مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟ پس از اینکه داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده و در جلسه آزمون شرکت می کنند، باید منتظر زمان اعلام نتایج نمونه دولتی بمانند. تاریخ اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی از طریق سایت آموزش و پرورش هر استان اعلام می شود. شرکت کنندگان در جلسه آزمون می توانند در بازه های زمانی اعلام شده‌، به سایت ثبت نامی استان محل سکونت خود مراجعه کنند و اقدام به دریافت نتایج نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل همراه ما باشید تا با جزئیات زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 آشنا شویم.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

با توجه به ظرفیت محدود در مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم و همینطور تعداد بالای متقاضیان، هر ساله برای ورود به این مدارس، یک آزمون ورودی برگزار می شود. داوطلبان باید از طریق سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی در استان محل زندگی خود، اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند. چند روز قبل از برگزاری این آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی برای هر کدام از شرکت کنندگان صادر می شود. دریافت این کارت ورود به جلسه برای هر یک از متقاضیان ضرورت دارد و باید آن را در روز آزمون به همراه داشته باشند.

پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی، شرکت کنندگان در جلسه آزمون می توانند پس از یک بازه زمانی حداقل دو هفته ای، به سایت نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و اقدام به دریافت جواب در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نمایند.

در نظر داشته باشید که آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود. اما مطابق با رویه سال های گذشته، زمان اعلام نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای هر استان، در بازه‌های زمانی متفاوتی صورت می گیرد. بنابراین تمامی داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، باید از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی در استان محل زندگی خود مطلع شوند و نتایج را نیز از طریق سایت ثبت نامی آزمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود پیگیری نمایند.

سایت و زمان اعلام نتایج نمونه دولتی شهر به شهر 1402 – 1403 

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، معمولا پس از گذشته چهار الی شش هفته پس از برگزاری این آزمون است. احتمالا مشابه سال گذشته نتایج این آزمون در اواسط تابستان منتشر گردد. 

با توجه به اینکه زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای هر استان متفاوت است، در جدول زیر زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی را برای هر استان آورده‌ ایم. هر یک از متقاضیان باید برای اطلاع از نتیجه، به سایت اعلام نتایج استان محل زندگی خود مراجعه کنند تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردند.

 1. نتایج نمونه دولتی آذربایجان غربی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 2. نتایج نمونه دولتی آذربایجان شرقی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 3. نتایج نمونه دولتی اردبیل   :  تاکنون اعلام نشده است.
 4. نتایج نمونه دولتی اصفهان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 5. نتایج نمونه دولتی البرز   :  تاکنون اعلام نشده است.
 6. نتایج نمونه دولتی ایلام   :  تاکنون اعلام نشده است.
 7. نتایج نمونه دولتی بوشهر   :  تاکنون اعلام نشده است.
 8. نتایج نمونه دولتی تهران   :  تاکنون اعلام نشده است.
 9. نتایج نمونه دولتی شهرستان های تهران   :  تاکنون اعلام نشده است.
 10. نتایج نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری   :  تاکنون اعلام نشده است.
 11. نتایج نمونه دولتی خراسان جنوبی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 12. نتایج نمونه دولتی خراسان رضوی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 13. نتایج نمونه دولتی خراسان شمالی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 14. نتایج نمونه دولتی خوزستان    :  تاکنون اعلام نشده است.
 15. نتایج نمونه دولتی زنجان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 16. نتایج نمونه دولتی سمنان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 17. نتایج نمونه دولتی سیستان و بلوچستان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 18. نتایج نمونه دولتی فارس   :  تاکنون اعلام نشده است.
 19. نتایج نمونه دولتی قزوین    :  تاکنون اعلام نشده است.
 20. نتایج نمونه دولتی قم   :  تاکنون اعلام نشده است.
 21. نتایج نمونه دولتی کردستان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 22. نتایج نمونه دولتی کرمان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 23. نتایج نمونه دولتی کرمانشاه   :  تاکنون اعلام نشده است.
 24. نتایج نمونه دولتی کهگیلویه و بویراحمد   :  تاکنون اعلام نشده است.
 25. نتایج نمونه دولتی گلستان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 26. نتایج نمونه دولتی گیلان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 27. نتایج نمونه دولتی لرستان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 28. نتایج نمونه دولتی مازندران   :  تاکنون اعلام نشده است.
 29. نتایج نمونه دولتی مرکزی   :  تاکنون اعلام نشده است.
 30. نتایج نمونه دولتی هرمزگان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 31. نتایج نمونه دولتی همدان   :  تاکنون اعلام نشده است.
 32. نتایج نمونه دولتی یزد   :  تاکنون اعلام نشده است.
به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای هر کدام از استان ها، جدول فوق بروز رسانی شده و تاریخ جدید را قرار خواهیم داد.

نحوه مشاهده نتایج 

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی کرده اند و مراحل نام نویسی در این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، بایستی برای دریافت نتیجه، در زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به سایت اعلام نتایج نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند.

داوطلبانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، باید همراه با مدارک مورد نیاز، به مدرسه نمونه دولتی پذیرفته‌ شده‌ مراجعه‌ کنند. روند ثبت نام این دسته از دانش آموزان به صورت حضوری خواهد بود. در ادامه به نحوه مشاهده جواب در زمان اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 پرداخته ایم.

 • ابتدا آدرس سایت ثبت نام نمونه دولتی آموزش و پرورش استان محل زندگی خود را مرورگر کامپیوتر و یا گوشی همراه خود جستجو نمایید.
 • در صفحه ای که باز می شود، اطلاعات خواسته‌ شده‌ شامل “کد ملی” و “رمز عبور” خود را وارد کنید.
 • پس از ورود به سامانه، می توانید در ستون “وضعیت پذیرش در دبیرستان نمونه دولتی” و “وضعیت پذیرش در هنرستان نمونه دولتی” از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوید. برای مشاهده اسامی قبول شدگان نمونه دولتی کلیک کنید.

با توجه به اینکه سایت اعلام نتایج برای هر کدام از استان ها متفاوت است، اما روند دریافت جواب زمان اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم مطابق با مراحل فوق می باشد.

مشاوره زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در نظر داشته باشید که آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و آزمون مدارس تیزهوشان از یکدیگر جدا شده است. به همین دلیل برای هر یک از این دو آزمون سامانه های ارتباطی متفاوتی تعریف شده است. ثبت نام و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی از طریق سامانه آموزش و پرورش اختصاصی هر استان انجام می شود. متقاضیانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، باید در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403 ، می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید

 

سوالات متداول

زمان اعلام نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

تاکنون زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی مشخص نشده‌ است. اما مطابق با رویه سال های گذشته معمولا چهار الی شش هفته پس از برگزاری منتشر می گردد.

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 چگونه است؟

نتایج آزمون به صورت استانی و از طریق سایت های ثبت نام آزمون نمونه دولتی هر استان، اعلام می شود.

پذیرفته‌ شدگان بر اساس نتایج آزمون چه اقدامی باید انجام دهند؟

شرکت کنندگانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، باید در زمان مشخص و همراه با مدارک لازم، جهت تکمیل مراحل نام نویسی حضوری خود به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره