بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از واحد های خود در سراسر کشور، اقدام به جذب دانشجو در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون می نماید. پذیرش در رشته های بصورت بدون کنکور دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی داوطلبان و در واقع معدل کتبی مقطع قبلی برای تمامی دوره ها می باشد. از آنجایی که داوطلبانی موفق به ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد خواهند شد که در زمان های مقرر و تعیین شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام کنند، در این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 ارائه داده ایم.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از شرکت در کنکور سراسری جامانده و در واقع نمی توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند و در رشته های با آزمون ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ایجاد فرصتی برای این دسته از داوطلبان و تمامی کسانی که قصد ورود به دانشگاه را به صورت بدون آزمون دارند، دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می نماید. تمامی داوطلبان می توانند یا در نیمسال اول و ورودی مهر و یا در نیمسال دوم و ورودی بهمن در ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

لازم به ذکر است در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی شامل کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته رشته های بدون آزمون ارائه می گردد، که البته ملاک و معیار پذیرش داوطلبان در این مقاطع، معدل مقطع قبیلشان خواهد بود.

تمامی متقاضیان بایستی برای اطلاع از تمامی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ، ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 را از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400، پذیرش و اموز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کنند و پس از اطلاع از لیست رشته های ارائه شده و البته دانشگاه های ارائه دهند، الویت های خود را انتخاب و بعد از تهیه کارت اعتباری در سامانه ثبت نمایند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

اشاره کوتاهی کردیم که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، دوبار در سال انجام می شود. در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد یک بار برای پذیرش در نیمسال اول و ورودی مهرماه و یکبار برای پذیرش در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه دانشجو جذب می شود.

برای ثبت نام و انتخاب رشته هر کدام از این دو نیمسال تحصیلی، متقاضیان بایستی که در موعد مقرر و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام کنند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در دو نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | ورودی مهرماه

سازمام سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در نیمسال اول، منتشر نکرده است، اما با توجه به اینکه در سال های گذشته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ورودی مهرماه در اوایل مرداد ماه آغاژ می شد، پیش بینی می شود در سال جاری نیز متقاضیان بتوانند در اوایل مرداد 1400 مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

به محض دریافت اطلاعیه جدید از سایت نامبرده به نشانی اینترنتی ” azmoon.org” زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 و نیمسال اول را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | ورودی بهمن ماه

در مورد زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 و نیمسال دوم نیز باید بگوییم که در این مورد نیز سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی هیچ اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما اگر طبق رویه سال گذشته باشد، متقاضیان می توانند در اواخر آذر ماه تا دهه دوم دی ماه، نسبت به ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در ورودی بهمن ماه اقدام نمایند.

چنانچه زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در سایت نامبرده برای نیمسال تحصیلی دوم 1400 مشخص گردد، در این قسمت قرار داده خواهد شد.

 

دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 را در نیمسال تحصیلی اول (مهرماه) و نیمسال تحصیلی دوم ( بهمن ماه) دارند ابتدا بایستی بدانند که آیا رشته مورد نظر در دانشگاه مورد نظر آن ها ارائه شده است یا خیر. 

برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی که دفترچه های مربوط به هر مقطع و نیمسال تحصیلی را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. به همین منظور در این قسمت به دلیل انتشار نگردیدن دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ، دفترچه های سال گذشته را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 

نیمسال اول (مهرماه)

برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی مهرماه در مقاطع مختلف کافی است بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال اول (مهر ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال اول (مهر ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال اول (مهر ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال اول (مهر ماه)

 

نیمسال دوم (بهمن ماه)

برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه در مقاطع مختلف کافی است بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 نیمسال دوم (بهمن ماه)

 

مشاوره زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

چنانچه در رشته های بدون کنکور دانشگاه 1400 در دانشگاه پذیرفته شوید و ادامه تحصیل دهید، توجه داشته باشید که در زمان فارغ التحصیلی به هیچ عنوان در مدرک شما عبارت بدون عنوان درج نخواهد گردید، از طرفی دیگر نیز در شهریه دانشجویانی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند، با شهریه کسانی که بصورت با آزمون در دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند، تفاوتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین در در زمان الویت بندی های انتخاب هایتان، توجه داشته باشید که دانشگاه آزاد به صورت شهریه پرداز است و بایستی در زمان ثبت نام شهریه یک ترم نیز پرداخت گردد، البته که بهتر است علاقه به رشته های انتخابی، محل دانشگاه و مسافت و هزینه های دیگر نیز محاسبه گردد. برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 کلیک کنید.

چنانچه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تصمیم بر ثبت نام گرفتید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان و راهنمایی های لازم، چینش الویت ها و البته ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد خود را نیز به کمک مشاوران دانتل انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کدام یک از دانشگاه های آزاد در رشته های بدون کنکور، پذیرش دانشجو دارند؟

دانشگاه آزاد اسلامی اغلب در تمامی واخد های خود در سراسر گشور به صورت بدون دانشجو دانشجو می پذیرد.

داوطلبان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، در چه تاریخی می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند؟

زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر نگردیده است، اما به زمان تقریبی در متن مقاله اشاره کرده ایم.

آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز انجام می شود؟

بله، داوطلبانی که موفق به ثبت نام بدون کنکور مهرماه نشده باشند، می توانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه شرکت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا