مدارسمدارس خاص

مدارک ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ پایه اول هفتم و دهم شامل چه مدارکی می باشد؟ مدارس شاهد برای جذب دانش آموز هیچگونه آزمونی برگزار نمی‌کنند اما دانش آموزان را با شرایط خاصی پذیرش می‌نمایند. داوطلبانی که طبق جدول‌های امتیازبندی امتیاز لازم برای ورود به این مدارس را کسب کنند؛ بایستی مدارک لازم را به مدرسه موردنظر ارائه دهند، در راستای همین توضیحات به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک ثبت نام مدارس شاهد می‌پردازیم.

مدارک ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ 

همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم ثبت نام در مدارس شاهد تحت قوانین خاصی صورت می‌پذیرد و دانش آموزان در صورتی می‌توانند ثبت نام خود را در مدارس شاهد قطعی کنند که دارای سهیمه شاهد و یا واجد شرایط خاص ورود به این مدارس باشند.

پس از تکمیل فرم اینترنتی مربوط به ثبت نام مدارس شاهد، چنانچه داوطلبی در این ثبت نام پذیرفته شود، بایستی مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد را به مدرسه مدنظر خود ارائه دهد. در ادامه این مقاله به مدارک ثبت نام مدارس شاهد می‌پردازیم.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد 1402 

ثبت نام مدارس شاهد به صورت دو مرحله ای می باشد دانش آموزان ابتدا در سامانه پادا نام نویسی خود را انجام می دهند و در ادامه مدارک ثبت نام اینترنتی ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ را قرار داده ایم. برای ورود به سایت pada.medu.ir کلیک کنید.

🔴اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی و …

🔴آدرس محل سکونت، شماره تلفن ثابت و همراه والدین

در زمان نام نویسی چنانچه اطلاعات وارد شده دارای نقض باشد ثبت نام دانش آموز لغو خواهد شد.

      چنانچه مدارک ثبت نام شاهد دارای نقض باشد دانش آموز تا پایان مهلت نام نویسی فرصت دارند تا مدارک خود را تکمیل کند. در غیر اینصورت ثبت نام دانش آموز لغو خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری مدارس شاهد

برخی مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد بین تمامی دانش آموزان شاهد و غیرشاهد در تمامی مقاطع تحصیلی یکسان است. بایستی تمامی دانش آموزان این شرایط و مدارک را جهت ثبت نام حضوری شاهد مدنظر خود ارائه دهند.

1️⃣ ارائه پرونده تحصیلی به همراه مدارک سال تحصیلی گذشته دانش آموز از الزامی ترین موارد است.

2️⃣ اصل شناسنامه دانش آموز و کپی تمام صفحات آن.

3️⃣ اصلی کارت ملی دانش آموز و کپی آن.

4️⃣ 12 قطعه عکس 4*3 که ترجیحا در سال جاری گرفته شده باشد.

5️⃣ تمامی مدارک مربوط به محل زندگی داوطلب به همراه تمامی قبوض منزل.

6️⃣ پرونده تحصیلی سال قبل دانش آموز

7️⃣ مدارک مربوط به تعیین امتیازبندی دانش آموز

      ⚠ چنانچه مدارک ثبت نام شاهد دارای نقض باشد دانش آموز فرصت یک هفته ای خواهد داشت تا مدارک خود را تکمیل کند. در غیر اینصورت ثبت نام دانش آموز لغو خواهد شد.

در زمان نام نویسی حداقل یکی از والدین باید حضور داشته باشند.

مدارک لازم دانش آموزان شاهد دارای سهمیه ایثارگری

دانش آموزانی دارای سهمیه شاهد هستند که دارای یکی از وضعیت های ارائه شده در جدول زیر باشند. داوطلبان برای صحت ادعای خود مبنی بر دارا بودن یکی از وضعیت‌های زیر، مدارک مربوط به هرکدام را نیز به مدرسه شاهد موردنظر ارائه دهند. این وضعیت ها به همراه مدارک مورد نیاز مدارس شاهد هرکدام به شرح جدول زیر می‌باشد.

وضعیت داوطلب مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد
 • دانش آموز جانباز
 • فرزند جانباز 25 درصد
داوطلبانی که قصد دارند از سهمیه دانش آموز جانبار استفاده کنند بایستی در زمان ثبت نام، شناسه ایثارگری را در سامانه سجا ثبت کنند.
همینطور فرزند جانباز 25 درصد نیز نسبت به  ثبت کد ایثارگری در سامانه سجا اقدام کند.
چنانچه داوطلب از جانبازی مادر استفاده می‌کند، بایستی کدملی مادر را در سامانه وارد کند.
سامانه از طریق شناسایی کد ملی دانش آموز صحت سنجی خواهد کرد.
 • خواهر و برادر – نوه شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر
 • نوه شهید اتباع
 • نوه آزاده – نوه جانباز 50 تا 69 درصد
 • نوه آزاده – نوه جانباز تا 69 درصد
 • نوه جانباز تا 49 درصد و نتیجه شهید
 • فرزند همسر (شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده)
 • خواهرزاده یا برادرزاده شهید و جانباز 70 درصد به بالا
تمامی دانش آموزان چنانچه یکی از وضعیت‌های گفته شده در این ستون را داشته باشند، بایستی یا کارت شناسایی و یا معرفی نامه خود را از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت کند.
سیستم برای صحت ادعای دانش آموزان از طریق کدملی دانش آموز و کد ملی پدر و مادر صحت سنجی خواهد کرد.

فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی

دانش آموزان برای استفاده از سهمیه فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی باید از نیروی مقاومت بسیج یا جهاد سازندگی گواهی دریافت کرده و به مدرسه شاهد ارائه دهند.
 فرزند رزمنده جبهه مقاومت دانش آموزان برای استفاده از سهمیه فرزند رزمنده جبهه مقاومت بایستی از حوزه ایثارگران سپاه گواهی دریافت کنند.
فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه دانش آموزان برای استفاده از سهمیه فرزند رزمنده سپاهی یا نظامی باستی از مراجع مذکور که در دفترچه ثبت نام قید شده است گواهی دریافت کنند.
نوه رزمنده دانش آموزان بایستی برای استفاده از سهمیه نوه رزمنده برای مدت حضور در جبهه از مراجع مذکر قید شده در دفترچه ثبت نام، گواهی دریافت کنند.
فرزند گروه جهادی شمیم شاهد دانش آموزان برای استفاده از سهمیه فرزند گروه جهادی شمیم شاهد بایستی از گروه جهادی شمیم شاهد با مهر برجسته معرفی نامه دریافت کنند.

دانش آموزان غیر شاهد

همانطورکه گفته شد دانش آموزان غیرشاهد درصورتی می‌توانند در ثبت نام مدارس شاهد شرکت کنند که دارای برخی شرایط و امتیازهای متفاوتی نسبت به دانش آموزان دیگر باشند، جدول زیر ضمن اینکه شامل این وضعیت‌ها برای داوطلبان است، مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد برای هر کدام از وضعیت ها را نیز شرح داده است.

وضعیت دانش آموز مدارک ثبت نام مدارس شاهد
حافظ قرآن کریم حافظان قران کریم بایستی از اداره کل آموزش و پرورش استان یا سازمان اوقاف و امور خیریه با تایید ستاد شاهد استان گواهی معتبر دریافت کرده و به مدرسه مورد نظر ارائه دهند.
دارنده رتبه اول تاسوم در مسابقات قرآن و نهج البلاغه دانش آموزانی که دارای رتبه اول تا سوم مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم، قرائت قر آن و نهج البلاغه آموزش و پرورش درسطح منطقه، استان، کشورو بین المللی هستند بایستی برای صحت ادعای خود حداکثر دو گواهی شامل گواهی از اداره آموزش و پرورش منطقه، همینطور استان و حوزه ستادی با تایید ستاد اجرایی شاهد منطقه به مدرسه ارائه دهند.
دارای رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی داوطلبانی که موفق به دریافت رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگ، هنری، ورزشی و علمی می‌شوند باید حداکثر 3 گواهی از منطقه شامل گواهی که از اداره آموزش و پرورش منطقه، همینطور استان، و حوزه ستادی مسابقات علمی شامل المپیادهای صادر شده است را ارائه دهند.
فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز دانش آموزان برای استفاده از امتیاز فرزند و یا نوه خیر مدرسه ساز بایستی اداره کل نوسازی مدارس استان گواهی صادر شده در سال جاری دریافت کند و از ستاد اجرایی شاهد استان محل سکونت نیز تایید کتبی دریافت نماید.

دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدرسه شاهد محل تدریس والدین

مدارک ثبت نام شاهد برای استفاده از امتیاز دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدرسه شاهد محل تحصیل والدین نیازمند تایید ستاد اجرایی شاهد منطقه محل زندگی دانش آموز خواهد بود.
فرزندان کارکنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگران چنانچه دانش آموزان بخواهند از امتیاز فرزندان کارکنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگری استفاده کنند، درصورت شاغل بودن والدین باید آخرین حکم استخدامی صادره در سال جاری و چنانچه والدین بازنشسته باشند باید آخرین حکم بازنشستگی را به مدرسه شاهد مدنظرشان ارائه دهند.
فرزند کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد  دانش آموزانی که قصد استفاده از امتیاز فرزند کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طح شاهد را دارند، بایستی آخرین حکم استخدامی یا ابلاغ رسمی مبنی بر اشتغال در طرح شاهد را به مدرسه ارائه دهند.
امتیاز علمی دانش آموز دانش آموزان برای دریافت امتیاز تحصیلی بایستی کارنامه تحصیلی خود را به مدرسه شاهد مدنظر ارائه دهند.

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد

ثبت نام میان پایه های دانش آموزان یعنی ثبت نام در مقاطع دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم بواسطه مراجعه حضوری به مدرسه شاهد مورد نظر انجام می‌گردید. اما از سال گذشته ثبت نام این دسته از دانش آموزان نیز از طریق سایت پادا مانند دیگر مقاطع انجام خواهد گرفت. دانش آزمون در زمان نام نویسی با مراجعه به این سایت می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

پس اعلام نتایج درصورت قبولی، دانش آموز همراه با والدین خود باید مدارک ثبت نام میان پایه مدارس شاهد را به مدرسه تحویل دهند.

والدین گرامی در صورت هرگونه ابهام در نحوه و شرایط پذیرش در مدارس شاهد ۱۴۰۲ و پذیرش در دیگر مدارس می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک لازم ثبت نام مدارس شاهد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ در پایه اول چیست؟

این مدارک شامل اطلاعات شناسانامه، مدارک مربوط به امتیازبندی دانش آموز و … می باشد.

ثبت نام در کدام سایت انجام می شود؟

ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد در سایت پادا انجام می گیرد.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام من نهم هستم میخام برم دهم معدلم ۱۹/۸۶ مقام اول نهج‌البلاغه منطقه و مقام سوم احکام آیا شانسی برای قبولی در مدرسه شاهد رو دارم؟

  1. سلام اگر کسی توانسته باشه وارد سایت بشه وپیش ثبت نام کنه برای هفتم شاهد .امتیازش ۳۴۰۰باشد دوتاخوب هم داشته باشد شانس قبولی قطعیش چقدر هست؟

 2. سلام من نهمم میخام برم دهم معدلم ۱۹.۱۹ هست و پدرم سابقه ایثارگری داره آیا شانسی دارم یا نه بعد ثبت نام اش چرا سایت قطع شده ممنون نیشم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره