بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org اعلام می شود. دانشگاه های سراسری هر ساله دو بار برای ورودی مهرماه و بهمن ماه از طریق پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. مهلت ثبت نام بدون کنکور 1400 برای هر دو نیمسال در دو بازه زمانی جداگانه اعلام می شود. علاقه مندان به ثبت نام  و انتخاب رشته بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری می توانند با آماده کردن مدارک لازم در تاریخ های اعلام شده اقدام کنند. در ادامه این مقاله به مهلت ثبت نام بدون کنکور 1400 در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم اشاره کرده ایم.

 

مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

جذب دانشجو به صورت بدون کنکور برای دانشگاه های سراسری به صورت جداگانه برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گردد که ملاک پذیرش داوطلبان سوابق تحصیلی آن ها می باشد. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه بدون کنکور سراسری 1400 را دریافت کنند و از تمامی مندرجات این دفترچه شامل شرایط و ضوابط، لیست رشته های ارائه شده و زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ مطلع گردند.

ثبت نام بدون کنکور تاریخ ثبت نام
ثبت نام بدون آزمون نیمسال اول (مهر) از ۱۴ مرداد تا ۱۵ شهریور
ثبت نام بدون آزمون نیمسال دوم (بهمن) تا کنون اعلام نشده 

داوطلبان واجد الشرایط می توانند در صورتی که رشته مد نظر آن ها اراِئه شده بود، در مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر و بهمن ماه جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود اقدام کنند. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که ثبت نام خارج از بازه زمانی در نظر گرفته شده امکان پذیر نمی باشد.

 

نیمسال اول | مهر 

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 برای نیمسال تحصیلی اول تا تاریخ 20 مرداد ماه 1400 اعلام شد. اما سازمان سنجش آموزش کشور به منظور ثبت نام جاماندگان این تاریخ را تا 15 شهریورماه نیز تمدید کرد. متقاضیان مجاز بودند تا اواسط شهریور ماه ثبت نام و انتخاب رشته رشته در کد رشته محل های بدون آزمون خود را به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش انجام دهند.

داوطلبان واجد الشرایط می توانند برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده، دفترچه ثبت نام بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی را دریافت و مطالعه کنند.

 

نیمسال دوم | بهمن

دوره دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای نیمسال تحصیلی دوم می باشد. در سال گذشته نام نویسی و انتخاب رشته این دوره در اواخر آذرماه آغاز گردید و متقاضیان تا اواخر دی ماه فرصت داشتند تا مراحل ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی خود را طی کنند. پیش بینی می شود که مهلت ثبت نام در سال جاری نیز همانند سال های گذشته باشد.

تاکنون زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال دوم (بهمن ماه) 1400 اعلام نشده است.

چنانچه اخبار جدید از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نمیسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن ماه 1400 دریافت کنیم، در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

 

مشاوره تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 در مهلت تعیین شده از سوی سازمان سنجش انجام می شود و خارج از آن امکان نام نویسی و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی برای متقاضیان وجود ندارد. البته مطابق رویه سال های گذشته، سازمان سنجش مهلت ثبت نام را برای چند روز تمدید نیز می کند.

شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال پیرامون مهلت ثبت نام، نحوه ثبت نام و لیست رشته های ارائه شده برای هر نیمسال تحصیلی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام سوابق تحصیلی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

مهلت ثبت نام بدون کنکور 1400 در نیمسال تحصیلی اول چه تاریخی است؟

مهلت ثبت نام بدون کنکور 1400 در نیمسال تحصیلی اول، از تاریخ 14 مرداد تا تاریخ 20 مرداد  سال 1400 می باشد که توسط سازمان سنجش تا تاریخ 15 شهریور ماه نیز تمدید شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه 1400 چه تاریخی می باشد؟

تا کنون زمان ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه 1400 از سوی سایت سازمان سنجش اعلام نشده است، اما احتمالا مطابق رویه سال های گذشته در اواخر آذر ماه و یا اوایل دی ماه باشد.

آیا مهلت ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی 1400 برای نیمسال تحصیلی دوم، تمدید نیز می شود؟

بله، معمولا سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی 1400 برای نیمسال تحصیلی دوم را تمدید نیز می کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره