دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در نیمسال اول در مرداد ماه و  نیمسال دوم بهمن ماه در دی ماه آغاز می‌شود. پذیرش در رشته‌های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی داوطلبان و در واقع معدل کتبی مقطع قبلی برای تمامی دوره‌ها می‌باشد. از آنجایی که داوطلبانی موفق به ثبت نام و انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد خواهند شد، که در زمان‌های مقرر در سایت سنجش و پذیرش و دانشگاه آزاد اقدام کنند، در این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 1402 ارائه داده ایم.

 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی پیوسته (31 مرداد تا 11 شهریور ماه) آغاز شد. داوطلبان از با مراجعه سایت دانشگاه آزاد می توانند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دانشگاه ازاد اسلامی به منظور ایجاد فرصتی برای این دسته از داوطلبان و تمامی کسانی که قصد ورود به دانشگاه را به صورت بدون آزمون دارند، دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون می نماید. تمامی داوطلبان می توانند یا در نیمسال اول و ورودی مهر و یا در نیمسال دوم و ورودی بهمن در ثبت‌نام و انتخاب‌رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد شرکت نمایند. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در مقاطع مختلف را گردآوری کرده ایم.

مقطع تحصیلی مهلت ثبت نام نیمسال اول (مهر) مهلت ثبت نام نیمسال دوم (بهمن)
کاردانی پیوسته 20 تا 28 تیر ماه 1402 دی ماه 1402
کاردانی ناپیوسته 31 مرداد تا 11 شهریور ماه 1402 دی ماه 1402
کارشناسی پیوسته 31 مرداد تا 11 شهریور ماه 1402 دی ماه 1402
کارشناسی ناپیوسته  19 تا 28 تیر ماه 1402 دی ماه 1402

برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته هر کدام از این دو نیمسال تحصیلی، متقاضیان بایستی که در موعد مقرر و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اقدام کنند. در ادامه به زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402 در دو نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم. داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما ثبت نام حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از تمامی شرایط و شانس قبولی خود در دانشگاه مورد علاقه خود مطلع شوید.

حتما بخوانید: راهنما جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد مهر ماه 1402

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نمیسال اول مهر ماه پس در هر یک از مقاطع مختلف توسط این سازمان به صورت جداگانه اعلام می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir می توانند فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند و شانس خود را برای پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی امتحان کنند. 

 زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مهر  1402 در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته از 31 مرداد تا 11 شهریور می باشد. ثبت نام در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته همچنان فعال می باشد. 

در سال گذشته سازمان سنجش، پذیرش دانشگاه ازاد ثبت نام بدون آزمون برای ورودی مهرماه را در ۱۵ مردادماه آغاز کرد و داوطلبان از این تاریخ به مدت یک ماه با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانستند ثبت نام خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی پبوسته و ناپیوسته انجام دهند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲

در مورد زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن 1402 و نیمسال دوم نیز باید بگوییم. در این مورد نیز سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اطلاعیه ای منتشر نکرده است. طبق رویه سال گذشته متقاضیان می توانند در اواخر آذر ماه تا دهه اول دی ماه، نسبت به ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون در ورودی بهمن ماه اقدام نمایند.

تا کنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده است به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

چنانچه تاریخ ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در سایت نامبرده برای نیمسال تحصیلی دوم مشخص گردد، در این قسمت قرار داده خواهد شد.

 

تمدید زمان بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

هر ساله دانشگاه آزاد پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهلت نام نویسی را برای چند روز دیگر تمدید می کند. آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده‌اند نام نویسی خود را در تمدید مهلت بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام دهند. البته در این تمدید مهلت نام نویسی نیز داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند نیز می توانند اطلاعات وارد کرده و رشته‌های انتخابی را نیز ویرایش کنند.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته 

دفترچه راهنما در هر نیمسال تحصیلی به صورت جداگانه برای هر مقطع (۴ دفترچه جداگانه) منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان متقاضی با در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با دانلود و دفترچه راهنما مقطع مورد نظر می توانند از لیست رشته های ارائه شده مطلع و کدرشته محل های انتخابی خود را به ترتب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته وارد کنند. 

در ادامه می توانید تمامی دفترچه های راهنما ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در کلیه دوره ها و مقاطع را دانلود و مطالعه نمایید.

 

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی

نتایج ثبت‌نام نیز همانند نام نویسی از طریق سایت دانشگاه آزاد و به صورت اینترنتی اعلام می شود. پس از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد ۱۴۰۲ نتایج انتخاب‌رشته پس از چند هفته منتشر می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می‌توانند نتایج انتخاب‌رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد را مشاهده کنند. 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مشاوره تاریخ ثبت نام بدون کنکور آزاد ۱۴۰۲

چنانچه در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه 1402 در دانشگاه پذیرفته و ادامه تحصیل دهید. توجه داشته باشید که در مدرک فارغ التحصیلی به هیچ عنوان عبارت عنوان بدون آزمون درج نخواهد گردید. شهریه دانشجویانی که به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شده‌اند، با شهریه پذیرفته شدگان با آزمون در حال تحصیل، تفاوتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین در الویت بندی انتخاب‌ها، توجه داشته باشید که دانشگاه ازاد به صورت شهریه پرداز است. بایستی در مهلت ثبت نام شهریه یک ترم نیز پرداخت گردد. البته که بهتر است علاقه به رشته‌های انتخابی، محل دانشگاه و مسافت و هزینه‌های دیگر نیز محاسبه گردد. 

چنانچه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تصمیم بر ثبت نام گرفتید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان و راهنمایی های لازم، چینش الویت ها و البته ثبت نام اینترنتی دانشگاه ازاد خود را نیز به کمک مشاوران دانتل انجام دهید.

بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کدام یک از واحدهای دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور، پذیرش دانشجو دارند؟

دانشگاه آزاد اسلامی اغلب در تمامی واخد های خود در سراسر گشور به صورت بدون دانشجو دانشجو می پذیرد.

داوطلبان رشته های بدون آزمون، در چه تاریخی می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند؟

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از سوی سازمان دانشگاه آزاد منتشر نگردیده است، اما به تاریخ تقریبی در متن مقاله اشاره کرده ایم.

آیا ثبت نام برای نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز انجام می شود؟

بله، داوطلبانی که موفق به ثبت نام مهرماه نشده باشند، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه شرکت نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫10 دیدگاه ها

 1. سلام،حتی اگه تابستان کلا انتخاب رشته نکرده باشیم،میشه برای نیمسال دوم الان ثبت نام کنیم؟

  1. سلام بله ثبت نام ها ارتباطی با همدیگر ندارند.
   در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن شرکت کنید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 2. سلام
  می تونم با معدل۱۳یا۱۴ رشته تجربی تو رشته عمران دانشگاه آزاد اردبیل درس بخونم؟؟

 3. شرایط بدون کنکور برای کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان انگلیسی وجود نداره؟

 4. شرایط بدون کنکور برای کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان انگلیسی وجود نداره؟ و اینکه شهریه اش ترمی حدودا چقدر در میاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره