بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد اسلامی از جمله دانشگاه های پرمتقاضی در میان داوطلبان در رشته های مختلف می باشد.  این دانشگاه علاوه بر پذیرش با آزمون، در بسیاری از رشته ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی نیز در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه دانشجو می پذیرد. تمامی متقاضیان می توانند برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در زمان های اعلام شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشجو اقدام کنند. ممکن است برخی داوطلبان پس از اتمام مهلت ثبت نام قصد ویرایش اطلاعات خود را داشته باشند که برای این منظور لینک ویرایش اطلاعات تا آخرین روز ثبت نام در سایت مربوطه فعال است. این مقاله از سایت دانتل را به ویرایش ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 ارائه داده ایم.

 

ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400

اشاره کردیم که دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از رشته ها پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارد. علاقه‌مندان به تحصیل در واحد های مختلف دانشگاه آزاد که توانایی مالی پرداخت شهریه را دارند، می‌توانند براساس سوابق تحصیلی خود یعنی معدل مقطع قبلی در یکی از رشته های متنوعی که در گروه های علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم تجربی، هنر و زبان ارائه می‌شوند، ثبت نام و انتخاب رشته کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا به صورت مجزا و پیش از شروع نیمسال تحصیلی انجام می شود. داوطلبان برای انجام و طی مراحل ثبت نام خود بایستی به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند و اطلاعات خود را شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات سوابق تحصیلی تکمیل کرده و فرم انتخاب رشته را حداکثر در 20 کد رشته محل الویت بندی  نمایند.

حال ممکن است برخی از داوطلبان پس از ثبت اطلاعات خود متوجه شوند برخی موارد را به اشتباه وارد کرده اند و یا قصد تغییر الویت های فرم انتخاب رشته خود را داشته باشند، در این صورت می توانند پیش از اتمام مهلت انتخاب رشته مجدد به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و اطلاعات خود را ویرایش نمایند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 کلیک کنید.

 

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400

دانشگاه آزاد در چهار مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته  در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کند.

با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و امکان وارد کردن اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام یا فرم انتخاب رشته وجود دارد، لذا مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی این امکان را فراهم می‌کند تا داوطلبانی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارند، بتوانند با مراجعه به سایت و دریافت فرم، اطلاعات اشتباه را اصلاح نمایند.

در ادامه به زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد در این دو نیمسال تحصیلی به تفکیک اشاره کرده ایم.

 

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 | ورودی مهر

متقاضیان مقاطع تحصیلی مختلف در پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای ثبت نام نیمسال تحصیلی اول بایستی در اوایل مرداد ماه اقدام کنند. معمولا لینک ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد تا اواسط شهریور فعال است. 

ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 تا آخرین روز درنظر گرفته شده برای ثبت نام در سایت فعال است و در صورتی که زمان ثبت نام برای نام نویسی داوطلبان جا مانده از ثبت نام تمدید شود نیز فرصت ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که قبلا ثبت نام خود را انجام داده اند، فراهم می‌باشد. برای اطلاع از مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 کلیک کنید.

تاکنون سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اطلاعیه ای پیرامون زمان دقیق ثبت نام و ویرایش اطلاعات بدون آزمون دانشگاه آزاد منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید، این قسمت از مقاله را بروزرسانی خواهیم کرد.

 

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 | ورودی بهمن

معمولا مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن ماه به منظور تکمیل ظرفیت ورودی مهر ماه انجام می شود. بنابراین تعداد ظرفیت های ارائه شده در این مرحله محدود است. 

به دلیل محدود بودن ظرفیت ها در ورودی بهمن ماه معمولا ثبت نام این مرحله به صورت حضوری انجام می گردد. چنانچه این مرحله نیز به صورت اینترنتی برگزار شود، زمان ویرایش اطلاعات همانند نیمسال اول با شروع ثبت نام آغاز شده و با اتمام مهلت به پایان می رسد.

 

سایت ویرایش نام نویسی بدون آزمون آزاد

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ویرایش اطلاعات ثبت نامی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در همان لینک ثبت نام نام بدون کنکور انجام می شود، بنابراین سایت ویرایش ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 همان سایت ثبت نامی است.

بدین ترتیب متقاضیان جهت ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بایستی  به صورت اینترنتی به سایت سازمان سنجش، پذبرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

 متقاضیان برای اقدام به ویرایش فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود باید وارد سایت فوق شوند و برخی اطلاعات خود شامل کد ملی، شناسه و کلمه عبور ثبت نام را وارد کنند تا به فرم ثبت نام دسترسی پیدا کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

 

توجه

برای ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیازی نیست که هزینه پرداخت کنید یا کارت اعتباری تهیه نمایید. ولی حتما باید اطلاعات خود را در دسترس داشته باشید تا بتوانید فرم را دریافت نمایید.

 

مراحل ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

چنانچه قصد ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارید، کافی است طبق مراحل زیر پیش رفته و اطلاعات خود را ویرایش نمایید.

  • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ”  azmoon.org ” مراجعه نمایید. 
  • مرحله دوم: بر روی لینک “ سامانه ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی  1400 ”  کلیک کنید.
  • مرحله سوم: در صفحه جدید سریال و کد هگیری برای ورود به صفحه شخصی تان وارد کنید.
  • مرحله چهارم: در صفحه شخصی خود و در قسمت میزکار سه قسمت شامل ” بخش ویرایش انتخاب رشته ” ، ” بخش اضافه کردن گروه آزمایشی ” و ” بخش تغییر گروه آزمایشی ” را مشاهده می کنید.

اگر می‌خواهید گروه آزمایشی ثبت نامی خود را تغییر دهید وارد بخش ویرایش انتخاب رشته شوید ، برای اضافه کردن گروه آزمایشی جدید باید وارد بخش اضافه کردن گروه آزمایشی شوید و در صورت تمایل به تغییر اولویت های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته، باید از طریق بخش ویرایش انتخاب رشته اقدام کنید.

 

ویرایش فرم انتخاب رشته

  • مرحله پنجم: برای ویرایش فرم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد می‌توانید رشته های جدید را اضافه کنید ، اولویت‌های انتخابی خود را جابجا کنید یا تعدادی از رشته های انتخابی که علاقه ای به آنها ندارید، حذف نمایید. حتما پیش از ویرایش فرم انتخاب رشته، اگر دفترچه اصلاحیه ای منتشر شده بودید دانلود و بررسی کنید زیرا ممکن است تعدادی کد رشته اضافه یا حذف شده باشند که لازم است شما از آنها اطلاع یابید. پس از ویرایش اطلاعات نیز حتما گزینه ثبت اطلاعات را بزنید تا تغییرات اعمال شده، ذخیره شوند.

 

توجه

داوطلبانی که قصد تغییر یا اضافه کردن گروه آزمایشی جدید دارند، توجه داشته باشند که باید هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه آزمایشی جدید را از طریق خرید کارت اعتباری واریز نمایند، اما تغییر فرم انتخاب رشته بدون پرداخت هزینه است.

تاکنون مهلت ثبت نام و ویرایش ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام نشده است، اما به محض اعلام شدن علاوه بر قرار دادن لینک ویرایش، راهنمای تصویری را نیز به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

 

مشاوره پذیرش بدون آزمون آزاد

ملاک و معیار پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد، سوابق تحصیلی داوطلب و متقاضی می باشد. بنابراین نکته ای که داوطلبان باید بدان توجه داشته باشند این است که دز زمان وارد کردن اطلاعات خود در سامانه نهایت دقت را داشته باشند تا تمامی اطلاعات به درستی وارد سایت شود. 

پس از ثبت اطلاعات نیز لازم است چندین بار بررسی شود تا در صورت وجود اشتباه پیش از اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات ویرایش گردد.

چنانچه در ثبت نام خود و یا ویرایش اطلاعات به مشکلی برخوردید می توانید از طریق شماره های زیر با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان، ثبت نام خود را نیز به مشاوران ما بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه وجود دارد؟

بله، تمامی داوطلبان می توانند در صورت تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت نام خود در دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

متقاضیان جهت ویرایش اطلاعات نام نویسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد بایستی به چه سایتی مراجعه کنند؟

متقاضیان جهت جهت ویرایش اطلاعات نام نویسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد بایستی به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmonn.org ” مراجعه کنند.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نامی رشته‌های بدون کنکور دانشگاه ازاد به چه صورت است؟

پیرامون نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام رشته های بدون کنکور در دانشگاه ازاد در متن مقاله توضیح کامل ارائه کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره