کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۲

دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۲ برای آن دسته از داوطلبان نظام جدید که دیپلم خود را از سال ۹۸ اخذ کرده اند از سامانه دیپ کد dipcode.medu.ir برای شرکت در کنکور 1402 الزامی می باشد. سامانه جمع آوری اطلاعات تحصیلی داوطلبان ورودی دانشگاه ها، از طریق سایت دریافت سوابق تحصیلی به نشانی ” dipcode.medu.ir ” یک کد با عنوان سوابق‌تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. در ادامه به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور سراسری 1402 می‌پردازیم.

 

دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور ۱۴۰۲

همه دانش آموزان فارغ التحصیل یا در حال تحصیل نظام جدید (3-3-6) که در یکی از رشته های نظری (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، انسانی و علوم معارف اسلامی) دارای یک کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم می باشند. با توجه به قوانین جدید کنکور ۱۴۰۲ داوطلبان شرکت کننده دارای ۴۰ درصد تاثیر قطعی سوابق‌تحصیلی در کنکور می باشد.

داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام کنکور سراسری کد سوابق تحصیلی خود را از سامانه دیپکد اخد نمایند. با وارد کردن کد سوابق تحصیلی تمامی اطلاعات و نمرات دانش آموز درج می شود و دیگر نیازی به دستی وارد کردن این نمرات نمی باشد.

داوطلبان درحال تحصیل در پایه دوازده، بایستی منتظر اعلام مدرسه خود برای دریافت کد سوابق تحصیلی باشند. در بازه ای نزدیک به ثبت نام کنکور در اواخر‌ دی و یا اوایل بهمن ماه داوطلبان می‌توانند نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور ۱۴۰۲ خود اقدام کنند.

پیش از اقدام نیز بهتر است داوطلبان اطلاعاتی همچون کد دانش آموزی و کد منطقه تحصیلی محل تحصیل و اخذ مدرک دیپلم خود را آماده کنند، چراکه برای گرفتن کد سوابق تحصیلی مورد نیاز است.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور

 

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 برای ثبت نام در کنکور سراسری باید شماره دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم خود را از سایت دیپ کد دریافت کنند. داوطلبان ابتدا کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم دریافت و سپس نمرات سوابق‌تحصیلی خود را پس از مشاهده و بررسی کامل تایید می کنند.  متقاضیان با مراجعه به سایت دیپ کد با وارد کردن کد دانش آموزی، کد منطقه تحصیلی و اطلاعات دیگر در صفحه جدید اطلاعت تحصیلی همچون نمرات خود را رویت و کد سوابق تحصیلی خود را نیز دریافت می کنند. در ادامه مراحل کلی دریافت کد سوابق تحصیلی را شرح داده ایم:

✅ مراجعه به سامانه دیپ کد آموزش پرورش dipcode.medu.ir

✅ ثبت نام کنید و وارد پنل کاربری خود شوید

✅ تایید اطلاعات و وارد کردن مشخصات لازم

✅ دریافت دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

 

راهنما تصویری

تمامی داوطلبان پایه دوازده کنکور ۱۴۰۲ برای دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم خود باید طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ به سایت دیپ کد به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه کنید.

2️⃣ در صورتی که ثبت نام نکرده اید بر روی گزینه ” ثبت نام دانش آزمون ایرانی ” کلیک کنید.

دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

3️⃣ در صحفه جدید کد ملی و شماره موبایل خود که در وارد کنید.

دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

4️⃣ در صحفه جدید پس از ثبت نام یک پیامک حاوی نام کاربری و رمز عبور ارسال خواهد شد.

5️⃣ به صحفه اصلی بازگشته و بر روی گزینه ” ورود به سامانه ” کلیک کنید.

کد سوابق

6️⃣ نام کاربری و رمز عبوری که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را وارد کنید.

دریافت کد

7️⃣ پس ورود به سامانه یک پیام ظاهر می شود که کافیست بر روی گزینه بستن کلیک کنید.

8️⃣ برای دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم و کارنامه دانش آموز ابتدا کادر های مربوط مقطع تحصیلی و کد دانش آموزی و منطقه محل تحصیل را وارد کند و بر روی نمایش کارنامه کلیک کنید.

دوازدهم

9️⃣ در این مرحله نمرات شما نمایش داده می شود در صورت تایید نمرات درج شده می توانید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

 

مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی و گرفتن به صورت حضوری

همانگونه که شرح دادیم داوطلبان با استفاده از سامانه دیپ کد می توانند کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم خود را دریافت کنند. برخی داوطلبان به دلیل نقص اطلاعات یا موارد دیگر امکان وارد شدن به سایت مربوطه و دریافت کد را ندارند.

آموزش و پرورش برای رفع این مشکل سامانه ساهت را نیز راه اندازای کرده است. در زمان ثبت نام کنکور ممکن است به دلیل حجم ورودی بالا و ترافیک سایت امکان دارد نتوانید وارد سایت شوید. اغلب ارور عدم تطالبق شماره همراه دارد. در این صورت ابتدا مرورگر خود را ببندید و دوباره وارد شوید. چنانچه پس از چندین بار تکرار نتوانستید وارد سایت شوید می توانید با شماره پشتیبانی سایت تماس گرفته و یا به صورت حضوری به آ«وزش و پرورش مراجعه نمایید.

این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به مدرسه و یا آموزش و پرورش منطقه تحصیلی خود اطلاعات لازم تکمیل نموده تا بتوانند وارد سایت دیپ کد شوند. البته داوطلبان با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش نیز می توانند کد سوابق تحصیلی خود را به صورت حضوری نیز دریافت نمایند. 

 

نحوه تایید کد سوابق تحصیلی دوازدهم 1402

دانش آموزان نظام جدید برای ثبت نام کنکور سراسری ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم می باشند. یکی از مراحل دریافت کد تایید نمرات و اطلاعات مندرج در سایت مربوطه می باشد. حال داوطلبان به دو دسته دانش آموزان درحال تحصیل و دانش آموزان قارغ التحصیل شده تقسیم بندی می شود. در ادامه به بررسی و نحوه تایید کد سوابق تحصیلی برای دو دسته داوطلبان می پردازیم. برای مطالعه و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید.

 

کد سوابق تحصیلی دانش آموزان در حال تحصیل

زمان ثبت نام کنکور در آبان و فروردین می باشد و بسیاری از داوطلبان این آزمون، دانش آموزانی می باشند که هم اکنون در حال تحصیل می باشند و معدل پایه دوزادهم آن ها نا مشخص می باشد. این داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور 1402 فقط کافیست دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم دریافت کنند.

سازمان سنجش پس از برگزاری امتحانات نهایی و مشخص شدن معدل و نمرات دانش آموزان در حال تحصیل، زمانی را مشخص می نماید و داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از مشاهده نمرات درج شده و اطمینان از صحیح بودن نمرات خود، این نمرات را تایید کنند. در ادامه مراحل تایید کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم دانش آمزوان در حال تحصیل را شرح داده ایم:

🔵 مراجعه به سایت سنجش sanjesh.org

🔵 انتخاب گزینه سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان

🔵 وارد کردن اطلاعات لازم

🔵 مشاهده نمرات کسب شده

توجه داشته باشید امکان دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم از طریق سایت سنجش غیر فعال شده است. در صورت فعال شدن می توانید طبق راهنما زیر وارد شده و کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

 

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت سازمان سنجش وارد شوید و از منوی سمت راست بر روی عبارت ” سراسری ” کلی کنید.

سراسری

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه مشاهده اطلاعات کد سوابق تحصیلی دانش آموزان ” کلیک کنید.

سوابق تحصیلی دریافت کد دانش آموزی

3️⃣ از سه روش می توانید وارد سیستم شوید
✅ شماره (کد) دانش آموز + سال تولد

✅ شماره (کد) دانش آموز + نام خانوادگی + نام + شماره شناسنامه

✅ شماره (کد) دانش آموز + کد منطقه يا ناحيه اخذ مدرک ديپلم

دریافت سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

4️⃣ در این مرحله داوطلبان می توانند نمرات ارسالی از آموزش و پرورش و کد سوابق تحصیلی دوازدهم خود را مشاهده کنند.

تایید سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

 

دانش آموزان فارغ التحصیل

این دسته از دانش آموزان در زمان ثبت نام کنکور سراسری با مراجعه به سایت دیپ کد و نمرات درج شده در سایت را می توانند مشاهده کنند. در صورت صحیح بودن عدم مغایرت این نمرات با نمرات کسب شده در امتحانات پایان ترم می توانند نسبت به تایید اطلاعات تحصیلی خود اقدام کرده و کد تحصیلی خود را دریافت کنند. در ادامه مراحل دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم و تایید نمرات را شدح داده ایم.

✅ مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir

✅ وارد کردن اطلاعات لازم

✅ مشاهده نمرات درج شده و صحت از صحیح بودن آن ها

✅ انتخاب لینک تایید اطلاعات

✅ دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم

 

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام داوطلبان، بایستی به سوابق‌تحصیلی آنها، دسترسی داشته باشد. به منظور جلوگیری از وارد کردن دستی ریزنمرات، سازمان جمع آوری اطلاعات تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه ها، اقدام به جمع آوری این اطلاعات کرده است و آنها را در قالب یک کد با عنوان دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

بنابراین واقع ریز نمرات امتحانات کتبی داوطلبان در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی می‌باشد. علاوه بر درصدهای اکتسابی داوطلبان، سوابق‌تحصیلی متقاضیان کنکور سراسری نیز با تاثیر قطعی 40 درصد، در نمره نهایی موثر است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

مشاوره دریافت کد سوابق تحصیلی

داوطلبان برای شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری باید حتما کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم خود را دریافت کنند. در غیر اینصورت اجازه نام نویسی نخواهند داشت و در هر مرحله از آزمون و حتی پذیرش لغو خواهد. چنانچه مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی دارید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس گرفته تا مشاورین شما را در این راه یاری دهند.

 

برای مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

سوالات متداول

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم به چه صورت می باشد؟

داوطلبان با مراجعه به سایت دیپ کد dipcode.medu.ir می توانند کد سوابق تحصیلی دوازدهم خود را دریافت کنند.

آیا داوطلبان می توانند به صورت حضوری نیز کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم خود را دربافت نمایند؟

بله داوطلبان با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش می توانند این کد را دریافت نمایند.

در صورت مشکل در دریافت کد داوطلبان داوطلبان چگونه می توانند کدسوابق خود را دریافت نمایند؟

در متن مقاله به صورت کامل به بررسی راهکارهای مشکل در دریافت کدسوابق پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره