بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد اسلامی از آن دسته از دانشگاه هاست که به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی در اکثر رشته ها پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دارد. پس از اتمام مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نتایج این دوره ازطریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر و در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. پس از اعلام نتایج، دسته ای از ثبت نام کنندگان که از نتیجه بدست آمده رضایت کافی ندارند و بر این باور هستند که در بررسی انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اشتباهی رخ داده است.  سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برای این دسته از متقاضیان امکان ثبت اعتراض را فراهم کرده است. بنابراین چنانچه قصد اعتراض نتایج بدون کنکور آزاد را دارید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با نحوه ثبت اعتراض به نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1400 آشنا شوید.

 

اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد هر ساله دو بار یکبار برای ورودی مهر ماه و یکبار نیز برای ورودی بهمن ماه از میان علاقه مندان به ورود به دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کند.

ملاک و معیار سنجش داوطلبان و ورود آن ها به دانشگاه، در واقع سوابق تحصیلی آن هاست. یعنی سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد فرم انتخاب رشته متقاضیان را بر اساس سوابق تحصیلی آن ها بررسی می کند و چنانچه که مطلوب باشد در یکی از کد رشته محل ها اعلام قبولی می نماید.

بنابراین این توضیحات بدین معنی می باشد که هر داوطلبی که دارای معدل بالاتری باشد، دارای شانس قبولی بیشتری نیز برای قبولی در کد رشته محل های انتخابیش می باشد.

در این میان هستند داوطلبانی که دارای معدل های بالا نیز هستند، اما موفق به کسب قبولی در کد رشته محل های انتخابی شان نشده اند، این دسته از داوطلبان می توانند نسبت به ثبت درخواست اعتراض و بررسی مجدد در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام کنند.

 

زمان ثبت اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

برای اینکه درخواست تمامی داوطلبان که در سامانه ثبت شده است، بررسی شود بایستی که در زمان مشخصی در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ثبت شود. به همین دلیل اطلاع از زمان ثبت اعتراض نیز حائز اهمیت است. در ادامه به زمان ثبت اعتراض به نتایج بدون کنکور آزاد به تفکیک در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه پرداخته ایم.

 

نیمسال اول | ورودی مهرماه

چنانچه متقاضیان نسبت به نتایج دریافتی به صورت بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه آزاد اعتراض دارند، می توانند تا دو روز پس از دریافت نتایج نشبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

پس از گذشت دو روز از ثبت اعتراض متقاضیان می توانند نسبت به پیگیری درخواست خود از طریق سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

 

نیمسال دوم | ورودی بهمن ماه

متقاضیان برای ثبت اعتراض به نتایج بدون کنکور آزاد در نیمسال دوم نیز بایستی مطابق نیمسال اول اقدام کنند. ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم از اواسط آذر ماه شروع می شود و تا اواخر دی و اوایل بهمن نیز ادامه دارد. 

پس از گدشت یک بازه زمانی کوتاه از اتمام مهلت ثبت نام، نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد منتشر می شود. داوطلبان بایستی در روزهای ابتدایی اعلام نتایج، نتایج خود را دریافت کنند و چنانچه نتیجه بدست آمده با آنچه که تصور می کردند و البته با دلالیل منطقی فرق داشت، می توانند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

 

 نحوه ثبت اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

اشاره کوتاهی کردیم که سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به منظور ثبت اعتراض دانشجویان به نتایج بدست آمده، امکان ثبت درخواست را فراهم کرده است.

تمامی داوطلبان می توانند از طریق تماس تلفنی، مراجعه حضوری، سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت اعتراض خود به نتایج بدون کنکور آزاد اقدام کنند. در ادامه شیوه ثبت اعتراض از طریق این سه روش را شرح داده ایم.

 

اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | تماس تلفنی

سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای داوطلبان یک شماره گویا در نظر گرفته است. چنانچه قصد پیگیری نتایج بدون کنکور و ثبت اعتراض به صورت تلفنی را دارید، کافی است با شماره تلفن ” 4743-021 ” تماس حاصل نمایید.

شما عزیزان می توانید از روزهای شنبه تا جهارشنبه در بازه زمانی 8 صبح تا 2 بعد از ظهر با این شماره تلفن گویا تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح نمایید.

 

اعتراض نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | مراجعه حضوری

دومین روش برای ثبت درخواست اعتراض مراجعه حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه ازاد اسلامی است. در نظر داشته باشید که مراجعه حضوری آخرین راه برای ثبت درخواست اعتراض می باشد، به خصوص در این روزها که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است از مراجعه حضوری خودداری کنید و فقط از طریق تماس و ثبت درخواست اینترنتی اقدام نمایید.

چنانچه پس از تلاش های مکرر از طریق تماس تلفنی و ثبت اینترنتی به نتیجه نرسیدید، از طریق آدرس ” تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری ، میدان دانشگاه ، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ” به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید.

 

ثبت اعتراض | سامانه پرسش و پاسخ

یکی از مهم ترین روش های ثبت اعتراض به نتایج بدون کنکور آزاد ثبت درخواست از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد است.

تمامی داوطلبان می توانند جهت ثبت درخواست خود در سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مطابق مراحل زیر پیش بروند.

  • مرحله اول : متقاضیان  بایستی به سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنند.
  • مرحله دوم : از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه “ ارتباط با ما ” کلیک نمایند.

ارتباط با ما

  • مرحله سوم : در این صفحه در یکی از کادر ها لینک ” سامانه پرسش و پاسخ ” وجود دارد که بایستی این لینک را انتخاب کنید.

سامانه پرسش و پاسخ

  • مرحله چهارم: در سامانه پرسش و پاسخ سه باکس شامل “ باکس پرسش و پاسخ متداول” ، ” باکس طرح پرسش “، ” باکس دریافت پاسخ ” را مشاهده خواهید کرد، که برای ثبت درخواست باکس پرسش را انتخاب نمایید.

باکس پرسش و پاسخ

  • مرحله پنجم: در صفحه جدید، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” ارسال ” کلیک نمایید. با این کار سامانه یک کد پرسش در اختیار شما قرار می دهد.

اطلاعات خواسته

پس از ثبت درخواست توسط متقاضی، کارشناسان درخواست را بررسی می کنند و در نهایت نتایج پس از گذشت 72 ساعت، از طریق سامانه اعلام می شود که داوطلبان می توانند با در دست داشتن کد پرسش از نتیجه درخواست خود مطلع شوند.

لازم است اشاره کنیم که پاسخ درخواست علاوه بر ثبت در سیستم، از طریق ایمیل نیز در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

 

ثبت درخواست اعتراض از طریق سامانه  ساپ

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری داوطلبان به ساختمان اصلی و مرکزی دانشگاه آزاد، سامانه دیگری را با عنوان سامانه اعتراض به نتایج پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ sede.iau.ac.ir ” راه اندازی کرده است.

می توانید به این سایت مراجعه کنید و درخواست خود را مبنی بر اعتراض نتایج بدون کنکور آزاد ثبت کنید. در زمان اعلام نتایج بدون کنکور آزاد لینک مربوط به آن در این سامانه فعال خواهد بود.

ساپ

توجه داشته باشید که در ثبت درخواست الکترونیکی خود سامانه اعتراض به نتایج پذیرش دانشگاه آزاد، سعی کنید اطلاعات فردی خود را به صورت کامل و آدرس و تلفن مربوطه را وارد کنید تا درخواست شما بررسی گردد.

 

مشاوره اعتراض نتایج بدون کنکور آزاد

چنانچه در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد در یکی از مقاطع تحصیلی مهر و بهمن ماه نام نویسی کرده اید، اما پس از اعلام نتایج متوجه شده اید که معدل خود را که در واقع مهم ترین فاکتور در پذیرش بدون کنکور دانشگاه ازاد است، در فرم ثبت نام به اشتباه وارد کرده اید و یا دارای معدل بالایی هستند اما در هیچ کدام از کد رشته محل های انتخابی تان در فرم انتخاب رشته موفق به کسب قبولی نشده اید، می توانید از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اعتراض خود را ثبت نمایید.

توجه داشته باشید، بهتر است درخواست اعتراضات خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” انجام دهید و در این روزها که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است، به هیچ وجه مراجعه حضوری جهت ثبت اعتراض نداشته باشید.

چنانچه تمایل به ثبت درخواست اعتراض به نتایج بدون کنکور ازاد را دارید و پیرامون آن سوالی دارید، می توانید از طریق شماره زیر با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و به کمک مشاوران ما اعتراض خود را ثبت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول 

آیا امکان اعتراض به نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد؟

بله، سازمان سنجش و پذیرش امور دانشجویان دانشگاه آزاد این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است تا درصورت نداشتن رضایت کافی از نتیجه به دست آمده اعتراض خود را ثبت کنند.

متقاضیان چه زمانی می توانند اعتراض خود را در سایت دانشگاه ازاد ثبت کنند؟

تمامی متقاضیان می توانند تا 2 روز پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه ازاد به سایت این سازمان به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند و در خواست اعتراض خود را ثبت کنند.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج بدون کنکور ازاد به چه صورت است؟

در متن فوق به صورت کامل نحوه ثبت درخواست اعتراض در سایت سنجش دانشگاه آزاد را شرح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره