کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ پس از مدت زمان کوتاهی از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته انجام می شود. داوطلبانی که در پذیرش بدون کنکور و با آزمون آزاد انتخاب رشته کرده اند و جزو اسامی پذیرفته‌شدگان هستند، لازم است برای تکمیل مراحل ثبت‌نام خود در واحد قبولی، اقدام به آماده کردن و تکمیل مدارک لازم نمایند و برای تشکیل پرونده و ثبت‌نام نهایی به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1401 تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مطابق روال هر سال، مدتی پس از اتمام مهلت نام نویسی و انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد، نتایج ثبت نام بدون کنکور و انتخاب رشته با آزمون دانشگاه های آزاد در واحد های مختلف اعلام می شود.

طی مرحله اعلام نتایج دانشگاه های آزاد، نتیجه پذیرش دانشجویان در چهار مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مشخص می گردد. متقاضیانی که جزو اسامی پذیرفته‌شدگان هستند، موظف به تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در واحد محل قبولی می باشند.

چنانچه داوطلب قصد تحصیل در کد رشته محل قبولی خود را در پذیرش دانشگاه آزاد داشته باشد، اما در موعد مقرر برای ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی مراجعه نکند، به معنای عدم انصراف او تلقی خواهد شد.

 

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد 1401

معمولا اسامی پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به صورت مجزا از یکدیگر و در بازه های زمانی متفاوتی از هم اعلام می گردد. به همین دلیل ثبت نام متقاضیان در دوره های مختلف نیز در دانشگاه آزاد در محدوده های زمانی متفاوتی انجام می شود.

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در نیمسال دوم از ۱۶ بهمن آغاز خواهد شد.

پس از اعلام نتایج در آزاد، زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد ۱۴۰۱ نیز اعلام خواهد شد. تاکنون زمان دقیق ثبت‌نام در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اعلام نشده است. اما در سال گذشته پذیرفته‌شدگان ورودی مهر ماه توانستند در دهه دوم مهرماه و پذیرفته شگان ورودی بهمن ماه توانستند در دهه سوم دی ماه اقدام به ثبت‌نام نهایی در دانشگاه محل قبولی خود نمایند.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1401

تمامی شرکت کنندگان باید برای تکمیل ثبت‌نام خود و به صورت حضوری در دانشگاه محل قبولی، برخی اطلاعات و مدارک لازم را ارائه کنند.

اغلب مدارک موردنیاز برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1401 در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته با یکدیگر مشترک است. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای در تمامی مقاطع می توان موارد زیر را نام برد:

❌ اصل و یک سری کپی از مدرک یا گواهی فارغ التحصیلی آخرین مقطع 

❌ اصل و دو سری کپی از تمامی صفحات شناسنامه عکس دار

❌ اصل و یک سری کپی از کارت ملی

❌ شش قطعه عکس 3 * 4 از داوطلب

❌ اصل مدرک نظام وظیفه و دو سری کپی برای داوطلبان آقا

❌ فرم های تکمیل شده در سایت آموزشیار

تمامی متقاضیان باید علاوه بر مدارکی که در این قسمت به آن ها اشاره کرده ایم، برای دریافت تاییدیه تحصیلی خود تقاضا بدهند و فیش درخواستی آن را نیز در روز ثبت نام به همراه داشته باشند. برای اطلاع از مدارک کامل و دانلود فرم های مربوطه کلیک کنید.

 

دانلود فرم ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

داوطلبان در زمان نام نویسی در سایت آموزشیار باید فرم های لازمی که دانشگاه آزاد منتشر می کند می کند را پرینت گرفته و پس از تکیمل فرم ها در فرآیند ثبت نام در سایت آموزشیار بارگزاری کنند. در جدول زیر تمامی فرم های ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف را قرار داده ایم برای دانلود فرم ها بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود فرم ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۱۴۰۱
فرم مقطع کاردانی پیوسته  برای دانلود کلیک کنید
فرم مقطع کاردانی ناپیوسته  برای دانلود کلیک کنید
فرم مقطع کارشناسی پیوسته  برای دانلود کلیک کنید
فرم مقطع کارشناسی ناپیوسته  برای دانلود کلیک کنید
فرم مقطع کارشناسی ارشد
فرم مقطع دکتری برای دانلود کلیک کنید

 

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نتایج ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” اعلام می شود. تمامی شرکت کنندگان باید برای اطلاع از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود به این سامانه مراجعه کنند.

داوطلبانی که جزو ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد می باشند باید مطابق با اطلاعیه های این سازمان جهت تکمیل مراحل ثبت‌نام خود اقدام نمایند. تمامی دانشجویان جدیدالورود باید جهت تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد خود در دانشگاه محل قبولی به سامانه یکپارچه آموزشیار مراجعه کنند.

 

مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان 

✅ مراجعه به سایت آموزشیار به نشانی اینترنتی ” edu.iau.ac.ir

✅ کلیک بر روی گزینه پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد سال 1401

✅ درج کد ملی در فیلد مربوطه و تایید آن

✅ درج شماره دانشجویی و نام کاربری در فیلدهای مربوطه برای ورود به سایت

✅ تکمیل فرم با اطلاعات فردی و تحصیلی

✅ بارگذاری مدارک مورد نیاز

✅ تایید نهایی و اتمام مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد بدون کنکور 1401

 

راهنمای تصویری

در این قسمت از مقاله، به منظور راهنمایی شما عزیزان در جهت انجام صحیح ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ راهنمای تصویری را به صورت گام به گام برایتان آورده ایم:

1️⃣ به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد با آدرس الکترونیکی “ edu.iau.ac.ir ” مراجعه کنید. کافی است این نشانی اینترنتی و یا عبارت” سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد ” را در مرورگر خود جستجو کنید تا بتوانید وارد صفحه اصلی سامانه آموزشیار شوید.

2️⃣ پس از مشاهده صفحه ابتدایی سامانه آموزشیار، لازم است نوع کاربری خود را از میان گزینه های نمایش داده شده، موارد زیر را انتخاب کنید.

✅ چنانچه کد دانشجویی موقت ندارید بر روی گزینه ” پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان آزاد 1401 ” کلیک کنید.

          👈 کد ملی و کد در تصویر را وارد کنید.

          👈 در این صحفه شماره دانشجویی خود را دریافت کنید.

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

✅ در صورت داشتن کد دانشجویی موقت بر روی ” ورود مستقیم به سیستم پذیرش غیر حضوری با استفاده از شماره دانشجویی موقت ” کلیک کنید

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

3️⃣ در این مرحله ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد لازم است برای ورود به سامانه آموزشیار “نام کاربری” و “رمز عبور” خود را در کادر های تعیین شده وارد کنید.

آموزشیار

4️⃣ در این مرحله بر روی ” فرم اطلاعات اولیه پذیرش ” کلیک کنید. 

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

5️⃣ در صفحه جدید تمامی موارد را به صورت صحیح و کامل تکمیل کنید.

6️⃣ پس از تکمیل فرم اطلاعات اولیه پذیرش ، تیک عبارت ” تعهد می دهم که اطلاعات فوق کاملا صحیح می باشد و هرگونه عواقب ناشی را بر عهده می گیرم ” را فعال کنید و در نهایت بر روی ” ثبت ” کلیک کنید.

نکمیل فرم

7️⃣ در این مرحله ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد بر روی ” ثبت مدارک تحویلی توسط متقاضی ” کلیک کنید و وارد چک لیست ثبت و بارگذاری مدارک پذیرشی شوید. در هر مورد فرم های لازم را دانلود کنید و پرینت گرفته و تکمیل نمایید. پس از تکمیل از فرم ها اسکن بگیرید و در سایت بارگزاری کنید.

ثبت نام

8️⃣ در این رسید ثبت نام را مشاهده خواهید کرد که به منزله پایان انجام فرآیند ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می باشد.

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

9️⃣ نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قسمت شماره داشنجویی خالی می باشد. شماره دانشجویی شما پس از بررسی کارشناسان مربوطه و تایید مدارک صادر خواهد شد. داوطلبان در روزهای آینده با مراجعه به این بخش می توانند شماره دانشجویی خود را دریافت کنند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1401 در سامانه آموزشیار، باید بر اساس زمانبندی که از سوی دانشگاه محل قبولی اعلام می شود، برای تکمیل مراحل نام نویسی خود و نهایی کردن ثبت‌نام همراه با مدارک لازم به دانشگاه مراجعه کنند و ثبت‌نام حضوری خود را نیز تکمیل نمایند.

 

مشاوره ثبت نام دانشگاه ازاد 1401

اگر جزو دانشجویان جدیدالورود هستید و قصد ورود به نسخه موبایلی آموزشیار را در گوشی تلفن همراه خود دارید، لازم است توجه داشته باشید که ورود به برنامه آموزشیار در نسخه موبایل با همان شماره تلفن ثبت شده در سایت آموزشیار امکان پذیر است.

با توجه به اینکه دانشجویان جدید الورود ممکن است در سامانه آموزشیار اطلاعات تماس ثبت شده ای نداشته باشند، پس نمی توانند از طریق آموزشیار نسخه موبایل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد خود را طی کنند. پس از ثبت نهایی اطلاعات دانشجو در سامانه و پردازش آن، امکان استفاده از نسخه موبایل سامانه آموزشیار نیز برای داوطلبان فراهم می شود.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله از سایت دانتل برای تکمیل مراحل ثبت نام نهایی خود در دانشگاه آزاد محل قبولی سوالاتی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با مشاوران این مرکز در ارتباط باشید و راهنمای های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

ثبت نام پذیرفته شدگان آزاد 1401 در چه تاریخی است؟

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی اول در مهر ماه و برای نیمسال تحصیلی دوم در بهمن ماه می باشد.

نحوه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد چگونه است؟

ثبت نام در دو مرحله اینترنتی از طریق سامانه آموزشیار و به صورت حضوری از طریق مراجعه به دانشگاه محل قبولی انجام می شود.

برای ثبت نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه ازاد چه مدارکی نیاز است؟

جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، به متن مقاله فوق مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره