تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در مقاطع تحصیلی ششم و نهم اطلاع رسانی می گردد. دسته ای از دانش آموزان که علاقه مند به تحصیل در مقاطع هفتم و دهم در مدارس تیزهوشان هستند، در صورتی می توانند در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت کنند که  واجد الشرایط باشند. با توجه به اهمییت این موضوع در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 ارائه کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ کلیک کنید. 

ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 آغاز شد.

شرایط ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

هر ساله آزمون تیزهوشان به صورت هماهنگ کشوری برای ورود دانش آموزان به مقاطع تحصیلی هفتم و دهم برگزار می گردد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات پیرامون جزئیات شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان دفترچه راهنمای نام نویسی در این آزمون را دریافت و مطالعه کنند. 

از مواردی که در دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان در مقاطع تحصیلی هفتم و دهم درج شده است، می توان به شرایط نام نویسی اشاره کرد. از مهم ترین موارد شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم داشتن تابعیت ایرانی می باشد، اما ثبت نام دانش آموزانی که جزو اتباع خارجی هستند، نیز با شرایط خاصی امکان پذیر است.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 را دارند بایستی که توجه داشته باشند در زمان ثبت نام تیزهوشان 1401 ثبت نام کنند، این آزمون صرفا یک آزمون هوش است که برای شرکت در آن داوطلبان لازم است دارای شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم زیر باشند:  

✅ دانش آموز بایستی که در حال تحصیل در مقطع ششم باشد.

✅ کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس مقطع پنجم و ششم برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم الزامی است.

✅ اگر دانش آموزی در تمامی دروس مقطع پنجم و ششم به جز یک درس مقیاس خیلی خوب کسب کرده باشد، اما در آن یک درس فقط مقیاس خوب کسب کرده باشد، مجاز به ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم خواهد بود.  

شرایط پذیرش تیزهوشان ششم به هفتم 

متقاضیان در صورتی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم پذیرش می شوند که بتوانند در آزمون هوشی که برگزار می گردد، حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند.

نکته ای که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم حائز اهمیت است، این است که داوطلبان دارای شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم مجاز هستند مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه را مطابق محل سکونت و با توجه به ناحیه آموزش و پرورش محل زندگی خود انتخاب نمایند.

بدین صورت که دانش آموز موظف است از میان مدرسه های تیزهوشانی که در محل زندگی او واقع است، سه مدرسه را انتخاب کند و متناسب با فاکتورهای خود الویت بندی کند. در غیر اینصورت الویت‌های انتخابی دانش آموز بررسی نخواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 را دارند بایستی علاوه بر داشتن تابعیت ایرانی دارای شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ زیر نیز باشند:

✅ دانش آموز بایستی که در حال تحصیل در مقطع نهم باشد.

✅ نام نویسی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم دارای شرط معدل است و داوطلب باید دارای حداقل معدل 19 در پایه هشتم باشد.

✅ دانش آموزان در حال تحصیل در مقطع نهم مدرسه تیزهوشان در صورتی که دارای معدل 16 باشند، می توانند بدون شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 _ 1402 وارد مقطع دهم این مدارس شوند.

شرایط پذیرش تیزهوشان نهم به دهم

✅ مبنای سنجش و پذیرش مدارس تیزهوشان نهم به دهم، آزمونی است که برگزار می شود و معدل دانش آموز تاثیری در قبولی داوطلب ندارد. داوطلبان بایستی که موفق به کسب نمره لازم در این آزمون شوند. دانش آموزان در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم می توانند از ظرفیت مدارس انتخابی خود اطلاع یابند.

✅ همانند آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز موظف هستند در زمان ثبت نام الویت های خود حداکثر 3 مدرسه تیزهوشان را از میان مدارس تیزهوشان دوره دوم متوسطه مطابق محل سکونت و ناحیه آموزش و پرورش محل زندگی شان انتخاب کنند.

✅ دانش آموزان پایه نهم واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 صرفا مجاز به انتخاب فقط یک رشته تحصیلی از میان رشته های علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی می باشند و پذیرش در این رشته ها بسته به معدل و هدایت تحصیلی دانش آموز می باشد.

✅ دانش آموزانی که متقاضی تغییر رشته می باشند اجازه تغییر رشته در سال اول دوره دوم متوسطه نمی باشند. البته دانش آموزان باید حداقل نمره لازم برای رشته مورد نظر را کسب کنند. 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان برای دو قلو ها ( همزاد ) ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو هم جنس یا غیر هم جنس) در ازمون تیزهوشان 1401 و پذیریش یکی از آنها، دیگری با استفاده از ضوابط زیر می تواند از ضوابط و شرایط ثبت نام تیزهوشان برای دو قلو ها (پذیریش مازاد بر ظرفیت پیش یبنی شده) استفاده نماید: 

1️⃣ برای دوقلو (همزاد) غیر هم جنس ، کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از اولینت های انتخابی (در هر رشته تحصیلی مورد تقاضا) ضروری است. 

2️⃣ برای همزاد های هم جنس ، علاوه بر یکسان بودن اولیت های مدارس انتخابی و ترتیب آنها، کسب حداقل هشتاد درصد نفر آخر پذیرفته شده در هر یک از اولیت های انتخابی ضرورت دارد. 

3️⃣ استفاده دانش آموزان دوقلو یا همزاد هم جنس به معنی قبولی آنان در یک مدرسه یکسان و واحد نیست. بلکه ممکن است هر یک از همزاد ها در مدرسه ای جداگانه پذیرفته شوند. 

4️⃣ استفاده از تسهیلات ذکر شده در ضوابط ثبت نام دو قلوها بستگی به یکسان بودن رشته تحصیلی انتخابی آنان (هم جنس و غیر هم جنس) ندارد. 

مشاوره شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان می توانند در زمان ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ جهت نام نویسی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به سایت سنجش هوش با آدرس الکترونیکی “ hoosh.medu.ir ” و تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم به درگاه ورودی آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند. برای ورود به سایت ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید. 

چنانچه پیرامون نام نویسی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید و بدون خارج شدن از منزل از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شامل چه شرایطی می باشد؟

علاقه مندان به ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 بایستی در تمام دروس مقطع پنجم و ششم، مقیاس خیلی خوب را کسب کنند. البته اگر فقط در یک درس مقیاس خوب کنند نیز مشکلی نخواهد داشت.

آیا متقاضیان جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم باستی دارای شرایط خاصی باشند؟

بله، در متن این مقاله به شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اشاره کرده ایم.

آیا معدل در ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ تاثیر گذار است؟

بله، داوطلبان جهت شرکت آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 بایستی که دارای حداقل معدل 19 در مقطع هشتم باشند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره