دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

ویرایش ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ویرایش ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ در زمان انتخاب‌رشته فراهم می باشد. هر ساله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس خودگردان استقبال می شود. پذیرش در این دوره‌ها بر اساس سوابق تحصیلی است. ثبت نام و انتخاب رشته آن در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام می شود. این سازمان امکان ویرایش ثبت‌نام را نیز برای داوطلبان فراهم کرده است تا اگر در فرم انتخاب رشته خود مواردی را به اشتباه وارد کرده‌اند، بتوانند نسبت به ویرایش آن اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1403 ارائه کرده ایم.

 

ویرایش ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

برای ثبت نام بدون آزمون در هرکدام از این دو نیمسال تحصیلی سازمان سنجش یک بازه زمانی را در نظر می گیرد و طی اطلاعیه هایی، تاریخ ثبت نام را به متقاضیان اعلام می کند.

داوطلبان باید در تاریخ های مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اطلاعات خود را شامل اطلاعات فردی، شناسنامه ای، سوابق تحصیلی، محل سکونت را وارد کنند. سپس در فرم انتخاب رشته خود نیز لیست کدرشته محل‌های مورد نظر خود را طبق الویت بندی که در نظر دارند وارد نمایند.

بهتر است در زمان وارد کردن اطلاعات خود نهایت دقت را داشته باشید و امکان بروز خطا را کاهش دهید. اما چنانچه در برخی اطلاعات خود متوجه مغایرت شدید، نگران نباشید چراکه امکان ویرایش ثبت نام بدون کنکور وجود دارد.

سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور را برای دو گروه از متقاضیان فراهم کرده است. گروه اول که قصد ایجاد تغییر در فرم انتخاب رشته خود را بر اساس اصلاحیه های منتشر شده دارند. گروه دوم که قصد ویرایش اطلاعاتی که نادرست وارد کرده اند را دارند.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون آزمون 1403

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1403 به صورت همزمان با شروع انتخاب‌رشته بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری می باشد. بدین صورت که داوطلبان از روزی که اطلاعات خود را در سامانه وارد کردند و فرم انتخاب رشته را نیز متناسب با الویت های خود تکمیل نمودند، می‌توانند تا اتمام مهلت ثبت‌نام نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور خود اقدام کنند.

نیمسال تحصیلی زمان ویرایش فرم ثبت نام
نیمسال اول (مهر) مرداد ماه ۱۴۰۳
نیمسال دوم (بهمن) دی ماه ۱۴۰۳

تا به امروز سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام و به دنبال آن زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ مهر ماه اعلام نکرده است. اما پیش بینی می شود مطابق سال گذشته در مرداد برای ثبت نام نیمسال اول و در صورت اینترنتی بودن ثبت نام در بهمن ماه، ویرایش اطلاعلات ثبت نام بدون کنکور نیز در دی ماه انجام گردد. برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور کلیک کنید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید.

 

اطلاعات قابل ویرایش ثبت نام بدون کنکور

در مدت زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام بدون کنکور داوطلبان می‌توانند به ویرایش ثبت نام بدون کنکور نیز بپردازند. اطلاعات قابل ویرایش شامل اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات مربوط به معدل و اولویت های فرم انتخاب رشته می‌شود.

برخی مواقع ممکن است در دفترچه انتخاب رشته اصلاحیه هایی انجام شود. این اصلاحیه از طرف سازمان سنجش منتشر می‌شود. در این صورت نیز داوطلبان باید با توجه به تغییرات دفترچه نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

چنانچه شماره پرونده خود را فراموش کرده اید و دسترسی ندارید، نگران نباشید چراکه می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اطلاعات خود را بازیابی کنید.

 

نحوه ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳

داوطلبانی که ثبت نام رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود را در سایت ثبت نام بدون آزمون انجام داده اند و پس از ثبت نهایی متوجه اشتباه در اطلاعات خود شده اند و یا با توجه به انتشار اصلاحیه ها خواهان ایجاد تغییراتی در فرم انتخاب رشته خود هستند و قصد دارند کد رشته محلی را اضافه و یا حذف نمایند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳ را انجام دهند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس از پایین صفحه بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

ویرایش ثبت نام بدون کنکور

2️⃣ در این مرحله چنانچه در زمان و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری قرار داشته باشیم، لینک مربوط به ثبت نام فعال خواهد بود. بنابراین بایستی بر روی گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1403 ” کلیک کنید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون آزمون

3️⃣ پس از ورود به سامانه داوطلبان بایستی بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایند.

4️⃣ برای ورود به سیستم و ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1403 تمامی متقاضیان می توانند از دو طریق خود وارد شوند. پس از وارد کردن عبارت امنیتی بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنند.

          ✅ روش اول: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام 

          ✅ روش دوم: شماره پرونده، کد ملی و سال تولد خود را وارد کنند و 

5️⃣ داوطلبان پس از وارد کردن هر کدام از دو روش بالا می توانند اطلاعاتی که قبلا خود در سامانه وارد کرده اند را ویرایش نمایند.

 

مشاوره انتخاب رشته بدون آزمون 1403

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود. این بدین معنی متقاضیان نبایستی گمان کنند که چون این رشته‌ها به صورت بدون آزمون ارائه می شود، هر کد رشته محلی را قرار دهند موفق به کسب قبولی می شوند و نباید هم از قرار دادن رشته های مورد علاقه خود بترسند، فقط بایستی که الویت ها را رعایت نمایند.

بنابراین در زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۳ و همینطور ویرایش فرم انتخاب رشته‌سوابق تحصیلی بر اساس اصلاحیه های جدید سازمان سنجش متقاضیان بایستی به یک نکته توجه داشته باشند که انتخاب‌های خود را بر اساس الویت‌هایشان در فرم بچینند.

شما عزیزان برای کاهش خطا در فرم انتخاب‌رشته و چینش کدرشته محل ها با الویت‌های متناسب با سوابق تحصیلی تان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید. ضمن دریافت مشاوره، پاسخ سوالات خود را نیز دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. در ویرایش ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ متقاضیان چه اطلاعاتی را می توانند ویرایش کنند؟

    اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و چینش انتخاب رشته خود شوند، می توانند نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند.

  2. نحوه ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1403 در سایت سازمان سنجش به چه صورت است؟

    در متن مقاله راهنما تصویری نحوه ویرایش را به صورت گام به گام شرح داده ایم..

  3. آیا به جز زمان ثبت نام، سازمان سنجش در بازه دیگری این مهلت را در اختیار متقاضیان قرار می دهد؟

    داوطلبان در تمدید مهلت ثبت نام نیز می توانند با مراجعه به سایت فرم ثبت نام را ویرایش نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره