مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ چه زمانی منتشر می شود؟ پس از انتشار نتایج آزمون برخی از دانش آموزانی که جزو اسامی پذیرفته‌‌شده در این مدارس هستند، از تحصیل در مدارس نمونه دولتی انصراف می دهند. اینگونه ظرفیت مدارس نمونه دولتی خالی می ماند. در این صورت مدارس برای تکمیل ظرفیت خود از لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی 1403 – 1404 استفاده می کنند. به طوری که دانش آموزانی که به عنوان ذخیره‌اعلام شده‌‌ بودند را جایگزین دانش آموزان انصرافی می کنند.

 

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

پس از برگزاری آزمون، اسامی پذیرفته‌‌شده اعلام می شود. در این زمان برخی از دانش آموزان به دلایل مختلفی از تحصیل در مدارس نمونه دولتی انصراف می دهند. به همین دلیل ممکن است ظرفیت های مدارس نمونه دولتی به طور کامل تکمیل نشود.

به همین دلیل مدارس نمونه دولتی از لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ استفاده می کند تا ظرفیت های خالی را تکمیل کند. اینگونه دانش آموزانی که در کارنامه آن ها عنوان ذخیره آزمون نمونه دولتی  1403 – 1404 درج شده‌ است، می توانند در صورت خالی شدن ظرفیت مدارس نمونه دولتی، در این مدارس ثبت نام کنند.

به طور کلی پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، دانش آموزانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند.

 

گروه بندی دانش آموزان

🟢 دسته اول پذیرفته‌ شدگان: گروه اول پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، داوطلبانی هستند که موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده‌ اند. این دسته از داوطلبان باید در موعد مقرر برای ثبت نام به مدرسه محل قبولی مراجعه کنند. برای مشاهده اسامی قبول شدگان نمونه دولتی ۱۴۰۳ کلیک کنید.

🔴 دسته دوم مردود شدگان: گروه دوم پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی نشده اند و جزو مردودی ها به شمار می روند.

🟡 دسته سوم ذخیره آزمون نمونه دولتی: گروه سوم پس از اعلام نتایج موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی نشده اند اما جزو مردودی ها نیز به شمار نمی روند. اسامی این دسته از داوطلبان در لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۳ -۱۴۰۴ منتشر می شود. در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه‌دولتی با پذیرفته‌ شدگان تکمیل نشود، دسته سوم دانش آموزان می توانند در این ظرفیت ها نام نویسی نمایند.

 

زمان اعلام لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404

بر اساس رویه سال های گذشته، زمان اعلام لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ همزمان با اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس خواهد بود. بنابراین دانش آموزانی که در جلسه آزمون نمونه‌دولتی حضور داشته اند، می توانند پس از اعلام نتایج از وضعیت قبولی، عدم قبولی و یا ذخیره نمونه دولتی 1403 – 1404 خود مطلع گردند.

متقاضیان جهت دریافت این لیست می توانند آن را از همان قسمت کارنامه نمونه دولتی ۱۴۰۳ دریافت کنند. در واقع این دسته از متقاضیان فرصت مجددی قرار داده‌ می شود. به طوری که در صورت وجود ظرفیت خالی، بتوانند اقدام به نام نویسی در مدارس نمونه دولتی نمایند. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

نحوه پذیرش لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

پس از برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و همینطور اعلام نتایج این آزمون، برخی از پذیرفته‌ شدگان قطعی در مدارس نمونه دولتی، از ثبت نام در این مدارس انصراف می دهند. این تصمیم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از داوطلبان به دلیل تغییر شهر محل زندگی، قبولی همزمان در مدارس تیزهوشان و یا عدم علاقه به رشته‌ ای که در آن پذیرفته‌ شده‌ اند، اقدام به انصراف می کنند.

در این صورت مدارس نمونه دولتی، دانش آموزانی که به عنوان لیست ذخیره‌ نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ اعلام شده‌ اند را با این دسته از دانش آموزان جایگزین می کند. با جایگزینی دانش آموزان‌ذخیره به جای دانش آموزان انصرافی، ظرفیت مدارس نمونه دولتی نیز تکمیل می شود.

لازم است اشاره کنیم که اگر پذیرفته‌‌شدگان قطعی در بازه های زمانی مقرر جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود، به مدارس نمونه‌دولتی مراجعه نکنند، به معنای انصراف آن ها خواهد بود. به طوری که یکی از دانش آموزان لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404 جایگزین آن ها می شود.

 

مشاوره قبولی در مدارس نمونه دولتی

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ دسته‌ ای از متقاضیان که در آزمون ورودی پذیرفته نشده‌‌ اند، می توانند نسبت به نتایج آزمون اعتراض کنند. این دسته از دانش آموزان در صورت داشتن دلایل منطقی می توانند درخواست تجدید نظر داشته باشند. در این صورت ممکن است که نام آن ها در لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ قرار بگیرد. اینگونه شانس ورود به مدارس نمونه دولتی را پیدا می کنند.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله، در مورد لیست ذخیره نمونه دولتی 1403 – 1404 سوالی دارید، می توانید پاسخ سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دریافت کنید. برای دریافت مشاوره و پاسخ سوالات خود از طریق برقراری تماس با با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه لیست ذخیره نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴چیست؟

دانش آموزانی که موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی لازم در مدارس نمونه دولتی نشده اند اما جزو اسامی مردود شدگان نیز نیستند.

لیست ذخیره چه زمانی اعلام می شود ؟

لیست ذخیره به طور همزمان با اعلام نتایج منتشر می گرددد. 

دانش آموزانی که نام آن ها در لیست ذخیره می باشد، چه زمانی می توانند برای ثبت نام اقدام کنند ؟

این دسته از دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس باید منتظر اطلاع رسانی از سوی مدرسه های انتخابی شان باشند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید برا لیست ذخیره استان کهگلویه و بویر احمد _دهدشت. امتیاز آخرین فرد پذیرش شده۱۲۳۰۵۰و امتیاز من۱۰۵۷۱۷
  احتمال قبولیم چقده؟؟

   1. سلام
    نمره نفر اخر قبولی شهرمون ۱۲۷۸۰۵ هست و نمره من ۱۲۷۰۲۶ هست حدودا ۷۰نفر در رشته تجربی در ازمون شرکت کردند ایا احتمالش هست در لیست ذخیره باشم؟

 2. سلام ،توی کارنامه من زده عدم پذیرش به دلیل معدل کتبی زیر ۱۷ ،یعنی نمره آزمون رو گرفتم ،آیا امکان داره جز ذخیره ها باشم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره