دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ سایت سنجش sanjesh.org می باشد. طی سال های اخیر شاهد ارائه بسیاری از رشته‌ها به صورت بدون کنکور در دانشگاه‌های مختلف هستیم. دانشگاه علمی کاربردی همه رشته‌های خود را در مقطع کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (لیسانس) به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ارائه می دهد. تمامی متقاضیان بایستی برای تکمیل مراحل به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1403 مراجعه کنند. در واقع همان سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

مراحل ثبت‌نام از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ که همان سایت سازمان سنجش “ sanjesh.org ” می باشد. تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به پذیرش بدون آزمون دانشگاه های علمی‌کاربردی از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. داوطلبان پس از اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام ورودی مهر و بهمن ماه، می توانند در همان بازه زمانی از طریق لینک فعال نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

متقاضیان چنانچه طبق مندرجات دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واجد شرایط ثبت نام بودند، می توانند با آماده کردن مدارک ثبت نام، پرداخت هزینه ثبت نام علمی کاربردی و تکمیل فرم تقاضانامه با اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی ثبت نام خود را انجام دهند.

در میان کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه راهنما، داوطلبان فقط مجاز به انتخاب 20 کدرشته محل در فرم انتخاب رشته می باشند.

 

نحوه ثبت نام در سایت بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

تمامی داوطلبانی که واجد شرایط بوده و قصد شرکت در بدون کنکور دانشگاه های علمی‌کاربردی را در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دارند، می توانند طبق مراحل زیر در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 

ورود به سایت سازمان سنجش و لینک ثبت نام

1️⃣ به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سازمان سنجش) به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند .

برای ورود مستقیم به سایت سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ از منوی پایین صفحه بر روی گزینه دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

3️⃣ در منوی سمت راست بر روی گزینه ” ثبت نام ” کلیک کنید.

سایت بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

4️⃣ چنانچه در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باشیم، لینک های مربوط به ثبت نام در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فعال است. بنابراین متقاضیان مقطع کاردانی بایستی بر روی گزینه ” دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامعه علمی کاربردی سال تحصیلی 1403 ” و متقاضیان مقطع کارشناسی بایستی بر روی گزینه “ ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی 1403 “ کلیک نمایید.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

پرداخت هزینه

1️⃣ از طریق آدرس sanjesh.org وارد سامانه سنجش شوید.

2️⃣ از منوی پایین صفحه سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر روی گزینه دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت‌نام پذیرش دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال تحصیلی ۱۴۰۳ ” کلیک نمایید.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

4️⃣ گزینه خرید کارت اعتباری را از منوی دسترسی سریع انتخاب کنید.

5️⃣ اطلاعات خواسته شده در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ را تکمیل نمایید.

علمی کاربردی

6️⃣ اطلاعات را بررسی و تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال کرده و بر روی ادامه روند پرداخت در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1403 کلیک کنید.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

8️⃣ درصورتی که مراحل پرداخت هزینه ثبت نام علمی کاربردی 1403 را با موفقیت طی کرده باشید، در انتها سریال ثبت نام پرداخت به شما ارائه خواهد شد. درصورت عدم دریافت این سریال بایستی مراحل را مجدد تکرار کنید.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

8️⃣ درصورتی که مراحل پرداخت هزینه را با موفقیت طی کنید. در انتها سریال ثبت نام پرداخت به شما ارائه خواهد شد. درصورت عدم دریافت این سریال، لازم است مراحل را مجدد تکرار کنید.

 

تکمیل مراحل در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

9️⃣ در این مرحله راهنما سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در صورت داشتن عضویت از طریق کد ملی و رمز عبور وارد سایت شوید. در غیر این با کلیک بر روی گزینه ” ثبت نام کنید ” در پایین صحفه ابتدا عضو شوید.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

1️⃣0️⃣ جهت عضویت در سایت سازمان سنجش کد ملی و شماره تلفن و تاریخ تولد خود را به صورت صحیح واد کنید. برای انتخاب رمز عبور توجه داشته باشید رمز شما باید شامل اعداد، حروف بزرگ، حروف کوچک و کاراکتر ویژه باشد و فارسی نباشد.

سامانه

1️⃣1️⃣ بر روی گزینه ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی کلیک کنید.

1️⃣2️⃣در این مرحله سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشخصات هویتی خود را به صورت کامل وارد کنید.

1️⃣3️⃣ فایل عکس خود را مطالبق با استاندارد های لازم تعریف شده آپلود کنید.

1️⃣4️⃣ در این مرحله سایت بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اطلاع تحصیلی و کدسوابق تحصیلی خود را وارد کنید.

1️⃣5️⃣ در صورت داشتن سهمیه در این بخش وارد کنید. 

1️⃣6️⃣ لیست کد رشته محل های انتخابی خود را به ترتیب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی وارد کنید. 

1️⃣7️⃣ رسید ثبت نام خود را که منزله اتمام فرآیند مراحل ثبت نام می باشد را دریافت و ذخیره کنید.

 

ثبت نام بدون آزمون

دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دیگر دانشگاه‌ها از چند مزیت پررنگ برای داوطلبان برخوردار است که باعث استقبال از این دانشگاه شده است. دانشگاه های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در گروه های آموزشی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، کشاورزی و فرهنگ و هنر با تنوع رشته های بالا به صورت بدون آزمون اقدام به جذب دانشجو می نمایند.

از طرفی دیگر این دانشگاه‌ها پراکندگی خوبی در شهر دارند. انتخاب دانشگاه برای متقاضیان متناسب با محل زندگی راحت است، همینطور از شهریه‌های نسبتا پائینی نیز برخوردار می‌باشند.

متقاضیان رشته‌های مختلف در دانشگاه علمی‌کاربردی باید تمامی جزئیات و اخبار مربوطه را از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سنجش پیگیری نمایند. به طوری که در تاریخ ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول (ورودی مهرماه) و نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

تمامی داوطلبان می‌توانند پس از اعلام نتایج در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چنانچه بر اساس سوابق تحصیلی خود در مقاطع کاردانی و کارشناسی جزو اسامی پذیرفته شده بودند. برای تکمیل مراحل ثبت نام خود به سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی ” edu.uast.ac.ir ” مراجعه کنند و در واقع ثبت نام خود را قطعی نمایند.

 

سایت اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

پس از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج باشند. با توجه به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، اعلام نتایج نیز به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان می‌توانند در زمان مشخص نتایج را در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ مشاهده نمایند. برای مشاهده نتایج مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مشاوره سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1403

ثبت‌نام در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام در هر دو نیمسال به صورت اینترنتی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ می باشد. با انجام مراحل، ثبت نام شما ثبت و در زمان اعلام نتایج مشخص می‌گردد که در کدام یک از کدرشته محل‌های انتخابی‌تان پذیرفته شده‌اید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل، آماده پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه ثبت‌نام دانشگاه علمی‌کاربردی می باشند، همینطور چنانچه مایل باشید با ارائه اطلاعات خود می توانند ثبت نام شما را نیز انجام دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کدام سایت است؟

  سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” می باشد.

 2. آیا داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش، دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی‌کاربردی را نیز دریاقت کنند؟

  بله، البته برای آسودگی شما داوطلبان گرامی به محض انتشار این دفترچه در سایت مشاوره تحصیلی دانتل نیز قرار خواهد گرفت.

 3. آیا ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ورودی مهر و بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد؟

  در سال های گذشته ثبتنام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی نیمسال اول به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org صروت می گرفت ولی ثبت نام ورودی بهمن ماه معمولا به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫6 دیدگاه ها

  1. سلام تاکنون اطلاعیه ای در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مبنی بر آغاز نام نویسی اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره