تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شامل عکس و اطلاعات فردی می باشد. ثبت نام آزمون تیزهوشان هرسال در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می‌گیرد و دانش آموزان واجد شرایط می‌بایست در زمان تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به سایت معرفی شده مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند. دانش آموزان باید در زمان ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ در سایت، اطلاعات لازم را نیز به سامانه ارائه دهند. در غیراینصورت ثبت نام آنها باطل خواهد شد. در ادامه مدارک و اطلاعات لازم و مورد نیاز برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 را معرفی کرده ایم. 

ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 آغاز شد.

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

برای شرکت در هریک از آزمون ها متقاضیان ابتدا باید در سامانه، ثبت نام اینترنتی انجام دهند. مدارک ثبت نام تیزهوشان را در این سایت آپلود و بارگذاری کنند. در جدول زیر لیستی از مدارک لازم برای ثبت نام آزمون را شرح داده ایم و در ادامه مدارک لازم برای نام نویسی در هر پایه را به صورت کامل ذکر کرده ایم.

تاریخ تولد دانش آموز شماره شناسنامه پدر محل صدور شناسنامه پدر دین و ملیت
نوع و کد مدرسه محل تحصیل نام و کد استان محل تحصیل کنونی نشانی دقیق منزل عکس 4*3 دانش آموز
تلفن ثابت و تلفن همراه پست الکترونیکی معدل کل سالانه معدل نوبت اول

آزمون تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود و ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق سایت استعداد درخشان و یا سایت همگام hamgam.medu.ir انجام می شود و داوطلبان برای در زمان ثبت نام باید به این سایت ها مراجعه کنند. 

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

1️⃣ تکمیل فرم ثبت نامی در سایت تیزهوشان

2️⃣ اسکن عکس 3*4 و بارگذاری آن با فرمت jpg . در سایت ثبت نام تیزهوشان (عکس با پس زمینه سفید و جدید باشد)

3️⃣ پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ -۱۴۰۲

در صورت انجام کامل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم، سامانه به داوطلبان کدی تحت عنوان کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان در اختیار می گذارد که در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

1️⃣ تکمیل فرم ثبت نامی در سایت تیزهوشان

2️⃣ اسکن عکس 3*4 و بارگذاری آن با فرمت jpg . در سایت ثبت نام تیزهوشان ( عکس با پس زمینه سفید و جدید باشد )

3️⃣ پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ -۱۴۰۲

در صورت انجام کامل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم، سامانه به داوطلبان کدی تحت عنوان کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان در اختیار می گذارد که در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

مشخصات و حجم عکس ارسالی تیزهوشان

تنها مدارک تیزهوشان برای ثبت نام در آزمون 1401 – 1402 ، عکس دانش آموز است. باقی موارد باید در فرم ثبت نام درج شوند. مشخصات عکس ارسالی باید به شرح زیر باشد:

✅ فرمت jpg

✅ زمینه سفید

✅ مربوط به سال جاری دانش آموز

✅ حداکثر حجم 70 کیلوبایت

✅ ارتفاع حداکثر 400 و حداقل 300 پیکسل 

✅ عرض حداکثر 300 و حداقل 200 پیکسل 

✅ بدون اثر مهر، منگنه و تاخوردگی

درصورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام دانش آموز باطل خواهد شد. پس حتما عکس دانش آموز را با مشخصاتی که گفته شد، در بخش تعیین شده فرم مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان بارگذاری کنید.

هزینه نام نویسی در آزمون

سال گذشته هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان، 30 هزار تومان بوده است که امسال کمی افزایش خواهد داشت. پس از تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک ثبت نام تیزهوشان ، وارد صفحه پرداخت هزینه می‌شوید. باید با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم اینترنتی است، مبلغ درخواستی را پرداخت کنید. پس ار پایان مراحل ثبت نام و واریز هزینه، کد پیگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان به شما ارائه داده می‌شود. عدم دریافت کدپیگیری، به معنای ناقص بودن ثبت نام است.

مشاوره ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم هرسال از اواخر بهمن ماه آغاز و تا اوایل اسفندماه نیز فرایند ثبت نام ادامه دار است. بر خلاف سال های گذشته امسال نیز پیش بینی می‌شود که همانند پارسال به دلیل شیوع کرونا در فروردین ماه آغاز شود. دانش آموزان حدود 1 هفته الی 10 روز فرصت دارند نسبت به نام نویسی و بارگذاری مدارک لازم ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در سایت ثبت نام تیزهوشان اقدام نمایند.  

برای ثبت نام آزمون هریک از پایه های ششم به هفتم یا نهم به دهم، دفترچه ای منتشر می‌شود. در این دفترچه تمام شرایط ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان در سامانه توضیح داده شده است. به دانش آموزان و والدین توصیه می‌شود پیش از اقدام به ثبت نام، ابتدا دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ را مطالعه نموده و سپس با واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان کنند. قابل ذکر است که در صورت پرداخت هزینه و انصراف از شرکت در آزمون، مبلغ واریزی عودت داده نخواهد شد.

در صورت هرگونه ابهام در زمینه زمان و نحوه ثبت نام تیزهوشان 1401 – 1402 کافیست با شماره موجود با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره