دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ چند روز پس از اتمام مهلت نام نویسی از طریق سایت سنجش منتشذ می شد. دانشگاه علمی کاربردی هر ساله در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، به صورت بدون آزمون از طریق سایت سازمان سنجش، در دو نیمسال تحصیلی ارائه می دهد تا واجدین شرایط نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. پس از اتمام مرحله ثبت نام، متقاضیان به دنبال زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هستند، تا مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. در ادامه به زمان اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 پرداخته ایم.

 

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲

دانشگاه های علمی کاربردی، هرساله به منظور جذب دانشجو در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه رشته های بدون آزمون را ارائه می دهد که به دلیل برخورداری این دانشگاه از امکانات ویژه برای شاغلین از متقاضیان بالایی برخوردار است.

پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل مقطع قبلی هر داوطلب می باشد. بنابراین داوطلبان در زمان ثبت نام، پس از وارد کردن اطلاعات خود بایستی که فرم انتخاب رشته را نیز در حداکثر 20 کد رشته محل تکمیل کنند. زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ معمولا در اواسط مهر ماه می باشد. در جدول زیر زمان دقیق را اعلام کرده اید.

نیمسال اول
مقطع تحصیلی زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی
کاردانی  در روز های آینده
کارشناسی ناپیوسته 22 مهر 1402
نیمسال دوم
مقطع تحصیلی زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی
کاردانی  اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته اعلام نشده

برای تکمیل کد رشته محل های دانشگاه جامع علمی کاربردی، داوطلبان باید از میان لیست کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کاردانی و یا کارشناسی، کد رشته محل های مورد علاقه خود را استخراج کرده و بر اساس الویت برای خود بچینند.

پس از بررسی الویت های متقاضیان با توجه به معدل مقطع قبولی آن ها، نتیجه به صورت یکپارچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

 

تاریخ اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دوبار در سال یکبار برای ترم تحصیلی مهرماه و یکبار نیز برای ترم تحصیلی بهمن ماه در زمان های مشخصی که‌ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، انجام می شود. در ادامه به زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ در این دو نیمسال اشاره کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ | نیمسال اول

مقطع کاردانی پیوسته

با توجه به اینکه زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی پیوسته ۱۴۰۲ منتشر نشده است، پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته نتیجه این دوره ” کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی مهرماه ” در اواخر شهریور ماه در اختیار داوطلبان قرار گیرد، البته در سال گذشته به دلیل تعویق های بسیار در اوایل آبان ماه منتشر شد.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی نیمسال اول مهر 1402 مقطع کاردانی تا کنون اعلام نشده است.

 

کارشناسی ناپیوسته

نتایج مقطع کارشناسی نیز هنوز منتشر نشده است، اما برای این مقطع نیز پیش بینی می کنیم که نتیجه این دوه ” مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی مهرماه  ” در اوایل آبان ماه از طریق سایت سنجش منتشر گردد.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی نیمسال اول مهر 1402 مقطع کارشناسی ناپیوسته در 22 مهر ماه می باشد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون ” اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول ” برای مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی اطلاعیه ای منتشر نکرده است. به محض دریافت اخبار جدید، زمان دقیق اعلام نتیجه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول (ورودی مهرماه) برای مقاطع کاردانی و کارشناسی را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ | نیمسال دوم

مقطع کاردانی پیوسته

طبق رویه سال های گذشته نتیجه دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن ماه ” مدتی پس از تکمیل بازه زمانی ثبت نام یعنی در اوایل اسفندماه اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی نیمسال دوم بهمن 1402 مقطع کاردانی تا کنون اعلام نشده است.

مقطع کارشناسی ناپیوسته

نتیجه دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی مهرماه  نیز همانند دوره کاردانی معمولا در اوایل اسفندماه اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی نیمسال دوم بهمن 1402 مقطع کارشناسی ناپیوسته تا کنون اعلام نشده است.

 

نحوه مشاهده نتایج 

برای ثبت نام پذیرفته‌ شدگان دانشگاه علمی کاربردی می توانید طبق مراحل زیر پیش رفته و نتایج خود را در هر نیمسال تحصیلی و هر مقطعی که ثبت نام کرده اید، دریافت کنید.

لازم است اشاره کنیم که در برخی از دانشگاه های علمی کاربردی خصوصا در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه، نتایج از طریق دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

  • مرحله اول: نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی از طربق سایت سازمان سنجش منتشر می شود، بنابراین به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.
  • مرحله دوم: از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” جامع علمی کاربردی ” کلیک نمایید.

علمی کاربردی

  • مرحله سوم: برای دریافت نتایج دوره کاردانی بر روی گزینه ” اعلام نتیجه دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی ( مهرماه  یا بهمن ماه ) ” و برای دریافت نتایج دوره کارشناسی بر روی گزینه ” اعلام نتیجه دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی (مهرماه  یا بهمن ماه) ” کلیک کنید.

نتایج دانشگاه علمی کاربردی

این لینک ها در زمان اعلام نتیجه دانشگاه علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال خواهد شد.

  • مرحله چهارم: در این مرحله سامانه برای دریافت نتایج، دو کادر که‌ شامل دو روش جستجو می باشد را برای شما نمایش می دهد. در روش اول شما به شمار پرونده، شماره شناسنامه خود نیاز دارید و در روش دوم به نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد خود نیاز دارید که پس از وارد کردن اطلاعاتتان به همراه عبارت امنیتی در یکی از این کادر ها می توانید نتیجه را رویت کنید.

شماره سریال

توجه

چنانچه به شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از روش دوم و با وارد کردن اطلاعات فردی تان نتیجه را مشاهده کنید، اما از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور نیز شماره پرونده قابل بازیابی می باشد.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

چنانچه علاقه مند مند به ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی می باشید، برای تکمیل مراحل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شما متقاضیان گرامی بایستی که از تاریخ های ثبت نام مطلع باشید و سپس با مطالعه دفترچه های منتشر شده از سوی سازمان سنجش الویت های خود را انتخاب و در سامانه ثبت نمایید.

چنانچه پس از فعال شدن لینک دریافت نتایج، برای دریافت نتیجه خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با مشکل مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و با ارائه اطلاعات خود به کارشناسان ما، نتیجه خود را دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج دانشگاه علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا نتیجه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت جدا از یکدیگر منتشر می شود؟

بله، زمان اعلام نتیجه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت مجزا از یکدیگر در بازه های زمانی متفاوت انجام می شود.

متقاضیان برای دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، بایستی به چه سایتی مراجعه نمایند؟

داوطلبان برای دریافت نتیجه بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

نتیجه نیمسال اول دانشگاه های علمی کاربردی در چه تاریخی منتشر می شود؟

تاریخ دقیق اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از سوی سازمان سنجش منتشر نگردیده است، اما به زمان تقریبی در متن مقاله اشاره کرده‌ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره