مدارسمدارس خاص

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام میان پایه شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از طریق سایت پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) انجام می شود. بر خلاف روند حضوری ثبت نام دانش آموزان در مقاطع میان‌پایه مدارس شاهد، ثبت نام در این مقاطع به صورت اینترنتی انجام می شود. بنابراین دانش آموزانی که مایل هستند که در مقاطع میان پایه مدارس شاهد نام نویسی کنند، باید در زمان اعلام شده برای ثبت نام مدارس شاهد، به سامانه دانش آموزی پادا مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه به زمان و نحوه ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 اشاره کرده ایم.

ثبت نام میان پایه شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام در مدارس شاهد و در پایه های اصلی شامل پایه های اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم به صورت اینترنتی انجام می شود اما تغییری که در این روند ایجاد شده است، این است که در سال های گذشته متقاضیان می بایست به سامانه سجا به نشانی اینترنتی saja.medu.ir مراجعه می کردند اما با تغییر این روال، هم اکنون می بایست به سایت پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir مراجعه کنند.

در مدارس شاهد، شرایط و امکانات مناسبی برای تحصیل دانش آموزان فراهم شده است، ضمن اینکه به امور دینی، تربیتی و اخلاقی نیز در مدارس شاهد توجه ویژه ای می شود. از همین رو ثبت نام در مدارس شاهد علاوه بر پایه های اصلی، در مقاطع میان پایه نیز طرفداران زیادی دارد.

بر خلاف سال های گذشته، ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 همانند پایه های اصلی از طریق سامانه پادا با آدرس الکترونیکی  pada.medu.ir و به صورت اینترنتی انجام می شود.

زمان ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402

دانش آموزانی که متقاضی ثبت نام در مقاطع میان پایه مدارس شاهد هستند، لازم است در زمان های اعلام شده به سامانه دانش آموزی پادا مراجعه کنند و مراحل ثبت نام و نام نویسی خود را تکمیل نمایند. 

داوطلبان تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

بر اساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش کشور، زمان در نظر گرفته شده جهت ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 ، تاریخ یکم الی پانزدهم مرداد ماه 1401 می باشد.

نحوه ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402

در سال های گذشته، ثبت نام در مقاطع میان پایه مدارس شاهد به صورت حضوری انجام می شد که این روند طی سال های اخیر تغییر کرده است؛ به طوری که در سال تحصیلی 1401 – 1402 ثبت نام در مقاطع میان پایه مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سایت پادا انجام می شود. 

با توجه به اینکه امسال برای اولین بار مراحل ثبت نام میان‌پایه شاهد 1401 – 1402 به صورت اینترنتی خواهد بود، ممکن است بسیاری از دانش آموزان و والدین از نحوه ثبت نام مطلع نباشند. از همین رو در ادامه این مقاله سعی کرده ایم که راهنمای تصویری ثبت نام میان‌پایه شاهد 1401 – 1402 را برایتان ارائه کنیم:

 • مرحله اول : آدرس الکترونیکی سایت پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” را در مرورگر خود جستجو کنید.
 • مرحله دوم : در صفحه اصلی سامانه پادا، بر روی گزینه “پیش ثبت نام” کلیک نمایید.
 • مرحله سوم : اطلاعات خواسته شده جهت ورود به سامانه را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید تا به صفحه ثبت نام دسترسی داشته باشید. پس از ورود به صفحه ثبت نام مدارس شاهد، لازم است با انتخاب ثبت نام میان پایه مورد نظر خود، مدارک لازم را برای ثبت نام را بارگذاری نمایید.

شرایط ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402

مدارس شاهد در ابتدا با هدف جذب و ثبت نام دانش آموزانی که دارای سهمیه شاهد بودند و از فرزندان شهدا و ایثارگران به شمار می رفتند، تاسیس شدند. با گذشت زمان، تعداد فرزندان و دانش آموز واجد الشرایط استفاده از سهمیه شاهد، کاهش پیدا کرد و همین موضوع سبب شد که مدارس شاهد برای تکمیل ظرفیت خود، دانش آموزان از خانواده های عادی را نیز جذب کنند.

ثبت نام در مدارس شاهد برای دانش آموزان با سهمیه شاهد، قطعی بود اما برای دانش آموزان عادی در صورتی که دارای شرایط لازم بودند، قطعی اعلام می شد. بنابراین دانش آموزانی که جزو افراد عادی هستند، در صورتی که دارای برخی شرایط عمومی و شرایط خاص باشند، مجاز به تحصیل در این مدارس خواهند بود. در ادامه به مهم ترین شرایط ثبت نام میان پایه مدارس شاهد اشاره کرده ایم:

شرایط عمومی 

تمامی دانش آموزان شاهد و غیر شاهد باید دارای شرایط عمومی ثبت نام میان پایه مدارس شاهد باشند که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

 • لازم است متقاضیان از صلاحیت اخلاقی و رفتاری برخوردار باشند.
 • تمامی دانش آموزان دختر و پسر باید شئونات اسلامی را رعایت کنند و پوشش اسلامی داشته باشند. (برای دانش آموزان دختر، تاکید مدارس شاهد بر داشتن حجاب برتر و چادر می باشد.)
 • خانواده دانش آموزان متقاضی تحصیل در مقاطع میان‌پایه مدارس شاهد نیز باید به شئونات و ارزش های اسلامی پابند باشند.
 • لازم است دانش آموزان پس از ورود به مدارس شاهد، تمامی مقررات و آئین نامه های انظباطی و تربیتی را رعایت کنند.
 • متقاضیان باید در زمان ثبت نام مدارس شاهد نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کنند.

شرایط علمی 

یکی از مهم ترین شرایط ثبت نام و تحصیل در مقاطع میان پایه مدارس شاهد، داشتن معدل مناسب در هر پایه می باشد.  معدل مناسب در هر پایه برای ثبت نام در این مدارس با یکدیگر متفاوت می باشد ؛ به همین دلیل در ادامه جدولی را آورده ایم که نشان دهنده حداقل معدل لازم برای ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 در هر مقطع می باشد.

مقطع تحصیلی شرایط لازم معدل مورد نیاز
پایه تحصیلی دوم تا ششم
 • کسب نمره “خیلی خوب” در تمامی دروس در خرداد ماه
 • کسب نمره “خیلی خوب” در تمامی دروس امتحانات خرداد ماه
پایه تحصیلی هشتم
 • کسب حداقل معدل 17 در امتحانات خرداد
 • کسب حداقل نمره 16 در تمام دروس امتحانات خرداد ماه
 • کسب حداقل معدل کل 16 در امتحانات خرداد
 • کسب حداقل نمره 15 (میانگین مستمر و پایانی) در امتحانات خرداد ماه در درس های ریاضی، علوم، املاء، فارسی، عربی و زبان
پایه تحصیلی نهم
 • کسب حداقل معدل 17 در در امتحانات خرداد
 • کسب حداقل نمره 16 در تمام دروس امتحانات خرداد ماه
 • کسب حداقل معدل 16 در امتحانات خرداد
 • کسب حداقل نمره 15 در دروس ریاضیات، علوم تجربی، املا، فارسی، زبان عربی و زبان خارجی امتحانات خرداد
پایه تحصیلی یازدهم
 • کسب معدل کل 15 در امتحانات خرداد ماه
 • کسب نمره سالانه 14 در دروس اختصاصی رشته تحصیلی
 • کسب معدل کل 14 در امتحانات خرداد ماه
 • کسب نمره سالانه 13 در دروس اختصاصی رشته تحصیلی
پایه تحصیلی دوازدهم
 • کسب معدل کل 16 در امتحانات خرداد ماه
 • کسب نمره سالانه 15 در دروس اختصاصی رشته تحصیلی 
 • کسب معدل کل 14 در امتحانات خرداد ماه
 • کسب نمره سالانه 13 در دروس اختصاصی رشته تحصیلی 

شرایط اختصاصی برای دانش آموزان شاهد

دانش آموزان دارای سهمیه شاهد، باید دارای یکی از شرایط آورده شده در جدول زیر باشند و بر اساس توضیحات داده شده موفق به کسب امتیاز لازم گردند.

وضعیت دانش آموز امتیاز
دانش آموز جانباز 3000 امتیاز
فرزند جانباز 25 درصد 2000 امتیاز
خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر  به ازاء هر مورد 500 امتیاز
نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر به ازاء هر مورد 700 امتیاز
نوه شهید اتباع 700 امتیاز
فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی به ازاء هر ماه 40 امتیاز
فرزند رزمنده جبهه مقاومت  به ازا هر ماه 40 امتیاز
فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه

به ازاء هر ماه حضور در جبهه و منطقه جنگی 20 امتیاز،
به ازاء هر ماه حضور در مناطق امنیتی 2 امتیاز
به ازاء هر ماه حضور در مناطق عملیاتی 1/5 امتیاز
به ازاء هر هر ماه حضور در مناطق امنیتی 15 امتیاز

نوه آزاده – نوه جانباز 50 تا 69 درصد به ازاء هر مورد 100 امتیاز
نوه آزاده – نوه جانباز تا 69 درصد به ازاء هر مورد 150 امتیاز
نوه جانباز تا 49 درصد و یا سلاله (نتیجه) شهید به ازاء هر مورد 50 امتیاز
فرزند همسر شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده 50 امتیاز
فرزند گروه جهادی شمیم شاهد به ازاء هر ماه 3 امتیاز
خواهرزاده یا برادرزاده شهید و جانباز 70 درصد به بالا به ازاء هر مورد 100 امتیاز

شرایط اختصاصی برای دانش آموزان غیر شاهد 

دانش آموزان عادی جهت ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 لازم است دارای یکی از شرایط زیر باشند و موفق به کسب امتیاز لازم گردند:

وضعیت دانش آموز امتیاز
حافظ قرآن کریم به ازاء هر جزء حفظی 15 امتیاز
دانش آموزان دارای مقام اول تا سوم در مسابقات قرآن و نهج البلاغه سالانه در زمینه های حفظ، مفاهیم، قرائت، قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش درسطح منطقه، استان، کشورو بین المللی مقام در منطقه 5 امتیاز، مقام در استان 30 امتیاز، مقام در کشور 50 امتیاز، مقام بین المللی 60 امتیاز
دانش آموزان دارای مقام اول تا سوم در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی در سطح منطقه، استان، کشور و بین المللی مقام منطقه 5 امتیاز، مقام استانی 30 امتیاز، مقام کشوری 50 امتیاز، مقام بین المللی 60 امتیاز
دانش آموزان با امتیاز فرزندان کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد عوامل آموزشی (معلمین) به ازاء هر شش ساعت تدریس موظف در هفته 20 امتیاز، عوامل اداری به ازای هر شش ساعت در هفته 15 امتیاز
محل تحصیل والدین به ازاء هر شش ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12 ساعت حداکثر 100 امتیاز
فرزندان کارکنان رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید به ازاء هر سال، 4 امتیاز
فرزند یا نوه خیرمدرسه ساز احداث و ساخت مدرسه 120 امتیاز – اهداء زمین 80 امتیاز

مدارک لازم برای ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402

دانش آموزانی که قصد ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 را دارند، باید ابتدا به سامانه پادا مراجعه کنند و مراحل پیش ثبت نام خود را تکمیل کنند و چنانچه پس از اعلام نتایج، مجاز به تحصیل در این مدارس بودند، باید همراه با یکی از والدین مدارک تحصیلی و شناسایی لازم برای ثبت نام را به مدرسه مورد نظر تحویل دهند.

اعلام نتایج ثبت نام میان پایه شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در سال های گذشته که ثبت نام در مدارس شاهد به صورت حضوری انجام می شد، دانش آموزان می توانستند نتایج خود را پس از یک بازه زمانی یک الی دو هفته ای از طریق مدرسه شاهد مورد نظر دریافت کنند؛ اما با تغییراتی که صورت گرفته است احتمالا شاهد اعلام نتایج ثبت نام در مقاطع میان پایه نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت پادا باشیم.

با این حال لازم است منتظر اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش باشیم و چنانچه نتایج به صورت اینترنتی اعلام گردد، در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مشاوره ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402

ثبت نام در مدارس شاهد نیازمند شرکت در هیچ آزمونی نمی باشد اما دانش آموزان جهت تحصیل در این مدارس، حتما باید دارای شرایط لازم باشند که به طور کامل در متن مقاله فوق به آن ها اشاره گردید.

در صورتی که در زمینه ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 سوالی دارید ، می توانید سوال خود را با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط بگذارید و راهنمایی های لازم را از مشاوران با تجربه دریافت کنید. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان دانتل می توانید از خدمات مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام شاهد 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

آیا ثبت نام میان‌پایه شاهد 1401 – 1402 فقط مختص به دانش آموزان با سهمیه شاهد می باشد؟

خیر ، دانش آموزان عادی نیز در صورتی که دارای شرایط لازم باشند، می توانند مراحل ثبت نام خود را در مدارس شاهد طی کنند.

آیا ثبت نام میان پایه شاهد 1401 – 1402 به صورت اینترنتی انجام می شود؟

بله، ثبت نام میان پایه شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سایت پادا با آدرس الکترونیکی “pada.medu.ir” انجام می شود.

آیا ثبت نام میان‌پایه 1401 – 1402 شرایط خاصی دارد ؟

بله، در متن مقاله فوق به برخی شرایط ثبت نام میان پایه اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. خواهشا ثبت نام میان پایه شاهد را تمدید کنید،درمدرسه شاهددخترانه شهید صالحی برادونفر جاهست دخترم را ثبت نام کنم

 2. خواهشا ثبت نام میان پایه شاهد را تمدید کنید،درمدرسه شاهددخترانه شهید صالحی برا دونفر جا هست دخترم را ثبت نام کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره