بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد اسلامی پس از دانشگاه های دولتی بسیار مورد توجه متقاضیان در رشته ها و دوره های مختلف قرار دارد. این دانشگاه هر ساله بصورت بدون آزمون در اکثر رشته ها در چهار مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد. پس از اتمام مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، متقاضیان به دنبال دریافت نتایج خود می باشند. به همین منظور در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون راهنما تصویری و نحوه مشاهده اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 

از آنجایی که پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد، پس از اتمام مهلت ثبت نام، دانشگاه آزاد در یک بازه زمانی دو تا سه هفته ای نسبت به بررسی مدارک ارسالی از سوی شرکت کنندگان و همینطور سوابق تحصیلی آن ها که مهم ترین آن معدل مقطع قبلی است، می پردازد. علاوه بر این متقاضیان و شرکت کنندگان بایستی که دارای شرایط عمومی، اختصاصی، موارد انضباطی و … نیز باشند.

پس از گذشته این بازه زمانی، سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشجویان، نتایج را از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی  ” azmoon.net” منتشر می نماید. البته گاها نیز شاهد اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد از دانشگاه های محل قبولی بوده ایم که بستگی به ثبت نام اولیه داوطلب به صورت اینترنتی و یا حضوری دارد.

لازم به ذکر است که طبق تجربه از سال های گذشته زمان اعلام نتایج دوره های مختلف شامل  کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و نحوه اعلام نتایج آن ها می تواند متفاوت از یکدیگر باشد.

 

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 | نحوه

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، پس از اینکه سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی مدارک متقاضیان را بررسی می کند، نتایج را در زمان های مقرر اعلام می کند.

 

ورودی مهرماه

نتایج نهایی انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول و ورودی مهرماه معمولا بلافاصله پس از اتمام مهلت ثبت نام و اتمام مهلت مجدد ثبت نام منشر می شود. 

در سال گذشته آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی مهرماه با تمدید مجدد در تاریخ 20 شهریور ماه بوده است، که در موار  زیر مشاهده می کنید نتایج کاردانی پیوسته و ناپیوسته به همراه کارشناسی ناپیوسته یک روز پس از اتمام این مهلت و نتایج کارشناسی پیوسته نهایتا در یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه پس از اعلام نتایج منتشر گردیده است.

مقطع زمان اعلام نتایج سال 99
کاردانی پیوسته 21 شهریور ماه
کاردانی ناپیوسته  21 شهریور ماه
کارشناسی ناپیوسته 21 شهریور ماه
کارشناسی پیوسته اواخر شهریور ماه

 

ورودی بهمن ماه

چنانچه مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی دوم و ورودی مهرماه به صورت اینترنتی اعلام شود، طبق روال سال های گدشته در اواسط دی ماه اعلام خواهد شد.

 

نحوه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

نحوه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد وابسته به این امر است که مرحله اول یعنی مرحله ثبت نام به چه صورتی برگزار شده باشد. اگر به صورت اینترنتی باشد نتایج نیز اینترنتی و اگر به صورت حضوری باشد، نتایج نیز حضوری اعلام می شود. 

معمولا و طبق روال سال های گذشته نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اینترنتی اعلام می شود که در ادامه به تفکیک این دو نیمسال ارائه کرده ایم.

 

نحوه نتایج بدون کنکور آزاد 1400 | مهر 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی مهر ماه و مقاطع تحصیلی مختلف به صورت اینترنتی و از طریق سایت پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

معمولا نتایج این دوره نیز به صورت اینترنتی و از طریق این سایت اطلاع رسانی شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود اطلاع یابد. متقاضیان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در چهار مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می توانند برای دریافت نتایج خود طبق مراحل زیر پیش بروند.

  • مرحله اول: به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.net ” مراجعه کنید.
  • مرحله دوم: صفحه جدید برایتان ایجاد می شود که بایستی بر روی گزینه مورد نظر خود متناسب با مقطعی که در آن شرکت کرده اید، کلیک نمایید. این گزینه ها به شرح موارد زیر است:

 اعلام نتایج مقطع کارشناسی پیوسته نیمسال اول 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کاردانی پیوسته نیمسال اول 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال اول 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

به منظور دسترسی راحت تر شما عزیزان برای دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول، با کلیک بر روی هر کدام از نتایج فوق وارد صفحه اعلام نتایج خواهید شد. کافی است بر روی لینک های فوق کلیک کنید.

 

  • مرحله سوم: با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های فوق صفحه جدید ایجاد می شود که بایستی در این صفحه اطلاعات خود را شامل شماره شناسنامه، کد ملی و سال تولد وارد کنید تا موفق به رویت نتایج گردید.

 

نحوه نتایج بدون کنکور آزاد 1400 | بهمن 

مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم در واقع به عنوان تکمیل ظرفیت نیمسال اول صورت می گیرد. با توجه به اینکه این مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی انجام گردید، دریافت نتایج این دوره نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد اعلام شد. 

متقاضیان این دوره می توانند برای دریافت نتایج خود طبق مراحل گفته شده برای نیمسال اول، نسبت به دریافت نتایج اقدام کنند.

لینک های زیر نیز به منظور دسترسی راحت تر شما به صفحه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی بهمن ماه قرار داده ایم اما از آنجایی که نتایج نیمسال دوم 1400  منتشر نگردیده است، لینک های فوق مربوطه به سال گذشته می باشد.

اعلام نتایج مقطع کارشناسی پیوسته نیمسال دوم 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم 1400 ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کاردانی پیوسته نیمسال اول دوم ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

اعلام نتایج مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال اول دوم ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور آزاد 

اگر پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد، جزو اسامی پذیرفته شدگان هستید بایستی برای ثبت اطلاعات خود در دانشگاه محل قبولی به صورت حضوری و همراه با مدارک لازمی که دانشگاه معرفی کرده است، مراجعه کنید و ثبت نام نهایی خود را انجام دهید. اگر نیز جزو پذیرفته شدگان نیستید می توانید شانس خود را در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، علمی کاربردی و … امتحان نمایید.

برای دریافت مشاوره در این مورد و رشته های بدون کنکور در دیگر دانشگاه ها و یا دریافت سوالاتتان پیرامون شهریه های رشته ای که در آن پذیرفته شده اید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید،

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی اعلام می شود؟

بله، نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی اعلام می شود

شرکت کنندگان برای دریافت نتایج ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

داوطلبان برای دریافت نتایج پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد به سات دانشگاه آزاد به نشانی azmoon,net مرجعه کنید.

دریافت نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد با ارائه چه اطلاعاتی امکان پذیر است؟

داوطلبان باید پس از ورود به صفحه اعلام نتایج، اطلاعات فردی خود را وارد کرده و نتایج را رویت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره