تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

سامانه ثبت نام تیزهوشان 1400 – 1401 | سایت ثبت نام و اعلام نتایج azmoon.medu.ir

سازمان ملی پرورش استعداد درخشان هرسال برای شناسایی استعدادهای برتر از میان دانش آموزان با استعداد در مقاطع مختلف، اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. برای این منظور این سازمان هر ساله آزمونی را نیز برگزار می‌کند که شرکت در این آزمون نیازمند این است که داوطلبان در زمان‌های مقرر و تعیین شده از سوی سمپاد، اقدام به ثبت نام در سایت  “ azmoon.medue.ir ”  کنند. در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان و اعلام نتایج 1400 – 14001 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

سامانه ثبت نام تیزهوشان azmoon.medu.ir | سایت ثبت نام تیزهوشان 1400

همانطورکه اشاره کردیم ورود به مدارس تیزهوشان در دو مقطع در طول تحصیل داوطلبان امکان پذیر است. دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس تیزهوشان را دارند می‌توانند یک بار در مقطع ششم و یکبار در مقطع نهم، در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 کلیک کنید.

ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم، در یک زمان مشخص و تعیین شده انجام می‌شود اما در دو سایت مجزا داوطلبان هر مقطع بایستی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بنابراین داوطلبان واجد شرایط که قصد ورود به مدارس تیزهوشان دهم را دارند بایستی به سایت ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم به آدرس اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند. برای در یافت کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

دانش آموزان در این سایت می‌توانند علاوه بر تکمیل فرم اولیه ثبت نام خود، هزینه ثبت نام تیزهوشان را نیز پرداخت کنند و رسید نهایی پرداخت مبلغ مربوطه را نیز دریافت کنند و همینطور دریافت دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ، دریافت کارت ورود به جلسه، نتیجه نهایی آزمون و اعتراض به نتایج نیز از طریق این سایت انجام می‌شود.

بخوانید: بخشنامه آزمون تیزهوشان 1400

 

نحوه ورود به سامانه ثبت نام تیزهوشان 1400 azmoon.medu.ir

تمامی دانش آموزان که تصمیم بر شرکت در آزمون تیزهوشان در سال آینده دارند، ابتدا بایستی از نحوه ورود به سایت azmoon.medue.ir اطلاع داشته باشند و به کمک کد ملی خود و رمز ورود همگام خود که بایستی از مدرسه محل تحصیل و یا بخش فناوری اطلاعات سازمان آموزش و پرورش منطقه خود دریافت کرده اند، وارد پروفایل خود شوند و روند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

بخوانید: زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

 

ششم به هفتم

 • مرحله اول: داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بایستی به درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند.

سات-ثبت-نام-تیزهوشان

 • مرحله دوم: برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه هفتم ” کلیک کنند.

 

نهم به دهم

 • مرحله اول: داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی به درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند.

سات-ثبت-نام-تیزهوشان

 • مرحله دوم: برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه دهم ” کلیک کنند.

 

نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام تیزهوشان 1400 azmoon.medu.ir | سامانه ثبت نام

تمامی داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان مقطع نهم به دهم، طبق مراحل زیر پیش بروند.

 • مرحله اول: داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی به درگاه ورود به آزمون‌های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی “ azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند.

سات-ثبت-نام-تیزهوشان

 • مرحله دوم: برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه دهم ” کلیک کنند.

سایت-ورود-تیزهوشان

 • مرحله سوم: در قسمت های مربوطه ” کد ملی ” و “ رمز ورود همگام ” خود را وارد نمایید.
 • مرحله چهارم: در صفحه جدید، یک کادر برایتان نمایش داده می‌شود که بابستی “ نقش خود ” و ” نام سازمان ” که همان نام مدرسه شماست را انتخاب و وارد کنید.
 • مرحله پنجم: پس از ورود به صفحه جدید، شرایط ثبت نام در این آزمون برایتان نمایش داده می‌شود که بایستی تمامی آنها را مطالعه کنید و سپس پس از اعلام موافقت، بر روی گزینه “ ذخیره و بعدی ” کلیک نمایید.
 • مرحله ششم: این مرحله، مرحله تکمیل اطلاعات عمومی می‌باشد که داوطلبان بایستی به تکمیل اطلاعاتی شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، نام پدر و کد ملی بپردازند.
 • مرحله هفتم: این مرحله، مرحله تکمیل اطلاعات مربوط به مدرسه تیزهوشان می‌باشد که داوطلبان بایستی به تکمیل اطلاعاتی شامل رشته مورد تقاضا، استان موردتقاضا، شهرستان و سه الویت خود بین دبیرستان های موردنظر بپردازند.
 • مرحله هشتم: درنهایت نیز بایستی هزینه مربوط به آزمون تیزهوشان نهم به دهم را پرداخت نمایید و ثبت نام خود را قطعی کنید.

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم با هفتم نیز مشابه با آزمون نهم به دهم انجام می‌شود کافی است دانش آموزان به سمپاد هفتم مراجعه کنند.

 

اعلام نتایج در سایت ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان azmoon.medu.ir 

همانطور که گفته شد، نتایج نهایی پذیرفته شدگان از طریق سایت ” azmoon.medue.ir ” اعلام می‌شود و چنانچه داوطلبان در آزمون تیزهوشان ثبت نام کردند و پس از شرکت در جلسه آزمون منتظر اعلام نتایج هستند، می‌توانند از طریق طی مراحل زیر نتایج خود را دریافت کنند.

 • مرحله اول: داوطلبان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی به درگاه ورود به آزمون‌های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند.
 • مرحله دوم: برای دریافت نتایج ششم به هفتم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه هفتم ” و دریافت نتایج نهم به دهم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه دهم ” و برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان هشتم بایستی بر روی گزینه “ سمپاد پایه هشتم ” کلیک کنند.
 • مرحله سوم: در قسمت های مربوطه ” کد ملی ” و ” رمز ورود همگام ” خود را وارد نمایید.
 • مرحله چهارم: در صفحه جدید، یک کادر برایتان نمایش داده می‌شود که بابستی ” نقش خود ” و ” نام سازمان ” که همان نام مدرسه شماست را انتخاب و وارد کنید.
 • مرحله پنجم: چنانچه در آزمون پذیرفته شده باشید، با عبارت ” پذیرفته شده ” و چنانچه رد شده باشید با عبارت ” عدم پذیرش ” مواجه خواهید شد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: ویرایش ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

لازم به ذکر است دانش آموزانی که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، هیچ مدرسه ای را جزو اولویت های خود انتخاب نکرده اند، با عبارت ” عدم انتخاب ” مواجه خواهند شد.

درحال حاضر سامانه اعلام نتایج فعال نیست؛ به محض فعال شدن این قسمت این مقاله با راهنمای تصویری بروز رسانی خواهد شد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا