بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

زمان اعلام نتایج بدون کنکور 1400

طی چندین سال اخیر شاهد ارائه رشته های بدون آزمون در دانشگاه های دولتی و غیردولتی دانشگاه های سراسری بوده ایم. داوطلبان که در زمان های تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، موفق به ثبت نام در این پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری شده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام کنند و از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. در ادامه اطلاعاتی پیرامون زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری 1400 ارائه کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نیمسال تحصیلی برای دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می شود. از آنجایی که ثبت نام هر نیمسال تحصیلی در بازه زمانی نزدیک به برگزاری همان ورودی انجام می شود، اعلام نتایج نیز در بازه زمانی شروع همان نیمسال خواهد بود.

اینطور می توان گفت که  اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش مشخص می گردد و داوطلبان می توانند برای دریافت نتایج خود به سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | نیمسال اول

در سال های گذشته نتایج ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری نیمسال اول معمولا پس از گذشت یک بازه زمانی هفت تا دوه روزه پس از اتمام مهلت ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در ورودی مهرماه اعلام می شد، که در سال گذشته شاهد ادامه روند ثبت نام تا اواخر شهریور ماه و اعلام نتایج در دهه آخر مهرماه بودیم.

بنابراین با توجه به مشخص نبودن زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، نیمسال اول 1400 ، پیش بینی می شود نتایج در مهرماه بر روی سایت سامان سنجش قرار گیرد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه ای مبنی بر زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و نیمسال اول (مهرماه) 1400، منتشر نکرده است. به محض دریافت اخبار جدید مطالب این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | نیمسال دوم

موارد گفته شده برای نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، نیمسال تحصیلی اول در مورد ورودی بهمن ماه نیز صادق است و پیش بینی می شود که نتایج این دوره نیز طبق رویه سال های گذشته در دی ماه اعلام گردد.

سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم (بهمن)  1400 نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید، مطالب این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

نحوه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیز از طریق سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. در ادامه به نحوه مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن اشاره کرده ایم.

 

نیمسال اول

معمولا نتایج ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد که داوطلبان بایستی در زمان های اعلام شده با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند. 

در ادامه به مراحل نحوه مشاهده نتایج ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری نیمسال اول اشاره کرده ایم.

  • مرحله اول: هر داوطلب بایستی برای دریافت نتایج انتخاب رشته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” مراجعه نماید.
  • مرحله دوم: پس از ورود به سایت بایستی از قسمت منوی رنگی سمت راست سایت، بر روی گزنیه ” سراسری ” کلیک نماید.

سراسری

  • مرحله سوم: در این مرحله بایستی برای رویت نتیجه بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته های پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلی آزمون سراسری نیمسال اول سال 1400 ” کلیک کند.

اعلام نتایج سوابق تحصیلی

توجه داشته باشید که لینک دریافت نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال اول 1400 در زمان و تاریخ اعلام نتایج در سایت سازمان سنجش فعال خواهد شد.

  • مرحله چهارم : پس از وارد شدن به سامانه ثبت نام از دو روش می توانید نتایج خود را رویت کنید. در روش اول نیاز به اطلاعات فردی شامل نام خانوادگی و شماره شناسنامه و در روش دوم نیاز به وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود شامل شماره پرونده و شماره شناسنامه خواهید داشت. یکی از روش ها را انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و عبارت امنیتی، نتایج خود را رویت کنید.

 

راهنمای تصویری مربوط به سال گذشته است که پس از اعلام نتایج در سال جاری، راهنمای تصویری جدید به این مطالب اضافه خواهد شد.

 

نیمسال دوم

پیش بینی می شود با توجه به اینکه در سال گذشته ثبت نام و اعلام نتایج بدون آزمون پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه به صورت اینترنتی بوده است، امسال نیز به همین منوال باشد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور از نحوه ثبت نام و اعلام نتایج بدون آزمون پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه اطلاعیه ای منتشر نکرده است و ممکن است یا به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش و یا به صورت حضوری و با مراجعه به محل دانشگاهی انجام شود. بهرحال به محض دریافت اخبار جدید این قسمت از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

چنانچه قصد دریافت نتایج ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری را دارید، می توانید خودتان از طریق مراحلی که در متن فوق به آن اشاره کردیم، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنید.

چنانچه پیرامون زمان اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400 در دانشگاه های سراسری و نحوه دریافت نتایج سوالی داشتید و به مشکلی برخوردید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، برای نیمسال اول 1400 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال اول 1400 اعلام نشده، اما به زمان تقریبی در متن مقاله اشاره کرده ایم.

متقاضیان برای دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری چه اقداماتی باید انجام دهند؟

نحوه و راهنما مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن در مقاله نوشته شده است.

نتایج ثبت نام بدون دانشگاه‌های سراسری، از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت سنحش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره