دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یکی از موارد مهمی است که داوطلبان باید از آن اطلاع کامل داشته باشند. ثبت نام بدون آزمون در رشته های بدون کنکور و در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی دو مرتبه در سال، به منظور جذب دانشجویان واجدالشرایط صورت می گیرد. متقاضیان بایستی با درنظر گرفتن زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، سعی کنند تمامی مراحل ثبت نام را متناسب با مقطع تحصیلی مورد نظرشان در سایت سازمان سنجش انجام دهند و تمامی تلاش خود را بکنند تا میزان اشتباهات را به حداقل برسانند. در ادامه به منظور راهنمایی متقاضیان اطلاعاتی پیرامون نحوه ثبت نام علمی بدون کنکور کاربردی ۱۴۰۲ ارائه کرده ایم.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۱۴۰۲

دانشگاه های علمی کاربردی به دلیل نکات قوت و پررنگی همچون شهریه نسبتا پایین، تنوع رشته بالا، پراکندگی خوبی در شهر، شرایط ویژه تحصیل شاغلین، ارائه تمامی رشته ها به صورت بدون کنکور و… از استقبال خوبی در میان متقاضیان برخوردار شده است.

به همین دلیل دو بار در سال یکبار برای ورودی نیمسال تحصیلی اول در مهرماه و یکبار برای ورودی نیمسال تحصیلی دوم در بهمن ماه، از میان علاقه مندان و واجدین شرایط دانشجو می پذیرد.  

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

هر ساله زمان ثبت نام در هر دو نیمسال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی از طرف سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده وارد سایت سنجش شده و پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته خود را انجام دهند. طبق اطلاعیه های سازمان سنجش ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت زیر می‌باشد. 

زمان ثبت نام مقطع کارشناسی  ۵ تا ۱۳ شهریور
زمان ثبت نام مقطع کاردانی ۷ تا ۱۳ شهریور

داوطلبان در بازه زمانی تعیین شده باید به سایت سنجش مراجعه کرده و با اطلاع کامل از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، انتخاب رشته خود را انجام دهند. شما می‌توانید برای ثبت نام و تکمیل فرم از مشاوران مجموعه دانتل کو کمک بگیرید. 

 

رشته های ارائه شده در ثبت نام علمی کاربردی 

همانطور که اشاره کردیم تنوع رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بالا است به طوری که تمامی رشته ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی در گروه های آموزشی به شرح موارد زیر ارائه می شود.

 • صنعت
 •  کشاورزی
 •  مدیریت و خدمات اجتماعی
 •  فرهنگ و هنر

پذیرش در تمامی گروه های آموزشی فوق به صورت بدون کنکور است به طوری که سوابق تحصیلی داوطلب در سنجش او تاثیرگذار خواهد بود. ثبت نام داوطلبان برای نیمسال اول معمولا به صورت اینترنتی و ثبت نام نیمسال دوم به صورت حضوری می باشد. داوطلبان باید در هر دو حالت مدارک لازم را تهیه کنند و با دقت و کسب آگاهی از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، مراحل ثبت نام را پشت سربگذارند تا در نهایت موفق به کسب نتیجه قبولی شوند.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

قبل از انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی باید حتما دفترچه ثبت نام را دانلود و مطالعه نمایید. تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته به طور کامل در دفترچه راهنما ذکر شده است. در این دفترچه اطلاعاتی همچون زمان، نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، شرایط و مدارک، هزینه و کد رشته محل ها درج شده است. 

دفترچه ثبت نام در سایت سنجش منتشر شده و داوطلبان در بازه زمانی تعیین شده می‌توانند آن را دانلود نمایند. عدم مطاعه دفترچه ممکن است مشکلاتی را در حین ثبت نام برای تان به وجود بیاورد پس به هیچ عنوان در مطالعه آن کوتاهی نکنید. به منظور سهولت کار برای شما داوطلبان گرامی در لینک دانلود دفترچه در این قسمت قرار گرفته است و شما می‌توانید به صورت مستقیم دفترچه را دانلود نمایید. 

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

چنانچه داوطلبان سعی کنند در وارد کردن اطلاعات خود در سامانه نهایت دقت را داشته باشند، امکان بروز خطا به حداقل می رسد که در این صورت ثبت نام داوطلب موفقیت آمیز خواهد بود.

تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی ۱۴۰۲ را دارند، می توانند طبق مراحل نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ادامه پیش بروند و سپس ثبت نام خود را در یکی از مقاطع تحصیلی کاردانی و یا کارشناسی در ترم تحصیلی مهر و بهمن ثبت کنند.

نیمسال اول

1️⃣ثبت نام نیمسال اول و در واقع ترم تحصیلی مهرماه، معمولا در سال های گذشته به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شد. بنابراین لازم است داوطلبان در زمان های اعلام شده از سوی این سازمان طبق مراحل زیر، روند ثبت نام خود را طی کنند و در نهایت الویت های خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند تا موفق به کسب قبولی گردند.

2️⃣ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. بنابراین شما بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید و سپس بر روی گزینه ” جامع علمی کاربردی ” کلیک نمایید.

3️⃣چنانچه قصد انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی را دارید بر روی لینک ” دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامعه علمی کاربردی سال تحصیلی ۱۴۰۲ ”  و چنانچه قصد انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی را دارید بر روی لینک ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۴۰۲ ”  کلیک نمایید.

لازم به ذکر است لینک های مربوطه در سایت سازمان سنجش در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فعال خواهد شد.

در این مرحله از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بایستی با خرید کارت اعتباری، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را بپردازید.

 

خرید کارت اعتباری 

4️⃣در این مرحله همانطور که گفتیم برای پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بایستی که کارت اعتباری تهیه کنید، بنابراین بر روی گزینه ” خرید کارت ” کلیک کنید.

5️⃣خرید کارت برای هر مقطع تحصیلی جداگانه انجام می شود. پس باید برای پرداخت هزینه، مقطع تحصیلی خود را مشخص کنید. برای این منظور در قسمت خرید کارت برای دوره کاردانی گزینه ” سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامعه علمی کاربردی سال تحصیلی ۱۴۰۲ ” و برای دوره کارشناسی گزینه ” سریال ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۴۰۲ ” را علامت بزنید و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

6️⃣با کلیک بر روی گزینه تایید، صفحه جدیدی ایجاد می شود که در این صفحه با کلیک بر روی گزینه ادامه روند پرداخت بایستی اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید و سپس شماره سریال 12 رقمی کارت خریداری را یادداشت نمایید.

انتخاب رشته

7️⃣برای دسترسی به فرم انتخاب رشته، مجدد به صفحه اول بازگردید و سپس ” شماره سریال 12 رقمی ” که در زمان خرید کارت دریافت کردید را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

8️⃣اطلاعات فردی و تحصیلی خود را به همراه 20 کد رشته محل که از دفترچه مقطع مورد نظرتان استخراج کرده اید را وارد کنید.

9️⃣در مرحله آخر از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چندین بار فرم خود را بررسی کنید و سپس گزینه ” تائید ” را انتخاب کنید. چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید، سیستم به شما یک شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی خواهد داد که از آن ها پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.

توجه

🔺پس از فعال شدن لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، راهنمای تصویری نیز به مطالب فوق اضافه خواهد شد.

🔺پس از یک بازه زمانی کوتاه، دانشگاه علمی کاربردی نتایج را از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می کند که پذیرفته شدگان می توانند برای تکمیل مراحل ثبت نام خود به سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی ” edu.uast.ac.ir ” مراجعه کنند.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ | نیمسال دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال دوم و ترم تحصیلی بهمن ماه، در واقع با عنوان تکمیل ظرفیت نیمسال اول انجام می شود. این مرحله معمولا به صورت حضوری انجام می شود اما در صورت اینترنتی بودن بودن ثب نام متقاضیان می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی خود را انجام دهند.

1️⃣به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و بر روی گزینه ” جامع علمی کاربردی ” کلیک نمایید.

2️⃣دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۱۴۰۲ را در مقطع کاردانی و یا کارشناسی مورد نظرتان دانلود کنید.

3️⃣تمامی مندرجات دفترچه شامل شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و مدارک لازم و لیست کد رشته محل های ارائه شده را به دقت مطالعه کنید.

4️⃣مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را طبق مندرجات دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مربوطه آماده کنید.  

5️⃣طبق مر‌احل گفته شده کارت اعتباری تهیه کرده و هزینه ثبت نام را بپردازید.  

6️⃣در این مرحله از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فرم پیش نویس ثبت نام را تکمیل کنید و سپس به واحد دانشگاهی مورد نظرتان مراجعه نمایید.

7️⃣مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید و سپس رسید ثبت نام را دریافت نمایید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان برای ثبت نام در سامانه باید اطلاعات را وارد نمایند و مدارکی را ارائه دهند. ناقص بودن مدارک مشکلات جدی را در ثبت نام داوطلب به وجود می‌آورد و حتی ممکن است باعث لغو قبولی شود. مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر هستند. 

✅کارت ملی و شناسنامه

✅کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان

✅آخرین مدرک تحصیلی که برای مقطع کاردانی، دیپلم و برای مقطع کارشناسی، کاردانی می‌باشد.

✅شش قطعه عکس ۴*۳

✅کپی صفحه اول دفترچه بیمه

✅تاییدیه معدل برای افرادی که هنوز مدرک خود را دریافت نکرده‌اند.

✅آخرین فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار برای داوطلبان شاغل

 

مشاوره ثبت نام علمی کاربردی ۱۴۰۲

پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی در تمامی رشته ها و در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی شما عریزان صورت می گیرد، بنابراین معدل مقطع قبلی در قبولی شما تاثیرگذار خواهد بود. همچنین کسب اطلاع از نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیز می‌تواند قبولی شما را تحت تاثیر قرار دهد. 

برای دریافت مشاوره پیرامون شرایط و مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و همینطور دریافت پاسخ سوالاتتان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانتل کو تماس بگیرید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو می توانند ثبت نام شما را نیز به صورت اینترنتی و با کم ترین خطا انجام دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از طریق چه سایتی انجام می شود؟

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود.

 2. نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش چگونه است؟

  به نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در متن مقاله اشاره کردیم که داوطلبان می توانند مطابق با مراحل گفته شده پیش رفته و ثبت نام خود را انجام دهند.

 3. متقاضیان در چه تاریخ هایی می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی اقدام کنند؟

  تاریخ دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از سوی سازمان سنجش مشخص شده و در متن آورده شده است. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره