بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

زمان ثبت نام بدون کنکور 1400

با تفکیک رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری از دیگر رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته ، زمان ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به همراه نحوه ثبت نام به صورت مجزا از رشته های دیگر کنکور سراسری ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. در سال‌های اخیر با افزیش رشته های بدون آزمون دانشگاه و افزایش تدریجی تاثیر معدل علاقه شرکت کنندگان به این نوع دانشگاه ها بیشتر می‌شود. رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد مختص آن دسته از داوطلبانی است که تمایل دارند بر اساس سوابق تحصیلی در ثبت نام بدون کنکور 1400 شرکت کنند. این دسته از داوطلبان با مطالعه دفترچه و یافتن رشته دانشگاهی مورد نظر دیگر لازم نیست در آزمون سراسری شرکت کنند.

 

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 

با توجه به اینکه زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 در دو نوبت نیمسال مهر و بهمن انجام می‌شود. ثبت نام داوطلبین ورودی نیمسال اول به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش انجام شده، متقاضیان باید پس از دریافت دفترچه و تکمیل مدارک ثبت نام، با مطالعه سهمیه ها، قوانین و ضوابظ و همینطور اطلاع از تمامی رشته های بدون آزمون و انتخاب رشته مورد نظر باید در تاریخ اعلام شده با مراجعه به سایت انتخاب رشته بدون کنکور را تکمیل کنند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور 1400 | ورودی مهر

در سال گذشته ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر 99 به تعویق افتاده است. با اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، ثبت نام متقاضیان بدون آزمون 99 از 5 مرداد آغاز و تا 2 شهریور ادامه داشت. و سپس با انتشار اطلاعیه تا 7 مهر تمدید شد. در سال 1400 پیش بینی می شود در نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام بدون آزمون آغار شود

تا کنون اطلاعیه رسمی جهت زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری مهر ماه 1400 منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه رسمی در این بخش اطلاع ررسانی خواهد شد. 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور 1400 | ورودی بهمن

همانطور که گفتیم دانشگاه های سراسری در دو دوره برای ورودی بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند. هر ساله ثبت نام ورودی دوره دوم دانشگاه های بدون کنکور از اواخر آذر آغاز شده و تا اواسط دی ادامه دارد. با اینکه هنوز در این خصوص اطلاعیه ای منتشر نشده اما طبق سال‌های اخیر پیش بینی می‌شود که زمان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور نیمسال دوم 1400 نیز مانند هر سال در همین بازه زمانی باشد.

تا کنون اطلاعیه رسمی جهت زمان ثبت نام بدون آزمون سراسری بهمن ماه 1400 منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه رسمی در این بخش اطلاع ررسانی خواهد شد. 

 

زمان اعلام نتایج بدون آزمون دانشگاه سراسری 1400

با توجه به اینکه ثبت نام ورودی مهر دانشگاه سراسری 1400 ابتدای مهرماه انجام می‌شود. می توان بازه زمانی تقریبی اعلام نتایج بدون آزمون را نیز مهرماه در نظر گرفت. پس از مطالعه نتایج و در صورت قبولی در یکی از رشته های انتخابی داوطلب می‌تواند برای تکمیل ثبت نام با محل دانشگاه مقصد مراجعه کند. برای اطلاع از هزینه انتخاب رشته بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

اعلام نتایج رشته های بدون آزمون از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود. داوطلبین باید به آدرس ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات داوطلبی به نتایج دسترسی پیدا کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون آزمون 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره