کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ برای آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال ۹۸ به بعد دیپلم گرفته اند از سامانه dipcode قابل دریافت است. سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان ورودی دانشگاه ها، از طریق سایت دریافت سوابق تحصیلی به نشانی ” dipcode.medu.ir ” یک کد با عنوان سوابق تحصیلی در اختیار داوطلبان پایه دوازدهم قرار می‌دهد. در ادامه به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور سراسری 1401 می‌پردازیم. 

 

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان درحال تحصیل در پایه دوازدهم، بایستی منتظر اعلام مدرسه خود برای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ باشند. در بازه ای نزدیک به ثبت نام کنکور در اواخر‌ دی و یا اوایل بهمن ماه داوطلبان می‌توانند نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ خود اقدام کنند. برای گرفتن کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید.

پیش از اقدام نیز بهتر است داوطلبان اطلاعاتی همچون کد دانش آموزی و کد منطقه تحصیلی محل تحصیل و اخذ مدرک دیپلم خود را آماده کنند، چراکه برای گرفتن کد سوابق تحصیلی مورد نیاز است. برای مشاهده و دریافت کد دانش آموزی کلیک کنید.

 

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور ۱۴۰۱

تمامی داوطلبان پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود باید طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان بایستی در ابتدا به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” مراجعه کنند.

dipcode.medu.ir کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

2️⃣در صفحه ایجاد شده، پس از خواندن متن نمایش داده شده بایستی طبق تصویر زیر بر روی گزینه ” برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید” کلیک نمایند.

مشاهده کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

3️⃣ در صفحه پیش رو که طبق تصویر زیر می باشد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را در بخش های تعیین شده وارد کنند و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنند.

کد-دانش-آموزی،-کد-منطقه

 

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام داوطلبان، بایستی به سوابق تحصیلی آنها، دسترسی داشته باشد. به منظور جلوگیری از وارد کردن دستی ریزنمرات، سازمان جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه ها، اقدام به جمع آوری این اطلاعات کرده است و آنها را در قالب یک کد با عنوان دذ یافت کد سوابق تخصیلی پایه دوازدهم در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

بنابراین سوابق تحصیلی در واقع ریز نمرات امتحانات کتبی داوطلبان در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی می‌باشد. علاوه بر درصدهای اکتسابی داوطلبان، سوابق تحصیلی متقاضیان کنکور سراسری نیز با تاثیر مستقیم 30 درصد، در نمره نهایی موثر است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای مشاوره در زمینه کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره