مدارسمدارس خاص

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در سامانه پادا انجام میگیرد. انتخاب مدرسه برای کودکی که برای اولین بار می‌خواهد وارد فضای مدرسه شود، از دغدغه‌های خانواده‌ها می‌باشد. به همین دلیل خیلی ها به سراغ مدارس شاهد که از لحاظ امکانات آموزشی و همینطور از لحاظ مدیریت و اهمیت به مسائل تربیتی خوب عمل کرده است، می‌روند. ثبت‌نام برای مقطع اول ابتدایی تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد که بهتر است اولیا و دانش آموزان پیش از نام نویسی از آنها مطلع باشند. در راستای این توضیحات مطالبی را پیرامون پیش ثبت نام مدارس کلاس اول ابتدایی شاهد 1402 – 1403 ارائه کرده ایم.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در تاریخ 17 اردیبهشت ماه آغاز شد. والدین گرامی با مراجعه به سامانه my.medu.ir می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

متقاضیان در زمان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید در به سایت پادا مراجعه م نام نویسی خود را انجام دهند. نحوه پذیرش دانش آموز در این مدارس به صورت امتیاز بندی می باشد و دانش آموزان به دو دسته دانش آموز شاهد و غیرشاهد تقسیم می شوند.

بخوانید: راهنما ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ 

دانش آموزان شاهد

متقاضیان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1402 – 1403 در دو دسته قرار دارند، دسته اول دانش آموزانی هستند که دارای سهیمیه شاهد می‌باشند و از یکی از سهمیه های فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 50% و بالاتر برخوردارند که برای این دسته از دانش آموزان پیش ثبت نام کلاس اول شاهد معنا ندارد و ثبت نام اولیه آنها قطعی تلقی خواهد شد، چراکه اکثر ظرفیت مدارس شاهد به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد.

 

دانش آموزان غیر شاهد

دسته دوم ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دانش آموزانی هستند که سهمیه شاهد ندارد و دارای اولویت‌های ایثارگری و سایر اولویت ها شامل امتیازات مربوط به حافظان قرآن، امتیازات مربوط به افرادی که مقام اول تا سوم را در مسابقات سالانه قرآن کریم و نهج البلاغه و همینطور مسابقات فرهنگی، ورزشی و علمی کسب کرده اند و … می‌باشد.

این دانش آموزان بایستی فرم پیش نویس ثبت نام اولیه خود را در سامانه پادا تکمیل کنند و چنانچه امتیاز لازم را کسب کنند بایستی برای قطعی کردن ثبت نام خود در این مدارس اقدام کنند. برای ورود به سامانه پادا کلیک کنید.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دانش آموزان غیرشاهد در دو مرحله تکمیل فرم پیش ثبت نام شاهد اول ابتدایی به عنوان مرحله موقت و کسب امتیاز و ارائه مدارک به مدرسه شاهد مورد نظر به عنوان مرحله قطعی، انجام می‌شود.

 

زمان ثبت نام اول ابتدایی شاهد 1402 – 1403

ثبت‌نام شاهد برای مقاطع تحصیلی مختلف، در بازه های زمانی متفاوتی انجام می‌شود. در سال گذشته دانش آموزانی که قصد ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را داشتند، در خرداد ماه پیش ثبت نام خود را از طریق سامانه پادا انجام دادند. پس از اعلام نتایج اولیه در اواسط خرداد ماه چنانچه شرایط لازم را برای ثبت نام در مدارس شاهد داشتند، در اواخر خرداد ماه، مدارک خود را برای قطعی کردن ثبت نام به صورت حضوری به مدرسه موردنظرشان ارائه دادند.

مراحل ثبت نام کلاس اول شاهد زمان ثبت نام
پیش ثبت نام اول ابتدایی 17 اردبیهشت 1402
اعلام نتایج مرداد ماه 1402

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نکته ای که پیرامون شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1402 – 1403 وجود دارد این است که داوطلبان مدارس شاهد در دو دسته دانش آموزان شاهد و دانش آموزان غیر شاهد قرار دارند که شرایط عمومی برای هر دو دسته از متقاضیان یکسان است اما شرایط اختصاصی وابسته به وضعیت و امتیاز دانش آموز می باشد. دانش آموزان پایه اول ابتدایی که متقاضی ورود به مدارس شاهد هستند با سهمیه شاهد و غیر شاهد بایستی که دارای شرایط عمومی زیر باشتد.

✅ دانش آموزا متقاضی ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی بایستی دارای صلاحیت اخلاقی و رفتاری باشد.

✅ دانش آموز اول ابتدایی در مدرسه شاهد بایستی شئونات و پوشش مناسب با دوره تحصیلی خود را رعایت کند. ( با عنوان مثال دانش آموزان دختر بایستی حجاب خود را حفظ کنند)

✅خانواده دانش آموز متقاضی ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی نیز بایستی پایبند به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیت دینی باشند.

✅مقررات و آئین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد بایستی توسط دانش آموز رعایت گردد.

✅دانش آموز بایستی درخواست ثبت نام کلاس اول ابتدایی مدارس شاهد خود را در یکی از مدرسه های نزدیک محل سکونت خود داشته باشد. ( ثبت نام فرزندان فرهنگیان در محدودا محل کار والدین از طریق دریافت مجوز از شاهد منطقه امکان پذیر می باشد.)

برای اطلاع و مشاهده نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد پایه اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

داوطلبان برای تکمیل فرم ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش که سامانه my.medu.ir مراجعه کنید.

برای ورود مستقیم به سایت بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ پس از ورود به سامانه نقش والدین را انتخاب کرده و بر روی گزینه ورود از درگاه دولت کلیک کنید.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی    

3️⃣ در صحفه درگاه دولت شماره موبایل والدین دانش آموز را وارد کنید.

ثبت نام شاهد اول ابتدایی

4️⃣ رمز عبور یکبار مصرفی که پیامک شده است را وارد کنید.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

5️⃣ کد ملی و تاریخ تولد دارنده شماره موبایل وارد شده را به صورت دقیق بنویسید.

ثبت نام شاهد اول ابتدایی

6️⃣ کد پستی خود را وارد کنید.

7️⃣ به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش که سامانه my.medu.ir دوباره جهت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی1402 – 1403 مراجعه کنید.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

8️⃣ در این بخش منوی صحفه بر روی گزینه پیش ثبت نام پایه اول کلیک کنید.

ث

9️⃣ تابعیت فرزند خود را انتخاب کنید.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

1️⃣0️⃣ نوع مدرسه خود (مدرسه شاهد) را انتخاب کنید

مدرسه

1️⃣1️⃣ اطلاعات اولیه دانش آموز خود شامل کدملی، تاریخ تولد را وارد کنید

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

1️⃣2️⃣ مشخصات فردی فرزند خود را وارد کنید. عکس ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دانش آموز را با حداکثر 256 کیلوبایت بارگزاری کنید.

پدر

1️⃣3️⃣ در این مرحله ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی تعیین کنید دانش آموز به چه کسی زندگی می کند.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

1️⃣4️⃣ اطلاعات تکمیلی دانش آموز خود را وارد کنید.

ثبت نام شاهد اول ابتدایی

1️⃣5️⃣ مشخصات پدر دانش آموز را به صورت کامل پر کنید.

ثبت نام شاهد اول ابتدایی

1️⃣6️⃣ مشخصات مادر دانش آموز را به صورت کامل و صحیح تکمیل نمایید.

ثبت نام مدارس شاهد کلاس اول ابتدایی

 

1️⃣7️⃣ امتیاز خود را از طریق جدول ارائه شده محاسبه و تعیین نمایید.

1️⃣8️⃣ در این مرحله ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

نحوه امتیاز بندی دانش آموزان دارای سهمیه ایثارگری

اولویت اول ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ با دانش آموزانی است که دارای سهمیه ایثارگری می‌باشند و مدارس سعی می‌کنند ظرفیت خود را با دانش آموزانی که دارای سهمیه ایثارگری هستند تکمیل نمایند. دانش آموزانی دارای سهمیه ایثارگری هستند که یکی از سهمیه های فرزند شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر را داشته باشند.

 امتیازبندی مدارس شاهد برای داوطلبان با این سهمیه، در جدول امتیاز بندی مندرج در دفترچه ثبت نام اول ابتدایی مدارس شاهد 1402 – 1403 به داوطلبان ارائه می‌شود که در ادامه با توضیحات آن را ارائه کرده ایم.

سهمیه داوطلب امتیاز تعیین شده مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد
دانش آموز جانباز 3000 امتیاز برای صحت ادعای دانش آموز بایستی شناسه ایثارگری در سامانه سجا توسط متقاضی درج شده باشد.
فرزند جانباز 25 درصد 2000 امتیاز دانش آموز بایستی برای صحت ادعای خود کدایثارگری اولیاء را در سامانه سجا ثبت کرده باشد.
خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر چنانچه متقاضی ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی خواهر و یا برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر باشد، برای او و برای هر مورد 500 امتیاز درنظر می‌گیرند. دانش آموز بایستی دارای معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد و آن را به مدرسه مورد نظر خود ارائه دهد.
نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر دانش آموزی که نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد وبالاتر است می‌تواند به ازاء هر مورد که بود 700 امتیاز بدست اورد و در نهایت می‌تواند حداکثر 1400 امتیاز کسب کند. داوطلب با این سهمیه بایستی معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران را در اختیار داشته‌ باشد.
نوه شهید اتباع

برای دانش آموزی که نوه شهید اتباع باشد نیز، 700 امتیاز درنظر گرفته می‌شود.

دانش اموز با این سهمیه باییستی معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران را جهت صحت ادعای خویش به مدرسه ارائه دهد.
فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی که دارای خدمت بسیجییان در جبهه در 8 سال دفاع مقدس یعنی از شهریور سال 59 تا شهریور سال 67 که حداکثر امتیاز حضور در جبهه 96 ماه است، می توانند به ازاء هر ماه 40 امتیاز دریافت کنند. دانش اموزان با این سهمیه بایستی گواهی معتبر از نیروی مقاومت بسیج یا جهاد سازندگی ارائه دهند.

 فرزند رزمنده جبهه مقاومت

فرزند رزمنده جبهه مقاوت می‌تواند به ازا هر ماه 40 امتیاز دریافت کند. دانش آموزان بایستی گواهی معتبر از حوزه ایثارگران سپاه را به عنوان مدرک در دست داشته باشند.
فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه هر ماه حضور در جبهه و منطقه جنگی / 20 امتیاز
هرماه حضور در مناطق امنیتی / 2 امتیاز
هرماه حضور در مناطق عملیاتی / 1/5 امتیاز
 هر ماه حضور در مناطق امنیتی (شمال غرب) / 15 امتیاز
داوطلبان با سهمیه فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه باید گواهی معتبر از مراجع مذکور را با قید مدت حضور در جبهه و مناطق عملیاتی وامنیتی برای صحت ادعای خود ارائه دهند.

نوه آزاده یا نوه جانباز 50 تا 69 درصد

چنانچه داوطلبی دارای سهمیه نوه آزاده و یا نوه جانباز 50 تا 69 درصد باشد به ازاء هر مورد 100 امتیاز برای اول در نظر گرفته می‌شود. برای استفاده از این سهمیه، داوطلب باید کارت شناسایی معتبری که از امور ایثارگران و یا بنیاد شهید دریافت کرده است را ارائه دهد.
نوه آزاده یا نوه جانباز تا 69 درصد چنانچه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دارای سهمیه نوه آزاده و یا نوه جانباز 50 تا 69 درصد باشد به ازاء هر مورد 100 امتیاز برای اول در نظر گرفته می‌شود. برای استفاده از این سهمیه، داوطلب باید کارت شناسایی معتبری که از امور ایثارگران و یا بنیاد شهید دریافت کرده است را ارائه دهد.
نوه جانباز تا 49 درصد و یا سلاله (نتیجه) شهید  دانش آموزانی که جزو نوه جانباز تا 49 درصد باشند و یا نتیجه شهید باشند، به ازاء هر مورد 50 امتیاز دریافت خواهند کرد. دانش اموزان بایستی برای اعمال این سهمیه معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران به مدرسه شاهد مدنظرشان ارائه دهند.
فرزند همسر (شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده) این سهمیه نیز برای داوطلبان 50 امتیاز را در پی خواهد داشت. ارائه معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اعمال این سهمیه الزامی است.
نوه رزمنده ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی داوطلب با سهمیه نوه رزمنده به ازا هرماه 5 امتیاز و در نهایت حداکثر 70 امتیاز را بدست خواهد آورد. ارائه گواهی معتبر حضور در جبهه مطابق توسط داوطلب برای صحت ادعای خود ضروری است.
فرزند گروه جهادی شمیم شاهد دانش آموزی که جزو فرزند گروه جهادی شمیم شاهد باشد به ازا هر ماه 3 امتیاز و در حداکثر 100 ماه بدست خواهد آورد. ارائه معرفی نامه از گروه جهادی شمیم شاهد با مهر برجسته برای اعمال این سهمیه در ثبت نام مدارس شاهد الزامی می‌باشد.
خواهرزاده یا برادرزاده شهید و جانباز 70 درصد به بالا

فرزند خواهر یا فرزند برادر شهید و جانباز 70 درصد به بالا نیز برای هر مورد 100 امتیاز کسب خواهد کرد.

ارائه معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اعمال این سهمیه الزامی است.

 

امتیاز بندی دانش آموزان غیرشاهد

آن دسته متقاضیانی که خواهان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی هستند باید در ثبت نام کلاس اول شاهد با توجه به وضعیت خود امتیاز کسب شده خود را بررسی کرده و در فرم نام نویسی وارد کنند.

وضعیت دانش آموز میزان امتیاز ثبت نام مدارس شاهد
دانش آموزان حافظ قرآن کریم به ازای هر جزء که حفظ هستند  15 امتیاز
دارنده رتبه اول تا سوم در مسابقات قرآن و نهج البلاغه
 • منطقه 5 امتیاز
 • سطح استانی 30 امتیاز
 • سطح کشوری 50 امتیاز
 • بین الملل 60 امتیاز
دارنده رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی
 • منطقه 5 امتیاز
 • استانی 30 امتیاز
 • کشوری 50 امتیاز
 • بین الملل 60 امت
فرزندان کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد
 • عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت در هفته: 20 امتیاز
 • عوامل اداری به ازای هر 6 ساعت در هفته: 15 امتیاز
دانش آموزانی که والدین آنها در مدرسه شاهد، شاغل هستند     به ازای هر شش ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12 ساعت حداکثر 100 امتیاز
فرزندان فرهنگیان شاغل در مدارس مناطق امنیتی درگیر و غیردرگیر     100 امتیاز
فرزند آموزش و پرورش و بنیاد شهید (شاغل یا بازنشسته، مامور یا انتقالی به ادارات دیگر)
 • هرسال سابقه خدمت رسمی یا پیمانی: 5 امتیاز
 • حداکثر امتیاز سابقه خدمت زوج کارمند: 300 امتیاز
فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز حداکثر 120 امتیاز (تایید کتبی ستاد اجرایی شاهد استان)

 

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

تمامی دانش آموزانی که قصد ورود به مدرسه شاهد را در مقطع اول ابتدایی داشته و طبق مراحل گفته شده در متن فوق، فرم پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را تکمیل کرده باشند، می‌توانند پس از یک بازه زمانی یک تا دو هفته پس از ثبت نام، مجدد به سامانه پادا مراجعه کنند و نتایج خود را دریافت کنند.

دانش آموزانی که طبق اعلام نتایج اولی، امتیاز لازم را برای ورود به مقطع ابتدایی در مدارس شاهد کسب کرده باشند، بایستی برای قطعی کردن ثبت نام کلاس اول شاهد خود به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند. 

 

مشاوره ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که در مطلب فوق چندین بار اشاره کردیم، امکان تحصیل در مدارس شاهد برای دو دسته از داوطلبان شاهد و غیر شاهد فراهم می باشد. ثبت نام مدارس شاهد پایه اول ابتدایی قطعی است اما داوطلبان غیر شاهد بایستی که طبق جدول امتیاز بندی موفق به کسب امتیاز لازم برای ورود به این مدارس شوند.

دانش آموزات شاهد در صورت پذیرفته شدن در ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی هیچ هزینه ای به عنوان شهریه پرداخت نخواهند کرد، اما دانش آموزان غیر شاهد که موفق به کسب امتیاز لازم و ورود به این مدارس می شوند، بایستی که در ابتدای هر سال شهریه مدارس شاهد خود را پرداخت کنند. شهریه دریافتی در مدارس شاهد سراسر کشور وابسته به کیفیت مدرسه، نوع استان و شهرستان، خدمات و امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده در مدرسه است، چنانچه دانش آموز اول ابتدایی دارید و تصمیم بر انجام پیش در این مدارس فرزند خود گرفته اید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران این مرکز دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1402 – 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. چنانچه دانش آموزی قصد ثبت نام شاهد اول ابتدایی را داشته باشد، بایسیت چگونه عمل کند؟

  ابتدا باید در سامانه پادا ثبت نام مدارس شاهد نموده و پس از پذیرش به صورت حضوری به مدرسه مربوطه مراجعه کند.

 2. متقاضیان جهت پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در چه تاریخی اقدام کنند؟

  زمان پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در 17 اردیبهشت ماه می باشد.

 3. پیش ثبت‌نام ابتدایی مدارس شاهد از چه سایتی انجام می شود؟

  پیش ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه پادا انجام می گیرد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره