دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ کدام اند؟ دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های فعال در کشور است که مدرک آن از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می‌شود. این دانشگاه دو بار در سال (مهر و بهمن ماه) در مقطع کاردانی ناپیوسته بر اساس معدل مقطع دیپلم و در مقطع کارشناسی ناپیوسته بر اساس معدل دوره کاردانی دانشجو می پذیرد. علاقه مندان برای ثبت‌نام در این دانشگاه بایستی که از شرایط ثبت نام بذون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مطلع باشند.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

تمامی متقاضیان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 می توانند در زمان هایی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، نسبت به نام نویسی دانشگاه مدنظر خود اقدام نمایند. اما همانطور که دقت کردید، متقاضیان باید واجد شرایط شرکت در انتخاب‌رشته علمی‌کاربردی باشند. در ادامه به این شرایط اشاره کرده‌ایم.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

مهم ترین شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱ به شرح موارد زیر است:

✅ متقاضیان بایستی به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی معتقد باشند.

✅ به جمهوری اسلامی ایران معتقد و پایبند بوده و هیچ گونه دشمنی و کینه توزی یا این نظام نداشته باشند.

✅ به احکام عملی دین اسلام عمل نمایند.

✅ رشته انتخابی داوطلب متناسب با وضعیت جسمانی او باشد.

✅سابقه و اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشند.

✅کارهای غیر اخلاقی در طول دوران شغل و تحصیل خود نداشته باشند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

مهم ترین شرایط اختصاصی دانشگاه علمی کاربردی 1401 به شرح موارد زیر است:

❌ ملاک و معیار سنجش داوطلبان در پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی‌کاربردی، معدل داوطلب در مقطع قبلی است.

❌ متقاضیانی که قصد شرکت در دوره کاردانی ناپیوسته را دارند، بایستی دارای مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم و یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری و یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش باشند.

❌ متقاضیانی که قصد شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته را دارند، بایستی دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.

❌ دسته ای از متقاضیان که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند نیز مجاز به شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند.

❌ چنانچه داوطلبی رشته ای را به صورت غیر مرتبط با رشته فارغ التحصیلی خود انتخاب کند، ملزم به گذراندن دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده می باشد.

❌ داوطلبان آقا بایستی که شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مربوط به نظام وظیفه را داشته باشند به طوری که یا دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت باشند.

❌ در پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون در دانشگاه های علمی کاربردی سهمیه های شاغلین، متقاضیان بومی و ایثارگر اعمال می گردد.

❌طلاب حوزه علمیه فارغ التحصیل سطح یک در مقطع کاردانی و طلاب فارغ التحصیل سطح دو می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت‌نام کنند.

شرایط پذیرش شاغلین

در بند آخر شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 به این موضوع اشاره کردیم که در پذیرش علاقه مندان بر اساس معدل، سهمیه شاغلین نیز اعمال می شود. طبق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی داوطلب شاغل دارای یک تعریف مشخصی می باشد که به دارندگان این تعریف عنوان شاغل اطلاق می شود.

طبق دفترچه راهنمای ثبت‌نام، داوطلب شاغل به داوطلبی گفته می شود که در زمان ثبت نام علمی کاربردی ۱۴۰۱ در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی مشغول به کار و فعالیت بوده و همینطور زمینه کار و فعالیتی که در آن در حال کار است، مرتبط با رشته انتخابی در دانشگاه علمی‌کاربردی نیز باشد.

بنابراین طبق این توضیح دسته ای از متقاضیان که واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 هستند، می توانند از سهمیه‌ شاغلین دانشگاه علمی‌کاربردی استفاده کنند و شانس قبولی خود را افزایش دهند و البته از مزیت برگزاری کلاس ها برای این دسته از افراد در روزهای آخر هفته نیز برخوردار شوند.

درصورت پذیرش با استفاده از سهمیه شاغلین مشخص شود که داوطلب رشته پذیرفته شده مرتبط با شغل داوطلب نمی‌باشد. قبولی وی لغو و اجازه ادامه تحصیل را نخواهد داشت.

شرایط پذیرش اتباع خارجی

اتباع خارجی مقیم ایران باید دارای شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 زیر باشند:

🔵داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اقامت

🔵دارا کارت آمایش معتبر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور

🔵دفترچه پناهندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران

🔵کارت اقامت ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

🔵کارت هویت ویژه اتباع خارجی غیر ایرانی

🔵ارائه روادید اقامت تحصیلی حداقل اعتبار تا پایان نمیسال تحصیلی 

داوطلبان اتباع خارجی اجازه ادامه تحصیل در رشته های خاص دارای تعهد نمی باشند.

تحصیل همزمان دو رشته دانگاه علمی کاربردی

داوطلبانی که در دانشگاهی دیگر مشغول به تحصیل می‌باشند. به طور همزمان قصد تحصیل در یکی از رشته‌های دانشگاه علمی‌کاربردی را دارند. می توانند رشته دوم را در دوره های غیر حضوری تحصیل کنند.

مشاوره شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 می توانند از طریق سایت سنجش در زمان نام‌نویسی بدون آمون در ورودی مهر و بهمن ماه، دفترچه مربوطه را دانلود و تمامی مندرجات آن را به دقت مطالعه نمایند.

پس از مطالعه دفترچه و استخراج کدرشته محل‌های مورد علاقه‌تان، می توانید مجدد از طریق سایت سنجش با پرداخت هزینه ثبت‌نام، نام نویسی خود را تکمیل کنید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و می توانند با راهنمایی شما در کم ترین زمان، نام نویسی شما را در دانشگاه علمی‌کاربردی 1401 انجام دهند. کافی است از طریق شماره مندرج در این مقاله تماس حاصل بفرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بدون کنکور علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه علمی‌کاربردی به صورت بدون آزمون است؟

بله،ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی و معدل قبلی داوطلبان می باشد.

متقاضیان در چه تاریخی می توانند نسبت به نام نویسی در دانشگاه علمی‌کاربردی اقدام نمایند؟

سازمان سنجش هنوز تاریخ دقیقی را مشخص نکرده است. به محض مشخص شدن تاریخ ثبت‌نام در این مقاله منتشر خواهد شد.

نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی به چه صورتی انجام می شود؟

ثبت‌نام برای ورودی نیمسال اول مهر ماه برای ورودی های بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام می شود.

یک دیدگاه

  1. باسلام ببخشید من متقاضی دارای اقامت از طرف جامعه المصطفی هستم و برای اخذ شناسنامه از طریق پدر روحانی اقدام کردم آیا میتوانم روادید و پاسپورتم را تحصیلی نکنم؟ در این صورت امکان پذیرش،برای من وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره