نام کنیم و ادامه تحصیل رو اونجا داد

  1. سلام بله می توانید پس از دریافت مدرک کاردانی در زمان ثبت نام علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپویسته نام نویسی کنید.

 2. سلام
  من دانشجو الکترونیک عمومی کاردانی دولتی هستم ۳ترم خوندم میتونم برای مهر ۱۴۰۲ برای علمی کاربردی ثبت نام کنم؟ یعنی تغییر رشته بدم برای مهر ماه ۱۴۰۲

 3. سلام وقتتون بخیر.
  تو دانشگاه علمی کاربردی هم مثل دانشگاه آزاد امکانش هست به بعد از تایم مشخص شده برا ثبت نام ، حضوری بریم و ثبت نام کنیم؟؟

  1. سلام طبق مصوبه وزارت علوم ثبت نام فقط به صورت اینترنتی می باشد و شما می توانیم در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را انجام دهید.

 4. سلام وقت بخیر من ترم ۶ کارشناسی پیوسته هستم مدرک معادل دارم میتوانم کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم؟

  1. سلام کوروش گرامی
   زمن ثبت نام علمی کاربردی نیمسال ذوم به پایان رسیده شما می توانید در نوبت ثبت نام نمیسال اول مهر ماه ۱۴۰۲ شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره