تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 – 1401 | سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه

پذیرش دانش آموز در پایه دهم مدارس نمونه دولتی از طریق برگزاری آزمون ورودی انجام می‌شود و دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس، باید در آزمون شرکت نمایند و در صورت کسب نمره و حد نصاب لازم، در مدرسه مورد تقاضا پذیرش می‌شوند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم معمولا اواسط تیرماه برگزار می‌شود. نتایج آزمون نمونه دولتی 1400 نیز تحت عنوان کارنامه نمونه دولتی برای شرکت کنندگان در این آزمون منتشر می‌شود. در ادامه این مطلب توضیحاتی در خصوص زمان و نحوه دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 – 1401 ارائه شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر، با مشاوران مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

زمان دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 – 1401

در سال 99 آزمون نمونه دولتی نهم به دهم متفاوت تر از سالهای گذشته برگزار گردید. بر خلاف روال معمول که این ازمون به صورت هماهنگ کشوری برگزار می‌شد، هریک از استانها سامانه ثبت نام نمونه دولتی 1400 و اعلام نتایح مجزایی معرفی کردند و دانش آموزانی که در جلسه برگزاری آزمون حضور داشته اند، برای دریافت نتایج می بایست به سایت آموزش و پرورش استان خود مراجعه نمایند.

در سال 99 زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استانهای مختلف متفاوت بوده است. استان قزوین زودتر از سایر استان ها و در تاریخ 29 تیر و استان آذربایجان غربی دیرتر از سایر استان ها و در تاریخ 30 مرداد ماه نتایج را اعلام کرد. سایر استان ها نیز در بازه زمانی 1 الی 15 مرداد کارنامه نمونه دولتی مربوط به دانش آموزان استان خود را منتشر کردند.

بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400

نحوه دریافت کارنامه نمونه دولتی

برای مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی باید به سایت آموزش و پرورش استان خود مراجعه کنید و در بخش دریافت نتایج آزمون، کد ملی دانش آموز و کد رهگیری ثبت نام درج شود. در کارنامه نمونه دولتی در ستون ” وضعیت پذیرش در دبیرستان نمونه دولتی ” اگر در یکی از مدارس مورد تقاضای خود قبول شده باشید، اسم مدرسه را در این ستون مشاهده خواهید کرد ولی اگر نمره لازم را به دست نیاورده باشید، مردود اعلام خواهید شد.

سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1400

استان آدرس سامانه استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی azmoon.eamedu.ir آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218 اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir ایلام ilam.natije.ir
بوشهر sanjesh.buedu.ir تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13 خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53 مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22 همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

خوشبختانه برای دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی قبول نشده اند، امکان اعتراض به نتایج وجود دارد. لینک اعتراض به کارنامه آزمون نمونه دولتی 2 الی 3 روز پس از انتشار نتایج در سامانه های هر یک از استانها فعال می‌شود و دانش آموزانی که قبول نشده اند و احتمال می‌دهند که اشتباهی در تصحیح برگه امتحانی آنها رخ داده است، می‌توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند.

در موارد زیر می‌توانید درخواست اعتراض به نتایج داشته باشید:

 • عدم تطابق تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط و سوالات پاسخ داده نشده کارنامه با پاسخ برگی که در سایت موجود است
 • اشتباه در محاسبه شدن نمره
 • اولویت های انتخابی ثبت شده دانش آموز در برگه ورود به جلسه آزمون با کارنامه متفاوت باشد
 • عدم اعمال قانون مربوط به پذیرش دوقلوها
 • سایر موارد

بخوانید: اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400

دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 | لیست ذخیره شدگان 

تعدادی از دانش آموزان در کارنامه آزمون نمونه دولتی خود عبارت ذخیره را در وضعیت قبولی مشاهده می‌کنند. این دسته از دانش آموزان امتیاز لازم را برای قبولی در مدرسه های انتخابی خود به دست نیاورده اند اما امتیازشان در حدی کم نیست که جزو مردودی ها باشند. برای مشاهده لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

نفرات ذخیره شده مدارس نمونه دولتی طی لیستی از طریق سامانه های استانی منتشر می‌شود؛ اگر ظرفیت مدرسه تکمیل نشود، از دانش آموزان ذخیره ثبت نام به عمل خواهد آمد. ممکن است تعدادی از پذیرفته شدگان مدارس نمونه دولتی تمایلی به ثبت نام در مدرسه قبولی خود نداشته باشند و یا خیلی دیر برای ثبت اقدام کنند که در این صورت مدرسه برای جبران این کمبود، از دانش آموزان ذخیره ثبت نام به عمل می‌آورد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: اسامی پذیرفته شدگان آزمون نمونه دولتی 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من در یکی از شهرهای استان همدان تحصیل میکنم اما قرار است از سال جاری در خود استان سکونت کنیم آیا میتوانم در ثبت نام نمونه دولتی و تیزهوشان از مدارس خود همدان انتخاب کنم یا نه اگر نمیشه راهی داره یا نداره ممنون

  1. انتخاب بصورت بومی گزینی هست
   هر مدرسه تیزهوشان و نمونه مناطقی رو دربرمیگیره که باید طبق اونها دانش آموز جذب کنه
   از طریق مراجعه به آموزش و پرورش یا تماس با مشاورین ما میتونید از منطقه خودتون خبردار شید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره