دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

هزینه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش آموزش کشور مشخص می شود و داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور می توانند در زمانی که اعلام می شود با مراجعه به سایت sanjesh.org و واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایند. پرداخت هزینه ثبت نام بدون آزمون از طریق خرید کارت اعتباری انجام می پذیرد و پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه، یک شماره سریال 12 رقمی را دریافت خواهید کرد که با استفاده از این کد می توانید فرم ثبت نام و انتخاب رشته را دریافت و تکمیل نمایید.

 

هزینه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و … هر ساله در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. داوطلبانی که می خواهند ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری را انجام دهند ابتدا باید هزینه ثبت نام بدون کنکور را واریز نمایند. 

سال ثبت نام بدون کنکور هزینه ثبت نام 
سال 1402 133 هزار تومان

دفترچه راهنما ثبت نام بدون آزمون سراسری حاوی کدرشته محل های با آزمون و بدون آزمون می باشد. متقاضیان در مهلت ثبت نام باید نسبت به پرداخت این اقدام نمایند و هزینه ثبت نام بدون کنکور را پرداخت کرده و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنند تا فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

هزینه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ مبلغ 133 هزار تومان می باشد.

ثبت نام نیمسال دوم ورودی بهمن ماه از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور می باشد و متقاضیان با مراجعه به سایت هزینه ثبت نام سوابق تحصیلی را پرداخت کرده و با پر کردن فرم، ثبت نام خود را کامل می کنند و در آخر کدپیگیری ثبت نام را دریافت می کنند.

 

زمان پرداخت هزینه ثبت نام سوابق تحصیلی 1402

مبلغ هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری هر ساله برای نیمسال اول و دوم یکسان می باشد، اما تاریخ پرداخت و خرید کارت اعتراری آزمون متفاوت می باشد.

زمان ثبت نام از 31 مرداد تا 4 شهریور ماه 1402 می باشد. پیش بینی می شود این بازه زمانی برای چند رو نیز تمدید شود.

داوطلبان با شروع زمان ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می توانند این هزینه ثبت نام بدون آزمون را پرداخت و کارت اعتباری که دارای شماره سریال 12 رقمی می باشد را دریافت کنند تا بتوانند مراحل ثبت نام و انتخاب رشته را آغاز نمایند.

 

زمان پرداخت هزینه نیمسال اول مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور سراسری مهرماه سال گذشته از 14 مردادماه آغاز شد و لینک واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور نیز در اولین روز ثبت نام فعال شد. داوطلبان ابتدا باید هزینه ثبت نام بدون آزمون را پرداخت کرده تا فرایند انتخاب رشته خود را آغاز نمایند. در سال جاری تا کنون زمان ثبت نام اعلام نشده اما پیش بینی می شود ثبت نام در اواسط مرداد ماه آغاز شود.

زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول مهر ماه ۱۴۰۲ از 31 مرداد تا 4 شهریور می باشد.

 

زمان پرداخت هزینه نیمسال دوم بهمن ماه

ثبت نام بدون کنکور نمیسال دوم – ورودی بهمن ماه سال گذشته از اواخر آذر آغاز تا اوایل دی ماه ادامه داشت. لینک واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور 1402 نیز در اولین روز ثبت نام فعال شد و داوطلبان در این مدت باید کارت اعتباری ثبت نام ورودی بهمن ماه را خریداری کنند و ثبت نام خود را تکمیل کنند. در ادامه راهنما تصویری خرید کارت اعتباری را قرار داده ایم.

تاکنون زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول مهر ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

توصیه مشاوران تحصیلی دانتل به داوطلبان این است که قبل از پرداخت هزینه، مدارک لازم و مورد نیاز نام نویسی را آماده کنند. برای اطلاع و آگاهی از شرایط و مدارک و نحوه ثبت نام مقاله زیر را مطالعه کنید. 

بخوانید: راهنما ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان برای واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲ باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند و با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم اینترنتی است، کارت اعتباری ثبت نام را تهیه نمایند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایید.

برای ورود مستقیم بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ پس از ورود به سایت سازمان سنجش از منوی پایین صفحه بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

3️⃣ ابتدا بر روی گزینه ” ثبت نام ” از منوی سمت راست کلیک کنید.

4️⃣ بر روی لینک فعال “ سیستم خرید سریال ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال 1402 ” شوید.

5️⃣ از میان گزینه ها بر روی گزینه ” سریال ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول – مهر ۱۴۰۱ “ کلیک کنید.

عنوان کارت اعتباری

6️⃣ اطلاعات فردی درخواستی جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲ را با دقت درج نمایید.

7️⃣ در این مرحله پرداخت هزینه ثبت نام سوابق تحصیلی اطلاعات وارد شده نشان داده می شود در صورت صحصح بودن اطلاعات تیک متن “ ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را ثبت نموده ام ” را بزنید و در بر روی ” ادامه روند پرداخت ” کلیک کنید.

خرید کارت ثبت نام بدون کنکور

8️⃣ در مرحله بعد اطلاعات کارت بانکی خود و رمز دوم پویا خود را وارد کنید.

 اطلاعات کارت بانکی

9️⃣ پس از تمام این مراحل اگر پرداخت هزینه ثبت نام بدون آزمون و خرید کارت اعتباری با موفقیت انجام گیرد، شماره سریال 12 رقمی به شما ارائه خواهد شد که با استفاده از این شماره سریال می توانید ثبت نام را آغاز کنید.

🔴🔴 در این بخش از راهنما به بررسی و نحوه خرید سریال ۱۲ رقمی و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پرداختیم. داوطلبان گرامی جهت مشاهده نحوه ثبت نام و تکمیل فرآیند نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

مشاوره انتخاب رشته بدون آزمون ۱۴۰۲

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به داوطلبان دو بار در سال فرصت داده می شود، یکبار در مهر و یکبار در بهمن ماه. در هر دو دوره ثبت نام تمامی دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و … رشته های بدون کنکور خود را ارائه می دهند و داوطلبان با توجه به علاقه و همچنین معدل و سوابق تحصیلی که دارند، می توانند در این دانشگاه ها انتخاب رشته کنند.

 بسیاری از داوطلبان با مراحل ثبت نام، پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور 1402 و نحوه انتخاب رشته اینترنتی دانشگاه های بدون آزمون سراسری آشنایی ندارند و عدم آشنایی سبب انتخاب رشته غلط و در نتیجه عدم پذیرش می شود. در همین راستا توصیه می شود که برای دریافت مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و دریافت پاسخ سوالات خود در این زمینه، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در سال مبلغ 54.800 می باشد.

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به چه صورت است؟

داوطلبان برای انتخاب هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

چه زمانی باید برای پرداخت هزینه انتخاب رشته سوابق تحصیلی اقدام نمود؟

زمان واریز هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری در اولین روز در نظر گرفته شده برای ثبت نام است.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره