وبلاگ دانتل

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

دانشگاه­ جامع علمی کاربردی از دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، که دارای واحدهایی در سراسر کشور می‌باشد. دانشگاه علمی کاربردی در بسیاری از رشته‌ها در مقاطع تحصیلی کاردانی (براساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (براساس معدل کاردانی) به­ صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. برای اطلاع از لیست رشته­ های علمی کاربردی می­‌توانید به  مقاله لیست رشته‌­های دانشگاه علمی کاربردی مراجعه فرمایید. ما در این مقاله سعی داریم تمامی جزئیات پذیرش و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400 را به ­صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی به منظور پذیرش بدون آزمون متقاضیان در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. تاریخ های اعلام شده جهت ثبت نام علمی‌کاربردی برای این دو نیمسال از یکدیگر مجزا است و معمولا در زمان هایی نزدیک به شروع نیمسال اول و دوم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه هایی منتشر می شود.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی | ورودی مهر

زمان ثبت نام هر نیمسال تحصیلی در بازه های زمانی نزدیک به آن نیمسال تعیین می گردد. در سال‌های گذشته شاهد ثبت نام علمی کاربردی برای ورودی مهر در اوایل شهریور بوده ایم. بدین صورت که لینک ثبت نام دانشگاه‌های علمی کاربردی در اوایل شهریور برای متقاضیان فعال می شود.

زمان ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای سال 1400 تا کنون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نگردیده است، اما به محض دریافت اخبار جدید این مقاله بروز رسانی شده و زمان دقیق ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول 1400 را قرار خواهیم داد. برای اطلاع از سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی | ورودی بهمن

داوطلبانی که از ثبت نام علمی کاربردی ورودی مهرماه جامانده اند یا به طور کلی قصد ورود به را در ورودی بهمن ماه و نیمسال دوم دارند، بایستی در ثبت نام علمی کاربردی ورودی بهمن ماه شرکت کنند.

در سال های گذشته متقاضیان در دهه دوم دی ماه توانستند ثبت نام علمی کاربردی خود را برای ورودی بهمن ماه، انجام دهند. در خصوص ثبت نام علمی کاربردی 1400 در نیمسال دوم نیز سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته، در دی ماه این فرصت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

چنانچه سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه های مربوط به زمان ثبت نام دانشگاه‌های علمی‌کاربردی 1400 در نیمسال دوم و مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی را اعلام کرد، در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400

تمامی متقاضیان ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد ، لازم است برای انجام ثبت نام، طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.
 • مرحله دوم: از منو رنگی سمت راست سایت، گزینه ” جامع علمی کاربردی ” را انتخاب نمایید.

جامع علمی کاربردی

 • مرحله سوم: دراین مرحله اگر داوطلب مقطع کاردانی هستید، دفترچه دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی 1400 و اگر داوطلب مقطع کارشناسی هستید، دفترچه دوره کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی را دریافت و به دقت تمامی مندرجات آن را مطالعه کنید.

کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

 • مرحله چهارم: در این مرحله با توجه به مقطع مورد نظر خود بر روی لینک ” ثبت‌نام دوره‌ کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای ناپيوسته، نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه 1400 ” و یا ” ثبت نام دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ورودی مهر ماه سال 1400 ” کلیک کنید و جدول زمانی و نکات مهم و توصیه‌های موجود در این بخش را مطالعه کنید.

ثبت نام دوره مهندسی

 • مرحله پنجم: برای ثبت نام در هریک از مقاطع کاردانی و کارشناسی، باید کارت اعتباری تهیه کنید، بنابراین بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” کلیک نمایید و طبق راهنمای تصویری زیر مراحل خرید کارت را تکمیل کنید.
خرید کارت اعتباری
 

 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

سریال پرداخت

 

تکمیل پرداخت

 

 • مرحله ششم: با پرداخت هزینه کارت اعتباری مقطع مورد نظر، یک سریال ثبت نام 12 رقمی برای شماره همراه وارد شده پیامک می‌شود.
 • مرحله هفتم: پس از دریافت سریال ثبت نام، مجدد به صفحه اصلی ثبت نام برگردید و سریال دریافتی را وارد کنید و سپس در فرم تقاضانامه ایجاد شده، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.
 • مرحله هشتم: پس از اتمام روند ثبت نام، از تمامی صفحات پرینت گرفته و تا زمان ثبت نام حضوری نزد خود نگهداری نمایید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400

پس از اتمام مراحل ثبت نام، در صورتی که در دانشگاه مورد نظر در استان مشهد پذیرفته شوید، باید با مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری به واحد دانشگاه جامع علمی کاربردی مربوطه مراجعه کنید.

در مطلب زیر تمامی مدارک لازم برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی آورده شده است.

 

مدارک لازم و مشترک برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 

مدارک زیر برای ورود به مقطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته رشته‌های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی الزامی است.

 • فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهی نامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای متقاضیانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می‌کنند.
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
 • اصل شناسنامه و اصل کارت ملی همراه با کپی.
 • 6 قطعه عکس 4*3 .

 

مدارک لازم مقطع کاردانی

 • گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک دیپلم الزامی است.
 • داوطلبانی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل می‌باشد باید گواهی معدل دار خود را تحویل دانشگاه دهند.

 

مدارک لازم مقطع کارشناسی

 • داوطلبان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مشهد باید مدرک کاردانی خواه پیوسته و خواه ناپیوسته از دانشگاه و موسسه‌های آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشند.

 

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد

برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی، باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه باشید.

توجه: علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی که در این قسمت از متن آورده شده است، برای اطلاع از شرایط وظیفه عمومی و اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت نام علمی کاربردی روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

در این لینک دفترچه ثبت نام سال 99 قرار داده شده است به محض انتشار دفترچه 1400 در این قسمت بارگزاری خواهد شد.

 

شرایط عمومی

شرایط عمومی پذیرش براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه علمی کاربردی مشهد:

 • داوطلبان باید در وهله اول به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی معتقد باشند.
 • به انقلاب جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های آن پایبند باشند.
 • هیچگونه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشند.
 • سوء سابقه کیفری و فساد اخلاقی نداشته باشند.
 • هیچگونه اعتیادی به مواد مخدر نداشته باشند.

 

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد متفاوت است. آنچه در ادامه می آید، شرایط اختصاصی به تفکیک مقاطع است.

 

شرایط اختصاصی | مقطع کاردانی 

 1. از توانایی جسمی لازم، متناسب با رشته های انتخابی برخوردار باشند.
 2. داوطلبان باید دارای یکی از موارد زیر باشند:
 • دیپلم سه ساله نظام جدید در زیرگروه‌های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش یا
 • دیپلم سه ساله نظام قدیم ترمی، در زیرگروه‌های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش و یا
 • دیپلم نظام قدیم داشته باشند.

 

شرایط اختصاصی | مقطع کارشناسی ناپیوسته 

برای ثبت نام دوره بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی باید از مقطع تحصیلی پیشین فارغ التحصیل شده باشید. متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی حرفه ای حتی با عنوان غیرمرتبط داشته باشند.

 

مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400

چنانچه قصد شرکت در ثبت نام بدون آزمون علمی‌کاربردی را دارید، بایستی بدانید که آیا طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی شرایط شرکت را دارید و یا به اصطلاح واحد شرایط می باشید یا خیر.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی و البته اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده بایستی دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 منتشر شده از سایت سازمان سنجش را به دقت مطالعه کنید.

شما متقاضیان عزیز می توانید برای دریافت پاسخ سوالاتتان و همینطور دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 و چینش الویت ها با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مشهد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره