بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ توسط سازمان سنجش اعلام می شود. در سال‌های اخیر با افزایش رشته های بدون آزمون دانشگاه و افزایش تدریجی تاثیر معدل علاقه شرکت کنندگان به این نوع دانشگاه ها بیشتر می‌شود. رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری مختص آن دسته از داوطلبانی است که تمایل دارند بر اساس سوابق تحصیلی در ثبت نام بدون کنکور شرکت کنند. این دسته از داوطلبان با مطالعه دفترچه و یافتن رشته دانشگاهی مورد نظر دیگر لازم نیست در آزمون سراسری شرکت کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم 1400 (بهمن ماه) از امروز 14 اذر آغاز و تا 20 آذر ادامه خواهد داشت.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۰

با توجه به اینکه زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ در دو نوبت نیمسال مهر و بهمن انجام می‌شود. ثبت نام داوطلبین ورودی نیمسال اول به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش انجام شده، متقاضیان باید پس از دریافت دفترچه و تکمیل مدارک ثبت نام، با مطالعه سهمیه ها، قوانین و ضوابظ و همینطور اطلاع از تمامی رشته های بدون آزمون و انتخاب رشته مورد نظر باید در تاریخ اعلام شده با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور را تکمیل کنند.

ثبت نام بدون کنکور تاریخ شروع ثبت نام
ثبت نام بدون آزمون نیم سال اول (مهر) از ۱۴ مرداد تا ۱۵ شهریور
ثبت نام بدون آزمون نیم سال دوم (بهمن) 14 تا 20 آذر ماه 1400

با تفکیک رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری از دیگر رشته های موجود در دفترچه ثبت نام بدون کنکور، تاریخ ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور به همراه نحوه ثبت نام به صورت مجزا از رشته های دیگر آزمون سراسری ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون آزمون ۱۴۰۰ 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ | ورودی مهر

در سال گذشته ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر 99 به تعویق افتاده است. با اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، ثبت نام متقاضیان بدون آزمون 99 از 5 مرداد آغاز و تا 2 شهریور ادامه داشت. و سپس با انتشار اطلاعیه تا 7 مهر تمدید شد. در سال 1400 پیش بینی می شود در نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام بدون آزمون آغار شود

تاریخ ثبت نام بدون آزمون سراسری مهر ماه 1400 از از ۱۴ مرداد تا ۱۵ شهریور ماه بود.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ | ورودی بهمن

همانطور که گفتیم دانشگاه های سراسری در دو دوره برای ورودی بدون آزمون دانشجو می‌پذیرند. هر ساله ثبت نام ورودی دوره دوم دانشگاه های بدون آزمون از اواخر آذر آغاز شده و تا اواسط دی ادامه دارد. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ آذر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

تاریخ ثبت نام بدون آزمون سراسری بهمن ماه 1400 از از 14 مرداد تا 20 آذر ماه می باشد.

 

مهلت نام نویسی بدون آزمون ۱۴۰۰

معمولا افرادی هستند که در مهلت مقرر شده ثبت نام از نام نویسی جا می مانند. از این رو سازمان سنجش زمان ثبت نام بدون آزمون را تمدید می کند. در ثبت نام بدون آزمون مهر ماه زمان ثبت نام تا ۱۵ شهریور ماه تمیدید شد تا همه متقاضیان ثبت نام خود را انجام دهند. 

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر مهلت ثبت نام بدون کنکور بهمن ۱۴۰۰ پیش بینی می شود پس از پایان مهلت مقرر ثبت نام چند روزی این زمان تمدید شود ولی تا کنون اطلاعیه مبنی تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ در نیمسال دوم بهمن ماه اعلام نشده است.

توصیه مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل به داوطلبان این است که در روز های اولیه ثبت نام خود را انجام دهند و آن را به روز های پایانی موکول نکنند. در صورت هر گونه ابهام در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید.

 

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

با توجه به اینکه ثبت نام ورودی مهر دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ ابتدای مهرماه انجام می‌شود. می توان بازه زمانی تقریبی اعلام نتایج بدون آزمون را نیز مهرماه در نظر گرفت. پس از مطالعه نتایج و در صورت قبولی در یکی از رشته های انتخابی داوطلب می‌تواند برای تکمیل ثبت نام با محل دانشگاه مقصد مراجعه کند.

اعلام نتایج رشته های بدون آزمون از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود. داوطلبین باید به آدرس ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات داوطلبی به نتایج دسترسی پیدا کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون آزمون ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر..من ورودی 1400 هستم و دانشگاه دولتی میخونم..اما چندان از رشتم راضی نیستم..میتونم 14 اذر با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم؟یا اول باید انصراف بدم از دانشگاه بعد انتخاب رشته کنم..؟

    1. سلام
      در صورت ئذیرفته شدن در دوره روزانه خیر اما اگر در دوره های شبانه و پردیس مشغول به تحصیل می باشد می توانید در زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ بهمن ماه ثبت نام کنید و در صورت قبولی از مقطع فعلی انصراف دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره