دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳ چگونه می‌باشد؟ ثبت نام بدون کنکور فرصتی را برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های سراسری فراهم می‌نماید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های سراسری به صورت بدون آزمون باید در زمان ثبت نام بدون کنکور نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. از آن جایی که ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری ممکن است به روش‌های متفاوتی انجام شود، این مقاله را به راهنما گام به گام تصویری و نحوه ثبت نام بدون کنکور 1403 اختصاص داده‌ایم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳ به صورت مجازی و در سایت سازمان سنجش انجام می‌شود. البته گاهی هم برای نیمسال دوم به صورت حضوری در دانشگاه‌های ارائه دهنده انجام می‌شود که به هر حال از طریق اطلاعیه‌های سازمان سنجش مشخص خواهد شد.

برای اطلاع از جزییات این ثبت نام به سایت سنجش مراجعه و دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود کنند. دفترچه راهنما شامل اطلاعات مهمی از جمله شرایط ثبت‌نام، کدرشته محل در دانشگاه‌های و نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ می باشد. پیش از هر اقدامی از این اطلاعات آگاه شوید.

متقاضیان واجد شرایط، باید مدارک لازم ثبت نام را آماده کرده و کدرشته محل‌های خود را نیز حداکثر در 100 کد رشته محل استخراج نمایند. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1403 را ارائه کرده ایم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در سال 1403 هنوز به طور دقیق مشخص نشده است. تاریخ دقیق آن طی اطلاعیه‌ای از طریق سازمان سنجش منتشر می‌گردد. طبق روند سال‌ها گذشته انتظار می‌رود که ثبت نام بدون کنکور ترم مهرماه در اواخر تیر و ثبت نام ترم بهمن ماه در آذر انجام شود.

به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش، این مطلب بروزرسانی شده و تاریخ دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در این بخش و کانال تلگرام قرار خواهد گرفت.

داوطلبان در مهلت تعییین شده می توانند با مراجعه به سایت سنجش و خریداری کارت ثبت‌نام فرآیند نام نوسی خود را انحام نمایند. توجه داشته باشید معمولا مهلت نام نویسی چند روز تمدید می شود، اما توصیه ما به شما داوطلبان گرامی این می باشد در روز های آغازین طبق راهنما نحوه ثبت نام بدون کنکور ادامه مطلب نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

 

مراحل و نحوه ثبت نام بدون کنکور 1403

جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری لازم است شما متقاضیان عزیز طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را از سایت ثبت نام بدون کنکور انجام دهید. نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ را در ادامه شرح داده‌ایم.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و  از طریق منوی سمت راست در پایین صفحه گزینه ” سراسری ” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور

2️⃣ گزینه ثبت نام را از منوی سمت راست انتخاب نمایید.

 

3️⃣ در قسمت نحوه ثبت نام بدون کنکور روی لینک ” سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۴۰۳ ” کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور

4️⃣ در این صفحه بر روی گزینه ” سامانه پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مرداد ماه سال 1403 ” کلیک کنید.

 

مراحل خرید کارت اعتباری

5️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور 1403 ابتدا باید کارت اعتباری را خریداری کنید. بر روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور

6️⃣ ابتدا باید هزینه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ را پرداخت کنید. بر روی گزینه “ سريال ثبت‌نام و انتخاب رشته پذيرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري – مرداد 1403(مخصوص داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1403 ثبت نام نكرده اند) ” کلیک کنید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور

داوطلبانی که در حداقل یکی از نوبت های کنکور سال ۱۴۰۳ شرکت داشته اند، نیازی به خرید کارت ندارد. این داوطلبان از طریق فرم انتخاب رشته کنکور خود می توانند کدرشته محل های بر اساس سوابق تحصیلی را نیز وارد نمایند.

 

7️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ اطلاعات فردی و شماره تماس را نوشته و پس از انتخاب بانک مورد نظر بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک خواهیم کرد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور

8️⃣ ادر این صحفه اطلاعات وارد شده را چک کنید. شماره پیگیری پرداخت را حتما یادداشت نمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور

9️⃣ اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و پرداخت کارت ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ را کامل کنید

نحوه ثبت نام بدون کنکور

1️⃣0️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ پس از پرداخت کامل یک شماره سریال ۱۲ زقمی در اختیار قرار می گیرید که در مراحل دیگر از آن استفاده خواهد کرد. 

 

انجام فرآیند ثبت نام

1️⃣1️⃣ بر روی گزینه ” ثبت نام جدید ” کلیک کنید

مراحل ثبت نام بدون کنکور

1️⃣2️⃣ شماره سریال ۱۲ رقمی که خریداری کرده‌اید را وارد نمایید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور

 

1️⃣3️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور باید عکس خود را مطابق با شرایط ذکر شده بارگزاری نمایید.

نکته: عکس باید جدید بوده و در سال جاری گرفته شده باشد. عکس با زمینه سفید، تمام رخ، با حجاب برای متقاضیان خانم، فرمت JPG، حجم حداکثر 70 کیلوبایت و بدون هیچ حاشیه زائد، کاملا واضح و مشخص، بدون اثر مهر، منگنه و یا هر لکه، اندازه عرض 500 × 200 پیکسل و ارتفاع 600 × 300 پیکسل

1️⃣4️⃣در این قسمت باید شماره ثابت و شمار موبایل، آدرس ایمیل، استان و بخش محل سکونت، آدرس منزل، کد پستی و منطقه شهرداری را وارد نمایید.

1️⃣5️⃣ از سامانه my.medu.ir کد تاییدیه تحصیلی خود را دریافت کرده و در کادر مربوطه وارد نمایید. برای دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک کنید.

1️⃣6️⃣ در این بخش نحوه ثبت نام بدون کنکور اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و آموزشی را تکمیل نمایید.

 

دانش‌آموزان نظام جدید‌ (نظام۶.۳.۳) بایستی کد منطقه دریافت دیپلم، کد دانش‌آموزی مقطع دیپلم، عنوان مدرک دیپلم، تاریخ دریافت دیپلم، معدل کل و معدل کتبی نهایی دیپلم، معدل پایه یازدهم، کد بخش محل دریافت مدرک پایه دهم، کد بخش محل دریافت مدرک پایه یازدهم و کد بخش محل دریافت پایه دوازدهم را وارد نمایند.
دانش‌آموزان نظام قدیم (سالی-واحدی یا ترمی-واحدی) باید کد منطقه دریافت دیپلم، کد دانش‌آموزی مقطع دیپلم، عنوان مدرک دیپلم، تاریخ دریافت دیپلم، معدل کل و معدل کتبی نهایی دیپلم و معدل پیش دانشگاهی را وارد نمایند. [/box]

 

1️⃣7️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور اطلاعات مربوط به سهمیه و وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا را تکمیل نمایید.

1️⃣8️⃣ در آخر کد رشته‌محل‌های انتخابی خود را که از دفترچه راهنما استخارج کرده اید، در فرم انتخاب رشته وارد کنید.

1️⃣9️⃣ رسید ثبت نام خود را دریافت نمایید.

 

انتخاب کدرشته محل | نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

در این مرحله از نحوه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳ داوطلبان کدرشته محل‌های استخراجی خود را از دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور در فرم مربوطه وارد نمایند.

سپس متقاضیان مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل به ترتیب الویت در فرم می‌باشند. در این قسمت گزینه ای با عنوان ” جستجوی کد رشته محل ” وجود دارد که هر داوطلب می تواند جهت پیدا کردن کد رشته های مورد علاقه و انتخابی خود از آن استفاده کند.

چنانچه تمامی کد رشته محل های مورد نظر خود را وارد کردید، چندین بار بررسی نمایید و سپس بر روی گزینه ” تایید” کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور | دریافت کدرهگیری

سال گذشته پس از انجام فرآیند ثبت نام شماره پرونده ۷ رقمی و کدرهگیری ۱۶ رقمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت. اما امسال با توجه به تغییراتی که در نحوه ثبت نام کنکور به وجود آمده است، احتمال می‌رود که شماره پرونده و کدرهگیری داده نشود. در صورت مشخص شدن وضعیت کدرهگیری در نحوه ثبت نام بدون کنکور در این مطلب به بررسی کامل آن می‌پردازیم.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور بهمن ۱۴۰۳

داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام و انتخاب‌رشته در ورودی مهرماه 1403 نشوند و یا موفق به کسب قبولی نگردند، می‌توانند شانس خود را در ورودی نیمسال دوم و بهمن ماه امتحان کنند. در سال های گذشته بوده است زمان هایی که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری را به خود دانشگاه ها واگذار کرده اند؛ بدین معنی که داوطلبان بایستی به صورت حضوری به دانشگاه مدنظرشان مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام می دادند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه اینترنتی می باشد و داوطلبان می توانند طبق روش گفته شده برای مهرماه اقدام کنند. بدین صورت که به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ۱۴۰۳ و مطالعه دقیق آن کد رشته محل های مدنظر شان را استخراج کنند و پس از آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور و دریافت کد رهگیری، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

مشاوره مراحل ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۳

شما متقاضیان گرامی رشته های بدون کنکور در نیمسال اول و دوم، بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، نسبت به تکمیل فرم و دیگر جزئیات اقدامات لازم را انجام دهید.

در گذشته متقاضیان تنها می‌توانستند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری فقط رشته‌هایی را انتخاب کنند که از رشته های زیر مجموعه رشته دیپلم آن‌ها باشد. طی سال‌های اخیر متقاضیان بدون درنظر گرفتن مدرک دیپلم می توانند تمامی رشته ها را انتخاب کنند.

میزان تاثیر معدل کتبی دیپلم در رشته‌ها متفاوت می باشد. برای اطلاع از میزان تاثیر معدل در انتخاب رشته و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1403 و البته انجام کامل فرآیند انتخاب رشته و ثبت در سامانه با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری چگونه است؟

برای ثبت نام باید وارد سایت ” sanjesh.org ” شوید و فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایید. بقیه مراحل به طور کامل در متن توضیح داده شده است.

داوطلبان برای ثبت‌نام به چه سایتی مراجعه کنند؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ازطریق سایت سازمان سنجش کشوری صورت می گیرد

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1403 به چه صورت است؟

در متن مقاله فوق به نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کردیم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام من کاردانی نرم افزار دارم
  کنکور انسانی شرکت میکنم
  کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هم ثبت نام کردم
  میخوام کنکور بدون ازمون سراسری هم ثبت نام کنم
  میتونم؟ زمانش کی هست؟

 2. سلام وقتتون بخیر ببخشید من رشته ادبیات دانشگاه پیام نور از طریق کنکور قبول شدم
  اون رشته رونرفتم و میخام روانشناسی بدون کنکور ثبت سفارش کنم
  نحوه ثبت نام بدون کنکور چگونه و زمانش کی هست؟

  1. سلام نحوه ثبت نام بدون کنکور را در متن مقاله شرح داده ایم.
   زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه احتمالا در اواخر آذر ماه آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره