انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری

کانال تلگرام تحصیلی     

کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ پس از اتمام مراحل نام نویسی در این آزمون، در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. متقاضیان در دیگر مراحل کنکور سراسری شامل دریافت نتایج‌اولیه، انتخاب‌رشته و … جهت پیگیری هر یک از مراحل، به کدپیگیری ثبت نام خود نیاز خواهند داشت. در صورتی که کد رهگیری ثبت نام کنکور سراسری را دریافت نکرده‌اید و یا فراموش کرده‌اید، می‌توانید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آن را دریافت کنید. در ادامه اطلاعات تکمیلی پیرامون کد پیگیری‌ ثبت نام کنکور سراسری 1402 آورده‌شده‌ است.

 

کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

هر ساله ثبت نام در کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود. داوطلبانی که قصد دارند در کنکور سراسری شرکت کنند، باید به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

برای تکمیل مراحل ثبت نام کنکور، متقاضیان باید برخی اطلاعات فردی و شناسنامه‌ای و تحصیلی خود را وارد کنند. چنانچه متقاضیان مراحل تکمیل اطلاعات خود را با موفقیت در سایت سنجش به پایان برسانند، سازمان سنجش کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ را در اختیار آن ها قرار می‌‌دهد. 

متقاضیان در دیگر مراحل ثبت‌ نام نیز به این کد پیگیری نیاز خواهند داشت تا بتوانند نتایج‌اولیه خود را مشاهده کنند و یا در مرحله انتخاب‌رشته شرکت کرده و در نهایت نیز نتایج‌نهایی خود را دریافت کنند. بنابرین داوطلبان باید پس از دریافت کد پیگیری سازمان سنجش آن را نزد خود نگه دارند. در صورتی که کد پیگیری ثبت نام کنکور برای شما نمایش داده نشود، احتمالا باید مجدد مراحل نام‌نویسی خود را طی کنید.

در صورت عدم دسترسی به کد رهگیری کنکور سراسری شما می‌توانید مجدد برای دریافت آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید.

بخوانید: ثبت نام کنکور

 

اهمیت دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سازمان سنجش

کد پیگیری ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ به هر یک از داوطلبان در زمان تکمیل مراحل نام نویسی، اختصاص پیدا می کند. در واقع دریافت کد پیگیری سازمان سنجش به این معنی است که متقاضیان مراحل نام نویسی خود را به درستی پشت سر گذاشته‌اند. 

متقاضیان باید پس از دریافت کد رهگیری ثبت نام آزمون سراسری، آن را فراموش نکنند و برای ورود به مراحل بعد آن را در اختیار داشته باشند. اما ممکن است داوطلبان کد رهگیری ثبت نام کنکور سراسری را از سایت سنجش دریافت کرده باشند، اما مدتی بعد آن را فراموش کرده باشد. در این صورت داوطلب نمی‌تواند در دیگر مراحل وارد سایت سنجش شود.

خوشبختانه سازمان سنجش با پیش بینی این موضوع، زمینه‌ای را فراهم کرده است که داوطلبانی که به کد رهگیری خود دسترسی ندارند، بتوانند مجدد برای دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

 

نحوه دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور 1402

دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی انجام می‌شود. 

1️⃣وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید. بر روی گزینه ” ورود به سیستم پاسخگویی ”  سایت کلیک کنید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

2️⃣ بر روی گزینه ” ورود به سیستم پاسخگویی ” از منوی سمت چپ سایت کلیک کنید.

کد پیگیری سازمان سنجش

3️⃣ در صفحه جدید، بر روی گزینه سبز رنگ در سمت چپ سایت تحت عنوان ” ورود به سامانه ” کلیک کنید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

4️⃣ برای ورود به سامانه در یافت کد پیگری ثبت نام کنکور باید اطلاعات خواسته‌شده شامل ” پست الکترونیک “، “ رمز عبور ” و “ کد ملی ” خود را وارد کنید تا وارد سامانه شوید. (این اطلاعات پس از تکمیل مراحل عضویت در سامانه در اختیار شما قرار می‌گیرد.)

کد رهگیری ثبت نام کنکور

5️⃣ در صفحه ایجاد‌شده، بر روی گزینه ” درخواست جدید ” کلیک کنید.

6️⃣ سال و نوع آزمون خود را از میان موارد موجود در سامانه انتخاب کنید. در نهایت نیز بر روی گزینه ” جستجو ” کلیک کنید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

7️⃣ در صورتی که در میان گزینه‌های نمایش داده‌شده، بازیابی کد رهگیری نمایش داده شود، بر روی آن کلیک کنید. در صفحه جدید ایجاد شده، می‌توانید اطلاعات خود را مشاهده کنید.

کد رهگیری ثبت نام کنکور

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

نحوه عضویت در سامانه

مراحل گفته شده مختص به کسانی که است که از قبل مراحل عضویت در سامانه را طی کرده باشند. چنانچه در سامانه دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ عضو نشده اید می توانید از طریق راهنما زیر عضو شوید.

1️⃣وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید. بر روی گزینه ” سیستم پاسخگویی ” از منوی سمت چپ سایت کلیک کنید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

2️⃣ بر روی گزینه ” ورود به سیستم پاسخگویی ” از منوی سمت چپ سایت کلیک کنید.

کد پیگیری سازمان سنجش

3️⃣ برای تکمیل مراحل دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش، بر روی گزینه ” عضویت در سامانه ” کلیک نمایید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

4️⃣ اطلاعات خواسته‌شده شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن همراه . پست الکترونیکی را وارد کنید. در نهایت نیز لازم است کد امنیتی نمایش داده‌شده را وارد نمایید.

کد پیگیری ثبت نام کنکور

5️⃣ در صورتی که در این مرحله اطلاعات درست را وارد کنید، نام کاربری و رمز عبور به شماره تماس و یا ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود و می‌توانید از آن برای ورود به سامانه استفاده کنید.

 

مشاوره کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان باید در زمان نام نویسی اطلاعات خود را به صورت صحیح و کامل در سایت سنجش وارد کنند. اما هرساله شاهد هستیم که برخی داوطلبان اطلاعات خود به صورت اشتباه وارد می کنند. این دسته از داوطلبان برای ویرایش فرم ثبت نام نیاز به شماره پرونده و کدرهگیری که از طریق سایت سنجش در اخیتار قرار می گیرد می توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند. با توجه به اهمیت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری داوطلبان حتما این کد را یادداشت و حفظ نمایند.

در راهنما بالا به شرح مراحل گام به گام به دریافت کدرهگیری ثبت نام سازمان سنجش پرداختیم. در صورتی که در زمینه نحوه دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ با مشکلی مواجه هستید، می‌توانید اینکار را به عهده کارشناسان تحصیلی دانتل بگذارید. برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ چه زمانی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد؟

پس از اتمام مراحل نام نویسی در سایت سنجش، کد رهگیری ثبت نام کنکور سراسری در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

آیا امکان دریافت کد رهگیری ثبت نام کنکور از طریق سایت سنجش وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری را از طریق سایت سنجش دریافت کنند.

نحوه دریافت کدپیگیری ثبت نام آزمون سراسری چگونه است؟

نحوه دریافت کد پیگیری سازمان سنجش در متن مقاله فوق آورده شده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫15 دیدگاه ها

 1. سلام
  قسمت کد ملی این ارور میده < بر اساس استعلام از سازمان ثبت احوال، امکان ارائه خدمت به شما وجود ندارد
  یعنی چی ؟
  لطفا راهنمایی کنید.

 2. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که من همه ی مراحل ثبت نام کنکور 1402 تیر رو انجام دادم تا تاییدیه هم رفتم و نوشت که ثبت نام با موفقیت انجام شد اما کد رهگیری بهم نداد.
  الان باید چیکار کنم؟؟؟

   1. سلام من هم کد پیگیری دریافت نکردم
    در رسید پرداخت فقط شماره پیگیری و سریال وجود دارد.در بقیه برگه ها چیزی حاوی کد پیگیری نیست.

   2. بنده هم امروز ثبت نام کردم ولی کد رهگیری به من نداد. در رسید هم نیست. راه حل چیه؟

   3. سلام
    اما من در رسید چیزی به عنوان شماره ی پرونده و کد رهگیری نمیبینم.
    ببینید وقتی وارد سایت میشم و به قسمت سوابق ثبت نام میرم ، قسمت عملیات (نمایش) میزنم و همه ی اطلاعات وارد شده ی ثبت نام میاد ( دقیقا مثل پیش نمایش اطلاعات وارد شده) اما کد رهگیری یا شماره ی پرونده را ننوشته.
    میشه لطفا کمکم کنید.
    سپاس فراوان از پاسخگویی سریعتون.

 3. سلام وقت بخیر
  من ثبت نام انجام دادم اخرش گفت با موفقیت انجام شد ولی کد رهگیری و شماره پرونده نداد
  از قسمت سوابق ثبت نام هم چک کردم چیزی نبود ولی فقط یک کد خیلیی طولانی هست ک اونم هر دفعه ک وارد میشی تغییر میکنه
  مجددا وارد شدم تا اخر رفتم باز هم کدی نداد و نوشت یک مرتبه ویرایش کردم
  میخواستم بدونم الان ثبت نامم انجام شده؟
  شماره پرونده و کد پیکیری از کجا باید بگیرم؟؟

 4. با سلام من امروز کنکور سراسری رو ثبت نام کردم ولی هیچ کد رهگیری برام نیومده چیکار کنم ؟؟

 5. با سلام من امروز کنکور سراسری رو ثبت نام کردم اما برام هیچ کد رهگیری نیامده چیکار کنم ؟!

 6. سلام وقت بخیر
  برای اعتراض به نتیجه نهایی کنکور یکی از اطلاعاتی که میخواد کد پیگیری ثبت نام هستش ولی من ندارمش
  در سامانه درخواست هم گزینه ای با این مضمون نیست
  باید درخواست عمومی بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره