کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ معمولا در خرداد ماه می باشد. نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 برای تمامی شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد و متقاضی دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.  داوطلبانی که‌ در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند با اطلاع از زمان اعلام نتیجه به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و از نتایج اولیه خود مطلع گردند. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان و نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 ارائه کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد. این سازمان تا به امروز از زمان اعلام نتایج اولیه ارشد در سال جاری اطلاعیه ای منتشر نکرده است. با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد به تعویق افتاده است و در اوایل مرداد ماه برگزار خواهد شد، پیش بینی می شود نتیجه اولیه نیز در اوایل شهریور ماه منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش قرار گیرد.

نتایج اولیه ارشد 1402 احتمالا در خرداد ماه اعلام خواهد شد. به محض اعلام در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد. 

پس از اتمام بررسی تمامی پاسخبرگ ها و مشخص شدن عملکرد هر داوطلب، برای هر شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد یک کارنامه صادر می شود. کارنامه اولیه صادر شده در این مرحله علاوه بر اینکه شامل اطلاعات مهمی از جمله رتبه و تراز داوطلب، درصد های اکتسابی در هر سرفصل امتحانی و … می باشد و عملکرد داوطلب را نشان می دهند در واقع ابزاری برای ورود به مرحله انتخاب رشته نیز می باشد.

توجه داشته باشید شما عزیزان و متقاضیان کنکور ارشد از طریق تماس تلفنی به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز می توانید از زمان اعلام نتایج اولیه ارشد ۱۴۰۲ مطلع شوید.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می توانند به صورت مجزا انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام دهند.

 

نحوه دریافت نتایج اولیه ارشد 1402

نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. دسترسی به نتیجه اولیه کار دشواری نخواهد بود و کافی است مرحله به مرحله مطابق مراحل زیر عمل کنید. برای ورود به سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برای رود به سایت اعلام نتایج اولیه ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و سپس از منوی رنگی سمت راست سایت، بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

کارشناسی ارشد

2️⃣ اگر در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده باشید، لینک ” کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 ” فعال می باشد که می توانید بر روی آن کلیک کنید.

نتیجه ارشد

3️⃣ در این نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد مرحله لازم است گزینه “ ورود به سیستم – کارنامه اولیه ” را انتخاب نمایید.

ورود به سیستم نتایج کنکور کارشناسی ارشد

4️⃣ از طریق یکی از دو روش جستجو که سامانه در اختیار شما قرار می دهد، از طریق تکمیل اطلاعات یکی از روش های زیر وارد سیستم شوید.

             روش اول: جستجو بر اساس شماره پرونده و اطلاعات فردی

             روش دوم: جستجو بر اساس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام 

شماره پرونده نتایج اولیه کنکور ارشد

5️⃣ پس از ورود به سیستم، لازم است بر روی گزینه ” مشاهده کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید تا نتیحه اولیه برای شما نمایش داده شود .

نتیجه ارشد

6️⃣ حال می تواندی کارنامه و نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ خود را مشاهده نمایید. در ادامه به شرح و بررسی این کارنامه نیز پرداخته ایم.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

 

دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام ارشد

چنانچه برای دریافت نتایج اولیه کنکور ارشد 1402 اطلاعات خود را فراموش کرده اید و اطلاعات ثبت نامی خود را شامل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در اختیار ندارید، می توانید برای اطلاع از نحوه بازیانی آن مقاله زیر را مطالعه کنید یا با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و اطلاعات خود را بازیابی کنید.

دریافت شماره پرونده کنکور ارشد

 

کارنامه کنکور ارشد ۱۴۰۲

کارنامه به 5 بخش می توانید تقسیم بندی کنیم که در هر یک از این بخش اطلاعات مهمی درج شده است. داوطلبان با توجه به این کارنامه می توانند انتخاب رشته کنکور را انجام دهند. در ادامه به شرح هر بخش کارنامه نتایج اولیه کنکور ارشد می پردازیم.

🔶 بخش 1: در این قسمت اطلاعات هویتی و سهمیه و مدرک کارشناسی شما درج شده است.

🔶 بخش 2: در این بخش شماره داوطلبی و علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی و کد محموعه امتحانی شما درج شده است.

🔶 بخش 3: در این بخش درصد پاسخگویی به شما به سوالات سرفصل امتحانی در جلسه آزمون قرار داده شده است.

🔶 بخش 4: این بخش مهمترین قسمت در کارنامه نتایج اولیه ارشد می باشد. در این جدول در ستوت اول کد ضریب که نشان گر گرایش های مختلف مجموعه امتحانی می باشد. در ستون دوم تراز و ستون سوم رتبه داوطلب در سهمیه می باشد. انتخاب رشته داوطلب و قبولی بر اساس رتبه در سهمیه می باشد. در ستون های بعدی به وضعیت مجاز بودن و رتبه در سهمیه و بدون سهمیه دانشگاه آزاد قرار دارد. 

🔶 بخش 5: در این بخش چنانچه مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشید یک کد دسترسی ۷ رقمی دانشگاه آزاد درج می شود که فقط از طریق این کد می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد azmoon.org انتخاب رشته خود در دانشگاه آزاد را انجام دهید.

کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

اعتراض به نتیجه کنکور ارشد ۱۴۰۲

پاسخبرگ های شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد با نرم افزارهای دقیقی بررسی می گردد و برای هر شرکت کننده کارنامه اولیه صادر می شود. بنابراین لازم است بدانید که میزان خطا و بروز اشتباه در نتیجه معمولا کم بوده و نزدیک به صفر است. 

اما سازمان سنجش این فرصت را برای متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد فراهم کرده است تا اگر به نتایج اولیه کنکور ارشد 1402 خود معترض هستند و پس از بررسی کلید سوالات گمان می کنند که در نتیجه آن ها اشتباهی رخ داده است، می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

اعتراض به نتایج اولیه ارشد ۱۴۰۲ از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش امکان پذبر است که فقط کافی است عضو سامانه شوید و سپس اعتراض خود را با یک درخواست جدید ثبت نمایید.

 

مشاوره زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ متقاضیانی که علاقه مند به انتخاب رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فرم انتخاب رشته خود را با کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پردیس خودگزدان و پیام نور تکمیل کنند.

در انتهای کارنامه یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی درج شده است. متقاضیانی که خواهان ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد هستند، با استفاده از این کد دسترسی می توانند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.org ” جهت تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند پرداخت هزیه جداگانه هست.

 توجه داشته باشید که مرحله پس از اعلام نتایج اولیه ارشد ۱۴۰۲ مرحله انتخاب رشته است که بسیار حساس و مهم می باشد. بنابراین سعی کنید در این مسیر از یک مشاوره با تجربه مشورت بگیرید. برای این منظور می توانید بدون خارج شدن از منزل و با صرفه جویی در زمان و هزینه با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج اولیه ارشد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۲ چه زمانی اعلام می شود؟

زمان اعلام نتایج اولیه ارشد در اوایل خرداد ماه می باشد. در متن مقاله زمان دقیق را اعلام کرده ایم.

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد چگونه می توانند کارنامه اولیه را دریافت کنند؟

کارنامه اولیه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. در متن مقاله نحوه دریافت آن را شرح داده ایم.

چه کسانی می توانند پس از دریافت نتایج اولیه کنکور ارشد قادر به انتخاب رشته می باشند؟

تمامی داوطلبانی که در کارنامه خود وضعیت مجاز در هر دوره را دارند می توانند در آن دوره انتخاب رشته کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره