بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردیدانشگاه های بدون آزمون

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ کدام اند؟ دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های فعال در کشور است که مدرک آن از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می‌شود. این دانشگاه دو بار در سال (مهر و بهمن ماه) در مقطع کاردانی ناپیوسته بر اساس معدل مقطع دیپلم و در مقطع کارشناسی ناپیوسته بر اساس معدل دوره کاردانی دانشجو می پذیرد. علاقه مندان برای ثبت نام در این دانشگاه بایستی که از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 مطلع بوده و آن ها را داشته باشند.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

تمامی متقاضیان واجد شرایط می توانند در زمان هایی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، نسبت به ثبت نام علمی کاربردی مدنظر خود اقدام نمایند. اما همانطور که دقت کردید متقاضیان بایستی که واجد شرایط شرکت در انتخاب رشته علمی کاربردی باشتد که در ادامه به این شرایط اشاره کرده ایم.

 

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

مهم ترین شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ به شرح موارد زیر است:

✅ متقاضیان بایستی به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی معتقد باشند.

✅ به جمهوری اسلامی ایران معتقد و پایبند بوده و هیچ گونه دشمنی و کینه توزی  یا این نظام نداشته باشند.

✅ به احکام عملی دین اسلام عمل نمایند.

✅ رشته انتخابی داوطلب متناسب با وضعیت جسمانی او باشد.

✅ سابقه و اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشند.

✅ کارهای غیر اخلاقی در طول دوران شغل و تحصیل خود نداشته باشند.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ به شرح موارد زیر است:

❌ ملاک و معیار سنجش داوطلبان در پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، معدل داوطلب در مقطع قبلی است.

❌ متقاضیانی که قصد شرکت در دوره کاردانی ناپیوسته را دارند، بایستی دارای مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم و یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری و یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش باشند.

❌ متقاضیانی که قصد شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته را دارند، بایستی دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.

❌ دسته ای از متقاضیان که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند نیز مجاز به شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند.

❌ چنانچه داوطلبی رشته ای را به صورت غیر مرتبط با رشته فارغ التحصیلی خود انتخاب کند، ملزم به گذراندن دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده می باشد.

❌ داوطلبان آقا بایستی که شرایط مربوط به نظام وظیفه را داشته باشند به طوری که یا دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت باشند.

❌ در پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون در دانشگاه های علمی کاربردی سهمیه های شاغلین، متقاضیان بومی و ایثارگر اعمال می گردد.

 

شرایط پذیرش شاغلین

در بند آخر شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ به این موضوع اشاره کردیم که در پذیرش علاقه مندان بر اساس معدل، سهمیه شاغلین نیز اعمال می شود.

طبق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیداوطلب شاغل دارای یک تعریف مشخصی می باشد که به دارندگان این تعریف عنوان شاغل اطلاق می شود.

طبق دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، داوطلب شاغل به داوطلبی گفته می شود که در زمان ثبت نام علمی کاربردیدر دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی مشغول به کار و فعالیت بوده و همینطور زمینه کار و فعالیتی که در آن در حال کار است، مرتبط با رشته انتخابی در دانشگاه علمی کاربردی نیز باشد.

بنابراین طبق این توضیح دسته ای از متقاضیان که دارای این شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ هستند، می توانند از سهمیه‌ شاغلین در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی استفاده کنند و شانس قبولی خود را افزایش دهند و البته از مزیت برگزاری کلاس ها برای این دسته از افراد در روزهای آخر هفته نیز برخوردار شوند.

 

تحصیل در دو رشته به طور همزمان

داوطلبانی که در دانشگاهی دیگر مشغول به تحصیل می‌باشند و به طور همزمان قصد تحصیل در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی را دارند، مجاز به ثبت نام نمی‌باشند. همینطور امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد. 

 

مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

اگر طبق شرایطی که از ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی نام بردیم، شما متقاضی عزیز ورود به این دانشگاه ها واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ هستید، می توانید از طریق سایت سنجش در زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی در ورودی مهر و بهمن ماه، دفترچه مربوطه را دانلود و تمامی مندرجات آن را به دقت مطالعه کنید.

پس از مطالعه دفترچه و استخراج کد رشته محل های مورد علاقه تان، می توانید مجدد از طریق سایت سنجش با پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ ، ثبت نام خود را تکمیل کنید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و می توانند با راهنمایی شما در کم ترین زمان ثبت نام شما را در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ انجام دهند. کافی است از طریق شماره مندرج در این مقاله تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون آزمون است؟

بله،ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل قبلی داوطلبان می باشد.

متقاضیان در چه تاریخی می توانند نسبت به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند؟

سازمان سنجش هنوز تاریخ دقیقی را مشخص نکرده است. به محض مشخص شدن تاریخ ثبت نام در این مقاله منتشر خواهد شد. یپش بینی می شود که این بازه زمانی برای نیمسال اول در شهریور ماه و برای نیمسال دوم در نیمه دی ماه باشد.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به چه صورتی انجام می شود؟

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ برای ورودی نیمسال اول مهر ماه به صورت اینترنتی و برای ورودی های بهمن ماه به صورت حضوری انجام می شد. البته در سال 99 به دلیل شرایط کرونایی به صورت اینترنتی انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره