دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ معمولا در بازه ده روزه پس از نام نویسی اعلام می شود.  این دانشگاه هر ساله بصورت بدون آزمون در اکثر رشته ها در چهار مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد. پس از اتمام مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، متقاضیان به دنبال دریافت نتایج سوابق تحصیلی آزاد خود می باشند. به همین منظور در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون راهنما تصویری و نحوه مشاهده اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401 ارائه کرده ایم.

نتیجه نهایی بدون آزمون دانشگاه 1401 هم اکنون در 11 بهمن ماه اعلام شد. داوطلبان پذیرفته شده از 16 بهمن با مراجعه به سایت آموزشیار سازمان سنجش می توانند ثبت نام خود را نهایی کنند. برای مطالعه راهنما ثبت نام مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

از آنجایی که پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق‌تحصیلی داوطلبان می باشد، پس از اتمام مهلت ثبت نام، دانشگاه آزاد در یک بازه زمانی دو تا سه هفته ای نسبت به بررسی مدارک ارسالی شرکت کنندگان و سوابق تحصیلی آن ها که مهم ترین آن معدل مقطع قبلی است، می پردازد. در وس از بازه زمانی کوتاهی نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را منتشر می کند.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱
نیمسال اول مهر ماه ۲۸ شهریور
نیمسال دوم بهمن ماه ۱۱ بهمن ماه

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱

پس از گذشته این بازه زمانی یک هفته ای،  نتایج سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱ سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” ssp.iau.ir ” منتشر می نماید. البته گاها نیز شاهد اعلام نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از دانشگاه های محل قبولی بوده ایم که بستگی به ثبت نام اولیه داوطلب به صورت اینترنتی و یا حضوری دارد.

نتایج بر اساس سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱ در ۲۸ شهریور ماه منتشر شد.

پس از اینکه سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی مدارک متقاضیان را بررسی می کند، نتایج سوابق تحصیلی آزاد را در زمان های مقرر اعلام می کند. داوطلبان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار دانشگاه های بدون آزمون و دیگر مقاطع تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید تا تمامی اخبار تحصیلی اطلاع یابید.

لازم به ذکر است که طبق تجربه از سال های گذشته زمان اعلام نتایج دوره های مختلف شامل  کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و نحوه اعلام نتایج آن ها می تواند متفاوت از یکدیگر باشد.

نیمسال اول | ورودی مهرماه

نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در نیمسال اول و ورودی مهرماه معمولا بلافاصله پس از اتمام مهلت ثبت‌نام و اتمام مهلت مجدد ثبت نام منتشر می شود. 

در سال جاری آخرین مهلت ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی مهرماه با تمدید مجدد در تاریخ 8 شهریور ماه بود. نتایج تمامی مقاطع یک بازه زمانی پس از اتمام این مهلت ثبت‌نام در یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه پس از اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می گردد.

مقطع زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱
کاردانی پیوسته 11 شهریور
کاردانی ناپیوسته  11 شهریور
کارشناسی ناپیوسته 11 شهریور
کارشناسی پیوسته 11 شهریور 

نیمسال دوم | ورودی بهمن ماه

دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی نیز اقدام به جذب دانشجو در بعضی کدرشته محل‌ها می کند و داوطلبان در صورت تمایل می توانند در این مرحله نام نویسی کنند. ثبت نام معمولا در آذر ماه در پیش از شروع نمیسال تحصیلی بهمن ماه از طریق سایت azmoon.iau.ir انجام می گیرد. نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی آزاد نیز در یک بازه یک هفته ای از پایان مهلت ثبت‌نام منتشر می شود. پیش بینی می شود در نتایج در دی ماه منشتر شود. 

زمان اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی آزاد نیسمال دوم بهمن ماه ۱۴۰۱ ۱۱ بهمن ماه می باشد. 

نحوه دریافت نتایج سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱

معمولا نتایج انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401 این دوره نیز به صورت اینترنتی و از طریق این سایت اطلاع رسانی شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود اطلاع یابد. متقاضیان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در چهار مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می توانند برای دریافت نتایج خود طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” ssp.iau.ir ” مراجعه کنید.

برای ورود ورود مستقیم به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣صفحه جدید برایتان ایجاد می شود که بایستی بر روی گزینه مورد نظر خود متناسب با مقطعی که در آن شرکت کرده اید، کلیک نمایید. این گزینه ها به شرح موارد زیر است:

نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

3️⃣ با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های فوق صفحه جدید ایجاد می شود که بایستی در این صفحه اطلاعات خود را شامل شماره شناسنامه، کد ملی و سال تولد وارد کنید تا موفق به رویت نتایج گردید.

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1401

اگر پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد، جزو اسامی پذیرفته شدگان هستید بایستی برای ثبت اطلاعات خود در دانشگاه محل قبولی به صورت حضوری و همراه با مدارک لازمی که دانشگاه معرفی کرده است، مراجعه کنید و ثبت نام نهایی خود را انجام دهید.

مشاوره نتایج سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱

مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم در واقع به عنوان تکمیل ظرفیت نیمسال اول صورت می گیرد. با توجه به اینکه این مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی انجام گردید، دریافت نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی آزاد ۱۴۰۱ این دوره نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج سوابق تحصیلی آزاد اعلام شد. 

اگر نیز جزو پذیرفته شدگان نیستید می توانید شانس خود را در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، علمی کاربردی و … امتحان نمایید.

برای دریافت مشاوره در این مورد و رشته های بدون کنکور در دیگر دانشگاه ها و یا دریافت سوالاتتان پیرامون شهریه های رشته ای که در آن پذیرفته شده اید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

ssp.iau.ir

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

آیا نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به صورت اینترنتی اعلام می شود؟

بله، نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی اعلام می شود

شرکت کنندگان برای دریافت نتایج بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

داوطلبان برای دریافت نتایج به سایت دانشگاه آزاد به نشانی مرجعه کنید.

دریافت نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد با ارائه چه اطلاعاتی امکان پذیر است؟

داوطلبان باید پس از ورود به صفحه اعلام نتایج، اطلاعات فردی خود را وارد کرده و نتایج را رویت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره