وبلاگ دانتل

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱ در دو نیمسال تحصلی اول (مهر ماه) و نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه) انجام می گیرد. دانشگاه علمی‌کاربردی در بسیاری از رشته‌ها در مقاطع تحصیلی کاردانی (براساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (براساس معدل کاردانی) به­ صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. برای اطلاع از لیست رشته­ های علمی کاربردی می­‌توانید به مقاله لیست رشته‌ های دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ مراجعه فرمایید. در ادامه این مقاله تمامی جزئیات اعم زمان و شرایط و مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 را به ­صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

ثبت نام در مقطع کاردانی در تاریخ 1 تا 4 شهریور 1401 تمدید شد.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. تاریخ های اعلام شده جهت ثبت‌نام برای این دو نیمسال از یکدیگر مجزا است و معمولا قبل از شروع نیمسال تحصیلی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه هایی منتشر می شود.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱

داوطلبان برای ورود به دانشگاه‌های علمی‌کاربردی باید در بازه های زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهند.

مقطع زمان ثبت نام
نیمسال اول (مهر ماه) نیمسال دوم (بهمن ماه)
کاردانی 1 تا 4 شهریور ماه 1401 اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته 1 تا 4 شهریور ماه 1401 اعلام نشده

در سال گذشته زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ بوشهر نیمسال اول در مرداد ماه آغاز شد و پیش بینی می شود در سال جاری نیز نام نویسی در مرداد ماه آغاز شود.

در نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز  ثبت‌نام در اواخر آذر ماه آغاز و تا اوایل دی ماه ادامه داشت. تا کنون زمان نام نویسی سال 1401 اعلام نشده اما طبق روال سال گذشته پیش بینی می شوددر آذر ماه این فرصت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

داوطلبان برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به زمان ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه‌های مختلف می توانید عضو کانال تلگرامی مجموعه دانتل کو شوید.

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401

در دفترچه راهنما، شرایط ثبت نام علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱ شرح داده است. در ادامه به بررسی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی داوطلبان در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می پردازیم. شرایط اختصاصی پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته متفاوت است.

شرایط عمومی

🔵 داوطلبان باید در وهله اول به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی معتقد باشند.

🔵 به انقلاب جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های آن پایبند باشند.

🔵 هیچگونه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشند.

🔵 سوء سابقه کیفری و فساد اخلاقی نداشته باشند.

🔵 هیچگونه اعتیادی به مواد مخدر نداشته باشند.

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی 

🟢 دارای دیپلم سه ساله نظام جدید در زیرگروه‌های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش یا

🟢 دارای دیپلم سه ساله نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی، در زیرگروه‌های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش

🟢 دارای دیپلم نظام قدیم

🟡 از توانایی جسمی لازم، متناسب با رشته های انتخابی برخوردار باشند.

🟡داوطلبان باید دارای یکی از موارد زیر باشند:

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته 

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی بوشهر 1401 دوره کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی حرفه ای حتی با عنوان غیرمرتبط داشته باشند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بوشهر 1401

در این بخش از مقاله نحوه ثبت نام علمی کاربردی بوشهر را شرح خواهیم داد. تمامی متقاضیان لازم است برای انجام نام نویسی، طبق مراحل زیر پیش بروید.

✅ مراجعه به سایت سازمان sanjesh.org

✅ دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ و مطالعه کامل آن

✅ پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری

✅ تکمیل فرم ثبت نام 

✅ وارد کردن کدرشته محل های انتخابی

✅ دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت ثبت نام علمی کاربردی به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منو رنگی سمت راست سایت، گزینه ” جامع علمی کاربردی ” را انتخاب نمایید.

جامع علمی کاربردی

3️⃣ در این مرحله اگر داوطلب مقطع کاردانی هستید، دفترچه راهنما دوره کاردانی و چنانچه داوطلب مقطع کارشناسی هستید، دفترچه دوره کارشناسی ناپیوسته را دریافت و به دقت تمامی مندرجات آن را مطالعه کنید.

کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

4️⃣ در این مرحله با توجه به مقطع مورد نظر خود بر روی لینک ” ثبت‌نام دوره‌ کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای ناپيوسته، نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی مهرماه ۱۴۰۱ ” و یا ” ثبت نام دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی برای ورودی مهر ماه سال ۱۴۰۱ ” کلیک کنید و جدول زمانی و نکات مهم و توصیه‌های موجود در این بخش را مطالعه کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

پرداخت هزینه ثبت نام

5️⃣ برای ثبت‌نام در هریک از مقاطع کاردانی و کارشناسی، باید کارت اعتباری تهیه کنید، بنابراین بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” کلیک نمایید و طبق راهنمای تصویری زیر مراحل خرید کارت را تکمیل کنید.

خرید کارت اعتباری

6️⃣ در این مرحله با توجه به مقطع انتخابی (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) گزینه مربوط به سریال ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 را انتخاب و بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید. 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

7️⃣ در این مرحله نام و نام خانوادگی و شماره تلفن ثابت و همراه خود را وارد و بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید. 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

8️⃣ در این مرحله اطلاعات وارد شده ردر مرحله قبل نمایش داده می شود. در صورت صحیح بودن این اطلاعات تیک گزینه ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده ایم. توجه داشته باشید حتما شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نمایید. در ادامه بر روی ” ادامه روند پرداخت ” کلیک کنید. 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

9️⃣ در این مرحله از طریق کارت بانکی خود هزینه ثبت‌نام را پرداخت می کنید و با پرداخت هزینه کارت اعتباری مقطع مورد نظر، یک سریال ثبت‌نام 12 رقمی برای شماره همراه وارد شده پیامک می‌شود.

تکیمل فرم ثبت نام

🔟 پس از دریافت سریال ثبت‌نام، مجدد به صفحه اصلی ثبت‌نام برگردید و سریال دریافتی را وارد کنید و سپس شماره سریال ۱۲ رقمی را وارد کنید.

1️⃣1️⃣ در این مرحله داوطلب باید عکس پرسنلی خود را با توجه به ضوابط مربوط به عکس بارگزاری نماید.

1️⃣2️⃣ داوطلبان با فرم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 را پر کنند. در انتها صفحه با کدرشته محل های انتخابی خود را وارد نمایند و پس از بررسی کامل همه اطلاعات وارد شده بر روی ادامه کلیک کنید. 

1️⃣3️⃣ پس از اتمام روند ثبت‌نام سیستم یک شماره پرونده 7 رقمی و کدپیگیری در اختیار شما قرار می دهد و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهداری نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱

پس از اتمام مراحل نام نویسی، در صورتی که در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید، باید با مدارک لازم جهت نام نویسی حضوری به واحد دانشگاه جامع علمی‌کاربردی مربوطه مراجعه کنید. در ادامه تمامی مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته آورده شده است.

مدارک لازم مشترک مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 

✅ فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهی نامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.

✅ فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای متقاضیانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می‌کنند.

✅ آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

✅ اصل شناسنامه و اصل کارت ملی همراه با کپی.

✅ 6 قطعه عکس 4*3 .

مدارک مقطع کاردانی

❌ گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک دیپلم الزامی است.

❌ داوطلبانی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل می‌باشد باید گواهی معدل دار خود را تحویل دانشگاه دهند.

مدارک مقطع کارشناسی

❌ داوطلبان برای ادامه تحصیل و ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱ در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته از دانشگاه و موسسه‌های آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشند.

مشاوره پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱

چنانچه قصد شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 را دارید، بایستی بدانید که آیا طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه علمی‌کاربردی شرایط شرکت را دارید و یا به اصطلاح واجد شرایط می باشید یا خیر.

در دفترچه راهنما ثبت‌نام، تمامی کدرشته محل ها گردآوری شده است و داوطلبان پیش از نام نویسی باید این دفترچه را به صورت کامل مطالعه و رشته انتخابی خود را استخراج کرده و در زمان نام نویسی آن را در فرم ثبت‌نام وارد کنند. 

برای اطلاع از شرایط ثبت‌نام و البته اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده باید دفترچه راهنما ثبت‌نام منتشر شده از سایت سازمان سنجش را به دقت مطالعه کنید.

شما متقاضیان عزیز می توانید برای دریافت پاسخ سوالاتتان و همینطور دریافت مشاوره در زمینه نام نویسی بدون کنکور علمی‌کاربردی و چینش الویت ها با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بوشهر 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بوشهر ۱۴۰۱ در چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله زمان دقیق نام نویسی بدون کنکور نیمسال اول و نیمسال دوم این دانشگاه را اعلام کرده ایم.

دانشگاه علمی‌کاربردی در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته هر ساله دانشجو می پذیرد

شرایط پذیرش و نام نویسی در دانشگاه علمی‌کاربردی چیست؟

در متن مقاله به بررسی کامل شرایط پذیرش در این دانشگاه پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره