تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 | سایت و نحوه مشاهده نتایج

پس از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، اولیا دانش آموزان شرکت کننده در آزمون، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج خواهند بود. نتایج آزمون نمونه دولتی 1400 به صورت اینترنتی و در سامانه اداره آموزش و پرورش هر استان اعلام می‌­شود. زمان تقریبی انتظار برای دریافت نتایج آزمون دو هفته پس از آزمون است. متقاضیان باید در زمان مقرر به سامانه مربوطه مراجعه نمایند و از نتیجه اکتسابی خود مطلع شوند. اطلاعات تکمیلی در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 در ادامه عنوان می‌گردد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت مستقل از مدارس تیزهوشان برگزار می‌گردد. ادغام آزمون در طی سال تحصیلی گذشته و تفکیک مجدد آن در آزمون سال جاری باعث سردرگمی داوطلبان شده است. لازم است متقاضیان مطلع باشند که سامانه آزمون مدارس نمونه دولتی با مدارس تیزهوشان در ارتباط نیست. کلیه رویدادهای برگزاری آزمون نمونه دولتی اعم از ثبت­ نام و اعلام نتایج از طریق سامانه اختصاصی این مدارس صورت می­‌گیرد. آدرس این سامانه به تفکیک هر استان اعلام می‌گردد.

بخوانید: دریافت کارنامه نمونه دولتی 1400

سامانه ثبت نام برای متقاضیان ساکن در شهر تهران و شهرستان های تابعه آن یکسان نیست.

آزمون به صورت یکپارچه در تمام استانها برگزار می‌گردد. اما نتایج آزمون از طریق سامانه استانی و با اندکی تفاوت منتشر می‌شود. به طور تقریبی می‌توان زمان انتشار نتایج را دو هفته پس از برگزاری آزمون دانست. اما زمان دقیق، از طریق سامانه استانی ابلاغ می‌گردد. داوطلبان باید با مراجعه به سامانه استان خود، از پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند.

بخوانید: اسامی پذیرفته شدگان آزمون نمونه دولتی 1400

نحوه مشاهده نتایج

داوطلبان باید در زمان اعلام شده به آدرس سامانه استانی آموزش و پرورش شهرستان خود مراجعه نمایند. با درج اطلاعات درخواستی در سامانه استانی، نتیجه برای داوطلب نمایش داده خواهد شد. وضعیت داوطلب در ستون “وضعیت پذیرش در دبیرستان نمونه دولتی” و “وضعیت پذیرش در هنرستان نمونه دولتی” درج شده است. یکی از سه عبارت “پذیرش”، “عدم پذیرش” و یا ” ذخیره ” در این ستون قابل رویت می‌باشد. داوطلبان را بنابر کسب یکی از این نتایج می توان به سه گروه تقسیم نمود:

داوطلبان هر گروه پس از دریافت نتایج آزمون وظایف خاصی دارند. پذیرفته شدگان قطعی باید ظرف مدت کمتر از 10 روز به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه نمایند. این گروه با ارائه مدارک تحصیلی خود به مدرسه، ثبت نام خود را تکمیل می‌نمایند. در صورت عدم مراجعه داوطلب در این بازه از زمان، از داوطلبان موجود در لیست انتظار استفاده خواهد شد. به این ترتیب داوطلب ذخیره، جایگزین داوطلب قطعی می‌شود. این داوطلب جایگزین شده باید در اسرع وقت نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام نماید. داوطلبانی که به طور کلی پذیرفته نشده اند نیز باید در مدرسه مناسب دیگری ثبت نام نمایند و شانسی برای پذیرش در مدارس نمونه دولتی نخواهند داشت.گ

بخوانید: ثبت نام نمونه دولتی 1400

آدرس اینترنتی سامانه استانی

در این بخش آدرس الکترونیکی سامانه مدارس نمونه دولتی، جهت سهولت دسترسی ارائه می‌شود. داوطلبان دقیقا مثل بازه ثبت نام که بصورت استانی و از طریق سامانه‌های اختصاصی اقدام می‌کردند؛ طی بازه اعلام نتایج نیز باید به سایت های اعلام شده توسط آموزش و پرورش استان خود مراجعه نمایند. آدرس سامانه‌های اینترنتی اعلام نتایج را به تفکیک استان در ادامه گردآوری کرده ایم.

آدرس-اینترنتی-سامانه-استانی

یادآوری: اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی اختصاص به پایه نهم دارد. آزمون پایه ششم مدارس نمونه دولتی حذف شده است. 

بخوانید: اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره