دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ چند هفته پس از مشخص شدن نتایج صورت می گیرد. داوطلبانی که نام آن ها در لیست اسامی پذیرفته‌‌شده در دانشگاه علمی کاربردی قرار دارد، باید برای ثبت‌نام حضوری در دانشگاه اقدام کنند. عدم اقدام برای ثبت‌نام حضوری به معنای انصراف از تحصیل می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با زمان و مدارک لازم برای ثبت نام قبول شدگان علمی کاربردی 1403 آشنا شویم.

 

ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

دانشگاه جامع علمی کاربردی در تمامی کدرشته‌ محل های ارائه‌ شده‌ در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کند. علاقه مندان به پذیرش در این دانشگاه‌ها، می توانند نسبت به ثبت‌نام و همینطور انتخاب رشته‌ مورد نظر خود اقدام نمایند.

متقاضیانی که اقدام به تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ می کنند، صرفا به عنوان دانشجوی پذیرفته‌‌شده‌ در این دانشگاه به شمار نمی روند. تمامی متقاضیان برای اطلاع از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود، بایستی منتظر اعلام شدن اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی باشند.

پس از اعلام نتایج داوطلبانی که در کدرشته محل انتخابی خود قبول شده اند باید در زمان مقرر با مراجعه به سایت این دانشگاه نسبت به ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ اقدام نمایند. 

 

زمان ثبت نام پذیرفته‌ شدگان علمی کاربردی 1403

نتایج علمی کاربردی، از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبانی که در موعد مقرر نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ اقدام کرده‌ باشند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی  sanjesh.org اقدام به دریافت نتایج نمایند. اینگونه می توانند از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود مطلع گردند. در ادامه جدول زمان بندی ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ را قرار داده ایم.

نیمسال تحصیلی زمان ثبت نام (نیمسال دوم)
اول – مهر مهر 1403
دوم – بهمن بهمن 1403

قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ حداکثر دو هفته پس از اعلام نتایج فرصت دارند تا اقدام به تکمیل مراحل ثبت‌نام خود نمایند. زمان ثبت‌نام در سال جدید هنوز مشخص نشده است. به محض اطلاع رسانی این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 کانال اخبار تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

تمدید مهلت ثبت‌نام جاماندگان

برخی از دانشجویان به دلایل مختلف موفق به ثبت‌نام در زمان تعیین شده نمی‌شوند و از ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1403 جا می‌مانند. معمولا مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود و جاماندگان می‌توانند با پیگیری سایت هم آوا از تمدید مهت ثبت‌نام مطلع شوند. 

چنانچه داوطلب در این مدت نیز موفق به ثبت نام نشد و یا به طور کلی مهلت نام نویسی تمدید نشد، باید برای ثبت نام در نیمسال دوم یعنی ترم بهمن اقدام کند. دانشگاه علمی کاربردی در دو ترم تحصیلی مهر و بهمن دانشجو پذیرش کرده و اقدام به ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان می‌نماید. 

 

مدارک لازم برای ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

پیش از ثبت نام اینترنتی در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی، لازم است از فرم ثبت نام یک برگه پرینت تهیه کنید و سپس همراه با مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنید.

لازم است اشاره کنیم که در صورتی که متقاضیان ابتدا پیش ثبت نام خود را در سایت هم آوا انجام ندهند و رسید ثبت‌نام خود را ارائه نکنند، مراحل ثبت‌نام حضوری آن ها نیز با مشکل مواجه می شود.

در ادامه به مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ را ارائه کرده ایم:

✅شش قطعه عکس 4*3

✅اصل شناسنامه

✅اصل‌ کارت ملی پذیرفته‌ شدگان علمی کاربردی

✅یکی از مدارک دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای ، كاردانش و نظری) یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) توسط متقاضیان مقطع کاردانی

✅تهیه یکی از مدارک فوق دیپلم و یا کاردانی برای متقاضیان پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته

✅فرم تاییدیه معدل شامل اصل کاربرگ شماره 103 

✅گواهی اشتغال به کار، مختص پذیرفته‌ شدگان سهمیه شاغل و یا کاربرگ شماره 101

✅مدرک تعیین وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان علمی کاربردی ۱۴۰۳ داوطلبان اتباع خارجی و غیر ایرانی به صورت حضوری می باشد. داوطلبان با مدارک لازم به صورت حضوری به واحد قبولی خود مراجعه نمایند.

 

سایت ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳

پذیرفته‌ شدگان علمی کاربردی ۱۴۰۳ پیش از مراجعه حضوری به دانشگاه محل قبولی، باید به سایت هم آوا مراجعه کنند و مراحل ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل نمایند.

سامانه هم آوا از سامانه های راه اندازی شده‌ برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی است. تمامی مراحل پیش ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1403 از طریق این سایت انجام می شود.

 

مراحل ثبت‌نام در سایت هم آوا

1️⃣ به سایت هم آوا به نشانی اینترنتی “edu.uast.ac.ir” مراجعه کنید. داوطلبان بر روی مقطع تحصیلی پذیرفته شده کلیک کنید.

ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی

برای ورود مستقیم به سایت هم آوا بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ اطلاعات خواسته‌ شده‌ شامل نام کاربردی و کلمه عبور را وارد کنید تا بتوانید وارد سامانه هم آوا شوید. نام کاربری شما کدملی و رمز عبور شماره شناسنامه داوطلب می باشد.

3️⃣ پس از ورود به بخش ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1403 باید اطلاعات فردی خود را که شامل اطلاعات شناسنامه ای و مشخصات سوابق تحصیلی است، وارد کنید. در درج اطلاعات دقت کافی را داشته باشید چراکه ممکن است امکان ویرایش دوباره آن ها وجود نداشته باشد. برخی اطلاعات از سایت سازمان سنجش وارد سایت هم آوا شده‌ است، در صورت مشاهده هرگونه مغایرت آن را اصلاح کنید.

4️⃣ عکس خود را آپلود نمایید. برای این کار بر روی گزینه “افزودن” کلیک نمایید و سپس یک عکس پرسنلی 4*3 خود را بارگذاری کنید.

5️⃣ در این مرحله باید یک کپی از کارت ملی، شناسنامه، مدرک مرتبط با نظام وظیفه داوطلبان آقا، عکس آخرین مدرک تحصیلی و… نیز در سایت ثبت گردد. 

6️⃣ پس از این مراحل ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ داوطلبان باید کاربرگ های 101، 103، 104 و 218 را تکمیل کرده‌ و در سایت بارگذاری کنند. البته تکمیل تمامی این کاربرگ ها برای داوطلبان الزامی نیست. هر داوطلب باید مطابق با شرایطی که در ادامه آورده‌ ایم، کاربرگ مربوط به خود را دریافت و تکمیل کند.

 1. کاربرگ 101: مختص داوطلبان با سهمیه شاغل دانشگاه علمی کاربردی
 2. کاربرگ 103: مختص دانشجویان ترم آخر مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با گواهینامه موقت
 3. کاربرگ 104: مختص داوطلبان با مشکل عدم تطابق سهمیه قبولی و نوع مدرک تحصیلی ثبت شده‌ برای آن ها در سایت هم آوا با اصل مدارک
 4. کاربرگ 218: مختص تمام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

 

مشاوره ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1403

در صورتی که داوطلبان به دلایل مختلفی شامل عدم اطلاع از زمان نام نویسی، کامل نبودن مدارک و… از ثبت‌نام در دانشگاه علمی کاربردی جا بمانند، می توانند نسبت به ثبت نام در نیمسال بعدی اقدام کنند.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، ابهاماتی پیرامون ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۳ برایتان وجود دارد، می توانید پاسخ سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دریافت کنید. برای دریافت مشاوره و پاسخ سوالات خود از طریق برقراری تماس با با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. زمان ثبت نام قبول شدگان دانشگاه علمی کاربردی چه تاریخی است؟

  پذیرفته‌ شدگان حداکثر باید تا دو هفته پس از اعلام نتایج نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی اقدام کنند.

 2. پبش ثبت نام پذیرفته‌ شدگان علمی کاربردی ۱۴۰۳ از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

  فرایند پیش ثبت نام از طریق سامانه هم آوا انجام می شود.

 3. مدارک لازم برای ثبت نام شامل چه مدارکی است؟

  شامل عکس، شناسنامه، کارت ملی، آخرین مدرک فارغ التحصیلی و … است.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

 1. علمی کاربردی دیماه ۱۴۰۱ تا ۱۸ اُمش آخرین مهلت ثبت نام بود و بین ۱۶ تا ۲۲ بهمن جوابش میاد رو سایت سنجش و بدون کنکور میشه وارد دانشگاه شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره