دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی پرداخت می شود. ثبت نام معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و علاقه مندان باید در زمانی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، به این سامانه مراجعه کرده و با واریز هزینه ثبت نام نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. در ادامه به بررسی زمان و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 می پردازیم.

هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. خرید کارت اعتباری دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش قابل خرید می باشد. هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ تا کنون اعلام نشده است. در جدول زیر هزنیه ثبت نام علمی کاربردی سال گذشته را قرار داده ایم. به محض انتشار اخبار جدید در این جدول زیر بروزرسانی خواهیم کرد.

مقطع تحصیلی هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
سال ۱۴۰۲
کاردانی اعلام نشده
کارشناسی ۱۴۰ هزار تومان (۳ هزار تومان پیامک)

رشته‌های دانشگاه علمی‌کاربردی شامل مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هستند. اسامی این رشته‌ها در دفترچه‌های جداگانه‌ای به داوطلبان معرفی می شود. هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز متفاوت می باشد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

هزینه نیمسال اول – مهر ماه

ثبت‌نام رشته‌های بدون کنکور مهر ماه دانشگاه علمی‌کاربردی معمولا از مردادماه آغاز می شود. علاقه مندان حدود یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراحل واریز مبلغ را طی کرده و سپس ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

میزان هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته مهر ماه ۱۴۰۲ مبلغ ۱۴۰ هزار تومان می باشد.

هزینه نیمسال دوم – بهمن ماه

داوطلبان برای ثبت نام رشته‌های دانشگاه علمی‌کاربردی ورودی بهمن ماه نیز باید هزینه بدون کنکور علمی کاربردی را بپردازند. میزان مبلغ دریافتی در دفترچه ثبت نام قید خواهد شد. داوطلبان ورودی بهمن ابتدا در سایت سازمان سنجش کارت اعتباری ثبت‌نام داشگاه علمی‌کاربردی را خریداری کرده و سپس یک نسخه چاپی از آن تهیه میکنند. متقاضیان هنگام ثبت نام حضوری نسخه چاپی کارت خریداری را به دانشگاه مذکور تحویل می دهند.

زمان پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402

زمان پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ قبل از دریافت فرم ثبت نام و انتخاب رشته است. در واقع داوطلبان ابتدا باید مبلغ تعیین بپردازند و سپس مجاز به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته شوند.

ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی احتملا در تیر ماه آغاز شود. داوطلبان همزمان با انجام فرآیند ثبت نام می توانند هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند.

با توجه به اینکه ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی ورودی مهر ماه از مردادماه آغاز می‌شود زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی در مرداد ماه و با توجه به اینکه ثبت نام ورودی بهمن ماه از دی ماه آغاز می شود، زمان پرداخت هزینه‌ی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی این ورودی در دی ماه می باشد.

لازم به ذکر است که به محض مشخص شدن زمان دقیق خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در این مطلب اطلاع رسانی خواهیم کرد.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی و در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به نشانی sanjesh.org انجام میگیرد. داوطلبان برای پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 باید کارت اعتباری تهیه کنند و خرید کارت اعتباری با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم اینترنتی فعال است، امکان پذیر می باشد.

مراحل واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر می‌باشد :

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید.

برای ورود به سایت سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ بر روی عبارت دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

3️⃣ بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

هزینه ثبت نام علمی کاربردی

4️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت‌نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال تحصیلی ۱۴۰۲ ” کلیک کنید.

هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

5️⃣ انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری از منوی دسترسی سریع (این گزینه در سمت راست سامانه قرار دارد)

6️⃣ اطلاعات لازم شامل نام و نام خانوادگی& شماره تلفن ثابت و همراه خود را وارد کنید و درگاه ئرداخت هزینه ثبت نام علمی کاربردی را انتخاب کنید.

علمی کاربردی

7️⃣ اطلاعات وارد شده را بررسی و تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” فعال کنید و بر روی تایید و ادامه کلیک کنید.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

8️⃣ اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را پرداخت کنید.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

9️⃣ در صورتی که مراحل پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 را با موفقیت طی کنید در انتها سریال ثبت نام پرداخت به شما ارائه خواهد شد و در صورت عدم دریافت این سریال، لازم است مراحل را مجدد تکرار کنید. برای مشاهده راهنما مراحل بعدی ثبت‌نام مقاله زیر را مطالعه نمایید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی جز دانشگاه های شهریه پرداز می باشد و داوطلبان علاوه بر پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل در این دانشگاه نیز باید شهریه پرداخت کنند. شهریه این دانشگاه هر ساله ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می یابد. داوطلبان پیش از انتخاب واحد هر ترم از طریق هم آوا باید ابتدا شهریه مربوطه خود را پرداخت کنند سپس اجازه انتخاب واحد خواهند داشت. 

سال گذشته شهریه دوره کاردانی در رشته های مختلف در دوره کاردانی حدود 1.5 تا 3 میلیون تومان بود که در در سال ۱۴۰۲ از مبلغ افزایش خواهد یافت. در دوره کارشناسی ناپیوسته نیز شهریه رشته های مختلف در بازه 2 تا 5 میلیون تومان بوده است. برای اطلاع از دقیق شهریه هر رشته تحصیلی می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

مشاوره ثبت نام علمی کاربردی 1402

داوطلبانی که علاقه مند به ثبت‌نام در دانشگاه علمی‌کاربردی هستند. با اطلاع از شرایط ثبت‌نام نسبت به نام نویسی اینترنتی در سایت سنجش و سپس ثبت نام حضوری در دانشگاه اقدام نمایند. اگر با مراحل ثبت نام، واریز هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ و همچنین نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته این دانشگاه آشنایی ندارید می توانید سوالات خود را از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل بپرسید.

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه ثبت نام علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با هشماره 91005066-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه ثبت دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

میزان هزینه ثبت دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام برای سال ۱۴۰۲ فعلا اعلام نشده است.

برای واریز هزینه‌ی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی‌کاربردی باید به کدام سایت مراجعه کنیم؟

سایت ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

زمان واریز هزیه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاریردی چه تاریخی است؟

لینک پرداخت هزینه‌ی ثبت نام در زمان ثبت نام فعال خواهد شد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره