بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400

داوطلبانی که به هر دلیلی از جمله شرکت نکردن در کنکور سراسری و یا عدم کسب رتبه مناسب برای دستیابی به رشته دلخواه و همینطور ادامه تحصیل به صورت بدون آزمون، قصد ورود به دانشگاه های سراسری را دارند، می توانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری شرکت کنند. برای شرکت در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری داوطلبان ملزم به دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1400 ورودی مهر ماه و بهمن ماه می باشند تا از تمامی جزئیات از جمله کد رشته محل های ارائه شده مطلع شوند. در ادامه متن می توانید این دفترچه ها را به صورت جداگانه دانلود نمایید.

بخوانید: راهنمای کامل ثبت نام بدون کنکور 1400

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور سراسری است، ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را نیز برعهده دارد. سازمان سنجش همزمان با شروع ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، دفترچه ای را با عنوان دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 از طریق سایت ” sanjesh.org”  منتشر خواهد کرد. برای اگاهی از سایت ثبت نام بدون کنکور کلیک کنید. لازم است اشاره کنیم که دفترچه ثبت نام رشته های بدون آزمون سراسری دو بار در سال که یکبار برای نیمسال تحصیلی اول و یا همان ورودی مهرماه و یکبار برای نیمسال تحصیلی دوم و یا همان ورودی بهمن ماه منتشر می شود.

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400 | مهر

در سال های گذشته، برنامه زمانی دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای ورودی مهرماه در مرداد ماه منتشر شد، که البته در سال گذشته به دلیل شرایط و شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد اما نهایتا در مهرماه انجام شد. بنابراین دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1400 نیز به طور همزمان با شروع مهلت ثبت نام و انتخاب رشته ورودی مهر 1400  از سایت سنجش منتشر می شود. برای مشاهده و مطالعه نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان دقیق انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال اول و ورودی مهر 1400 منتشر نگردیده است. به محض مشخص شدن در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400 | بهمن

در سال های گذشته نیز داوطلبان توانستند در آذر ماه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را انجام دهند. دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری بهمن نیز همزمان با با شروع زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون نیمسال دوم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان دقیق انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم بهمن 1400 منتشر نگردیده است. به محض مشخص شدن در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 1400

تمامی جزئیات مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله کد رشته محل های ارائه شده در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی و مجازی در دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر و بهمن درج می گردد.

 

ورودی مهر

تاکنون دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری 1400 برای ورودی مهرماه منتشر نشده است. به محض انتشار دفترچه سال جدید نیز مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر 1400

 

ورودی بهمن

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 برای ورودی بهمن ماه نیز تاکنون منتشر نشده است. به محض انتشار دفترچه سال جدید نیز مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن 1400

 

جزییات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور

داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارند، در اولین و مهم ترین قدم بایستی که دفترچه‌ی ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1400 را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند و تمامی مندرجات آن را به دقت و البته به طور کامل مطالعه نمایند.

دفترچه‌ راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری شامل مندرجات مهمی از جمله موارد زیر می باشد. 

  • متقاضیان برای شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری بایستی برخی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی را داشته باشند که در دفترچه‌ی انتخاب رشته درج شده است. برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور 1400 کلیک کنید.
  • داوطلبان آقا بایستی نسبت به مقررات وظیفه عمومی آگاه باشند که این مورد نیز از جزئیات دفترچه نامبرده است.
  • سهمیه های موثر در پذیرش بدون کنکور سراسری نیز در این دفترچه آورده شده است.
  • لیست و کد رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم نیز از مهم ترین قسمت های دفترچه بدون کنکور سراسری است.
  • برای ثبت نام به برخی مدارک نیاز است که از طریق دفترچه‌ی انتخاب رشته می توانید نسبت به آن ها مطلع شوید. برای اطلاع از مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور کلیک کنید.
  • فرم پیش نویس ثبت نام نیز برای آشنایی شما و یک بار وارد کردن کد رشته محل ها در انتهای دفترچه قرار داده شده است.
  • جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی برای تشخیص الویت ها و تخمین شانس قبولی نیز آورده شده است. 

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور 

در میان رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون دانشگاه های سراسری، برخی از دوره ها همچون دوره پردیس خودگردان، نوبت دوم ، پیام نور و غیرانتفاعی به صورت شهریه پرداز هستند، بدین معنی که اگر کد رشته محلی از این دوره ها انتخاب کنید، بایستی برای ادامه تحصیل شهریه بپردازید. بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از شهریه ها مطلع شوید، سپس کد رشته محل های مربوطه را در فرم انتخاب رشته درج کنید.

برای انجام یک انتخاب رشته آگاهانه و همینطور اطلاع از کد رشته محل های جدید که ممکن است سازمان سنجش طی اطلاعیه هایی به لیست کد رشته محل های بدون کنکور سراسری اضافه کند، می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کمک بگیرید و مراحل ثبت نام خود را بااطمینان پیش ببرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری در چه سایتی منتشر می شود؟

دفترچه‌ی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش منتشر می شود البته نیز می توانید از سایت مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل دانلود کنید.

آیا دفترچه‌ی ثبت انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای ورودی مهر و بهمن ماه جداگانه منتشر می شود؟

بله، اگر طبق روال سال های گذشته باشد، برای هر نیمسال تحصیلی دفترچه‌ی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی به صورت مجزا در تاریخ های جداگانه منتشر خواه شد.

آیا با مطالعه دفترچه‌ی انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توان متوجه شد که چه کد ذشته محل هایی ارائه شده است؟

بله یکی از مطالب مهمی که در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی درج گردیده است، کد رشته محل های ارائه شده می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره