دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ هر ساله همزمان آغاز ثبت‌نام در منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. در این دفترچه تمامی شرایط، مدارک، نحوه و لیست کدرشته محل های ارائه شده درج شده است و داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند کدرشته محل های انتخابی خود را استخارج کنند. دفترچه بدون کنکور هر نیمسال مهر و بهمن ماه به صورت جداگانه منتشر می شود. در ادامه مقاله می تواند دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1402 را دانلود نمایید. 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور منتشر شد. ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ نمیسال اول مهر از ۳۱ مرداد ماه آغاز و تا ۴ شهریور ادامه خواهد داشت.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ۱۴۰۲

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور سراسری است، ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را نیز برعهده دارد. سازمان سنجش همزمان با شروع ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، دفترچه‌ای را با عنوان دفترچه سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور sanjesh.org منتشر خواهد کرد.

لازم است اشاره کنیم که دفترچه بدون کنکور دانشگاه های سراسری دو بار در سال که یکبار برای نیمسال تحصیلی اول و یا همان ورودی مهرماه و یکبار برای نیمسال تحصیلی دوم و یا همان ورودی بهمن ماه منتشر می شود.

داوطلبانی که متقاضی پذیرش در نیمسال دوم (بهمن ماه) می باشند با توجه به مهلت ثبت نام به سایت سنجش مراجعه کرده و دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ را به صورت کامل مطالعه کنند و پس از آن با استخراج کدرشته محل مورد نظر در ثبت نام خود را تکمیل کنند. توصیه می شود حتما پیش از نام نویسی مقاله راهنما زیر را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور

 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1402 

تمامی جزئیات مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله کد رشته محل های ارائه شده در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی و مجازی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر و بهمن درج می گردد. در ادامه دفترچه بدون کنکور هر نیمسال را به تفکیک برای دانلود قرار داده ایم. 

نیمسال تحصیلی ۱۴۰۲ لینک دانلود دفترچه
نیمسال اول مهر ماه دانلود کنید
نیمسال دوم بهمن ماه  منتشر نشده

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

دانلود دفترچه بدون کنکور 1402 | ورودی مهر

دفترچه بدون کنکور مهر ماه همزمان با مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر و در دسترس داوطلبان قرار میگیرد. توجه داشته باشید در دترچه انتخاب رشته گروه های آزمایشی مختلف نیز لیست کدرشته محل های بدون آزمون قرار دارد و البته دفترچه ثبت نام بدون کنکور نیز به صورت مجزا برای داوطلبان شرکت کننده بر اساس سوابق تحصیلی منتشر می شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ معموا در مرداد ماه می باشد. در چدول زیر دفترچه سال گذشته بر ای مطالعه شما عزیزان قرار گرفته است. به محض انشار دفترچه سال جاری لینک دانلود دفترچه بدون کنکور قرار خواهد گرفت 

دفترچه  برای دانلود کلیک کنید.
سال گذشته سال 1402
دفترچه بدون کنکور مهر ماه دانلود کنید منتشر نشده
دفترچه اصلاحیه دانلود کنید منتشر نشده

 

دانلود دفترچه بدون کنکور ۱۴۰۲ | ورودی بهمن 

دفترچه بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ تا کنون منتشر نشده است. پیش بینی می شود این دفترچه همزمان با آغاز با نام نویسی که احتمالا در اواخر آذر ماه سال باشد منتشر و در دسترس داوطلبان قرار گیرد. به همین منظور در ادامه دانلود این دفترچه سال گذشته را قرار داده ایم. به محض انتشار دفترچه راهنما سال 1402 نوبت بهمن ماه در این قسمت قرار خواهیم داد.

در دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ لیست رشته های بدون کنکور نمیسال دوم قرار داده شده است و داوطلبان باید کد رشته محل های مورد نظر و انتخابی خود را استخارج و در زمان تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور سراسری قرار دهند.

 

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور ۱۴۰۲

دفترچه بدون کنکور نیز به طور همزمان با شروع مهلت ثبت نام و انتخاب رشته ورودی مهر ۱۴۰۲ از سایت سنجش منتشر می شود. تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان دقیق انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم بهمن منتشر نگردیده است. به محض مشخص شدن در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نیمسال ورودی زمان انتشار دفترچه
نیمسال اول (ورودی مهر) مرداد ماه 1402
نیمسال دوم (ورودی بهمن) اواخر آذر ماه 1402

 

دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

باید خاطر نشان کرد همزمان با شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، دانشگاه آزاد نیزبه صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. برای دریافت دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد به لینک زیر مراجعه کنید.

 

جزییات دفترچه انتخاب رشته

داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارند، در اولین و مهم ترین قدم بایستی که دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۲ را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند و تمامی مندرجات آن را به دقت و البته به طور کامل مطالعه نمایند.

دفترچه‌ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1402 شامل مندرجات مهمی از جمله موارد زیر می باشد. 

✅ متقاضیان برای شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بایستی برخی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی را داشته باشند که در دفترچه‌ی انتخاب رشته درج شده است. برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور کلیک کنید.

✅ داوطلبان آقا بایستی نسبت به مقررات وظیفه عمومی آگاه باشند که این مورد نیز از جزئیات دفترچه نامبرده است.

✅ سهمیه های موثر در پذیرش بدون کنکور سراسری نیز در این دفترچه آورده شده است.

✅ لیست و کد رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم نیز از مهم ترین قسمت های دفترچه بدون کنکور سراسری است.

✅ برای ثبت نام به برخی مدارک نیاز است که از طریق دفترچه‌ی انتخاب رشته می توانید نسبت به آن ها مطلع شوید. 

✅ فرم پیش نویس ثبت نام نیز برای آشنایی شما و یک بار وارد کردن کد رشته محل ها در انتهای دفترچه ثبت نام بدون کنکور قرار داده شده است.

✅ جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی برای تشخیص الویت ها و تخمین شانس قبولی نیز آورده شده است. 

 

مشاوره ثبت نام بدون آزمون ۱۴۰۲

در میان رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون دانشگاه های سراسری، برخی از دوره ها همچون دوره پردیس خودگردان، نوبت دوم ، پیام نور و غیرانتفاعی به صورت شهریه پرداز هستند، بدین معنی که اگر کد رشته محلی از این دوره ها انتخاب کنید، بایستی برای ادامه تحصیل شهریه بپردازید. بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از شهریه ها مطلع شوید، سپس کد رشته محل های مربوطه را در فرم انتخاب رشته درج کنید.

برای انجام یک انتخاب رشته آگاهانه و همینطور اطلاع از کد رشته محل های جدید داوطلبان باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ را دانلود کرده و به صورت کامل مطالعه کنند.

انتخاب رشته یک فرآیند مهم در آینده هر شخصی می باشد و باید همه جوانب در نظر گرفته شود. شما داوطلبان گرامی می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کمک بگیرید و مراحل ثبت نام خود را بااطمینان پیش ببرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه بدون کنکور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار

29 مرداد 1402: دفترچه راهنما نام نویسی در ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد.

 

سوالات متداول

دفترچه ثبت نام بدون کنکور را چگونه می تواند دانلود کرد؟

لینک دانلود دفترچه بدون کنکور ۱۴۰۲ را در این مقاله قرار داده ایم.

آیا دفترچه ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر و بهمن ماه جداگانه منتشر می شود؟

بله، برای هر نیمسال تحصیلی دفترچه بدون کنکور به صورت مجزا در تاریخ های جداگانه منتشر خواه شد.

آیا با مطالعه دفترچه‌ی انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توان متوجه شد که چه کد ذشته محل هایی ارائه شده است؟

بله یکی از مطالب مهمی که در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی درج گردیده است، کد رشته محل های ارائه شده می باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫33 دیدگاه ها

  1. سلام دفترچه ثبت نام بدون کنکور و با آزمون جداگانه نیست و همه رشته در یک دفترچه قرار دارد.
   در لیست رشته در ستون سمت را نوع پذیرش مشخص شده است

    1. سلام بله
     شما می توانید در ثبت نام مهر 1402 با دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کدرشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنید

 1. ببخشید منی که رشتم تجربی بوده
  میتونم برای رشته های بدون کنکور از دفترچه انسانی انتخاب رشته کنم؟

  1. سلام من فق میخام با سوابق تحصیلی دانشگاه ملی برم چجوری باید انتخاب رشته کنم راهنمایی میکنید؟

   1. سلام کدرشته محل های بدون کنکور را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور انتخاب و در فرم انتخاب رشته وارد کنید

   2. سلام من میخام برم روانشناسی با سوابق تحصیلی ، دانشگاه سراسری اراک میخام برم.منتها این کد رشته رو پیدانمیکنم ممکنه کمک کنید؟ اصلا دانشگاه اراک پذیرش بدون کنکور روانشناسی داره؟

 2. سلام من دیپلم هنرستان دارم، فوق دیپلم هم آموزشکده فنی گرفتم، لیسانس هم رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد گرفتم، آیا میتونم بدون کنکور در رشته ی مورد علاقه ام در دانشگاه های سراسری روزانه درس بخونم؟

  1. سلام طبق شرایط دفترچه ثبت نام بدون کنکور شما در همه رشته های ارائه شده می توانید ادامه تحصیل دهید

  1. سلام اغلب کدرشته محل های درج در شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور مربوط به داشنگاه پیام نور و غیرانتفاعی می باشد
   دانشگاه های دولتی به صورت با آزمون دانشجو پذیرش می کنند.

 3. سلام من یک خورده گیج شدم

  الان من از طریق ازمون سراسری و دفترچه اون انخاب رشته کردم که بعضی ها نوشته بودسوابق تحصیلی

  خوب این چه فرقی با ثبت نام بدون کنکور با سوابق تحصیلی داره ؟
  ایا میتوان همزمان در هر دور ثبت نام کرد ؟ حالا رشته یکسان باشه باشه یا رشته های متفاوتی باشه مثلا برق از طریق پذیرش کنکور و کامپیوتر از طریق بدون ازمون ؟
  من رشته ای در دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم چون اون رشته برای پذیرش از طریق ارمون سراسری نداشت مشکلی پیدا نمیشه ؟

  1. سلام شما در فرم انتخاب رشته خود می توانید ۱۵۰ کدرشته مجل بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) یا کدرشته محل های با آزمون (در صورت مجاز شدن در کارنامه) را از دفترچه بدون کنکور استخراج و وارد کنید.
   به معنی هستش ثبت نام بدون کنکور و با آزمون دانشگاه های سراسری همزمان انجام میگرید.
   لطفا مقالات زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید.
   ثبت نام بدون کنکور

   انتخاب رشته کنکور

 4. سلام
  امکانش هست در کنکور دی ماه شرکت کنم و بهمن با سوابق تحصیلی دانشگاه برم و اگه کنکور دی رو قبول شدم از دانشگاه با سوابق تحصیلی انصراف بدم؟

 5. سلام ببخشید من برای ترم‌بهمن میتونم دانشگاه غیرانتفاعی هنر بدون کنکور با دیپلم‌انسانی ثبت نام‌کنم ؟
  بعد دفترچه و کد رشته ها هم خود سازمان همون دی ماه میده ؟

  1. سلام بله از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه می توانید کدرشته محل های هنر را انتخاب کنید.

   1. سلام الان دقیقا زمان ثبت نام بهمن ماه هستش اما دفترچه ای قرار نگرفته میشه قبل از اتمام ثبت نام دفترچه رو توی سایتتون منتشر کنید

    1. سلام دوست عزیز
     ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه تا امروز ۲۰ آذر ماه آغاز نشده و تاریخ دقیق نیز اعلام نشده است.
     به محض اعلام و انتشار دفترچه در این مقاله لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه را قرار خواهیم داد.

   2. سلام.
    من معدل دیپلمم ۱۳ هست و معدل فوق لیسانسم ۱۵ هست.با توجه به شرط معدل میتونم در ازمون بدون کنکور شرکت کنم؟بنده میخوام رشته حقوق شرکت کنم

 6. سلام.
  من معدل دیپلمم ۱۳ هست و معدل فوق لیسانسم ۱۵ هست.با توجه به شرط معدل میتونم در ازمون بدون کنکور شرکت کنم؟

 7. سلام وقت بخیر ببخشید امکان داره دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور نوبت دوم اصن امسال منتشر نشه؟چون الان که اخر آذرماهه منتشر نشده هنوز☹

  1. سلام دفترچه بدون کنکور بهمن ماه امروز ۳۰ آذر ماه منتشر شد.
   مهلت نام نویسی تا تا ۱۰ دی ماه خواهد بود

 8. سلام وقتتون بخیر
  چطوری میتونم دانشگاه علمی کابردی، مقطع کاردانی، ورودی بهمن ثبت نام کنم.
  سازمان سنجش فعلا چیزی درباره این موضوع نگفته
  باید حضوری به خود دانشگاه های علمی کاربردی مراجعه کنم؟ چون مطلقا کسی تلفن پاسخگو نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام ثبت نام علمی کاربردی از تاریخ ۵ دی ماه در مقطع کارشناسی ناپیوسته و ۷ دی ماه در مقطع کاردانی آغاز شده.
   ثبت نام از طریق سایت سنجش انجام میگیرد .
   برای مشاهده کدرشته محل ها دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه را دانلود و مطالعه نمایید.
   برای دریافت دفترچه مربوطه بر روی مقاله زیر کلیک کنید.
   دفترچه ثبت نام علمی کاربردی

 9. سال 1399بدلیل کرونا نتونستم در رشته ای که روزانه بدون کنکور قبول شدم بروم باید چکارکنم الان بهمن ماه میخام همون رشته ثبت نام کنم

  1. سلام باید در زمان نام نیوسی نیمسال بهمن ماه شرکت می کردید و طبق دفترچه بدون کنکور کدرشته محل های انتخابی را در فرم وارد می کردید.
   در صورت عدم شرکت در این ثبت نام می توانید ثبت نام بدون آزمون سال بعد در مرداد ماه شرکت کنید.

 10. سلام سال قبل میگفتن اگه کد رشته با ازمون و بدون ازمون رو با هم وارد دفترچه کنی رشته های با ازمونی که ثبت کردی باطل میشن
  و فقط کد یک نوع رو باید واردی کنی مثلا همه باید کد رشته با ازمون باشن …
  ایا امسال هم اینطوریه ؟
  چرا اینطوریه ؟ یعنی راهی نداره هم کد رشته با ازمون رو وارد کرد و هم بدون ازمون ؟

  1. سلام در صورت شرکت در کنکور سراسری می توانید کدرشته محل بدون آزمون و با آزمون انتخاب نمایید.
   چنانچه در کنکور تیر یا دی ماه شرکت نکرده اید فقط کدرشته محل های بدون آزمون در دفترچه ثبت نام بدون کنکور را انتخاب نمایید.

 11. سلام
  ایا میشه کد رشته با آزمون رو با رشته بدون ازمون با هم بزنم اخه سال قبل شنیدم که اگه کد رشته بدون ازمون رو بزنم ، کد رشته های با آزمونی که زدم باطل میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره