بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردیدانشگاه های بدون آزمون

مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰  چیست؟ دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل اینکه تمامی رشته های خود را به صورت بدون آزمون در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ارائه می دهد، در میان متقاضیان مخصوصا شاغلین طرفداران خاص خود را دارد. متقاضیان جهت ورود به رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی، بایستی که تمامی جزئیات را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور پیگیری کنند و در زمان ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه ها، مراحل ثبت نام خود را طی کنند. یکی از مراحل ثبت نام ارسال مدارک و اطلاعات لازم می باشد که داوطلبان بایستی از این مدارک مطلع باشند و از پیش آماده کنند تا در طول ثبت نام خود با مشکلی مواجه نشوند. در ادامه مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 را نام برده ایم.

 

مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

تمامی داوطلبان بایستی که به منظور ثبت نام و درج کد رشته محل های انتخابی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای مقاطع کاردانی و کارشناسی، فرم مربوطه را تکمیل کنند که این امر نیازمند ارسال اطلاعات و مدارک متقاضی ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد که به منظور سهولت دسترسی به این اطلاعات لازم ما در این مقاله به این اطلاعات و مدارک اشاره کرده ایم.

 

اطلاعات فردی 

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی به اطلاعات فردی متقاضیان نیاز می باشد. این اطلاعات به شرح موارد زیر است:

✅ کد ملی و کد اتباع غیر ایرانی برای داوطلب غیر ایرانی

✅ ملیت

✅ دین و مذهب

✅ وضعیت جسمانی

✅ شماره تلفن ثابت و همراه داوطلب

✅ عکس 3 * 4 داوطلب که بایستی با مشخصات خاصی در سامانه بارگذاری شود.

✅ کد پستی محل سکونت داوطلب

✅ مدرکی که وضعیت نظام وظیفه برای داوطبان آقا را مشخص می کند.

 

اطلاعات شناسنامه ایی 

به برخی اطلاعات شناسنامه ای داوطلب جهت احراز هویت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی نیاز است. این اطلاعات شناسنامه ای به شرح موارد زیر می باشد:

نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه سال تولد سری و سریال شناسنامه

 

اطلاعات سوابق تحصیلی 

پذیرش تمامی متقاضیان در تمامی رشته ها در دانشگاه های علمی کاربردی به صورت بدون آزمون می باشد. بدون آزمون به معنای پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و در واقع معدل کتبی مقطع قبلی است. بنابراین در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 به برخی اطلاعات سوابق تحصیلی نیاز است که به شرح موارد زیر می باشد:

✅ عنوان و معدل کتبی مدرک دیپلم برای متقاصیان دوره کاردانی

✅ عنوان و معدل کتبی مدرک فوق دیپلم برای متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته

✅ تاریخ فارغ التحصیلی 

 

مدارک لازم ثبت نام حضوری دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، معمولا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در ورودی بهمن ماه به صورت حضوری و در محل دانشگاه ارائه دهنده انجام می گردد. بدین صورت که داوطلبان از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی می توانند از کد رشته محل های ارائه شده مطلع شوند و همراه با مدارک لازم به دانشگاه مراجعه نمایند.

بنابراین هم داوطلبانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان مهرماه هستند و هم داوطلبانی که جزو ثبت نامی های بهمن ماه هستند، بایستی برای تکمیل مراحل ثبت نام خود و صحت اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش، برخی مدارک را به صورت حضوری به دانشگاه علمی کاربردی محل قبولی خود تحویل دهند.

 

مدارک لازم ثبت نام حضوری

❌ رسید ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

❌ داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان نظام قدیم آموزش متوسطه هستند و متقاضی مقطع کاردانی (فوق دیپلم) می باشند، بایستی دیپلم كامل متوسطه و یا گواهی آن را با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل خود را در دست داشته باشند.

❌ داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان نظام جدید آموزش متوسطه هستند و  متقاضی مقطع کاردانی (فوق دیپلم) می باشند، بایستی دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل خود را در دست داشته باشند.

❌ داوطلبانی که متقاضی مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند، بایستی مدرک کاردانی خود را در دست داشته باشند.

❌ شش قطعه عکس 3 * 4 که به صورت تمام رخ و اصطلاحا جدید که در سال جاری گرفته شده باشد.

ا❌ صل و کپی شناسنامه داوطلب

❌ اصل و کپی کارت ملی داوطلب

❌ فارغ التحصیلانی که موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات نشده اند، بایستی فرم تائیدیه معدل داشته باشند.

❌ داوطلبان شاغل بایستی گواهی اشتغال به كار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل همراه با آخرین فیش حقوقی و آخرین حكم كارگزینی یا قرارداد معتبر انجام كار را در دست داشته باشند تا از سهمیه شاغلین برخوردار شوند. (داوطلبان شاغل علاوه بر این مدارک بایستی فرم سهمیه شاغلین را نیز تکمیل کنند و به همراه خود داشته باشند یعنی اصل کاربرگ 103 – گواهی اشتغال به کار)

❌ داوطلبان بایستی فرم تاییدیه معدل شامل اصل کاربرگ 103 به همراه داشته باشند.

❌ داوطلبان آقا بایستی مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص می کند نیز به همراه داشته باشند.

تمامی داوطلبانی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته شده اند، باید که به سامانه هم آوا علمی کاربردی مراجعه کنند و مجدد اطلاعات خود را در سامانه دانشجویی این دانشگاه نیز ثبت نمایند تا مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

مشاوره مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

چنانچه طبق توضیحاتی که پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ارائه کردیم، تمایل دارید جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کنید، می توانید با خیال راحت ثبت نام خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل بسپارید. کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های علمی کاربردی به چه مدارکی نیاز است؟

به مدارک تعیین شده جهت ثبت نام اینترنتی و حضوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی که در متن مقاله اشاره کرده ایم نیازمندیم.

متقاضیان چه زمانی می توانند مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را در سایت سازمان سنجش ارسال کنند؟

تمامی متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاریردی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود به سایت این سازمان مراجعه کنند و پس از پرداخت هزینه، اطلاعات و مدارک خود را در فرم های مربوطه وارد نمایند.

آیا داوطلبان آقا برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیاز به مدرک پایان خدمت دارند؟

خیر، طبق متن مقاله داوطلبان آقا بایستی مدرکی که نشان دهنده وضعیت نطام وظیفه آن ها شامل معافیت تحصیلی یا دائم و … باشد را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره