تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 | دسته بندی، زمان و نحوه پذیرش مدارس

هرسال متقاضیان زیادی برای ورود به مدارس نمونه دولتی در آزمون ورودی این مدارس شرکت می‌کنند. پس از برگزاری این آزمون و گذشت یک بازه زمانی یک الی یک و نیم ماهه نتایج این آزمون منتشر می‌شود. همزمان با اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، یک لیستی با عنوان لیست ذخیره نیز منتشر می‌گردد و شامل اسامی داوطلبانی است که ضمن کسب نکردن حد نصاب نمره قبولی، جزو مردودی ها هم نیستند که در شرایط خاصی شانس ورود به مدارس نمونه دولتی را خواهند داشت. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون نمونه دولتی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

وضعیت شرکت کنندگان پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، یک لیستی نیز با عنوان لیست رزرو آزمون نمونه دولتی منتشر می‌شود که گاها برای والدین گرامی و داوطلبان عزیز با ابهاماتی همراه بوده است که در این مقاله قصد داریم این ابهامات را از بین ببریم.

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1400پایه نهم به دهم، تمامی شرکت کنندگان با توجه به نتیجه ای که کسب کرده اند، در چهار دسته مجزا تقسیم بندی می‌شوند که در این قسمت از مقاله به دسته بندی شرکت کنندگان آزمون نمونه دولتی پرداخته ایم.

بخوانید: ثبت نام نمونه دولتی 1400

دسته بندی شرکت کنندگان آزمون نمونه دولتی

دسته بندی شرکت کنندگان آزمون نمونه دولتی  توضیحات
دسته اول
 • این دسته در قسمت ستون وضعیت قبولی با عبارت ” پذیرفته شده ” مواجه شده اند و در یکی از الویت‌های انتخابی خود موفق به کسب حدنصاب قبولی شده و جزو اسامی پذیرفته شدگان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 هستند.
 • تمامی پذیرفته شدگان در آزمون نمونه دولتی بایستی با در دست داتشن مدارک به مدرسه نمونه دولتی که در آن پذیرفته شده اند مراجعه کنند و فرآیند ثبت نام خود را  تکمیل کنند.
دسته دوم
 • این دسته در قسمت ستون وضعیت قبولی با عبارت ” عدم پذیرش ” مواجه شده اند و متاسفانه حدنصاب قبولی در الویت هایشان را بدست نیاورده و در واقع مردود شده اند.
دسته سوم
 • این دسته در قسمت ستون وضعیت قبولی با عبارت ” عدم انتخاب ” مواجه می‌شوند به دلیل اینکه در زمان ثبت نام و تکمیل فرم اینترنتی، هیچ مدرسه نمونه دولتی را به عنوان الویت خود انتخاب نکرده اند.
دسته چهارم
 • این دسته در قسمت ستون وضعیت قبولی با عبارت ” ذخیره ” مواجه شده اند و جزو داوطلبانی هستند که ضمن اینکه امتیاز لازم برای قبولی را کسب نکرده اند اما امتیازشان به حدی هم کم نیست که جزو مردودی ها باشند.
 • نفرات این دسته در لیست دانش آموزان رزرو آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 قرار میگیرند.
 • چنانچه ظرفیت مدارس انتخابی افراد ذخیره تکمیل نشود، این دسته جایگزین خواهند شد.

زمان اعلام لیست ذخیره آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 همزمان با اعلام نتایج این آزمون منتشر می‌شود، بنابراین زمان انتشار ذخیره آزمون نمونه دولتی همان زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1400 می‌باشد. بنابراین تمامی متقاضیانی که جزو ذخیره ها باشند می‌توانند همزمان با اعلام نتایج از وضعیت ذخیره بودن خود نیز مطلع شوند.

تاکنون اخباری مبنی بر زمان انتشار لیست ذخیره آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی منتشر نگردیده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

نحوه پذیرش لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 

 • دانش آموزانی جزو ذخیره آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 هستند که نامشان در لیست ذخیره درج شده باشد.
 • داوطلبان با وضعیت قبولی ذخیره، در شرایط خاصی می‌توانند خوش شانس باشند و وارد مدارس نمونه دولتی شوند. هر ساله ممکن است تعدادی از پذیرفته شدگان در آزمون نمونه دولتی از ثبت نام در این مدارس به دلایل مختلفی منصرف شوند و یک ظرفیت خالی در این مدارس ایجاد کنند. این ظرفیت خالی توسط داوطلبان ذخیره تکمیل می‌شود.
 • لازم به ذکر است اگر پذیرفته شدگان در تاریخ‌های اعلام شده برای ثبت نام حضوری به مدارس نمونه دولتی محل قبولی خود مراجعه نکنند، در واقع ظرفیت خود را به داوطلبان ذخیره داده اند و این ظرفیت با داوطلبان ذخیره تکمیل می‌شود.

بخوانید: دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 | نکات مهم

 • نکته اول: جایگزینی داوطلب رزرو در ظرفیت خالی مدارس نمونه دولتی به معنای تکمیل ظرفیت این آزمون نیست، چراکه تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا و در قالب آزمون میان پایه برگزار می‌شود.
 • نکته دوم: داوطلبانی که پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم پذیرفته نشوند، می‌توانند نسبت به نتیجه اکتسابی خود اعتراض کرده و درخواستی مبنی بر تجدید نظر ثبت کنند. در سال های گذشته بودند داوطلبانی که مردود شده و درخواست اعتراض ثبت کرده اند و جزو داوطلبان ذخیره شدند، این کار شانش قبولی را افزایش خواهد داد. برای اطلاع از نحوه و زمان اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نمونه دولتی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید برا لیست ذخیره استان کهگلویه و بویر احمد _دهدشت. امتیاز آخرین فرد پذیرش شده۱۲۳۰۵۰و امتیاز من۱۰۵۷۱۷
  احتمال قبولیم چقده؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره