مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل عکس و اطلاعات فردی می باشد. ثبت نام آزمون تیزهوشان هرسال در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می‌گیرد. دانش آموزان واجد شرایط می‌بایست در زمان تعیین شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به سایت معرفی شده مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند. دانش آموزان باید در زمان ثبت نام تیزهوشان در سایت، اطلاعات لازم را نیز به سامانه ارائه دهند. در غیراینصورت ثبت نام آنها باطل خواهد شد. در ادامه مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 را معرفی کرده ایم. 

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای شرکت در هریک از آزمون ها متقاضیان ابتدا باید در سامانه، ثبت نام اینترنتی انجام دهند. مدارک ثبت نام تیزهوشان را در این سایت آپلود و بارگذاری کنند. در ادامه مدارک لازم برای نام نویسی در هر پایه را به صورت کامل ذکر کرده ایم.

  • تاریخ تولد دانش آموز
  • عکس 4*3 دانش آموز
  • شماره شناسنامه و محل صدور شناسنامه پدر
  • دین و ملیت
  • نوع و کد مدرسه محل تحصیل
  • نام و کد استان محل تحصیل کنونی
  • معدل کل سالانه
  • نشانی دقیق منزل و معدل نوبت اول
  • تلفن ثابت و تلفن همراه و پست الکترونیکی

آزمون تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود. ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق سایت پادا انجام می‌گیرد و داوطلبان برای نام نویسی باید به این سامانه مراجعه نمایند. در مقاله زیر راهنما کامل نام نویسی اعم شرایط و زمان و نحوه شرکت در آزمون را شرح داده‌ایم. برای مطالعه این مقاله بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

1️⃣ تکمیل فرم ثبت نامی در سایت تیزهوشان

2️⃣ اسکن عکس 3*4 و بارگذاری آن با فرمت jpg . در سایت ثبت نام تیزهوشان (عکس با پس زمینه سفید و جدید باشد)

3️⃣ پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در صورت انجام کامل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم، سامانه به داوطلبان کدی تحت عنوان کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان در اختیار می گذارد که در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

1️⃣ تکمیل فرم ثبت نامی در سایت تیزهوشان

2️⃣ اسکن عکس 3*4 و بارگذاری آن با فرمت jpg . در سایت ثبت نام تیزهوشان ( عکس با پس زمینه سفید و جدید باشد )

3️⃣ پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

در صورت انجام کامل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم، سامانه به داوطلبان کدی تحت عنوان کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان در اختیار می گذارد که در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

مشخصات و حجم عکس ارسالی تیزهوشان

تنها مدارک تیزهوشان ثبت نام در آزمون ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ عکس دانش آموز است. باقی موارد باید در فرم ثبت نام درج شوند. مشخصات عکس ارسالی باید به شرح زیر باشد:

✅فرمت jpg

✅زمینه سفید

✅در سال جاری عکس گرفته شده باشد

✅حداکثر حجم 70 کیلوبایت

✅ارتفاع حداکثر 400 و حداقل 300 پیکسل 

✅عرض حداکثر 300 و حداقل 200 پیکسل 

✅بدون اثر مهر، منگنه و تاخوردگی

درصورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام دانش آموز باطل خواهد شد. پس حتما عکس دانش آموز را با مشخصاتی که گفته شد، در بخش تعیین شده فرم مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان بارگذاری کنید.

پرداخت هزینه نام نویسی در آزمون

سال گذشته هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان، 40 هزار تومان بوده است که امسال کمی افزایش خواهد داشت. پس از تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک ثبت نام تیزهوشان ، وارد صفحه پرداخت هزینه می‌شوید. باید با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم اینترنتی است، مبلغ درخواستی را پرداخت کنید. پس از پایان مراحل ثبت نام و واریز هزینه، کد پیگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان به شما ارائه می‌شود. عدم دریافت کدپیگیری، به معنای ناقص بودن ثبت نام است.

درصورت پرداخت هزینه و انصراف از شرکت در آزمون، مبلغ واریزی عودت داده نخواهد شد.

مشاوره مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم هرسال از اواخر بهمن ماه آغاز و تا اوایل اسفندماه نیز فرایند ثبت نام ادامه دار است. بر خلاف سال های گذشته امسال نیز پیش بینی می‌شود که همانند پارسال به دلیل شیوع کرونا در فروردین ماه آغاز شود. دانش آموزان حدود 1 هفته الی 10 روز فرصت دارند نسبت به نام نویسی و بارگذاری مدارک لازم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 – 1403 در سایت ثبت نام تیزهوشان اقدام نمایند.

برای ثبت نام آزمون هریک از پایه های ششم به هفتم یا نهم به دهم، دفترچه ای منتشر می‌شود. در این دفترچه تمام شرایط و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان در سامانه توضیح داده شده است. به دانش آموزان و والدین توصیه می‌شود پیش از اقدام به ثبت نام، ابتدا دفترچه ثبت نام تیزهوشان را مطالعه نموده و سپس با واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان کنند. 

در صورت هرگونه ابهام در زمینه زمان و نحوه ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 کافیست با شماره موجود با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

در متن مقاله مدارک لازم نام نویسی در آزمون را شرح داده ایم.

عکس داوطلب باید دارای چه شرایطی باشد؟

داوطلبان باید عکس گرفته شده سال جاری را با فرمت jpg در سایت بارگزاری کنند.

زمان ثبت نام در آزمون چه تاریخی می باشد؟

مهلت نام نویسی در آزمون معمولا در فروردین ماه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره