بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در تاریخ های مختلف که در جدول زیر قرار گرفته اند آغاز شد. پذیرش در رشته های بصورت بدون کنکور دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی داوطلبان و در واقع معدل کتبی مقطع قبلی برای تمامی دوره ها می باشد. از آنجایی که داوطلبانی موفق به ثبت نام و انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد خواهند شد که در زمان‌های مقرر و تعیین شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام کنند، در این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 ارائه داده ایم. داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما ثبت نام حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از تمامی شرایط و شانس قبولی خود در دانشگاه مورد علاقه خود مطلع شوید.

حتما بخوانید: راهنما جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دانشگاه ازاد اسلامی به منظور ایجاد فرصتی برای این دسته از داوطلبان و تمامی کسانی که قصد ورود به دانشگاه را به صورت بدون آزمون دارند، دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می نماید. تمامی داوطلبان می توانند یا در نیمسال اول و ورودی مهر و یا در نیمسال دوم و ورودی بهمن در ثبت نام و انتخاب رشته سوابق تحصیلی  دانشگاه ازاد شرکت نمایند. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 در مقاطع مختلف را گردآوری کرده ایم.

مقطع تحصیلی مهلت ثبت نام نیمسال اول (مهر) مهلت ثبت نام نیمسال دوم (بهمن)
کاردانی پیوسته 5 تا 27 مرداد 1401 اعلام نشده است
کاردانی ناپیوسته 18 تا 28 مرداد 1401 اعلام نشده است
کارشناسی پیوسته 18 تا 28 مرداد 1401 اعلام نشده است
کارشناسی ناپیوسته  25 تیر تا 10 مرداد 1401 اعلام نشده است

برای ثبت‌نام و انتخاب رشته هر کدام از این دو نیمسال تحصیلی، متقاضیان بایستی که در موعد مقرر و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اقدام کنند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد 1401 در دو نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه هر ساله در مرداد ماه انجام می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir می توانند فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند و شانس خود را برای پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی امتحان کنند. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401 در مقطع کاردانی پیوسته از 5 تا 27 مرداد ماه 1401 می باشد.

در سال گذشته سازمان سنجش، پذیرش دانشگاه ازاد ثبت نام بدون آزمون برای ورودی مهرماه را در ۱۵ مردادماه آغاز کرد و داوطلبان از این تاریخ به مدت یک ماه با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانستند ثبت نام خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه ۱۴۰۱

در مورد زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۱ و نیمسال دوم نیز باید بگوییم که در این مورد نیز سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما اگر طبق رویه سال گذشته باشد، متقاضیان می توانند در اواخر آذر ماه تا دهه اول دی ماه، نسبت به ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه ازاد در ورودی بهمن ماه اقدام نمایند.

تا کنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 اعلام نشده است به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

چنانچه تاریخ ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در سایت نامبرده برای نیمسال تحصیلی دوم 1401 مشخص گردد، در این قسمت قرار داده خواهد شد.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

هر ساله دانشگاه آزاد پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شده مهلت نام نویسی را برای چند روز دیگر تمدید می کند، آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده اند نام نویسی خود را انجام دهند. البته در این تمدید مهلت نام نویسی نیز داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام خود را انجام داده اند نیز می توانند اطلاعات وارد کرده و رشته های انتخابی را نیز ویرایش کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون آزاد ۱۴۰۱

داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 را در نیمسال تحصیلی اول (مهرماه) و نیمسال تحصیلی دوم ( بهمن ماه) دارند ابتدا بایستی بدانند که آیا رشته مورد نظر در دانشگاه مورد نظر آن ها ارائه شده است یا خیر. با آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 دفترچه راهنما نیز منتشر می شود.

برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده دانشگاه ازاد داوطلبان بایستی که دفترچه های مربوط به هر مقطع و نیمسال تحصیلی را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. در ادامه می توانید تمامی دفترچه های راهنما ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در کلیه دوره ها و مقاطع را دانلود و مطالعه نمایید. (برای دانلود بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نتایج ثبت‌نام نیز همانن نام نویسی از طریق سایت دانشگاه آزاد و به صورت اینترنتی اعلام می شود. پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نتایج این انتخاب رشته پس از چند هفته منتشر می شود و داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می توانند نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد را مشاهده کنند. 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 

چنانچه در رشته های بدون آزمون دانشگاه ۱۴۰۱ در دانشگاه پذیرفته شوید و ادامه تحصیل دهید، توجه داشته باشید که در زمان فارغ التحصیلی به هیچ عنوان در مدرک شما عبارت بدون عنوان درج نخواهد گردید، از طرفی دیگر نیز در شهریه دانشجویانی که به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شده اند، با شهریه کسانی که بصورت با آزمون در دانشگاه ازاد در حال تحصیل هستند، تفاوتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین در در تاریخ الویت بندی های انتخاب هایتان، توجه داشته باشید که دانشگاه ازاد به صورت شهریه پرداز است و بایستی در مهلت ثبت نام شهریه یک ترم نیز پرداخت گردد، البته که بهتر است علاقه به رشته های انتخابی، محل دانشگاه و مسافت و هزینه های دیگر نیز محاسبه گردد. 

چنانچه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 تصمیم بر ثبت نام گرفتید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان و راهنمایی های لازم، چینش الویت ها و البته ثبت نام اینترنتی دانشگاه ازاد خود را نیز به کمک مشاوران دانتل انجام دهید.

بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار

5 مرداد 1401: ثبت نام در مقطع کاردانی در ۵ مرداد ماه آغاز و تا ۲۷ مرداد داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

 

سوالات متداول

کدام یک از دانشگاه های ازاد در رشته های بدون کنکور، پذیرش دانشجو دارند؟

دانشگاه آزاد اسلامی اغلب در تمامی واخد های خود در سراسر گشور به صورت بدون دانشجو دانشجو می پذیرد.

داوطلبان رشته های بدون آزمون دانشگاه ازاد، در چه تاریخی می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند؟

تاریخ دقیق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نگردیده است، اما به تاریخ تقریبی در متن مقاله اشاره کرده ایم.

آیا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز انجام می شود؟

بله، داوطلبانی که موفق به ثبت نام بدون کنکور مهرماه نشده باشند، می توانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد برای ورودی بهمن ماه شرکت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره