مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

سایت ثبت نام تیزهوشان pada.medu.ir

سایت ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 برای آزمون های ششم به هفتم و نهم به دهم، سایت پادا pada.medu.ir می باشد. هر ساله آزمون های تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برگزار می‌شود. ثبت نام در هر یک از این دو آزمون به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. در سال های گذشته دانش آموزان متقاضی آزمون ششم به هفتم به hoosh.medu.ir و نهم به دهم باید به سایت azmoon.medu.ir مراجعه می کردند، اما از این دوره، مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان برای هر دو پایه از طریق سایت پادا انجام می شود. در ادامه به جزئیات بیشتری از سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 – 1403 پرداخته‌ ایم.

سایت ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

فرآیند نام نویسی در آزمون مدارس تیزهوشان، به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا صورت می‌گیرد. داوطلبان در هر یک از پایه‌های مذکور، ابتدا باید به سایت ثبت نام تیزهوشان مراجعه کنند. سپس اقدام به دریافت دفترچه ثبت نام نمایند تا ضمن اطلاع از شرایط و مدارک لازم، اقدامات لازم جهت نام نویسی در این آزمون را نیز انجام دهند. 

معرفی سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان pada.medu.ir

با توجه به تغییراتی که در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان اعمال شده‌ است، متقاضیان برای نام نویسی در این آزمون باید به سایت پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir مراجعه کنند. بر خلاف سال های گذشته که ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت azmoon.medu.ir و ششم به هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir انجام می شد، امسال ثبت نام هر دو پایه از طریق سایت پادا صورت می گیرد.

توصیه می کنیم حتما پس از اطلاع از نحوه نام نویسی در سایت ثبت نام تیزهوشان پادا مقاله راهنما زیر را که به بررسی تمامی شرایط و قوانین لازم برای شرکت در این آزمون را شرح داده ایم را مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام تیزهوشان 

شما عزیزان می توانید در مهلت های اعلام شده‌ که معمولا در فرردین ماه است، به سایت ثبت نام تیزهوشان پادا مراجعه کنید و پس از درج کردن اطلاعات خواسته‌ شده‌، وارد پنل کاربری خود شوید. سپس بعد از تکمیل فرم ثبت نام تیزهوشان و پرداخت هزینه، این روند را تکمیل نمایید.

البته لازم است اشاره کنیم که دیگر مراحل آزمون تیزهوشان شامل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نیز از طریق سایت پادا صورت می گیرد و در پایان نیز متقاضیان می توانند از طریق این سامانه نتایج آزمون تیزهوشان خود را دریافت کنند.

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان پادا

در ادامه نحوه ثبت نام تیزهوشان را به صورت تصویری شرح خواهیم داد.

1️⃣ به سایت پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ پس از ورود به صفحه اصلی بر روی گزینه ” آموزشی ” کلیک نمایید.

سایت ثبت نام تیزهوشان

3️⃣ از میان گزینه های نمایش داده‌ شده‌، بر روی گزینه “آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” کلیک نمایید.

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان

4️⃣ پس از وارد کردن مشخصات وارد شده‌ شامل “نام کاربری” و “رمز عبور” به همراه کد امنیتی، در نهایت بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

5️⃣ در پایان می توانید با ورود به پنل کاربردی خود، فرم تقاضانامه ثبت نام در آزمون تیزهوشان را تکمیل نمایید و با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان این مرحله را به اتمام برسانید.

لینک ثبت نام آزمون در بازه های زمانی اعلام‌ شده‌، در سایت پادا فعال می‌ شود. تمامی متقاضیان می توانند از طریق آن مراحل ثبت نام خود را طی کنند. در سال گذشته، متقاضیان توانستند در فروردین ماه برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان اقدام کنند. درصورتی که زمان ثبت نام از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان پادا مشخص گردد، تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سایت اعلام نتایج تیزهوشان 

داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت می کنند، می توانند مجدد با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان پادا pada.medu.ir  نتیجه خود را دریافت کنند.

در دوره قبل نتایج آزمون تیزهوشان برای پایه های تحصیلی هفتم و دهم در اوایل مرداد ماه اعلام شد. تا کنون زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403 از سوی سمپاد اعلام نشده است. البته در صورت اطلاع رسانی در این قسمت اعلام خواهیم کرد. متقاضیان در بازه های زمانی اعلام شده‌ می توانند به مدارس تیزهوشان مراجعه کنند و نتایج خود را مشاهده نمایند. داوطلبانی که با عدم قبولی در این آزمون مواجه هستند، می توانند کارنامه های خود را نیز از طریق سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پادا دریافت کنند.

راهنما دریافت نتایج

اگر در جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم حضور داشته اید، می توانید برای دریافت مشاهده نتایج خود به سایت ثبت نام تیزهوشان پادا ” pada.medu.ir ” مراجعه کنید و اقدام به دریافت نتایج قبولی و یا عدم قبولی خود نمایید.

1️⃣ به سایت پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنید.

سایت ثبت نام تیزهوشان

2️⃣ پس از ورود به صفحه اصلی از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” اعلام نتایج تیزهوشان” کلیک نمایید.

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان

3️⃣ در این مرحله “نام کاربری” و “کلمه عبور” را در کادر های مشخص شده‌ وارد کنید. نام کاربردی همان کد ملی دانش آموز است اما رمز پادا برای هر دانش آموز به صورت متفاوت تعریف شده‌ است.

سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

4️⃣ پس از وارد کردن اطلاعات لازم در سایت ثبت نام تیزهوشان، می توانید در ستون ” وضعیت قبولی ” نتایج را مشاهده کنید. در صورتی نام دانش آموز در میان اسامی پذیرفته‌ شدگان باشد، در قسمت محل پذیرش، نشانی مدارس تیزهوشان پذیرفته‌ شده‌ درج‌ می گردد.

داوطلبان یک تا دو روز پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان می توانند در صورتی که به نتایج بدست آمده اعتراض دارند، درخواست خود را ثبت کنند. فرم درخواست تجدید نظر آزمون تیزهوشان در مواقعی که داوطلب به مواردی شامل اشتباه در محاسبه نمره، عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها، مطابقت نداشت اولویت‌های ثبت شده در کارنامه و … دارد، در سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان موجود می باشد.

مشاوره سایت ثبت نام تیزهوشان pada.medu.ir

دانش آموزان برای نام نویسی در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به رمز ورود پادا نیاز دارند. شما عزیزان می توانید برای دریافت رمز ورود همگام به مدرسه و یا سازمان آموزش و پرورش منطقه و بخش فناوری اطلاعات مراجعه نمایید. 

تنها راه دریافت رمز ورود همگام، به صورت حضوری است و هیچ راه الکترونیکی و یا غیرحضوری برای آن در نظر گرفته‌ نشده‌‌ است. شما عزیزان در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، سوالاتی پیرامون نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان دارید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید.

چنانچه پیرامون سامانه ثبت نام تیزهوشان پادا و نحوه اعتراض سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام تیزهوشان  1402 – 1403می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 کدام است؟

سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم سامانه پادا می باشد.

نتایج آزمون ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نیز از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد؟

بله، تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون، بایستی جهت دریافت نتایج آزمون تیزهوشان به سایت آموزش و پرورش به نشانی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنند.

لینک ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 در سایت پادا چه زمانی فعال می شود؟

لینک ثبت نام تیزهوشان در سامانه پادای دانش آموزی، احتمالا در فرودین ماه فعال گردد.

‫7 دیدگاه ها

  1. سلام من معدل سال هشتم رو به جای ۱۹/۹۸ وارد کردم ۱۹/۹۵ و خب گزینه ویرایش نداره.
    الان ثبت نامم نمی کنن یعنی؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره