بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. متقاضیان می توانند چنانچه در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا موفق به کسب قبولی در رشته های با آزمون در دانشگاه های سراسری نشده اند، در این ثبت نام شرکت کنند. پس از ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان داوطلبان بایستی که به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” وارد شوند و سپس از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود اطلاع پیدا کنند تا در جهت مراحل بعدی و نهایی کردن ثبت نام خود اقدام کنند. در ادامه این مطلب پیرامون نحوه مشاهده و زمان اعلام نتایج بدون کنکور و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1400 اطلاعاتی ارائه کرده ایم.

نتایج ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ منتشر شد.

در ادامه لینک مشاهده و دریافت کارنامه را قرار داده ایم.

نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

از آنجایی که ملاک و معیار پذیرش متقاضیان در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، معدل مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد، پس از ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان به بررسی سوابق تحصیلی متقاضیان می پردازد، سپس در زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی را از طریق سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” saniesh.org ” منتشر می نماید.

 

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. با استناد به رویه سال های گذشته زمان اعلام نتایج بدون کنکور توسط سازمان سنجش مشخص می شود.

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال اول و ورودی مهر ماه معمولا در یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه پس از اتمام مهلت ثبت نام می باشد،

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی از سایت سازمان سنجش در اواخر بهمن ماه و اوایل اسفند ماه منتشر می شود.

نیمسال تحصیلی  زمان اعلام نتایج
نیمسال اول | مهر 4 مهر ماه 1400
نیمسال دوم | بهمن اعلام نشده است.

نحوه دریافت نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

در این قسمت از مقاله توضیح داده ایم که چگونه می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی خود را دریافت کنید و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردید. کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید و نتایج خود را مشاهده کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ در صفحه پیش رو بر روی گزینه ” سراسری ” از منوی رنگی سمت راست سایت کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور سوابق تحصیلی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 ” کلیک کنند.

نتایج نهایی ثبت نام بدون کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

4️⃣ در صفحه پیش رو داوطلبان می‌توانند از طریق دو روش نتایج خود را رویت کنند.‌

          ⚠ روش اول: شماره پرونده و شماره شناسنامه

          ⚠ روش دوم: شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

شماره داوطلبی و شماره شناسنامه نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

5️⃣ پس از ورود و مشاهده کارنامه:

          ✅ در صورت قبولی کد و عنوان رشته و دانشگاه قبولی مشخص می شود.

          ❌ در صورت قبول نشده عبارت مردود مشخص می شود.

کارنامه قبولی

6️⃣داوطلبانی که طبق مراحل بالا، موفق به دریافت نتیجه بدون کنکور دانشگاه سراسری خود شده اند و در یکی از کدرشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه،‌ نوبت ‌دوم، مجازی، ‌پيام‌نور، پرديس خودگردان و موسسات آموزش عالی غيرانتفاعی دراین مرحله پذیرفته شده اند، باید برای اطلاع از نحوه ثبت نام، تاریخ ثبت نام و مدارک لازم دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند.

متقاضیانی که جزو پذیرفته شدگان هستند، بایستی جهت نهایی کردن ثبت نام خود با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

برای اینکه در دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنید، بایستی که بدانید آیا رشته مورد نظر شما در دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید ارائه شده است یا خیر. برای اطلاع از لیست کد رشته محل های ارائه شده باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور را دریافت کنید.

چنانچه در زمان انتخاب رشته و چینش الویت های فرم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید. می توانید با اطمینان ثبت نام خود را به مشاوران برتر مجموعه ما بسپارید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۰ کدام است؟

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰ در چه زمانی اعلام می شود؟

زمان دقیق اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مشخص نیست، به زمان تقریبی در متن مقاله اشاره شده است.

چگونه می توان در سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نتایج را دریافت کرد؟

به نحوه مشاهده و دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری اشره کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره