ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir می باشد. تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ را دارند باید توجه داشته باشند که یکی از شرایط ثبت نام در این آزمون ارائه مدرک دیپلم و زیرنمرات دوره تحصیل می‌باشد. این کد برای داوطلبان نظام قدیم و سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام جدید شامل ریزنمرات و عملکرد تحصیلی داوطلبان است که باید هنگام ثبت نام کنکور در سازمان سنجش ثبت شود. داوطلبان برای دسترسی به این کد، بایستی به سایت سامانه جمع اوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها مراجعه کنند. به همین منظور در ادامه این مقاله به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir

تمامی داوطلبانی که در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، فنی و حرفه ای و کاردانش مدرک دیپلم خود و همینطور در رشته‌های نظری مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده اند؛ یک پرونده سوابق تحصیلی شامل معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات درس‌های مرتبط هر رشته دارند.

برای شرکت در کنکور سراسری، سازمان سنجش برای تفکیک دانش آموزان و قرار گیری آنها در زیرگروه‌های مربوطه نیاز به اخذ کد سوابق تحصیلی آنها دارد تا داوطلبان در هر کنکور آزمایشی که شرکت می‌کنند دروس مرتبط با آن را گذرانده باشند پس منظور از سوابق تحصیلی توضیحات فوق می‌باشد.

حال برای جلوگیری از وارد کردن دستی نمرات و کم کردن احتمال بروز خطا سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها ایجاد شده است که همان طور که مشخص است اقدام به جمع آوری اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان می‌کند.

این سامانه در جهت تسهیل روند ثبت نام، از طریق سایت دریافت کد سوابق تحصیلی نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” این سوابق تحصیلی را با ارائه یک کد و با عنوان کد سوابق تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد که تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری، می‌توانند فقط با وارد کردن این کد، سوابق تحصیلی خود را در اختیار سازمان سنجش، قرار بدهند.

دانش آموزان مشمول

دانش آموزانی که دارای مدرک دیپلم در رشته‌های شاخه‌های نظری هستند و در سال 84 و بعد از آن فارغ التحصیل شده اند و همینطور دانش آموزان همین رشته ها که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد کسب کرده اند، می‌توانند کد خود را از سایت کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.

دانش آموزان با مدرک دیپلم تطبیقی از مدارس غیرایرانی خارج از کشور دارای کد سوابق تحصیلی نیستند.

داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را رشته‌های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش گرفته اند و مایل به شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 ، هستند می‌توانند از سایت مربوطه، کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند همینطور داوطلبان نظام جدید نیز با توجه به حذف دوره پیش دانشگاهی از نظام آموزشی، فقط باید کد سوابق دیپلم خود را دریافت کنند.

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی | زمان مراجعه

همانطورکه گفته شد، کاربرد کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در زمان ثبت نام کنکور سراسری می‌باشد که باید پیش از شروع این فرایند، داوطلبان نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 اگر طبق روال سال‌های گذشته باشد معمولا در دهه سوم بهمن ماه اغاز می‌شود، داوطلبان می‌توانند در این بازه زمانی نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و درج آن در فرم ثبت نامی خود اقدام کنند.

داوطلبان پایه دوازدهم و در واقع دانش آموزان نظام جدید نیز باید در زمانی که مدرسه محل تحصیلشان اعلام کرد، طبق مراحل اخذ این کد به سایت مربوطه مراجعه و کد دیپلم خود را دریافت کنند.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت dipcode.medu.ir

تمامی داوطلبان برای دریافت کد خود باید طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان باید به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ در صفحه ایجاد شده، پس از خواندن متن نمایش داده شده بایستی طبق تصویر زیر بر روی گزینه ” برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید ” کلیک نمایند.

مشاهده-سوابق-و-دریافت-کد-سوابق-تحصیلی

3️⃣ در صفحه پیش رو که طبق تصویر زیر می باشد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را در بخش های تعیین شده وارد کنند و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنند.

در قسمت کد مقطع با پنج گزینه شامل مقطع متوسطه، مقطع پیش دانشگاهی، مقطع متوسط دوم، مقطع فنی و حرفه ای و مقطع کار و دانش مواجه هستید که باید بر اساس نوع دیپلم و مدرک خود یکی را برگزینید.

داوطلبانی که مایل به اخذ کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود هستند، توجه داشته باشند ابتدا یک بار مقطع خود را دیپلم وارد کنند و کد دیپلم خود را دریافت کنند و سپس دوباره وارد سایت شده و این بار برای مقطع پیش دانشگاهی اقدام کنند.

سوابق-تحصیلی-دیپلم

برای مشاوره در زمینه سوابق تحصیلی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره