دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

مدارک ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۳ چیست؟ داوطلبانی که تمایل دارند در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری ادامه تحصیل دهند، بایستی که در کنکور سراسری شرکت کنند، اما داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری را دارند می توانند برای ورود به دانشگاه مدنظرشان در ورودی مهر و بهمن در موعد مقرر مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آماده کنند و در سامانه ثبت نمایند. در ادامه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1403 ارائه کرده ایم.

 

مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

ثبت‌نام بدون آزمون سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در دو ورودی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد که نام نویسی رشته های بدون کنکور ورودی مهرماه و بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام می شود.

جهت ثبت‌نام رشته های بدون کنکور ورودی مهرماه دانشگاه های سراسری داوطلبان ابتدا باید مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ خود را در سایت مربوطه بارگذاری کنند و سپس کدرشته محل های استخراجی خود را پس از پرداخت هزینه و تهیه کارت اعتباری در فرم انتخاب رشته بدون کنکور درج نمایند. 

در ادامه مقاله به معرفی و آگاهی مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور پرداخته ایم تا شما داوطلبان گرامی پیش از انجام فرآیند نام نویسی در سایت سنجش نسبت به آماده سازی این مدارک اقدام نمایید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

 

اطلاعات شناسنامه ای مورد نیاز 

✅ نام و نام خانوادگی

✅ شماره شناسنامه

✅ کد ملی

✅ سال تولد

✅ سری و سریال شناسنامه

 

اطلاعات فردی مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403

🔶 ملیت

🔶 وضعیت جسمانی

🔶 مذهب

🔶 وضعیت نظام وظیفه برای داوطبان آقا

🔶 کد 13 رقمی اتباع خارجی برای اتباع غیرایرانی از مدارک ثبت نام بدون کنکور این متقاضیان می باشد.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید.

 

اطلاعات سوابق تحصیلی و مدرک دیپلم

از مدارک ثبت نام بدون کنکور اطلاعات تحصیلی داوطلب می باشد که باید اطلاعات آن را باید وارد کنید.

🔵 معدل کتبی مدرک دیپلم

🔵 تاریخ فارغ التحصیلی و اخذ دیپلم

🔵 عنوان و رشته مدرک دیپلم

 

اطلاعات مربوط به محل سکونت داوطلب

✅ آدرس محل سکونت

✅ شماره تلفن و شماره همراه

✅ کد پستی داوطلب

 

بارگزاری عکس داوطلبی

از مدارک ثبت نام بدون کنکور در سایت بارگزاری می شود عکس داوطلب می باشد که باید دارای شرایط زیر باشد در غیر این صورت سیستم اجازه رفتن به مرحله بعدی ثبت نام را نخواهد داد. 

🟣 عکس 3*4 یا 4*6 رنگی با زمینه سفید 

🟣 عکس مورد نظر جدید و در سال جاری گرفته شده باشد 

🟣 فرمت عکس JPG با حجم حداکثر 70 کیلوبایت 

🟣 اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل

🟣 بدون هیچ حاشیه زائد، کاملا واضح و مشخص و همینطور بدون اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه ای

 

نکات مربوط به عکس ارسالی مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403 

داوطلبان در زمان ارسال مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403 بایستی به برخی از نکات توحه داشته باشند تا فرآیند ثبت اطلاعات آن ها با مشکلی مواجه نشود.

❌ اولین نکته این است که در زمان بارگذاری عکس، بایستی از اصل عکس اسکن تهیه کنید، چراکه اسکن از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و … مجاز نیست و ممکن است ثبت‌نام را دچار مشکل کند.

❌ داوطلبان خانم که قصد شرکت در ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری ۱۴۰۳ دارند، بایستی عکسی با حجاب کامل به طوری که صورت آن ها کاملا مشخص باشد را در سامانه بارگذاری کنند.

❌ توجه داشته باشید عکس درست ارسال کنید ، چراکه ارسال اشتباه عکس سبب باطل شدن ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب خواهد شد.

 

کد ۱۲ رقمی سهمیه ایثارگری

کد ۱۲ رقمی سهمیه ایثارگری یکی دیگر از مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403 می باشد. داوطلبان دارای سهمیه ایثارگری ۲۵ درصدی و ۵ درصدی و رزمنده باید کد ۱۲ رقمی را در فرم ثبت‌نام وارد نمایند. داطلبان برای دریافت این کد می توانند به سایت آجا (ایثارگران ارتش) و سایت ایثار (ایثارگران سپاه) مراجعه نموده و کد را دریافت نمایند. 

 

سایت ثبت مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

دفترچه انتخاب رشته با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی شامل کد رشته محل هایی است که به صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه شده اند. برای انتخاب رشته های با آزمون داوطلبان بایستی وارد فرآیند انتخاب رشته شوند و برای ثبت‌نام بدون آزمون بایستی تمامی اطلاعات و مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403 گفته شده را تهیه کنند و در تاریخی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود ، در سایت مربوط به این سازمان به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” ثبت کنند.

بنابراین طبق این توضیحات در دفترچه ثبت نام بدون کنکور داوطلبان باید مدرک لازم برای ثبت نام بدون کنکور سراسری را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کنند و در مرحله اول نیازی به مراجعه به دانشگاه نیست و اطلاعات بایستی که ابتدا توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار گیرد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری بدون کنکور 1403

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ، پس از بررسی مدرک های اولیه بارگذاری شده در سایت سازمان سنجش و اعلام نتیجه، داوطلبانی که در رشته های بدون کنکور سراسری 1403 پذیرفته شده اند، بایستی برخی از مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ خود را به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود تحویل دهند. مهم ترین مدارکی که در نام نویسی حضوری بایستی به دانشگاه ارائه دهید، به شرح موارد زیر می باشد:

✅ اصل شناسنامه به همراه دو برگ کپی

✅ اصل کارت ملی به همراه دو برگ کپی

✅ اصل مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید برای داوطلبان با مدرک دیپلم نظام جدید با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش (در صورت داشتن گواهی مدرک باید به امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش برسد)

✅ اصل مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی – واحدی و یا ترمی – واحدی (در صورت داشتن گواهی مدرک باید به امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش برسد)

✅ اصل مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم (در صورت داشتن گواهی مدرک باید به امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش برسد)

✅ گواهی اخذ مدرک كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی می‌ باشند.

✅ شش قطعه عكس 4×3 تهیه شده به اصطلاح جدید که در سال جاری گرفته شده باشد از دیگر مدارک ثبت نام بدون کنکور می باشد.

✅ مدرک نظام وظیفه برای دسته ای از داوطلبان آقا که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستد.

✅ تائیدیه تحصیلی اخذ شده از دفتر خدمات ارتباطی

✅ تعهد نامه برای ثبت نام نهایی

چنانچه پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری، جزو اسامی پذیرفته شدگان بودید ، بایستی با در دست داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور 1403 (اصل و کپی مدارک پذیرش ثبت‌نام حضوری) که در ادامه اشاره کردیم به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید.

 

آیا ثبت نام نیمسال دوم بهمن به صورت اینترنتی می باشد؟

در سال های اخیر نام نویسی در هر دو نوبت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. داوطلبان متقاضی در بازه زمانی تعیین شده که معمولا در دی ماه می باشد، با مراجعه به سایت سنجش و انجام فرآیند نام نویسی و بارگزاری مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ می توانند ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند.

ازین رو متقاضیان شرکت در پذیرش ثبت نام بدون کنکور نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر نمی باشد. مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور نیمسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن کنکور سراسری همان مدارکی است که در قسمت اطلاعات و مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ اشاره کردیم.

 

مشاوره مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

در این متن از مقاله های سایت دانتل به این موضوع پرداختیم که اگر داوطلبی قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارد، مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور 1403 کدام اند.

شما متقاضیان گرامی رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید برای انجام ثبت‌نام خود و اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده به صورت بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پس از تعیین الویت های خود انتخاب رشته خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام بدون کنکور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام بدون آزمون سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری مدارک مختلفی مورد نیاز است که در متن مقاله به صورت کامل به آن ها اشاره کرده ایم.

آیا مدارک ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه های سراسری بایستی به صورت اینترنتی بارگذاری شوند؟

بله، بخشی از مدارک ثبت نام بدون کنکور بایستی در سایت سازمان سنجش بارگذاری شوند و بخشی از آن ها هنگام ثبت نام حضوری مورد نیاز است.

آیا عکس بارگذاری شده در سامانه باید مشخصات خاصی داشته باشد؟

بله، عکس ارسالی باید با فرمت و حجم مشخصی ارسال گردد که در متن مقاله به آن ها اشاره کردیم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره