بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400

در چندین سال اخیر شاهد ارائه شدن 85 درصد از رشته ها به صورت بدون آزمون در دانشگاه های سراسری هستیم. متقاضیان می توانند چنانچه در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا موفق به کسب قبولی در رشته های با آزمون در دانشگاه های سراسری نشده اند، در این ثبت نام شرکت کنند. پس از ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان داوطلبان بایستی که به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” وارد شوند و سپس از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود اطلاع پیدا کنند تا در جهت مراحل بعدی و نهایی کردن ثبت نام خود اقدام کنند. در ادامه این مطلب پیرامون نحوه مشاهده و زمان اعلام نتایج بدون کنکور و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 1400 اطلاعاتی ارائه کرده ایم.

 

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400

همانند برگزاری کنکور سراسری و انتخاب رشته های با آزمون در این دانشگاه ها، مسئولیت برگزاری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به همراه تمامی جزئیات شامل انتشار دفترچه و اطلاعیه های مربوطه، انجام مرحله انتخاب رشته و اعلام نتایج بر عهده سازمان سنجش می باشد.

چنانچه قصد  پیگیری ثبت نام و نتیجه بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارید بایستی که تمامی اخبار و جزئیات را از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” پیگیری نمایید.

از آنجایی که ملاک و معیار پذیرش متقاضیان در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، معدل مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد، پس از ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان به بررسی سوابق تحصیلی متقاضیان می پردازد، سپس در زمان اعلام نتایج نتیجه را از طریق سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” saniesh.org ” منتشر می نماید.

 

زمان اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. با استناد به رویه سال های گذشته ثبت نام و اعلام نتایج این مرحله از رقابت ها به صورت اینترنتی بوده و به واسطه سازمان سنجش صورت می گیرد.

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال اول و ورودی مهر ماه معمولا در یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه پس از اتمام مهلت ثبت نام می باشد، بنابراین با توجه به اینکه مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری تا اواخر شهریور ماه است، تمامی متقاضیان می توانند تا اواسط مهرماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و نتایج خود را دریافت نمایند.

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی از سایت سازمان سنجش در اواخر بهمن ماه و اوایل اسفند ماه منتشر می شود.

تاریخ های اعلام شده در متن فوق با استناد به زمان بندی سال های گذشته است. به محص انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر زمان اعلام نتایج بدون کنکور سراسری نیمسال اول و دوم در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

نحوه دریافت نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400

در این قسمت از مقاله توضیح داده ایم که چگونه می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی خود را دریافت کنید و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردید. کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید و نتایج خود را مشاهده کنید.

  • مرحله اول: سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” می باشد، بنابراین در مرحله اول بایستی به این سایت مراجعه کنید.
  • مرحله دوم: از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

سراسری 

  • مرحله سوم: بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته های پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلی آزمون سراسری سال 1400 ” کلیک کنید.
  • مرحله پنجم: پس از وارد شدن به سامانه اعلام نتایج از طریق یک از  دو روش شامل روش اول که بایستی مشخصات فردی خواسته شده از جمله نام خانوادگی و شماره شناسنامه و روش دوم که بایستی اطلاعات ثبت نامی خود از جمله شماره پرونده و شماره شناسنامه می باشد، اطلاعات خود را وارد نمایید و نتیجه را مشاهده کنید.

متقاضیانی که جزو پذیرفته شدگان هستند، بایستی جهت نهایی کردن ثبت نام خود با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور 1400

برای اینکه در دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنید، بایستی که بدانید آیا رشته مورد نظر شما در دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید ارائه شده است یا خیر. برای اطلاع از لیست کد رشته محل های ارائه شده باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور را دریافت کنید.

چنانچه در زمان انتخاب رشته و چینش الویت های فرم انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید. می توانید با اطمینان ثبت نام خود را به مشاوران برتر مجموعه ما بسپارید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری کدام است؟

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در چه زمانی اعلام می شود؟

زمان دقیق اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مشخص نیست، به زمان تقریبی در متن مقاله اشاره شده است.

چگونه می توان در سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نتایج را دریافت کرد؟

به نحوه مشاهده و دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری اشره کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره