انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه‌های سراسری به صورت بدون آزمون داشته اند و موفق به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری شده اند، حال که نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، اعلام شده است، بایستی نتایج خود را دریافت کنند و از وضعیت قبولی خود آگاه شوند. در ادامه این مقاله به نحوه مشاهده اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

داوطلبان که در زمان‌های تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام و انتخاب رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌های سراسری را انجام داده اند، حال به دنبال زمان اعلام نتایج، نحوه مشاهده و ادامه فرآیند ثبت نام خود در دانشگاه هستند. در ادامه به زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، در دو ورودی مهر و بهمن می‌پردازیم.

 

ورودی مهر ماه

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری پس از اتمام مهلت ثبت نام اعلام می گردد. با توجه به اینکه در سال گذشته داوطلبان تا اواخر شهریور ماه مهلت داشتند، ثبت نام خود را انجام دهند، نتایج در اواخر مهرماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام گردید.

در سال گذشته به دلیل تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری نتایج در مهرماه منتشر گردید، اما پیش بینی می شود که در سال جاری نتایج تا اواخر شهریور ماه بر روی سایت قرار گرفته و در اختیار داوطلبان قرار گیرد. 

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی ورودی مهرماه دانشگاه‌های سراسری 1400 را تاکنون اعلام نکرده است، زمان دقیق اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1400 مشخص نیست، اما به محض اعلام شدن در این قسمت بروزرسانی خواهیم کرد.

 

ورودی بهمن ماه

متقاضیانی که در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه شرکت کرده اند و مایل به تحصیل و ورود به دانشگاه‌های سراسری، در ورودی بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی می باشند، می توانند که طبق رویه سال گذشته تا اواسط بهمن ماه، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کتند.

معمولا پس از یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه، نتایج  منتشر می‌شود، بنابراین پیش بینی مشاوران دانتل اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری در اواخر بهمن ماه می‌باشد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم و ورودی بهمن دانشگاه های سراسری 1400 اطلاعیه ای منتشر نکرده است و تاریخ های گفته شده با استناد بر سال های گذشته است. اما به محض اعلام زمان دقیق در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

از آنجایی که داوطلبان می‌توانند در دو ورودی مهر و بهمن ماه، نسبت به ثبت نام بدون کنکور اقدام کنند، نتایج نیز برای دو ورودی مهر و بهمن ماه قابل رویت است که در ادامه به نحوه مشاهده هر دو نیمسال می‌پردازیم.

 

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | ورودی مهر

داوطلبان برای دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند و نتایج خود را رویت کنند.

  • مرحله اول: تمامی شرکت کنندگان در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های سراسری برای رویت نتایج خود، بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.
  • مرحله دوم: در صفحه پیش رو بر روی گزینه ” سراسری ” از منوی رنگی سمت راست سایت کلیک کنند.

کنکور-سراسری

  • مرحله سوم: بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 ” کلیک کنند.

نتایج-نهایی-انتخاب-رشته-های-پذیرش-صرفا-براساس-سوابق

  • در صفحه پیش رو داوطلبان می‌توانند از طریق دو روش نتایج خود را رویت کنند.‌در روش اول نیاز به نام خانوادگی و شماره شناسنامه و در روش دوم نیاز به شماره پرونده و شماره شناسنامه خواهد بود. یکی از روش‌های را انتخاب و پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده با انتخاب گزینه مشاهده نتیجه، نتایج خود را دریافت کنید.

شماره-داوطلبی-و-شماره-شناسنامه

داوطلبانی که طبق مراحل بالا، موفق به دریافت نتیجه بدون کنکور دانشگاه سراسری خود شده اند و در یکی از کدرشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه،‌ نوبت ‌دوم، مجازی، ‌پيام‌نور، پرديس خودگردان و موسسات آموزش عالی غيرانتفاعی دراین مرحله پذیرفته شده اند، باید برای اطلاع از نحوه ثبت نام، تاریخ ثبت نام و مدارک لازم دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که در صورتی که  پذيرفته‌شدگان در زمان مقرر به دانشگاه مربوطه مراجعه نکرده و مراحل ثبت نام را تکمیل نکنند، به منزله انصراف قطعی از تحصيل آنها تلقی خواهد شد.

 

ورودی بهمن ماه

ثبت نام رشته‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های سراسری برای ورودی بهمن ماه به صورت حضوری بوده و پیش بینی می‌شود که جواب نهایی نیز از طریق دانشگاه‌های محل ثبت نام هرداوطلب، اعلام شود. برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 کلیک کنید.

چنانچه نتایج انتخاب رشته و بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه به صورت اینترنتی اعلام شود، مراحل دریافت نتایج مشابه دریافت نتایج برای نیمسال اول خواهد بود.

تاکنون اطلاعیه ای در مورد اعلام نتایج ورودی بهمن ماه بصورت پذیرش براساس سوابق تحصیلی از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروز رسانی می‌شود.

 

مشاوره پذیرش سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

چنانچه پس از اعلام نتایج بدون آزمون دانشگاه های سراسری در یکی از کد رشته محل های مربوط به دوره نوبت دوم دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان شده اید، پیش از مراجعه به دانشگاه محل قبولی برای ثبت نام نهایی حتما از شهریه رشته ای که در آن پذیرفته شده اید، در دانشگاه محل قبولی مطلع شوید. برای اطلاع از تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور سراسری 99 | زمان و شرایط انتخاب رشته کلیک کنید.

چراکه پس از ثبت نام برای شرکت در کلاس ها و انتخاب واحد برای ترم های تحصیلی بعد، موظف به پرداخت شهریه می باشید. بنابراین با اطلاع از شهریه ها می توانید برآورد هزینه تحصیلی داشته باشید تا در طول تحصیل خود با مشکلی مواجه نشوید.

چنانچه پیرامون دریافت نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400 و یا میزان شهریه در دوره ها و دانشگاه های مختلف سوالی دارید از طریق شماره زیر با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از طریق چه سایتی منتشر می شود؟

نتایج ثبت نانم و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری چه تاریخی است؟

زمان اعلام نتایج بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های سراسری 1400 مشخص نیست، اما بخ زمان تقریبی نتایج بدون کنکور در نمیسال اول و دوم در متن مقاله اشاره کردیم.

چگونه می توان از طریق سایت سازمان سنجش، نتایج را دریافت کرد؟

نحوه دریافت نتایج از طریق سایت سازمان سنجش در متن مقاله به صورت کامل شرح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره