انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1400

طی سال های اخیر دانشگاه آزاد این فرصت را در اختیار متقاضیان قرار داده است که هم می توانند به صورت با آزمون و به هم به صورت بدون آزمون وارد این دانشگاه شده و تحصیلات خود را ادامه دهند. اما آنچه که اهمیت دارد این است که تمامی رشته ها به صورت بدون آزمون ارائه نمی شود و متقاضیان بایستی که در وهله اول از لیست رشته های با آزمون اطلاع پیدا کنند تا بتوانند تصمیم بگیرند که قصد شرکت در کدام دوره را دارند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1400 ارائه کرده ایم.

 

لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1400

در میان رشته هایی که به صورت با کنکور در دانشگاه آزاد ارائه می شود، فقط رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند که تنها راه ورود و ادامه تحصیل به آن ها در دانشگاه آزاد شرکت در کنکور سراسری می باشد، بنابراین داوطلبان بایستی در کنکور سراسری تجربی شرکت و موفق به کسب تراز قبولی دانشگاه آزاد شوند. برای اطلاع از انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مابقی رشته ها در زیرگروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان هم به صورت با آزمون و هم به صورت بدون آزمون ارائه می شود و فرقی که بین این دو پذیرش وجود دارد این است که دانشگاه های معتبر و دارای جایگاه علمی در این رشته ها فقط به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری دانشجو جذب می کنند، بنابراین اگر در این چهار زیرگروه آزمایشی موفق به کسب نتیجه قبولی از طریق کنکور سراسری نشدید، می توانید در پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی شانس خود را امتحان کنید. برای اطلاع از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

در ادامه این مطلب رشته هایی که در پنج زیرگروه آزمایشی کنکور سراسری به صورت با آزمون ارائه می شود را به تفکیک و در قالب جداولی برایتان ارائه کنیم.

 

رشته های با کنکور دانشگاه آزاد | علوم تجربی

پزشکی دندانپزشکی داروسازی
دامپزشکی پرستاری مامایی
اتاق عمل هوشبری علوم آزمایشگاهی
علوم تغذیه مهندسی بهداشت محیط مهندسی بهداشت حرفه ای
بهداشت عمومی بهداشت خانواده   بهداشت مبارزه با بیماری ها

  

گروه آزمایشی ریاضی

مهندسی برق مهندسی صنایع مهندسی عمران
مهندسی معماری مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر
مهندسی ساخت و تولید مهندسی پزشکی علوم کامپیوتر
معماری داخلی علوم و مهندسی آب مهندسی مواد و متالوژی
مهندسی شیمی مهندسی پلیمر مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری مهندسی صنایع مهندسی شهر سازی
مهندسی هسته ای ریاضیات و کاربردها مهندسی نساجی
مهندسی صنایع غذایی علوم و مهندسی آب مهندسی انرژی
مهندسی ورزش مهندسی ماشین های صنایع غذایی

       

گروه آزمایشی علوم انسانی

حقوق روانشناسی حسابداری
مدیریت بازرگانی مدد کاری اجتماعی جغرافیا
علوم تربیتی مطالعات خانواده علوم سیاسی
مدیریت بازرگانی مدیریت مالی حسابداری
اقتصاد هتلداری علوم ورزشی
گردشگری مدیریت دولتی مدیریت صنعتی
مدیریت صنعتی مدیریت امور گمرکی زبان و ادبیات فارسی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
_

 

گروه آزمایشی هنر

مرمت بناهای تاریخی ارتباط تصویری عکاسی

 

گروه آزمایشی زبان 

مترجمی زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان آلمانی

 

در نظر داشته باشید که لیست رشته کنکور سال گذشته به صورت با آزمون در دانشگاه آزاد ارائه شده است، به محض انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد 1400، چنانچه رشته ای به این لیست اضافه و یا کم شده باشد، مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد.

 

مشاوره لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1400

توجه داشته باشید که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون و از طریق کنکور سراسری و بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به صورت مجزا از یکدیگر منتشر می گردد. متقاضیان واجد الشرایط رشته های بدون کنکور در دانشگاه آزاد می توانند در یکی از نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقطع تحصیلی مورد نظرشان اقدام کنند. برای اطلاع از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.  

توجه داشته باشید فرقی نمی کند که به صورت با آزمون و یا به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه آزاد شده اید، در هر صورت ملزم به پرداخت شهریه می باشید. برای دریافت مشاوره پیرامون انتخاب کد رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد و همینطور شهریه این رشته‌ها حتما با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره