بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را در هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام داده اند، در پی آن هستند که بدانند نتایج در چه تاریخی اعلام خواهد شد تا برای ثبت نام حضوری خود و ورود به دانشگاه اقدام نمایند. در ادامه این مطلب، ضمن بررسی زمان اعلام نتایج ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ، راهنمای دریافت کارنامه را نیز برای شما متقاضیان گرامی دانشگاه آزاد قرار داده ایم. 

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلی مختلف برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن انجام می شود. آنچه که بدیهی است این موضوع می باشد که به دلیل اینکه ثبت نام این دو نیمسال تحصیلی در دو بازه زمانی جداگانه انجام می شود، نتایج آن نیز در دو بازه زمانی جداگانه اعلام می شود که‌ در ادامه به آن اشاره کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | مهر

در سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال اول و ورودی مهرماه از اواسط مرداد ماه آغاز شده است و تا اوایل مهرماه نیز ادامه داشت. نتایج بدون کنکور این دوره از پذیرش دانشگاه آزاد در اواخر مهرماه از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

تاکنون سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد پیرامون زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود نتایج زودتر از سال گذشته منتشر شود و به محض انتشار نیز زمان دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

لازم است اشاره کنیم که چنانچه داوطلبان پس از دریافت نتایج جزو اسامی پذیرفته شدگان بودند، بایستی که به سایت آموزشیار مراجعه کنند تا  از زمان و نحوه فرآیند ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی خود نیز مطلع شوند.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | بهمن

دانشگاه آزاد، علاوه بر نیمسال اول تحصیلی، در ورودی بهمن ماه نیز دانشجو پذیرش می‌کند و شرایط و ضوابط ثبت نام همانند شرایط ثبت نام ورودی مهر ماه است با این تفاوت که در بعضی سال ها نحوه ثبت نام و اعلام نتایج نیمسال دوم تحصیلی به صورت حضوری می‌باشد.

در سال گذشته بر خلاف معمول، به دلیل شیوع ویروس کرونا این مرحله به صورت اینترنتی برگزار گردید و نتایج نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد در اواخر دی ماه به صورت اینترنتی منتشر و در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

برای ورودی بهمن ماه 1400 هنوز به طور دقیق نحوه ثبت نام و اعلام نتایج، به روش حضوری و یا اینترنتی اطلاع رسانی نشده است. اما اگر ثبت نام حضوری باشد نتایج نیز توسط خود دانشگاه اعلام می‌شود و داوطلبانی که ثبت نام انجام داده اند، باید با مراجعه به سایت دانشگاه یا تماس تلفنی، از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع گردند.

در صورتی هم که ثبت نام اینترنتی انجام گیرد، اعلام نتایج نیز از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.org ” خواهد بود و داوطلب می‌بایست با استفاده از کد ملی و شماره شناسامه خود، کارنامه را دریافت نماید و اگر در رشته های انتخابی خود پذیرفته شده باشد، برای ثبت نام قطعی در دانشگاه قبول شده، اقدام نماید.

پذیرفته شدگان این دوره همانند ورودی بهمن ماه بایستی جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام نهایی خود در دانشگاه محل قبولی از طریق سامانه آموزشیار اقدام کنند.

 

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان بایستی از نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور آزاد مطلع باشند، تا بتوانند نسبت به وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود آگاه شوند. در ادامه نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگا‌ه آزاد را در دو نیمسال  تحصیلی مهر و بهمن را به تفکیک ارائه کرده ایم.

 

نحوه مشاهده | نیمسال تحصیلی اول

تمامی داوطلبان که در نیمسال اول و برای ورودی مهر ماه در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند، می توانند برای دریافت نتایج خود ابتدا به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ”  مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را طی نمایند :

 • مرحله اول: چنانچه در زمان اعلام نتایج و تاریخ های اعلام شده وارد صفحه اعلام نتایج دانشگاه آزاد شوید، در واقع لینک اعلام نتایج چهار مقطع تحصیلی را مشاهده خواهید کرد که لازم است بر روی لینکی کلیک کنید که در آن مقطع ثبت نام کرده اید..
 • مرحله دوم: پس از کلیک بر روی لینک اعلام نتایج مقطع تحصیلی مورد نظرتان، وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعاتتان را که شامل شماره شناسنامه، سال تولد و شماره ملی می‌باشد را درج نمایید.
 • مرحله سوم: با درج اطلاعات، کارنامه برای شما ظاهر می‌شود و دو حالت ممکن است پیش بیاید:

حالت اول: در یکی از رشته های انتخابی خود پذیرفته شده اید و می‌بایست در صورت علاقه مندی به رشته قبولی، به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنید و از مدارک لازم و زمانبندی ثبت نام نهایی و حضوری مطلع گردید.

حالت دوم: در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اید و باید منتظر بمانید تا در نیمسال دوم تحصیلی یعنی بهمن ماه ثبت نام کنید و یا وارد سایر دانشگاه ها شوید.

تاکنون نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هیچ کدام از مقاطع تحصیلی نیمسال اول منتشر نشده است، اما پس از فعال شدن لینک اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1400، راهنمای تصویری آن در این مطلب قرار داده می‌شود.

 

نحوه مشاهده | نیمسال تحصیلی دوم

اشاره کوتاهی کردیم که اگر این مرحله به صورت حضوری انجام شود، اعلام نتایج آن بر عهده دانشگاه ها می باشد و داوطلبان می توانند از طریق دانشگاه های انتخابی خود از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

چنانچه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام گردد، نتایج آن نیز مطابق نیمسال تحصیلی اول، از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

 

زمان و مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج

دسته از داوطلبان که جزو اسامی پذیرفته شدگان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هستند بایستی برای ثبت نام نهایی خود، به سامانه الکترونیکی دانشگاه قبولی مراجعه کنند و پیگیر زمان ثبت نام حضوری و مدارک لازم جهت ثبت نام باشند. لازم به ذکر است ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا، ثبت نام حضوری انجام نگیرد و داوطلب مدارک لازم را از طریق سامانه‌های مربوطه ارائه دهد.

بهرحال شیوه ثبت نام نهایی ممکن است برای هر دانشگاه متفاوت باشد که از طریق سایت هر دانشگاه برای پذیرفته شدگان اطلاع رسانی می شود.

مهم ترین مدارکی که جهت ثبت نام حضوری لازم است، به شرح جدول زیر می باشد:

مقطع تحصیلی مدارک لازم
مقطع کاردانی پیوسته
 • دیپلم شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری نظام جدید و نظام قدیم
 • دیـپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه
مقطع کاردانی ناپیوسته
 • دیپلم نظام قدیم به همراه مدرک پیش دانشگاهی
 • دیپلم نظام جدید هر یک از رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش
 • مدرک کاردانی 
 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
مقطع کارشناسی پیوسته
 • دیپلم نظام قدیم به همراه مدرک پیش دانشگاهی
 • دیپلم نظام جدید هر یک از رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش
 • مدرک کاردانی
 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته
مدارک مشترک
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت (دائم یا موقت)
 • عکس پرسنلی
 • ریز نمرات آخرین مدرک فارغ التحصیلی
 • کارنامه پذیرفته شده در دانشگاه آزاد

توجه داشته باشید به دلیل به شیوع ویروس کرونا ممکن است تمام مراحل ثبت نام نهایی نیز به صورت اینترنتی انجام شود، بنابراین  بهتر است مدارک بالا را بصورت اسکن شده نیز تهیه کرده و داشته باشید.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور آزاد

تمامی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه آزاد که موفق به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود شده اند، چنانچه پس از اعلام نتایج از طریق نحوه دریافت نتایج که در متن مقاله بدان اشاره کردیم، نتایج را رویت کردند و متوجه شدند که در یکی از کد رشته محل های انتخابی شان پذیرفته شده اند ، بایستی برای اینکه ثبت نام خود را در دانشگاه محل قبولی قطعی کنند، به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را قطعی نمایند.

اما نکته ای که وجود دارد، این است که چنانچه داوطلبان نسبت به مراجعه حضوری به دانشگاه محل قبولی اقدام نکنند و در واقع ثبت نام خود را در تاریخ های اعلام شده از سوی دانشگاه قطعی نکنند به منزله انصراف آن ها خواهد بود، اما پس از ثبت نام نهایی داوطلب به عنوان دانشجوی آن دانشگاه شناخته می شود.

حال صحبت ما این است که قبل از ثبت نام نهایی ابتدا از میزان شهریه ها در دانشگاه های آزاد و رشته ای که پذیرفته شده اید، مطلع شده و مطمئن شوید که با توجه به شهریه توان مالی پرداخت آن را خواهید داشت و سپس اقدام کنید تا بعدا در طول تحصیل خود با مشکل مواجه نشوید. 

چنانچه قصد دارید از شهریه رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد از سریق چه سایتی منتشر و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد؟

نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.net منتشر می شود.

داوطلبان چه زمانی برای دریافت نتایج خود از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد اقدام کنند؟

تا کنون زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام نشده است، اما به زمان تقریبی اعلام نتایج در متن مقاله اشاره کرده ایم.

نحوه دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به چه صورت است؟

در متن مقاله به طور کامل به نحوه ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد را توضیح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره