دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در نیمسال دوم (بهمن ماه) معمولا در اواخر آذر ماه آغاز می‌شود. پذیرش در رشته‌های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی داوطلبان و در واقع معدل کتبی مقطع قبلی برای تمامی دوره‌ها می‌باشد. از آنجایی که داوطلبانی موفق به ثبت نام و انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد خواهند شد، که در زمان‌های مقرر در سایت سنجش و پذیرش و دانشگاه آزاد اقدام کنند، در این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 ارائه داده ایم. داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما ثبت نام حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از تمامی شرایط و شانس قبولی خود در دانشگاه مورد علاقه خود مطلع شوید.

حتما بخوانید: راهنما جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دانشگاه ازاد اسلامی به منظور ایجاد فرصتی برای این دسته از داوطلبان و تمامی کسانی که قصد ورود به دانشگاه را به صورت بدون آزمون دارند، دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می نماید. تمامی داوطلبان می توانند یا در نیمسال اول و ورودی مهر و یا در نیمسال دوم و ورودی بهمن در ثبت‌نام و انتخاب‌رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد شرکت نمایند. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 در مقاطع مختلف را گردآوری کرده ایم.

مقطع تحصیلی مهلت ثبت نام نیمسال اول (مهر) مهلت ثبت نام نیمسال دوم (بهمن)
کاردانی پیوسته 5 تا 27 مرداد 1401 ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه
کاردانی ناپیوسته 18 تا 28 مرداد 1401 ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه
کارشناسی پیوسته 18 تا 28 مرداد 1401 ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه
کارشناسی ناپیوسته  25 تیر تا 10 مرداد 1401 ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه

برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته هر کدام از این دو نیمسال تحصیلی، متقاضیان بایستی که در موعد مقرر و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اقدام کنند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون آزمون آزاد 1401 در دو نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۱

در مورد زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن ۱۴۰۱ و نیمسال دوم نیز باید بگوییم. در این مورد نیز سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اطلاعیه ای منتشر نکرده است. طبق رویه سال گذشته متقاضیان می توانند در اواخر آذر ماه تا دهه اول دی ماه، نسبت به ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون در ورودی بهمن ماه اقدام نمایند.

تا کنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 اعلام نشده است به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

چنانچه تاریخ ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در سایت نامبرده برای نیمسال تحصیلی دوم 1401 مشخص گردد، در این قسمت قرار داده خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه هر ساله در مرداد ماه انجام می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir می توانند فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند و شانس خود را برای پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی امتحان کنند. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401 در مقطع کاردانی پیوسته از 5 تا 27 مرداد ماه 1401 می باشد.

در سال گذشته سازمان سنجش، پذیرش دانشگاه ازاد ثبت نام بدون آزمون برای ورودی مهرماه را در ۱۵ مردادماه آغاز کرد و داوطلبان از این تاریخ به مدت یک ماه با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانستند ثبت نام خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی پبوسته و ناپیوسته انجام دهند.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

هر ساله دانشگاه آزاد پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهلت نام نویسی را برای چند روز دیگر تمدید می کند. آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده‌اند نام نویسی خود را انجام دهند. البته در این تمدید مهلت نام نویسی نیز داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند نیز می توانند اطلاعات وارد کرده و رشته‌های انتخابی را نیز ویرایش کنند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون آزاد ۱۴۰۱

داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 را در نیمسال تحصیلی اول (مهرماه) و نیمسال تحصیلی دوم ( بهمن ماه) دارند ابتدا بایستی بدانند که آیا رشته مورد نظر در دانشگاه مورد نظر آن ها ارائه شده است یا خیر. با آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 دفترچه راهنما نیز منتشر می شود.

برای اطلاع از کدرشته محل‌های ارائه شده دانشگاه ازاد داوطلبان باید دفترچه‌های مربوط به هر مقطع و نیمسال تحصیلی را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. در ادامه می توانید تمامی دفترچه های راهنما ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در کلیه دوره ها و مقاطع را دانلود و مطالعه نمایید. (برای دانلود بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نتایج ثبت‌نام نیز همانن نام نویسی از طریق سایت دانشگاه آزاد و به صورت اینترنتی اعلام می شود. پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد ۱۴۰۱ نتایج انتخاب‌رشته پس از چند هفته منتشر می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می‌توانند نتایج انتخاب‌رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد را مشاهده کنند. 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401 

چنانچه در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه ۱۴۰۱ در دانشگاه پذیرفته و ادامه تحصیل دهید. توجه داشته باشید که در مدرک فارغ التحصیلی به هیچ عنوان عبارت عنوان بدون آزمون درج نخواهد گردید. شهریه دانشجویانی که به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شده‌اند، با شهریه پذیرفته شدگان با آزمون در حال تحصیل، تفاوتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین در در تاریخ الویت بندی انتخاب‌ها، توجه داشته باشید که دانشگاه ازاد به صورت شهریه پرداز است. بایستی در مهلت ثبت نام شهریه یک ترم نیز پرداخت گردد. البته که بهتر است علاقه به رشته‌های انتخابی، محل دانشگاه و مسافت و هزینه‌های دیگر نیز محاسبه گردد. 

چنانچه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 تصمیم بر ثبت نام گرفتید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان و راهنمایی های لازم، چینش الویت ها و البته ثبت نام اینترنتی دانشگاه ازاد خود را نیز به کمک مشاوران دانتل انجام دهید.

بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار

5 مرداد 1401: ثبت نام در مقطع کاردانی در ۵ مرداد ماه آغاز و تا ۲۷ مرداد داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

 

سوالات متداول

کدام یک از دانشگاه های ازاد در رشته های بدون کنکور، پذیرش دانشجو دارند؟

دانشگاه آزاد اسلامی اغلب در تمامی واخد های خود در سراسر گشور به صورت بدون دانشجو دانشجو می پذیرد.

داوطلبان رشته های بدون آزمون، در چه تاریخی می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند؟

تاریخ دقیق ثبت نام از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نگردیده است، اما به تاریخ تقریبی در متن مقاله اشاره کرده ایم.

آیا ثبت نام برای نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز انجام می شود؟

بله، داوطلبانی که موفق به ثبت نام مهرماه نشده باشند، می توانند در ثبت نام ورودی بهمن ماه شرکت نمایند.

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام،حتی اگه تابستان کلا انتخاب رشته نکرده باشیم،میشه برای نیمسال دوم الان ثبت نام کنیم؟

    1. سلام بله ثبت نام ها ارتباطی با همدیگر ندارند.
      در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن شرکت کنید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره