بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور 1400

دانشگاه های سراسری شامل دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از دو طریق با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرند. داوطلبانی که تمایل دارند در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری ادامه تحصیل دهند، بایستی که در کنکور سراسری 1400 شرکت کنند، اما داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری  1400 را دارند می توانند برای ورود به دانشگاه مدنظرشان در ورودی مهر و بهمن در موعد مقرر مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آماده کنند و در سامانه ثبت نمایند. در ادامه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 ارائه کرده ایم.

 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو ورودی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد که تجربه ثابت کرده است معمولا ثبت نام رشته های بدون کنکور ورودی مهرماه به صورت اینترنتی  و ثبت نام رشته های بدون کنکور ورودی بهمن ماه به صورت حضوری بوده است. برای دانلود و دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

جهت ثبت نام رشته های بدون کنکور ورودی مهرماه دانشگاه های سراسری داوطلبان ابتدا باید مدارک لازم برای انتخاب رشته بدون کنکور خود را در سایت مربوطه بارگذاری کنند و سپس کدرشته محل های استخراجی خود را پس از پرداخت هزینه و تهیه کارت اعتباری در فرم انتخاب رشته بدون کنکور 1400 درج نمایند. برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 کلیک کنید.

اطلاعات فردی  

ملیت
مذهب
وضعیت جسمانی
عکس 3 * 4  یا  4*6 رنگی با زمینه سفید داوطلب که در سال جاری گرفته شده باشد با فرمت JPG با حجم حداکثر 70 کیلوبایت و بدون هیچ حاشیه زائد ، کاملا واضح و مشخص و همینطور بدون اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه ای با اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل 
وضعیت نظام وظیفه برای داوطبان آقا
کد اتباع غیر ایرانی برای اتباع خارجی

اطلاعات شناسنامه ای مورد نیاز 

نام و نام خانوادگی
شماره شناسنامه
کد ملی
سال تولد
سری و سریال شناسنامه

اطلاعات مربوط به محل سکونت داوطلب

آدرس
شماره تلفن همراه
کد پستی داوطلب

اطلاعات سوابق تحصیلی

عنوان مدرک دیپلم
معدل کتبی مدرک دیپلم
تاریخ فارغ التحصیلی

 

نکات | مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور 1400

داوطلبان در زمان ارسال مدارک انتخاب رشته بدون کنکور بایستی به برخی از نکات توحه داشته باشند تا فرآیند ثبت اطلاعات آن ها با مشکلی مواجه نشود.

✅ اولین نکته این است که در زمان بارگذاری عکس، بایستی از اصل عکس اسکن تهیه کنید، چراکه اسکن از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و … مجاز نیست و ممکن است ثبت نام را دچار مشکل کند.

✅ داوطلبان خانم که قصد شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 دارند ، بایستی عکسی با حجاب کامل به طوری که صورت آن ها کاملا مشخص باشد را در سامانه بارگذاری کنند.

✅ توجه داشته باشید عکس درست ارسال کنید ، چراکه ارسال اشتباه عکس سبب باطل شدن ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب خواهد شد،

✅ چنانچه پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، جزو اسامی پذیرفته شدگان بودید ، بایستی با در دست داشتن برخی مدارک دیگر که در ادامه اشاره کردیم به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید.

 

سایت ثبت مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور 1400

سازمان سنجش آموزش کشور که مجری کنکور سراسری برای تمامی زیر گروه ها است، پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 را به صورت مجزا برای هر زیرگروه منتشر می کند.

این دفترچه انتخاب رشته شامل کد رشته محل هایی است که به صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه شده اند. برای انتخاب رشته های با آزمون داوطلبان بایستی وارد فرآیند انتخاب رشته شوند و برای ثبت نام بدون آزمون بایستی تمامی اطلاعات و مدارک گفته شده را تهیه کنند و در تاریخی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود ، در سایت مربوط به این سازمان به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” ثبت کنند.

بنابراین طبق این توضیحات در ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری 1400 و ورودی مهرماه داوطلبان باید مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کنند و در مرحله اول نیازی به مراجعه به دانشگاه نیست و اطلاعات بایستی که ابتدا توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار گیرد.

بخوانید: سایت ثبت نام بدون کنکور 1400

اطلاعات و مدارک لازم ثبت نام حضوری بدون کنکور 1400

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ، پس از بررسی مدارک اولیه بارگذاری شده در سایت سازمان سنجش و اعلام نتیجه، داوطلبانی که در رشته های بدون کنکور سراسری 1400 پذیرفته شده اند، بایستی برخی از مدارک خود را به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود تحویل دهند. مهم ترین مدارکی که در ثبت نام حضوری بایستی به دانشگاه ارائه دهید، به شرح موارد زیر می باشد:

✅ اصل شناسنامه به همراه دو برگ کپی

✅ اصل کارت ملی به همراه دو برگ کپی

✅ شش قطعه عكس 4×3 تهیه شده به اصطلاح جدید که در سال جاری گرفته شده باشد

✅ مدرک نظام وظیفه برای دسته ای از داوطلبان آقا که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستد.

✅ تائیدیه تحصیلی اخذ شده از دفتر خدمات ارتباطی

✅ اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم برای داوطلبان با مدرک دیپلم نظام قدیم با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

✅ اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید برای داوطلبان با مدرک دیپلم نظام جدید با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

✅ اصل و یا گواهی مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

✅ گواهی اخذ مدرک كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی می‌ باشند.

✅ تعهد نامه برای ثبت نام نهایی

 

توجه | مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور 1400

در سال های گذشته معمولا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری در ورودی بهمن ماه به صورت حضوری انجام می شده است ، بدین صورت که داوطلبان بایستی جهت ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری نیمسال تحصیلی دوم 1400 با در دست داشتن مدارک و طبق دفترچه انتخاب رشته به دانشگاه های ارائه دهنده مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور نیمسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن کنکور سراسری 1400 همان مدارکی است که در قسمت اطلاعات و مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور سراسری 1400 بدان اشاره کردیم.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

در این متن از مقاله های سایت دانتل به این موضوع پرداختیم که اگر داوطلبی قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارد، برای این کار به چه مدارکی نیاز دارد.

شما متقاضیان گرامی رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید برای انجام ثبت نام خود و اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پس از تعیین الویت های خود انتخاب رشته خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مدارک مختلفی مورد نیاز است که در متن مقاله به صورت کامل به آن ها اشاره کرده ایم.

آیا مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بایستی به صورت اینترنتی بارگذاری شوند؟

بله، در ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه های سراسری، بخشی از مدارک بایستی در سایت سازمان سنجش بارگذاری شوند و بخشی از آن ها هنگام ثبت نام حضوری مورد نیاز است.

آیا عکس بارگذاری شده در سامانه باید مشخصات خاصی داشته باشد؟

بله، عکس ارسالی باید با فرمت و حجم مشخصی ارسال گردد که در متن مقاله به آن ها اشاره کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره