کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ برای آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال ۹۸ به بعد دیپلم گرفته اند از سامانه dipcode قابل دریافت است. سامانه جمع آوری اطلاعات تحصیلی داوطلبان ورودی دانشگاه ها، از طریق سایت دریافت سوابق تحصیلی به نشانی ” dipcode.medu.ir ” یک کد با عنوان سوابق تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. در ادامه به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور سراسری 1401 می‌پردازیم. 

 

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان درحال تحصیل در پایه دوازدهم، بایستی منتظر اعلام مدرسه خود برای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ باشند. در بازه ای نزدیک به ثبت نام کنکور در اواخر‌ دی و یا اوایل بهمن ماه داوطلبان می‌توانند نسبت به دریافت کد پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ خود اقدام کنند. 

پیش از اقدام نیز بهتر است داوطلبان اطلاعاتی همچون کد دانش آموزی و کد منطقه تحصیلی محل تحصیل و اخذ مدرک دیپلم خود را آماده کنند، چراکه برای گرفتن کد سوابق تحصیلی مورد نیاز است.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور 1401

 

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 برای ثبت نام در کنکور سراسری باید شماره دریافت کد پایه دوازدهم خود را از سایت دیپ کد دریافت کنند. داوطلبان ابتدا این کد را دریافت و سپس نمرات سوابق تحصیلی خود را پس از مشاهده و بررسی کامل تایید می کنند.  متقاضیان با مراجعه به سایت دیپ کد با وارد کردن کد دانش آموزی، کد منطقه تحصیلی و اطلاعات دیگر در صفحه جدید اطلاعت تحصیلی همچون نمرات خود را رویت و کد سوابق تحصیلی خود را نیز دریافت می کنند. در ادامه مراحل کلی دریافت این کد را شرح داده ایم:

✅ مراجعه به سامانه دیپ کد آموزش پرورش dipcode.medu.ir 

✅ انتخاب لینک “ برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا را کلیک کنید ” در انتها صفحه

✅ وارد کردن کد دانش آموزی، کد منطقه و … 

✅ دریافت دریافت کد سوابق تحصیلی

 

راهنما تصویری

تمامی داوطلبان پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ برای دریافت کد پایه دوازدهم خود باید طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان بایستی در ابتدا به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” مراجعه کنند.

dipcode.medu.ir کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور

2️⃣در صفحه ایجاد شده، پس از خواندن متن نمایش داده شده بایستی طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ برای مشاهده سوابق و دریافت کد پایه دوازدهم اینجا کلیک کنید” کلیک نمایند.

مشاهده کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

3️⃣ در صفحه پیش رو که طبق تصویر زیر می باشد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را در بخش های تعیین شده وارد کنند و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنند.

کد-دانش-آموزی،-کد-منطقه

 

نحوه تایید کد سوابق تحصیلی دوازدهم ۱۴۰۱

دانش آ«وزان نظام جدید برای ثبت نام کنکور سراسری ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم می باشند. یکی از مراحل دریافت این کدُ تایید نمرات و اطلاعات مندرج در سایت مربوطه می باشد. حال داوطلبان به دو دسته دانش آموزان درحال تحصیل و دانش آموزان قارغ التحصیل شده تقسیم بندی می شود. در ادامه به بررسی و نحوه تایید کد سوابق تحصیلی برای دو دسته داوطلبان می پردازیم.

 

دانش آموزان در حال تحصیل

زمان ثبت نام کنکور در بهمن می باشد و بسیاری از داوطلبان این آزمون، دانش آموزانی می باشند که هم اکنون در حال تحصیل می باشند و معدل پایه دوزادهم آن ها نا مشخص می باشد. این داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور 1401 فقط کافیست دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم دریافت کنند. برای گرفتن کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید.

سازمان سنجش پس از برگزاری امتحانات نهایی و مشخص شدن معدل و نمرات دانش آموزان در حال تحصیل، زمانی را مشخص می نماید و داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از مشاهده نمرات درج شده و اطمینان از صحیح بودن نمرات خود، این نمرات را تایید کنند. در ادامه مراحل تایید کد سوابق تحصیل دوازدهم دانش آمزوان در حال تحصیل را شرح داده ایم:

مراجعه به سایت سنجش sanjesh.org

انتخاب گزینه سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصيلي دانش آموزان

وارد کردن اطلاعات لازم

مشاهده نمرات کسب شده

 

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت سازمان سنجش وارد شوید و از منوی سمت راست بر روی عبارت ” سراسری ” کلی کنید.

سراسری

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصيلي دانش آموزان ” کلیک کنید.

سوابق تحصیلی دریافت کد دانش آموزی

3️⃣ از سه روش می توانید وارد سیستم شوید
         ✅ شماره (کد) دانش آموز + سال تولد

         ✅ شماره (کد) دانش آموز + نام خانوادگی + نام + شماره شناسنامه 

         ✅ شماره (کد) دانش آموز + کد منطقه يا ناحيه اخذ مدرک ديپلم 

دریافت سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

4️⃣ در این مرحله داوطلبان می توانند نمرات ارسالی از آموزش و پرورش و کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم خود را مشاهده کنند.

تایید سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

 

دانش آموزان فارغ التحصیل

این دسته از دانش آموزان در زمان ثبت نام کنکور سراسری با مراجعه به سایت دیپ کد و نمرات درج شده در سایت را می توانند مشاهده کنند. در صورت صحیح بودن عدم مغایرت این نمرات با نمرات کسب شده در امتحانات پایان ترم می توانند نسبت به تایید اطلاعات تحصیلی خود اقدام کرده و کد تحصیلی خود را دریافت کنند. در ادامه مراحل دریافت کدر سوابق تحصیلی دوازدهم و تایید نمرات را شدح داده ایم.

✅ مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir

✅ وارد کردن اطلاعات لازم

✅ مشاهده نمرات درج شده و صحت از صحیح بودن آن ها

✅ انتخاب لینک تایید اطلاعات

✅ دریافت کدریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

❌❌ راهنما تصوری ❌❌

1️⃣ ابتدا به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی ” dipcode.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ بر روی گزینه “ برای مشاهده سوابق و دریافت کد پایه دوازدهم اینجا کلیک کنید” کلیک نمایند.

دریافت کد سوابق تحصلی پایه دوازدهم

3️⃣  موارد کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنند.

کد دانش آموزی

4️⃣ در این قمست می توانید نمرات اکتسابی خود را مشاهده کنید و در صورت صحیح بودن آن ها بر روی عبارت ” تایید اطلاعات ” در سمت بالای سمت راست سایت کلیک کنید.

5️⃣ در صفحه جدید کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور سراسری 1401 را مشاهده خواهید. این کد را یادداشت و نگه داری کنید.

 

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام داوطلبان، بایستی به سوابق تحصیلی آنها، دسترسی داشته باشد. به منظور جلوگیری از وارد کردن دستی ریزنمرات، سازمان جمع آوری اطلاعات تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه ها، اقدام به جمع آوری این اطلاعات کرده است و آنها را در قالب یک کد با عنوان دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

بنابراین واقع ریز نمرات امتحانات کتبی داوطلبان در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی می‌باشد. علاوه بر درصدهای اکتسابی داوطلبان، سوابق تحصیلی متقاضیان کنکور سراسری نیز با تاثیر مستقیم 30 درصد، در نمره نهایی موثر است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای مشاوره در زمینه دریافت کد تحصیلی ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره