وبلاگ دانتل

سایت ثبت نام نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت ثبت نام دولتی ایلام ilam.natije.ir می‌باشد و دانش آموزان این استان برای شرکت در آزمون ورودی نهم به دهم در زمان نام نویسی به سامانه مراجعه کنند. سامانه مدارس نمونه به صورت استانی می باشد. به این صورت که هر استان دارای یک سایت جداگانه جهت ثبت نام و اعلام نتایج آزمون ورودی این مدارس می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به سایت ثبت نام و سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ایلام ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بپردازیم.

سایت ثبت نام نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir

سایت ثبت نام نمونه دولتی ایلام نهم به دهم ilam.natije.ir می باشد. با توجه به مصوبه آموزش و پرورش، آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی انجام می گردد. به این معنی که هر کدام از استان های سراسر کشور، دارای سایت مجزایی می باشند که به منظور ثبت نام علاقه مندان به شرکت در این آزمون دانش آموزان همان استان طراحی شده است. 

تمامی متقاضیان مدارس نمونه دولتی نهم به دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام، فرم نام نویسی در این آزمون را تکمیل کنند. 

زمان ثبت نام نمونه دولتی ایلام 1402 – 1403

زمان ثبت نام در سایت نمونه دولتی نهم به دهم ایلام ilam.natije.ir به صورت هماهنگ کشوری از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود. دانش آموزان در زمان نام نویسی با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، اقدام به نام نویسی می کنند.

برای اطلاع از زمان ثبت نام نمونه دولتی کلیک کنید.

پیش بینی می شود نام نویسی آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ایلام ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مطابق رویه سال های گذشته در اوایل فصل بهار (فروردین یا اردیبهشت) باشد و متقاضیان بتوانند در این بازه زمانی نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند. در صورت دریافت اخبار جدید پیرامون تاریخ ثبت نام زمان دقیق را در این قسمت از مقاله سایت دانتل اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

نحوه ثبت نام در سایت آزمون نمونه دولتی ایلام

دانش آموزان در مقاطع هفتم و دهم می توانند وارد این مدارس شوند که در ادامه نحوه ثبت نام را شرح داده ایم.

ششم به هفتم

آزمون نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم حذف گردیده است و این مدارس به مدارس هیئت امنایی تغییر یافته اند. دانش آموزان برای ورود به مدارس نیازی شرکت در آزمون ندارند. در زمان ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم دانش آموزان همراه با والدین خود به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام می دهند.

نهم به دهم

نحوه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 در سایت آزمون نمونه دولتی به شرح موارد زیر می باشد: 

1️⃣ به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir مراجعه کنید. 

2️⃣ بر روی عبارت ” آزمون ورودی دبيرستان ها و هنرستان هاي نمونه دولتي شهر ایلام سال تحصیلی 1402 – 1401 ” کلیک کنید.

3️⃣ هزینه ثبت نام در آزمون را پرداخت کنید و پس از دریافت ” رمز ورود به سامانه ” وارد پرتال خود شوید. 

4️⃣ عکسی از داوطب با مشخصات زمینه سفید، ابعاد 3×4 ، فرمت jpg و حداکثر حجم 300kb را در سامانه بارگذاری نمایید.

5️⃣ پس از ورود به صفحه اصلی، فرم ثبت نام در آزمون را تکمیل کنید. چندین بار اطلاعاتی را که وارد کرده اید را بررسی کنید و در صورتی که اشکالی در آن وجود نداشت، بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک نمایید.

 پس از تکمیل مراحل نام نویسی سامانه ” کد رهگیری ثبت نام ” را برایتان نمایش می دهد. دریافت این کد به منزله پایان انجام فرآیند ثبت نام می باشد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام نمونه دولتی

دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی ایلام

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در جلسه آزمون الزامی است. دانش آموزانی که تمامی مراحل نام نویسی را در سایت ثبت نام نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir تکمیل می کنند، بایستی در یک بازه زمانی پنج روزه قبل از زمان برگزاری نمونه دولتی هماهنگ کشوری، اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کنند.

کارت ورود به جلسه آزمون برای تمامی شرکت کنندگان از طریق سایت همگام با آدرس الکترونیکی ” hamgam.medu.ir ” قابل دریافت می باشد. متقاضیان می توانند در بازه های زمانی اعلام شده با مراجعه به سامانه همگام کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. 

زمان و سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ایلام ilam.examtest.ir

متقاضیانی که در سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی ایلام ilam.examtest.ir نام نویسی کرده اند و پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود از سامانه همگام، در جلسه آزمون شرکت می نمایند، می توانند پس از گذشت یک بازه زمانی چهار تا شش هفته از برگزاری آزمون، نتایج نمونه دولتی از طریق سایت به صورت استانی منتشر می گردد.

نحوه دریافت نتایج آزمون

در ادامه به نحوه دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت گام به گام اشاره کرده ایم.

1️⃣ به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی ایلام و اعلام نتایج آن، با آدرس الکترونیکی “ ilam.examtest.ir ” مراجعه کنید. 

2️⃣ بر روی لینک فعال ” نتیجه آزمون ورودی دبيرستان ها و هنرستان های نمونه دولتی شهر ایلام سال تحصیلی 1402 – 1403 ” کلیک نمایید.

3️⃣ در این مرحله، گزینه ” مشاهده نتیجه آزمون ” را انتخاب کنید.

4️⃣کد ملی ” و ” رمز عبور همگام ” خود را در کادرهای تعیین شده وارد کنید و سپس نتیجه آزمون نمونه دولتی را دریافت نمایید. 

برای مشاهده تمامی سایت‌های استانی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بخوانید: سایت ثبت نام نمونه دولتی 

مشاوره سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی ایلام

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم دانش آموزانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، می توانند با دریافت کارنامه خود، به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر مراجعه کنند و با تحویل مدارک نسبت به ثبت نام در مدرسه محل قبولی اقدام نمایند.

دانش آموزان برای کسب نمره مناسب و قبولی این آزمون باید آمادگی کامل به دروس و مواد امتحانی داشته باشند. منابع اصلی این آزمون کتب درسی پایه نهم می باشد اما دانش آموزان برای تسلط کافی می توانند منابع کمک آموزشی را مطالعه کنند. از این رو برای شما داوطلبان گرامی منابع کمک درسی را جمع آوری کرده ایم. برای مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی کلیک کنید.

در صورتی که پیرامون سامانه اعلام نتایج نمونه دولتی ایلام ilam.examtest.ir و سایت ثبت نام نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir ابهاماتی برایتان وجود دارد، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز دانتل استفاده کنید و پس از ارتباط با کارشناسان با تجربه این مرکز، راهنمایی های را دریافت کنید. شما عزیزانی که نمی توانید مراحل ثبت نام اینترنتی آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را انجام دهید، می توانید مراحل نام نویسی خود را به مشاوران ما بسپارید.

بخوانید: راهنما ثبت نام نمونه دولتی ایلام

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ایلام ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی ایلام کدام سایت است؟

سامانه آزمون نمونه دولتی ایلام ilam.natije.ir می باشد. 

زمان نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله زمان دقیق نام نویسی اعلام شده است.

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه و نتایج باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

کارت ورود به جلسه و نتایج آزمون ایلام از سایت ilam.examtest.ir قابل دریافت می باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره